Úterý 20. dubna 2021, svátek má Marcela
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 20. dubna 2021 Marcela

Lidé nebudou dodržovat nařízení vlády, když je porušují sami politici

31. 01. 2021 18:51:38
Premiér Andrej Babiš vyhlásil další zpřísňování vládních opatření proti covidu-19. Proč ale sami politici a V.I.P. osobnosti nedodržují vládní nařízení nebo je obcházejí? Máme u nás dvojí metr. Ale my, občané, přece nejsme hloupí!

A ZASE DALŠÍ ZPŘÍSŇOVÁNÍ...

Tento týden jsem se doslechla v rádiu ČRo Plus, že vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem chystá zpřísňovat opatření proti covidu-19.

Začalo to v sobotu 30. ledna 2021. Uzavřely se skiareály a vleky. Lanovky prý mají fungovat, ale ne pro turisty a lyžaře (tak pro koho tedy?!). Děti, které měly po dlouhé době konečně vyrazit v pondělí 1. února 2021 do školy, zůstanou doma na distanční výuce.

Zřejmě to není kompletní výčet, ale omlouvám se, už se v tom těžko orientuji. A nejen já. Vlastně s kýmkoliv jsem v kontaktu, tak mi říká, že neví, co přesně platí. Podle odborníků to však není naše vina, ale vina spočívá na straně vlády, která vydává chaotická nařízení a stále zakazuje další a další činnosti.

Co si budeme nalhávat, žijeme v nouzovém stavu už tak dlouho, že jsme z toho všichni unavení a vyčerpaní. Leze nám to na nervy a chybí nám úplně obyčejné věci, na které jsme byli zvyklí.

PROČ LIDÉ NEDODRŽUJÍ VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ?

Největší problém spatřuji v tom, že politici a jiní vlivní a významní lidé nedodržují vládní pravidla. Jestliže tito lidé, kteří stojí v čele nejrůznějších organizací, firem a politických stran porušují vládní pravidla, lidé si řeknou, že je nemusí dodržovat taky. Když nemusí oni, tak ani já nemusím. Lidé nejsou hloupí! Lidé odmítají dvojí metr.

Často jsou navíc pokuty za porušování vládních nařízení v řádech tisíců. Ale řekněme si upřímně, copak poslanec z Poslanecké sněmovny ČR, jehož plat se pohybuje od 84.060 Kč výše (podle funkcí ve výborech a v politických stranách, a to nepočítám náhrady) pocítí pokutu ve výši 3.000 Kč?

KDO PORUŠIL VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ BĚHEM PANDEMIE COVID-19?

Pojďme se podívat na to, jak se nám porušování pravidel V.I.P. lidmi rozmáhá.

 1. Poslanec a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka (pití alkoholu na veřejnosti) - pokuta
 2. Bývalý poslanec a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek (pití alkoholu z uzavřené restauraci) – pokuta
 3. Bývalý president Václav Klaus (nenošení roušky) – pokuta 3.000 Kč
 4. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (nenošení roušky) – pokuta 3.000 Kč
 5. Poslanec a bývalý šéf poslanců Hnutí ANO 2011 Jaroslav Faltýnek (nenošení roušky) – 3.000 Kč
 6. Bývalý poslanec Petr Benda (narozeninová párty)
 7. Teplický zastupitel a předseda finančního výboru Michal Kasal z hnutí Pro sport a zdraví (narozeninová párty)
 8. Ředitel liberecké krajské policie Vladislav Husák (narozeninová párty)
 9. Bývalý premiér a politik Jiří Paroubek (narozeninová párty)
 10. Místopředseda Rady České televize a exposlanec Jiří Šlégr (narozeninová párty)
 11. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (narozeninová párty)

Jestliže máme my, obyčejní smrtelníci, dodržovat vládní pravidla, musíme na vlastní oči vidět, že je sami dodržují ti, kteří stojí v čele našeho státu. Pokud jsou v čele vlivných organizací a politických stran, případně ve sněmovně poslanci či ministři, kteří se chovají nezodpovědně, pak by měli rezignovat na svůj post a odejít. Padni komu padni! Jsem přesvědčena, že dodržování pandemických opatření se tím v naší zemi rapidně zlepší.

Krásné zimní dny a žádné papalášské moresy Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Článek „Zákazu navzdory. Na oslavě v Bendově hotelu byl i teplický zastupitel Kasal. Po zveřejnění rezignoval“. 27. 1. 2021. irozhlas.cz. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/oslava-teplice-narozeniny-benda-pozvani-zastupitel-kasal-hnilicka-paroubek-husak_2101270711_aur

Autor: Hana Rebeka Šiander | neděle 31.1.2021 18:51 | karma článku: 23.23 | přečteno: 729x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Proč ráda nakupuji u Bati?

V prodejnách Baťa nakupuji od 90. let XX. století. Důvody jsou prosté – kvalitní boty, které nosím desítky let. Skvěle mi padnou. Vynikající servis v opravnách. Bezproblémové reklamace a nadstandardní osobní přístup.

13.4.2021 v 0:20 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 491 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Jonesovi“ od režiséra Derricka Borte

Rodina Jonesových je na první pohled dokonalá. Jsou šťastní, krásní a úspěšní, mají velký dům stylově zařízený podle posledního trendu, luxusní auta, drahé kousky oblečení... Jsou ale značkové luxusní výrobky zárukou štěstí?

11.4.2021 v 18:46 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 152 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Velký úspěch ministra zdravotnictví Blatného - 27.000 mrtvých kvůli covidu-19

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si připsal mnoho úspěchů - nejvyšší počty mrtvých od konce II. světové války, čtvrtou vlnu pandemie a tím, že Česká republika je v počtu mrtvých nejhorší na světě.

7.4.2021 v 23:58 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 814 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ruku na srdce - kolik z nás četlo někdy Bibli?

Kolik z nás ví, jaký je pravý smysl Velikonoc? Četli jste někdy Bibli? Celou nebo aspoň Nový zákon? Víte, kdo byl Ježíš a kam ho zařadit? Slavíme velikonoční svátky a vlastně nevíme, proč. Je třeba to napravit!

5.4.2021 v 22:34 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 610 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Veronika Vojáčková

Deník z Če-chanu Den 50 - Rok ve hře

Stojíme v kroužku před školou. Já a tři učitelé. Pan ředitel se ptá učitele, jestli už je očkován. "Nejsem", odpoví. Říďa si v jakémsi lejstru poznačí křížek. "Ale můj táta je".

20.4.2021 v 12:20 | Karma článku: 5.72 | Přečteno: 135 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Je úplně jedno, jak aféru Vrbětice nazveme…

Někdo pro tu událost nemá jiný pojem než státní terorismus, někdo zase šermuje slovním spojením „zpackaný útok na zboží bulharského obchodníka“. Jde o slovíčkaření, dopady, ať už skutečné, nebo potenciální, se na název neptají...

20.4.2021 v 11:36 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 619 | Diskuse

Michal Kotyk

Politická nahota je vždy nechutná!

V životě každého politika může nastat situace, kdy je jeho charakter zcela obnažen. Já tomu říkám riziko povolání. Hlupák je ten, který s tím nepočítá. Ale taková jsou pravidla života v politické džungli.

20.4.2021 v 10:20 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 420 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Připomenutí pro politiky: Válka je vůl

Třeskutá kauza Vrbětice, z níž se postupně stává v podání Pata a Mata naší politiky tragikomedie, vnesla do slovního rejstříku mnoha českých politiků silná slova včetně slova VÁLKA. Zapomněli, že Válka je vůl.

20.4.2021 v 9:58 | Karma článku: 26.10 | Přečteno: 429 | Diskuse

Petr Šindelář

Dobře už bylo a líp ještě dlouho ale opravdu nebude!

I když, jak komu. Dokonalým výsměchem pro pracující je systém sociálních dávek. Komu se tady nechce, učit se ani pracovat nemusí a i když si na důchod nikam nic neposílal, do konce života bez peněz na jídlo a bydlení nezůstane...

20.4.2021 v 9:52 | Karma článku: 17.40 | Přečteno: 350 | Diskuse
Počet článků 554 Celková karma 16.21 Průměrná čtenost 4015

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBUhttp://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAILsiander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Najdete na iDNES.cz