Úterý 20. dubna 2021, svátek má Marcela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. dubna 2021 Marcela

Rekordní počty nakažených covidem-19, přeplněná krematoria - máme, co jsme chtěli

7. 01. 2021 18:26:55
Vláda ČR nedělá opatření, která jsou dobrá pro naši zemi, ale jenž jsou populární. Rozvolnění během léta, relativně volný podzim a vánoční shopování. Vládní rozvolňování střídané tvrdými lockdowny. Opravdu chceme takhle žít dál?

Každý den čtu o rekordně vysokých číslech nakažených lidí covidem-19. Nevím, zda jsem už tak otupělá, protože se pandemie vleče už tři čtvrtě roku, nebo mi to jenom nedochází. Spíš bych to ale u sebe tipovala na rezignaci na současný stav a nulové vyhlídky na jakékoliv rapidní zlepšení. Už se smiřuji s tím, že se z toho jen tak nedostaneme.

Ostatně, abych smýšlela jinak, museli bychom všichni chtít z pandemie a následných drakonických vládních opatření vybřednout. Ale podle toho, jak se chováme, to na výrazné změny k lepšímu nevypadá.

Má smysl psát, že mi to je líto? Že mě to štve? Že mi ta všechna omezení lezou na nervy? Že neustále léčím lišej na tváři, který se mi vytváří po pilném nošení roušek? Že se čím dál častěji přistihuji při vzpomínkách, jak se nám pěkně žilo před pandemií? Jak sním, jaké to zase bude, až budeme žít životy bez roušek, opět s možností svobodně se stýkat s kýmkoliv a kdykoliv? Cestovat do zahraničí? Anebo si jít prostě jenom koupit oblečení do kamenného obchodu či tak obyčejnou věc jako je poznámkový blok do papírnictví?

SOUČASNÁ SITUACE JE ODRAZEM STAVU PŘED 14 DNY

Vzpomínám si, jak šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek říkal, že současné statistiky nakažených odrážejí situaci, která byla před 14 dny.

Ostatně i ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl pro Novinky.cz totéž: „Po vánočním období dochází pochopitelně k nárůstu počtu nakažených. Je to odraz masivního setkávání rodin v průběhu Vánoc.“

MÁME, CO JSME CHTĚLI

Když se porozhlédnu kolem sebe, tak je zřejmé, že někteří Ústečáci nosit roušky nebudou nikdy. Jiní je už zase nasadili. Což mě opravdu těší! Jak jsem zjistila z dlouhodobého pozorování okolí, 5. stupeň PES zřejmě nahání strach více lidem, takže lidé v Ústí nad Labem roušky nosí častěji.

Ale když ministr Blatný vyhlásil před Vánoci 4. stupeň PES, lidé roušky u nás ve městě a okolí téměř nenosili.

Když se zamyslím nad tím, jak se situace vyvíjela od března 2020, iluze si nedělám. V březnu, dubnu a květnu jsme se všichni báli neznámého viru covid-19 a dodržovali jsme všechno, co Vláda ČR schválila a vyhlásila.

V letním období chtěli lidé cestovat po České republice i do zahraničí, navštěvovat rodiny a příbuzné napříč zemí, užívat si grilování s přáteli a neomezovat se. Premiér Andrej Babiš nám to splnil. Počty nakažených covidem-19 se začala pomalu navyšovat.

Na konci srpna 2020, kdy bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlašoval, že je nejvyšší čas zpřísnit epidemiologická opatření, mu nikdo nenaslouchal. Babiš chtěl jedno – vyhrát podzimní volby – a to bylo to hlavní. Kdyby zpřísnil a „utáhl kohoutky“, lidé by mu to neodpustili a spočítali by to jeho hnutí ANO 2011 u voleb. A tak jsme se příliš neomezovali.

Přísná vládní opatření ale dopadla na nás všechny po volbách. To už odkládat nešlo.

A Vánoce? Ne, to by přece nešlo, aby byly obchody zavřené a rodiny by se nesetkávali?! A tak vláda nařízení v pandemii opět rozvolnila a my jsme se vyřádili v obchodních centrech, užili si shopování, vánočních rodinných sešlostí a mejdanů.

Ještě před koncem roku přišel přechod do 5. stupně PES. Muselo to tak být. Hrozivá pandemická situace v celé zemi byla neudržitelná.

Máme druhý týden v lednu 2021 a každý den se dozvídáme o 17.000 nakažených covidem-19. Zpřísňovat už není co. Už není kam jít. Některé nemocnice jsou opět na hranici svých možností, protože všechna covidová lůžka jsou obsazená. Krematoria jsou přeplněná zesnulými. Mrtvoly pracovníci krematorií nestíhají spalovat a tak se převáží do jiných měst.

Přečtěte si článek serveru Novinky.cz redaktorky Kláry Beranové: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/krematoria-nestihaji-mrtvi-se-budou-prevazet-40346998

JAKÉ MÁME VYHLÍDKY DO BUDOUCNOSTI? JAKÝ ROK 2021 NÁS ČEKÁ?

Opět nám Babiš poskytne rozvolnění na Velikonoce? Protože si to bude lid žádat? Dostanou důchodci od Babiše na podzim 2021 (před volbami) další „rouškovné“? Můžeme se těšit na volnější režim během léta? Protože by hnutí ANO 2011 jinak voliči na podzim nevolili?

Současnou vládu v čele s premiérem Babišem bych přirovnala k nedůsledným rodičům, kteří svým dětem dovolí sladkosti, obědy z fast foodu, odpouští veškerý pohyb, rozmazlují potomky vozením do školy a ze školy autem a dovolí jim trávit volný čas u počítačových her a na sociálních sítích. Jak to dopadne? Takové děti budou mít poškozené zdraví špatnou stravou, budou trpět obezitou, nebudou mít jakoukoliv disciplínu a řád, nebudou se umět ovládat a nebudou znát trpělivost ani vytrvalost. V konečném důsledku budou však děti nešťastné a rodiče, kteří dělali jen to, co bylo výhodné pro ně, budou děti nenávidět.

Jsme na tom stejně. Vláda nám, voličům, dává to, co chceme. Ne to, co je pro nás dobré. V konečném důsledku však za to zaplatíme všichni. Čím? Dalšími lockdowny, zkrachovanými společnostmi, nešťastnými podnikateli, dětmi s nepravidelnou školní docházkou, propuštěnými lidmi, existenčními starostmi, exekucemi, dluhy, izolacemi, nemožností nakupovat a cestovat... a hlavně tisíci mrtvými lidmi, kteří mohli žít.

Volby do Poslanecké sněmovny ČR se budou konat 8. a 9. října 2021. Pokud chceme i další roky strávit nezodpovědným způsobem, dělat si, co chceme, zadlužovat se (naše děti i děti jejich dětí) a mít vládu, která nám dá, co chceme (ale ne to, co je rozumné a pro nás dobré), pokračujme stejným způsobem dál. Podporujme hnutí ANO 2011 a volme Andreje Babiše.

Pokud se chceme vrátit co nejdříve k normálu a nezažívat zvolnění vládních opatření střídané tvrdými lockdowny, pojďme se nad tím vším zamyslet. Jsem si jistá, že si zasloužíme lepší vládu, moudrého premiéra a důstojného presidenta, než nyní máme.

Krásné zimní dny a rozum do hrsti Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Článek serveru novinky.cz. „Bez opatření skončíme hůř než Itálie na jaře, varuje Blatný“, Jaroslav Soukup, Dominika Jeřábková, 6. ledna 2021. Copyright © 2003-2021 Borgis a.s. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lide-se-o-vanocich-setkavali-vysvetlil-blatny-vysoka-cisla-40347024#dop_ab_variant=0&dop_req_id=T55HJ6X59C8-202101061809&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 7.1.2021 18:26 | karma článku: 41.83 | přečteno: 14114x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Proč ráda nakupuji u Bati?

V prodejnách Baťa nakupuji od 90. let XX. století. Důvody jsou prosté – kvalitní boty, které nosím desítky let. Skvěle mi padnou. Vynikající servis v opravnách. Bezproblémové reklamace a nadstandardní osobní přístup.

13.4.2021 v 0:20 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 491 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Jonesovi“ od režiséra Derricka Borte

Rodina Jonesových je na první pohled dokonalá. Jsou šťastní, krásní a úspěšní, mají velký dům stylově zařízený podle posledního trendu, luxusní auta, drahé kousky oblečení... Jsou ale značkové luxusní výrobky zárukou štěstí?

11.4.2021 v 18:46 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 152 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Velký úspěch ministra zdravotnictví Blatného - 27.000 mrtvých kvůli covidu-19

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si připsal mnoho úspěchů - nejvyšší počty mrtvých od konce II. světové války, čtvrtou vlnu pandemie a tím, že Česká republika je v počtu mrtvých nejhorší na světě.

7.4.2021 v 23:58 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 814 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ruku na srdce - kolik z nás četlo někdy Bibli?

Kolik z nás ví, jaký je pravý smysl Velikonoc? Četli jste někdy Bibli? Celou nebo aspoň Nový zákon? Víte, kdo byl Ježíš a kam ho zařadit? Slavíme velikonoční svátky a vlastně nevíme, proč. Je třeba to napravit!

5.4.2021 v 22:34 | Karma článku: 19.49 | Přečteno: 610 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Veronika Vojáčková

Deník z Če-chanu Den 50 - Rok ve hře

Stojíme v kroužku před školou. Já a tři učitelé. Pan ředitel se ptá učitele, jestli už je očkován. "Nejsem", odpoví. Říďa si v jakémsi lejstru poznačí křížek. "Ale můj táta je".

20.4.2021 v 12:20 | Karma článku: 5.33 | Přečteno: 125 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Je úplně jedno, jak aféru Vrbětice nazveme…

Někdo pro tu událost nemá jiný pojem než státní terorismus, někdo zase šermuje slovním spojením „zpackaný útok na zboží bulharského obchodníka“. Jde o slovíčkaření, dopady, ať už skutečné, nebo potenciální, se na název neptají...

20.4.2021 v 11:36 | Karma článku: 20.59 | Přečteno: 593 | Diskuse

Michal Kotyk

Politická nahota je vždy nechutná!

V životě každého politika může nastat situace, kdy je jeho charakter zcela obnažen. Já tomu říkám riziko povolání. Hlupák je ten, který s tím nepočítá. Ale taková jsou pravidla života v politické džungli.

20.4.2021 v 10:20 | Karma článku: 15.68 | Přečteno: 404 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Připomenutí pro politiky: Válka je vůl

Třeskutá kauza Vrbětice, z níž se postupně stává v podání Pata a Mata naší politiky tragikomedie, vnesla do slovního rejstříku mnoha českých politiků silná slova včetně slova VÁLKA. Zapomněli, že Válka je vůl.

20.4.2021 v 9:58 | Karma článku: 25.59 | Přečteno: 412 | Diskuse

Petr Šindelář

Dobře už bylo a líp ještě dlouho ale opravdu nebude!

I když, jak komu. Dokonalým výsměchem pro pracující je systém sociálních dávek. Komu se tady nechce, učit se ani pracovat nemusí a i když si na důchod nikam nic neposílal, do konce života bez peněz na jídlo a bydlení nezůstane...

20.4.2021 v 9:52 | Karma článku: 17.40 | Přečteno: 341 | Diskuse
Počet článků 554 Celková karma 16.21 Průměrná čtenost 4015

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBUhttp://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAILsiander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

TOPlist

Najdete na iDNES.cz