Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vinyl-junkie

vzkaz od spolupracovníka ČRo1

Fakt, že Vám někdo zkomolil jméno a dopustil ještě dalších chyb, je určitě hloupé, ale nepodstatné. Všichni jsme chybující

Co se týká hudby na Radiožurnálu, ANO, je to tristní. Naštěstí i vedení rádia si uvědomilo, že hudba je nejslabší článek celého vysílání a že jí nelze ignorovat s odůvodněním, že jsme především zpravodajská stanice. Proto v dubnu proběhne její detailní rozbor a DOUFEJME, že se z toho vyvodí důsledky a dojde ke změně. Velmi bych to ocenil - vy třeba můžete přeladit, ale mně to hraje do uší osm hodin denně ;-D

0/0
31.1.2009 12:01

Lapacka

Radiožurnál prakticky neposlouchám

Dobrý článek. Taky je poslouchám už jen výjimčně. Hrají určitě "pár "titulů" i vícekrát denně. A některé songy klidně i každý den. Trapné rádio a ještě trapnější moderátoři.

0/0
25.1.2009 7:35

Kristine.Z.Kochanska

Radio Beat

Od té doby, co tady pustili radio Beat, tak mi je celý Radiožurnál ukradený. Kdyby to tu bylo dřív, asi bych neregistrovala ani tu bláznivou nánu, co tam u nich dělala kulturu za 100.

0/0
19.1.2009 20:11

Nero

Bude to těžké

Bavit se s lidmi z radiožurnálu mě nepomohlo.Přestal jsem je poslouchat.V poslední fázi jsem poslouchal ze stejného důvodu jako Vy.Také jen ráno.Pak mi kamarád řekl,že není nad kapku jedu hned po ránu.

Vypnul jsem a opravdu.Z počátku jako kuřák odvykající kouření,ale nyní už se mám dobře.Žije se mi mnohem lépe.Fakt.

0/0
7.1.2009 7:37

Lanta2004

Popravdě jsem nepochopil pointu článku

Inteligentnímu a chápajícímu člověku zajisté dojde,že jméno autorky článku není v našich končinách právě obvyklé a tak se může stát celkem logicky i tato chybka v oslovení.Dle mého žádná tragédie o které by se musely psát články.

Dále radiožurnál poslouchám každý den při jízdě autem do zaměstnání a co u téhle stanice cením především je dostatečná informační služba(zprávodajství o dobravě,počasí,kultuře,sportu a podobně),tedy mluvené slovo.Hudba mě opravdu na téhle stanici příliš nezajímá a popravdě nechápu v dnešní době stížnosti na skladbu hudby na jakékoli stanici.Chápal bych to v dobách,kdy fungovaly dvě ,tři rozhlasové stanice na kterých ještě vesměs nic kloudného nebylo,ale dnes,kdy si každý může vybrat hudbu dle libosti z desítek stanic a případně ze svého přehrávače MP3?

TrapnéRv

0/0
6.1.2009 23:22

Lanta2004

Re: Popravdě jsem nepochopil pointu článku

Mimochodem,když už chce autorka bazírovat na čistotě gramatiky,tak tato věta z jejího profilu také o čemsi vypovídá

"Mám ráda staré dobré konzervativní hodnoty, včetně vynikajícího anglického tea."

Drahá paní autorko ,anglické tea se správně česky řekne anglický čaj;-);-D

0/0
6.1.2009 23:29

Cubikula

Re: Popravdě jsem nepochopil pointu článku

hmmm, jasně anglcký čaj, jenže "tea" není právě jen čaj....to je ten problém, do češtiny by se to dalo přeložit něco jako:posezení s rodinou u hrnečku čaje a talířkem sušenek...aspoň tak jsem to jejich "tea" pochopil ja.....

a k AUTORCE velká výtka:

jasně, vy nepřechylujete, jak psal někdo níže, snad ani nepoužíváte množné číslo vašeho jména k označení rodiny...

ale jste nejspíše původně češka, většina lidí v ČR (a předpokládám, že i zaměstanci ČR, kteří vám odpovídali jsou češi /chybička se holt vludí, nikdo neni bezchybný/), tak byste MĚLA chápat, že čeština holt používá za ženským jménem -ová.

osobně nemám rád přechylování u cizinů, ale jakmile ten dotyčný s cizím jménem má trvalé bydliště v ČR či minimálně umí česky, tak automaticky přechyluju....a takových lidí asi bude víc....

0/0
7.1.2009 11:38

Toicem

Vážená/ý pane/paní Šiander,

...souhlasím s vámi, hudba na ČRo 1 je od zásahu paní Tachecí skutečně šílená.

Ještě jste zapomněla jmenovat Petra Nováka, ten je tam snad opravdu každé ráno.

(Co se týče toho nepřechylování, doufám, že jste důsledná a nepoužíváte ani slovo "Šianderovi", tedy příponu "-ovi" pro označení rodiny, protože to je úplně stejné "komolení" jména jako přípona "-ová" pro označení ženy. Čeština je flexivní jazyk... Ale to nic... tím se nemusíte zabývat...)

0/0
6.1.2009 21:55

ygor

???

někomu stačí k pobavení říkat jméno a já si raději zašuk..;-D

0/0
6.1.2009 21:54

honzarov

Hm

A takhle to vypadá, když chce být někdo vtipný za každou cenu.Rv

0/0
6.1.2009 21:48

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz