Úterý 20. dubna 2021, svátek má Marcela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. dubna 2021 Marcela

Recenze knihy „Hon na Cassandru“ od Lisy Kleypas

2. 04. 2021 9:33:03
Železniční magnát Tom Severin je dost bohatý a mocný, aby si mohl splnit každé přání, jak ho napadne. Má všechno kromě manželky. Jak uvidí lady Cassandru Ranevelovou, usmyslí si, že ji získá. Ale bude to tak snadné?

PROČ PRÁVĚ TATO KNIHA?

Od americké spisovatelky Lisy Kleypas, která má na svém kontě neuvěřitelných 43 knih, jsem četla svou první knihu zhruba před rokem. Byl to romantický román „Chladnokrevný ničema“ a byl zasazen na konec 19. století.

Láska a romantika od začátku až do konce. Kniha byla skvěle napsaná, zápletka byla velice zajímavá a historické detaily byly bez chyb. Už tehdy jsem si říkala, že si určitě přečtu i další knihy od této autorky, protože se mi velice líbila.

Opět jsem si vybrala historický romantický román a jmenuje se „Hon na Cassandru“. Román navazuje na příběh z první knihy. Jedná se o osudy rodiny Ranevelových. Celkem jde o sérii šesti knih.

Co napsat? Kniha „Hon na Cassandru“ byla snad ještě lepší než první. Jedním slovem báječná! Vřele ji tedy mohu doporučit, protože nebudete, milé dámy, zklamané.

„Láska je vtipálek, raději přepadává lidi, kteří jsou zaneprázdněni jinými věcmi.“

O ČEM JE ROMÁN „HON NA CASSANDRU“?

Železniční magnát Tom Severin je dost bohatý a mocný, aby si mohl splnit každé přání hned, jak ho napadne. Stačí říct a má všechno, nebo každého, co si zamane. Najít dokonalou ženu by mělo být jednoduché. Od chvíle, kdy poprvé uvidí lady Cassandru Ravenelovou, je rozhodnutý ji získat. Jenže krásná a bystrá Cassandra je stejně odhodlaná provdat se z lásky, což je to jediné, co jí Tom nemůže dát. Severin je nejpoutavější a nejpřitažlivější muž, s jakým se kdy Cassandra setkala, i když má srdce z kamene. Ona však nestojí o život v rychlém tempu světa nemilosrdného muže, který vždy hraje tak, aby zvítězil. Když se objeví nový nepřítel, jemuž se téměř podaří zničit Cassandřinu pověst, Severin se chopí příležitosti, na niž čekal. Jako vždy dosáhne svého. Nebo snad ne?

„Cassandra mlčky vstřebávala tuto novou informaci o muži, na nějž slýchala velice protichůdné názory. Neomalený, štědrý, poctivý, šikovný, nebezpečný... někdy přítel, někdy protivník, vždy oportunista. Bez ohledu na Severinovy složitosti však na něm bylo mnoho co obdivovat. Seznámil se už v útlém věku s drsnějšími stránkami života a převzal odpovědnost dospělého muže. A nejenže přežil, ale navíc se mu dařilo.“

Lisa Kleypas (* 5. 11. 1964) je americká autorka milostných románů z historie i současnosti. Narodila se v Texasu ve Spojených státech. Vystudovala politologii na Wellesley College. Hned po absolutoriu se začala věnovat výhradně psaní. Svůj první román „Where Passion Leads“ (1987) uveřejnila v 21 letech. Její knihy se staly bestsellery s miliony výtisků prodanými po celém světě a byly přeloženy do 14 jazyků. Celkem napsala 43 románů. Kleypas čerpá inspiraci z klasické literatury, historických knih i osobních zkušeností. Lisa Kleypas žije s manželem Gregorym a dvěma dětmi ve Washingtonu.

„Nikoli poprvé Toma napadlo, že ženám se nedá porozumět. Ne že by neuvažovaly logicky. Právě naopak. Jejich logika je vyššího řádu, příliš složitá a pokročilá, než aby podléhala matematickému dokazování. Ženy přičítají záhadné hodnoty detailům, které muž přehlédne, a jsou schopné vyvozovat pronikavé závěry ohledně jeho nejniternějších tajemství. Tom tušil, že Cassandra ho už po hrstce setkání zná důkladněji, než přátelé po více než desítce let. Ještě znepokojivější bylo podezření, že o něm víc věci, jichž si ani on sám není vědom.“

AUTORČIN STYL, JAZYK, GRAMATIKA, KOREKTURY

  • Styl psaní je svěží, založený na dobových detailech, popisuje sídla, oblečení i etiketu.
  • Tempo knihy je přiměřené ději.
  • Děj je nepředvídatelný, zajímavý.
  • Kniha má spád, různé zápletky.
  • Román je napsán v er-formě a spisovným jazykem.
  • Korektury byly provedeny profesionálně.

„Tom naklonil hlavu ke straně tím svým tázavým způsobem, který si zamilovala, a pak ji odtáhl ke straně domu. Zastavili se ve skrytu keřů zimního jasmínu, posetého hvězdičkami drobných zlatavých kvítků. Sklonil hlavu a jeho ústa našla její. Chtěla víc, dotkla se jazykem spoje jeho rtů. Rozevřely se před ní a ona ho políbila naléhavěji, až se jejich jazyky propletly a Tom ji sevřel v náručí. Spíš vnímala, než cítila, jak se jeho tělo mění v reakci na její blízkost.“

KLADNÉ A ZÁPORNÉ STRÁNKY ROMÁNU

Kniha je velice romantická. Což by člověk u tohoto žánru očekával. Ale po četbě stovek knih mohu konstatovat, že jen málokterá autorka (či autor) to umí. Spisovatelé zaměňují sex za lásku. Lisa Kleypas to však nedělá a je mistrem romantické literatury.

Umí nádherně popsat zamilovanost, rozvíjející se vztah mezi hlavními hrdiny, Tomem Severinem a lady Cassandrou Ravenelovou, problémy v manželství a jejich překonávání. Proměnu zamilovanosti v pevnou lásku. Vyjednávání a kompromisy či hádky a nalézání příměří. Skoro bych řekla, že je to velkou inspirací pro naše špatné vztahy v současnosti v našich reálných životech (a to nejen pro ženy, ale i pro muže).

Za zmínku stojí, že hlavní mužská postava Tom Severin je sice úspěšným mužem, ale také zároveň podivínem. Při popisu jeho libůstek v knize, které nás pobaví a rozesmějí, se nemohu zbavit dojmu, že jde o muže s Aspergerovým syndromem. Muž s vysokou inteligencí, úspěšný ve svém oboru, však jednostranně zaměřený, rádoby sobecký, poněkud emočně plochý (jak říká: „Své emoce jsem omezil na pět.“) a především naprosto neschopen přečíst sociální situace a vyznat se v nich. Přes všechny jeho nešvary si ho však zamilujete a soucítíte s ním.

Velice pěkně autorka popsala historické detaily, např. knihy dostupné na konci 19. století (rok 1876) od Julesa Verna, Marka Twaina, Jane Austenové či Emily Brontëové. Bezchybně popsala dobové oblečení (dámské velké roby, korzety, spodničky, rukavičky, klobouky... či pánské oblečení). Poradila si také s popisem života britské šlechty, ale i chudiny.

Román je dle mého skromného úsudku perfektní. Potěší, povzbudí, čtenářkám dodá naději, že láska existuje pro každého a je možné ji najít na místech, kde bychom ji nehledaly. Kniha se mi tak líbila, že se k ní budu vracet a určitě si pořídím další romány ze série Ranevelových.

„Vlhký vzduch voněl jím... borovicovodehtovou vůní dehtového mýdla... čpavým nádechem škrobu z košile, změklého žárem těla... a čerstvým potem na pokožce, slaným a intimním a podivně lákavým. Měla sto chutí naklonit se ještě blíž a nadechnout se ho zhluboka. Obličej měl nad jejím, šikmé světlo od okna zachycovalo výraznější zelený odstín jednoho oka. Byla naprosto fascinovaná chladnou, disciplinovanou fasádou, skrývající něco... hluboko uvnitř... lákavého.“

KOMU BYCH ROMÁN DOPORUČILA?

Román se bude líbit všem romantickým duším. Pak bych jej doporučila všem čtenářkám, které milují historické romány. Je to kniha jako stvořená pro krásné chvilky sladkého nicnedělání, které máme my, ženy, vyhrazené jen pro sebe. Je to sázka na jistotu. V žádném případě to není ztráta času.

Knihu „Hon na Cassandru“ od Lisy Kleypas mi k recenzi laskavě poskytly Palmknihy.cz.

Krásné jarní dny a hodně lásky Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis autorky je dostupný na wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lisa_Kleypas

Fotografie a anotace knihy je dostupná na Palmknihy.cz

KLEYPAS, Lisa. Hon na Cassandru. Nakladatelství Baronet a. s. Praha, 2020, 384 stran, 1. vydání, ISBN 978-80-269-1443-3 (formát mobi)

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 2.4.2021 9:33 | karma článku: 4.63 | přečteno: 99x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Proč ráda nakupuji u Bati?

V prodejnách Baťa nakupuji od 90. let XX. století. Důvody jsou prosté – kvalitní boty, které nosím desítky let. Skvěle mi padnou. Vynikající servis v opravnách. Bezproblémové reklamace a nadstandardní osobní přístup.

13.4.2021 v 0:20 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 491 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Jonesovi“ od režiséra Derricka Borte

Rodina Jonesových je na první pohled dokonalá. Jsou šťastní, krásní a úspěšní, mají velký dům stylově zařízený podle posledního trendu, luxusní auta, drahé kousky oblečení... Jsou ale značkové luxusní výrobky zárukou štěstí?

11.4.2021 v 18:46 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 152 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Velký úspěch ministra zdravotnictví Blatného - 27.000 mrtvých kvůli covidu-19

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si připsal mnoho úspěchů - nejvyšší počty mrtvých od konce II. světové války, čtvrtou vlnu pandemie a tím, že Česká republika je v počtu mrtvých nejhorší na světě.

7.4.2021 v 23:58 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 814 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ruku na srdce - kolik z nás četlo někdy Bibli?

Kolik z nás ví, jaký je pravý smysl Velikonoc? Četli jste někdy Bibli? Celou nebo aspoň Nový zákon? Víte, kdo byl Ježíš a kam ho zařadit? Slavíme velikonoční svátky a vlastně nevíme, proč. Je třeba to napravit!

5.4.2021 v 22:34 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 610 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Veronika Vojáčková

Deník z Če-chanu Den 50 - Rok ve hře

Stojíme v kroužku před školou. Já a tři učitelé. Pan ředitel se ptá učitele, jestli už je očkován. "Nejsem", odpoví. Říďa si v jakémsi lejstru poznačí křížek. "Ale můj táta je".

20.4.2021 v 12:20 | Karma článku: 5.72 | Přečteno: 135 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Je úplně jedno, jak aféru Vrbětice nazveme…

Někdo pro tu událost nemá jiný pojem než státní terorismus, někdo zase šermuje slovním spojením „zpackaný útok na zboží bulharského obchodníka“. Jde o slovíčkaření, dopady, ať už skutečné, nebo potenciální, se na název neptají...

20.4.2021 v 11:36 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 619 | Diskuse

Michal Kotyk

Politická nahota je vždy nechutná!

V životě každého politika může nastat situace, kdy je jeho charakter zcela obnažen. Já tomu říkám riziko povolání. Hlupák je ten, který s tím nepočítá. Ale taková jsou pravidla života v politické džungli.

20.4.2021 v 10:20 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 420 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Připomenutí pro politiky: Válka je vůl

Třeskutá kauza Vrbětice, z níž se postupně stává v podání Pata a Mata naší politiky tragikomedie, vnesla do slovního rejstříku mnoha českých politiků silná slova včetně slova VÁLKA. Zapomněli, že Válka je vůl.

20.4.2021 v 9:58 | Karma článku: 26.10 | Přečteno: 429 | Diskuse

Petr Šindelář

Dobře už bylo a líp ještě dlouho ale opravdu nebude!

I když, jak komu. Dokonalým výsměchem pro pracující je systém sociálních dávek. Komu se tady nechce, učit se ani pracovat nemusí a i když si na důchod nikam nic neposílal, do konce života bez peněz na jídlo a bydlení nezůstane...

20.4.2021 v 9:52 | Karma článku: 17.40 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 554 Celková karma 16.21 Průměrná čtenost 4015

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBUhttp://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAILsiander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Najdete na iDNES.cz