Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin

Módní peklo v ulicích – krátké kalhoty, odhalené kotníky a tenisky

8. 01. 2023 21:43:57
To, co je letní záležitostí, se začalo nosit v zimě a mrazu. Ano, mám na mysli krátké kalhoty končící nad kotníky, nízké letní ponožky a k tomu tenisky. A jak zahnat zimu, když nám mrznou nohy? Péřovou bundou a beranicí!

Poslední roky se nám v ulicích měst (a možná i vesnic) roznemohl takový nešvar – krátké kalhoty, nízké ponožky a k tomu nahé kotníky v teniskách. Když se rozhlédneme po ulicích, najdeme tento nešvar celkem rychle.

Nevím, jak jinde, ale v Praze to je častý jev (v pražském deníku Metro jsem se dočetla, že se jedná o „módní peklo“, které je k vidění v matičce Praze mnohem více, než kdekoliv jinde v naší zemi).

ŠÍLENÝ TREND, KTERÝ STRHL JAK DOSPÍVAJÍCÍ, TAK ČTYŘICÁTNÍKY

Tuto šílenou kombinaci nosí především dospívající lidé, ale lze narazit na to, že se tak oblečou a obují i lidé kolem dvacítky, třicítky i čtyřicátníci. Jedná se jak o Čechy, tak turisty.

U lidí nad dvacet let je to dost zarážející, protože jsem se domnívala, že v tomto věku by už člověk měl mít rozum. Ale zdá se, že u tohoto „módního trendu“ to neplatí. Mozek musí pryč!

Také by se dali nositelé rozdělit na ty, kteří patří mezi bohaté klienty drahých světových značek. Ti se obléknou a mrznou „stylově“ a na úrovni. Prostě mrznou draze. A pak jsou tu ti, kteří kvůli omezenému množství finančních prostředků sáhnou po levnějších variantách jak kalhot, tak bot.

NOSIT LETNÍ OBLEČENÍ A BOTY V ZIMĚ?!

Pokud si kladete otázku, co je na tomto trendu – krátké kalhoty, které končí svou délkou nad kotníky, nízké ponožky (aby zůstaly kotníky a kousek noh nahé) a tenisky – tak zarážející, jde především o to, že se jedná o ryze letní záležitost.

Džíny či kalhoty na léto totiž úmyslně končí nad kotníky. V letních měsících to je však pochopitelné a dává to smysl. Cílem je, aby se člověk nepařil a kůže dýchala. V zimě však letní oblečení nechrání. Je celkem jedno, zda kalhoty mají bílou, modrou, červenou či černou barvu. Také nízké ponožky, které nejsou téměř v teniskách vidět, jsou letní záležitostí. O teniskách ani nemluvě.

Aby nositelům tohoto trendu nebyla tak strašná zima, doplní svůj outfit prošívanou péřovou bundou, šálou, rukavicemi, teplou čepicí či dokonce beranicí. Což je paradox. Ne, pokud vám mrznou nahé kotníky a zebou nohy v letní obuvi, příliš nepomůže ani péřová bunda.

Nevím, kde se tento trend vzal a kdo ho vymyslel. Odhaduji, že se zrodil náhodně, když si někdo vzal ve své neznalosti letní kalhoty, nízké ponožky a tenisky v zimě. Patrně neměl v šatníku vhodné kalhoty na zimu a zimní boty (tedy dlouhé kalhoty, které přikrývají vysoké zimní boty, o vysokých teplých ponožkách ani nemluvě). Další to odkoukali jako „čupr trend“ a rozjelo se to jako domino! Aniž by se kdokoliv z nositelů zamyslel, o jakou šílenost se jedná.

NOČNÍ MŮRA RODIČŮ A LÉKAŘŮ

Ruku na srdce, je to nejen „módní peklo“ se na to dívat (pokaždé se v zimních ulicích oklepu zimou, když to vidím), ale jak jsem se dočetla v novinových článcích, je to především velký problém pro rodiče teenagerů a následně pro lékaře.

Teenagerům rodiče stěží vysvětlí, že pár mrazivých dnů v tomto oblečení stačí na to, aby ulehli s pořádnou angínou, chřipkou či covidem-19 právě kvůli odhaleným kotníkům a zábnoucím nohám v teniskách.

Pro ty druhé, dětské lékaře a lékařky, je to doslova řehole. Stále dokola opakovat dospívajícím, že nohy by měly být v chladných a mrazivých dnech v teple, neboť člověk brzy nastydne, je jako nosit dříví do lesa.

Ať už se vás tento „módní trend“ týká osobně, nebo zasáhl vaši rodinu, doufejme, že brzy odezní a móda v ulicích se navrátí k tomu, čemu se říká zdravý rozum.

Krásné zimní dny a teplé oblečení vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Archiv H. R. Šiander

Autor: Hana Rebeka Šiander | neděle 8.1.2023 21:43 | karma článku: 19.29 | přečteno: 888x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Agresor Babiš křičí, nebuďte agresivní!

Na české politické scéně není v současné době nikdo, kdo by někomu agresivně vyhrožoval či někoho děsil, kromě jediného muže – Andreje Babiše. Týdny rozpoutává zlo a teď se diví, že mu lidé vyhrožují zlem – smrtí.

24.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 641 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dějiny moderního Izraele“ od Marka Čejky

„Dějiny moderního Izraele“ od politologa a právníka Marka Čejky přináší chronologicky sestavené dějiny od roku 1949 do roku 2010. Stručné, jasné, srozumitelné a hlavně – v dnešní uspěchané době - čtenářsky příjemné!

23.1.2023 v 21:16 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 188 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Chceme za presidenta Babiše, který se v případě války vykašle na okolní státy?

Presidentský duel v ČT rozehrál Andrej Babiš agresivním a lživým stylem. Celou dobu útočil na generála Petra Pavla. Vrcholem debaty byl Babišův výrok, že kdyby čtyři státy EU napadl agresor, nechal by je bez pomoci.

23.1.2023 v 17:54 | Karma článku: 22.80 | Přečteno: 462 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Lživé kampaně presidentských kandidátů, které však fungují

Presidentské kampaně, ve kterých se používají lži (módní slovo je nepravdy) jsou důležitým bodem. Děje se to nyní - ze strany Andreje Babiše. Ale dělo se to i ze strany presidenta Miloše Zemana jak v roce 2018, tak v roce 2013.

18.1.2023 v 21:24 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 718 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Kulhavá

Výzvy prezidenta směrem k vládě,možnosti a výzvy občanů: Nová situace, realita ze zákulisí

Co bude dál? Voliči Petra Pavla i Andreje Babiše mají nové možnosti. Jak to? Jaké? Využijeme toho? Umíme se podívat i na vlastní Stín? Umíme využít i toho pro sebe i ve společnosti?

29.1.2023 v 20:29 | Karma článku: 6.03 | Přečteno: 173 |

Aleš Gill

Záhada bohnického paneláku

Pokud se k vám dostaly analýzy volebních výsledků, mohli jste si ve svém okolí povšimnout některých zvláštností. Sousední vesnice třeba volila jinak, než vaše, nebo než je průměr. Na našem sídlišti volil zvláštně jeden panelák.

29.1.2023 v 19:31 | Karma článku: 8.88 | Přečteno: 295 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Dominik Haške: Dobrý voják Šavel

Expremiér evidentně nezná tuzemskou literaturu, ani nejvýznamnější Haškovo dílo (křestním si nejsem jistý, ale určitě Dominik, jiného neznám), Dobrý voják Šavel: O strastích jednoho vojáka za socíku.

29.1.2023 v 19:30 | Karma článku: 7.67 | Přečteno: 189 | Diskuse

Karel Trčálek

Ad „Když milión chvilek oceňuje zvolení bývalého komunisty na Hrad“ Polemika s p. Nožičkou

Pana Nožičku překvapuje, kolik zarytých antikomunistů volilo bývalého komunistu Pavla. Ano, panu Nožičkovi rozumím, ale na rozdíl od něho mě překvapuje pravý opak, totiž to, kolik komunistů komunistu Pavla nevolilo...

29.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 22.68 | Přečteno: 333 | Diskuse

Tomáš Flaška

Fňuky fňuk. Jako vždy od Andrejka.

I když si to mnozí nemyslí, jsem přesvědčen, že včerejšek je o euforii podobně jako v roce 1989. Nemá cenu se vysmívat poraženým, protože poražení nejsou. Dopadlo to pro Česko dobře.

29.1.2023 v 15:56 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 2990 | Diskuse
Počet článků 610 Celková karma 25.99 Průměrná čtenost 3820

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice, je v ohrožení života

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...

Nahota dospívajících? Film Modrá laguna by dnes neprošel, míní Shieldsová

Brooke Shieldsová zavzpomínala na natáčení slavného snímku z roku 1980 s názvem Modrá laguna. Podle sedmapadesátileté...