Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin

Jak jsem si vytvořila kabelku na léto

26. 05. 2022 19:45:26
Tento blog se bude vymykat všemu, co jsem dosud napsala. Tento můj článek bude pro dívky, ženy a dámy, které tak jako já, rády tvoří. Protože se blíží léto, rozhodla jsem se, že si vytvořím originální kabelku.

Už několik let jsou moderní kabelky kulatého tvaru. Dívala jsem se po nich, ale žádná se mi buď nelíbila, a když už ano, tak byla malá, anebo stála doslova nekřesťanské peníze. Dvakrát jsem se nerozmýšlela a kabelku jsem se rozhodla stvořit sama.

Na začátku byla správně promyšlená velikost kabelky. Nevím, jak vy, milé dámy, ale já potřebuji mít v kabelce spoustu věcí. Ruku na srdce, dámy, která z nás ne?

Takže minimalistické či malé kabelky nejsou nic pro mě. Ano, jistě, líbí se mi kabelka ve tvaru psaníčka, které často nosí např. vévodkyně Kate. Ale do "psaníčka" se vejde tak akorát kapesník (a to ještě ne celý balíček), mobil a snad i zrcátko. Takže ne. Z toho bych byla nešťastná. Že mi chybí spousta věcí.

Pak zde byla otázka materiálu. To byl trochu oříšek. Ano, líbí se mi sláma či proutí. Ale přiznám se bez mučení, s proutím jsem se ještě nenaučila pracovat. A sláma (nebo i papírový provázek, který vypadá jako přírodní sláma) je sice pěkná, ale nesnese velkou zátěž.

Potřebovala jsem, aby kabelka byla dostatečně pevná a hodně unesla. Takže jsem zvolila oblíbený provázek sisal.

Ovšem sisal je dost tlustý, takže bylo potřeba něco, čím bych ho "ovládla". Rozhodovala jsem se, zda zvolím techniku drhání, háčkování nebo pletení. Ale nejvíce se mi při vytváření kulaté kabelky zdálo praktické háčkování.

A nyní nástroj. Naštěstí jsem objevila obrovský, tlustý háček z hliníku, který před mnoha léty vyrobil můj táta pro matku z kusu velice tlustého drátu (ale nepochybuji o tom, že by se dal velký háček sehnat v jakékoliv galanterii).

Výhodou tohoto hliníkového háčku bylo, že byl dostatečně pevný. Nebylo možné ho zkrátka ohnout. Což se při poněkud obtížném háčkování s tak tvrdým materiálem, jako je sisal, mohlo snadno podařit. Kdyby byl z umělé hmoty, asi bych háčků spotřebovala několik. Jednoduše by to nepřežily.

A co dál? Potřebné doplňky - dvě uši z koženky s vyznačenými dírkami pro přišití (tak se to dá už koupit v galanterii), dvě bílá kovová kola (pro výrobu lapače snů) - ty na fotce chybí, nitě příslušné barvy a velký dřevěný korálek na zapínání kabelky. A samozřejmě také jehla.

Když jsem si rozmyslela, že půjde o kabelku kulatého tvaru, stačilo se už jenom pustit do práce. Začala jsem malým řetízkem, který jsem spojila jedním okem do kroužku. A pak jsem už háčkovala krátké sloupky kolem dokola, až bylo jedno kolo hotové. Tak velké, jak jsem si vysnila a tak, abych v poslední fázi do něj mohla na okraji vháčkovat kovovou výztuž.

Sisal je sice dost pevný materiál, ale kdybych do takové kabelky dala všechno, co já obyčejně nosím, asi by se mi prověsila a ztratila tvar kulatosti. Tomu právě zabrání dvě bílá kovová kola jako výztuž. Pozorná čtenářka kovovou výztuž bílé barvy na fotce zcela jistě uvidí.

Následovalo stejným způsobem uháčkované druhé kolo ze sisalu. A také v poslední řadě ok vháčkovaná kovová výztuž.

Poté jsem si uháčkovala obdélník, který jsem vháčkovala jako dno mezi dvě kola a tím jsem kola spojila. Kabelka už se "klube"!

Pak jsem doma našla kus hrubé a pevné látky, která by se mi hodila jako podšívka. Vystřihla jsem si dvě kola a také dva pruhy obdélníkového tvaru na dno. Na obrázku mám jeden velký obdélník a dva menší - já jsem neměla dost látky, tak jsem musela improvizovat a ty dva menší k sobě přišít. Hlavně nesmíte zapomenout na přídavky na švy a také na obrubu, aby se okraje podšívky netřepily.

Látku na podšívku zaobroubíme, aby se netřepila a přišijeme k sobě jednotlivé díly. Stejně jako jsme postupovaly při výrobě kabelky. Mezi dvě kola přišijeme obdélník (jako dno kabelky). Zde je čas proto, abychom si začistily různé provázky, které jsme navazovaly. Konečky sisalu nenápadně přiháčkujeme do rubu k okům a konce zapošijeme nitěmi, aby po nich nebylo ani stopy.

Pak už hotovou podšívku vložíme do uháčkované kabelky a přichytíme ji drobnými stehy tak, aby to nebylo na kabelce, a pokud možno ani na podšívce, vidět.

Z několika řetízkových ok uháčkujeme provázek, který poslouží jako "klapka" či "uzavírka" kabelky. Provázek vháčkujeme do kabelky, aby byla její součástí. Na druhé straně kabelky sisalem přichytíme velký dřevěný korálek.

Jako poslední krok všijeme jehlou a nití hnědá ucha z koženky.

Hotovo! A můžeme vyrazit v šatech, kožených lodičkách či sandálech a s novou kabelkou do města či na rande.

Shrnutí: Originální kabelka na léto unese asi dva až tři kilogramy dámské výbavy. Náklady bych odhadla na necelých 500 Kč. Samotná tvorba mě vyšla asi na dva dny.

Krásné slunečné dny a hodně kreativity vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 26.5.2022 19:45 | karma článku: 21.38 | přečteno: 731x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Agresor Babiš křičí, nebuďte agresivní!

Na české politické scéně není v současné době nikdo, kdo by někomu agresivně vyhrožoval či někoho děsil, kromě jediného muže – Andreje Babiše. Týdny rozpoutává zlo a teď se diví, že mu lidé vyhrožují zlem – smrtí.

24.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 641 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dějiny moderního Izraele“ od Marka Čejky

„Dějiny moderního Izraele“ od politologa a právníka Marka Čejky přináší chronologicky sestavené dějiny od roku 1949 do roku 2010. Stručné, jasné, srozumitelné a hlavně – v dnešní uspěchané době - čtenářsky příjemné!

23.1.2023 v 21:16 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 188 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Chceme za presidenta Babiše, který se v případě války vykašle na okolní státy?

Presidentský duel v ČT rozehrál Andrej Babiš agresivním a lživým stylem. Celou dobu útočil na generála Petra Pavla. Vrcholem debaty byl Babišův výrok, že kdyby čtyři státy EU napadl agresor, nechal by je bez pomoci.

23.1.2023 v 17:54 | Karma článku: 22.80 | Přečteno: 462 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Lživé kampaně presidentských kandidátů, které však fungují

Presidentské kampaně, ve kterých se používají lži (módní slovo je nepravdy) jsou důležitým bodem. Děje se to nyní - ze strany Andreje Babiše. Ale dělo se to i ze strany presidenta Miloše Zemana jak v roce 2018, tak v roce 2013.

18.1.2023 v 21:24 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 718 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Kulhavá

Výzvy prezidenta směrem k vládě,možnosti a výzvy občanů: Nová situace, realita ze zákulisí

Co bude dál? Voliči Petra Pavla i Andreje Babiše mají nové možnosti. Jak to? Jaké? Využijeme toho? Umíme se podívat i na vlastní Stín? Umíme využít i toho pro sebe i ve společnosti?

29.1.2023 v 20:29 | Karma článku: 6.03 | Přečteno: 172 |

Aleš Gill

Záhada bohnického paneláku

Pokud se k vám dostaly analýzy volebních výsledků, mohli jste si ve svém okolí povšimnout některých zvláštností. Sousední vesnice třeba volila jinak, než vaše, nebo než je průměr. Na našem sídlišti volil zvláštně jeden panelák.

29.1.2023 v 19:31 | Karma článku: 8.88 | Přečteno: 293 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Dominik Haške: Dobrý voják Šavel

Expremiér evidentně nezná tuzemskou literaturu, ani nejvýznamnější Haškovo dílo (křestním si nejsem jistý, ale určitě Dominik, jiného neznám), Dobrý voják Šavel: O strastích jednoho vojáka za socíku.

29.1.2023 v 19:30 | Karma článku: 7.67 | Přečteno: 187 | Diskuse

Karel Trčálek

Ad „Když milión chvilek oceňuje zvolení bývalého komunisty na Hrad“ Polemika s p. Nožičkou

Pana Nožičku překvapuje, kolik zarytých antikomunistů volilo bývalého komunistu Pavla. Ano, panu Nožičkovi rozumím, ale na rozdíl od něho mě překvapuje pravý opak, totiž to, kolik komunistů komunistu Pavla nevolilo...

29.1.2023 v 17:00 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 331 | Diskuse

Tomáš Flaška

Fňuky fňuk. Jako vždy od Andrejka.

I když si to mnozí nemyslí, jsem přesvědčen, že včerejšek je o euforii podobně jako v roce 1989. Nemá cenu se vysmívat poraženým, protože poražení nejsou. Dopadlo to pro Česko dobře.

29.1.2023 v 15:56 | Karma článku: 40.12 | Přečteno: 2971 | Diskuse
Počet článků 610 Celková karma 25.99 Průměrná čtenost 3820

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice, je v ohrožení života

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...

Nahota dospívajících? Film Modrá laguna by dnes neprošel, míní Shieldsová

Brooke Shieldsová zavzpomínala na natáčení slavného snímku z roku 1980 s názvem Modrá laguna. Podle sedmapadesátileté...