Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin

Agresor Babiš křičí, nebuďte agresivní!

24. 01. 2023 17:00:31
Na české politické scéně není v současné době nikdo, kdo by někomu agresivně vyhrožoval či někoho děsil, kromě jediného muže – Andreje Babiše. Týdny rozpoutává zlo a teď se diví, že mu lidé vyhrožují zlem – smrtí.

Šéf ANO a poslanec Andrej Babiš vede svou presidentskou kampaň v agresivním, hrubém, nenávistném a lživém duchu. Překrucuje pravdu, jak se mu to hodí. Kdo sledoval presidentský duel na ČT v neděli 22. ledna 2023, mohl to vidět na vlastní oči. Ale nezačalo to tímto duelem, agresivita je zřejmá v Babišových slovech už dlouho.

Postupně se začala projevovat agresivita lidí k němu, jeho rodině a okolí. Nejdříve to byla obálka s nábojem a sprostým dopisem pro jeho manželku Moniku. Na jeho transparentní účet chodí agresivní výhrůžky, které vybízejí k jeho sebevraždě. Jeho kolegové čelí také výhrůžkám. V pondělí 23. ledna 2023 obdržel Babiš anonymní dopis, kde mu člověk nemocný rakovinou vyhrožuje zastřelením flintou v případě vítězství.

Babiš na tiskové konferenci 24. ledna. 2023 řekl, že agresivita lidí stoupá: „Vyostřuje se to do šílených rozměrů. Nejen mně, ale i mému okolí.“ Dodal a vyzývá společnost: „Respektujte názory druhých, přestaňme s tou zlobou, nenávistí, agresivitou, Zastavme to!“

V žádném případě neschvaluji násilí a výhrůžky smrtí. To je samozřejmě špatně. Ale když se zamyslím na tím, kdo poslední týdny vede agresivní, nenávistnou, lživou kampaň a rozpoutává zlo mezi lidmi, nemohu si odpovědět jinak, než že je to sám Andrej Babiš.

Copak poslanci ODS někomu vyhrožují? Nebo to jsou ministři z KDU-ČSL? Nebo snad Piráti? Skoro se mi chce napsat, že kdyby v naší zemi na pár dnů nebyl přítomen Babiš, žili bychom si krásně a v klidu.

Babišovo chování mi připomíná biblický verš z knihy Přísloví Šalomouna 26,27: „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.“

Babiš je sám agresorem a křičí: „Zastavme agresivitu!“

Pokud nás Babiš vyzývá k respektování názorů druhých, s ustáním zloby a agresivity, měl by si především zamést před vlastním prahem a začíst s tím u sebe! Obávám se, že zlo, které Babiš cíleně vypustil prostřednictvím své agresivní kampaně a ze svých úst do celé naší české země, se mu teď vrací ze všech stran a ve vrchovaté míře.

Jako křesťanka vím, že v duchovním světě platí duchovní zákony. Jedním z nich je, že kdo si zahrává se zlem, toho brzy dostihne. Moudrý člověk si proto dává dobrý pozor, aby zlo v žádné podobě nekonal, neříkal a naopak se od něj distancoval.

Buďme lepší než Babiš a přemáhejme zlo dobrem, Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje a fotografie:

Citace z videa tiskové konference a článku „Anonym mi vyhrožuje zastřelením, řekl Babiš a ukončil kontaktní kampaň“. Rémy Vlachos. idnes.cz. 24. ledna 2023. Zde: https://www.idnes.cz/volby/kandidati-na-prezidenta-petr-pavel-andrej-babis-volici-media-regiony-prezidentske-volby-2023-hrad.A230124_060844_domaci_esed

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 24.1.2023 17:00 | karma článku: 25.64 | přečteno: 641x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dějiny moderního Izraele“ od Marka Čejky

„Dějiny moderního Izraele“ od politologa a právníka Marka Čejky přináší chronologicky sestavené dějiny od roku 1949 do roku 2010. Stručné, jasné, srozumitelné a hlavně – v dnešní uspěchané době - čtenářsky příjemné!

23.1.2023 v 21:16 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 188 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Chceme za presidenta Babiše, který se v případě války vykašle na okolní státy?

Presidentský duel v ČT rozehrál Andrej Babiš agresivním a lživým stylem. Celou dobu útočil na generála Petra Pavla. Vrcholem debaty byl Babišův výrok, že kdyby čtyři státy EU napadl agresor, nechal by je bez pomoci.

23.1.2023 v 17:54 | Karma článku: 22.80 | Přečteno: 462 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Lživé kampaně presidentských kandidátů, které však fungují

Presidentské kampaně, ve kterých se používají lži (módní slovo je nepravdy) jsou důležitým bodem. Děje se to nyní - ze strany Andreje Babiše. Ale dělo se to i ze strany presidenta Miloše Zemana jak v roce 2018, tak v roce 2013.

18.1.2023 v 21:24 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 718 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Kulhavá

Výzvy prezidenta směrem k vládě,možnosti a výzvy občanů: Nová situace, realita ze zákulisí

Co bude dál? Voliči Petra Pavla i Andreje Babiše mají nové možnosti. Jak to? Jaké? Využijeme toho? Umíme se podívat i na vlastní Stín? Umíme využít i toho pro sebe i ve společnosti?

29.1.2023 v 20:29 | Karma článku: 6.03 | Přečteno: 169 |

Aleš Gill

Záhada bohnického paneláku

Pokud se k vám dostaly analýzy volebních výsledků, mohli jste si ve svém okolí povšimnout některých zvláštností. Sousední vesnice třeba volila jinak, než vaše, nebo než je průměr. Na našem sídlišti volil zvláštně jeden panelák.

29.1.2023 v 19:31 | Karma článku: 8.88 | Přečteno: 292 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Dominik Haške: Dobrý voják Šavel

Expremiér evidentně nezná tuzemskou literaturu, ani nejvýznamnější Haškovo dílo (křestním si nejsem jistý, ale určitě Dominik, jiného neznám), Dobrý voják Šavel: O strastích jednoho vojáka za socíku.

29.1.2023 v 19:30 | Karma článku: 7.67 | Přečteno: 184 | Diskuse

Karel Trčálek

Ad „Když milión chvilek oceňuje zvolení bývalého komunisty na Hrad“ Polemika s p. Nožičkou

Pana Nožičku překvapuje, kolik zarytých antikomunistů volilo bývalého komunistu Pavla. Ano, panu Nožičkovi rozumím, ale na rozdíl od něho mě překvapuje pravý opak, totiž to, kolik komunistů komunistu Pavla nevolilo...

29.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 328 | Diskuse

Tomáš Flaška

Fňuky fňuk. Jako vždy od Andrejka.

I když si to mnozí nemyslí, jsem přesvědčen, že včerejšek je o euforii podobně jako v roce 1989. Nemá cenu se vysmívat poraženým, protože poražení nejsou. Dopadlo to pro Česko dobře.

29.1.2023 v 15:56 | Karma článku: 40.12 | Přečteno: 2951 | Diskuse
Počet článků 610 Celková karma 25.99 Průměrná čtenost 3820

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice, je v ohrožení života

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...

Nahota dospívajících? Film Modrá laguna by dnes neprošel, míní Shieldsová

Brooke Shieldsová zavzpomínala na natáčení slavného snímku z roku 1980 s názvem Modrá laguna. Podle sedmapadesátileté...