Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Velikonoční poselství – Ježíš je ta jediná a správná Cesta

12. 04. 2020 22:36:36
Dočetla jsem se, že mnoho lidí vůbec netuší, proč se slaví Velikonoce. Nejde o pomlázku, barevná vajíčka, čokoládu, alkohol, ani pověry, které zajistí úspěch. Ježíš zemřel na kříži a třetího dne byl vzkříšen. Ježíš je živý i dnes!

Před nějakým časem jsem hovořila s člověkem, který mi říkal:

  • „Nemůžeš si přece být jistá tím, že křesťanství je ta nejlepší varianta ze všech. Je třeba přeci hledat, zkoušet, zkoumat, zvažovat a pak se rozhodnout.“
  • „Ale já už hledat nemusím. Já už jsem našla. Jsem v cíli,“ odpověděla jsem s naprostou jistotou.

Ten člověk nevěděl, že jsem hledala už od dětství. Když jsem začala vážně uvažovat o životě, začala jsem hledat. Tehdy mi bylo čtrnáct let. Vyzkoušela jsem toho během svého života hodně – například z oblasti okultismu toho nebylo zrovna málo, např. čtení z karet, věštění budoucnosti z ruky, šťastná a nešťastná čísla či dny, numerologii, horoskopy, vyvolávání duchů mrtvých, akupresuru, jógu, autogenní trénink... Duchovno a tajemné síly mě zkrátka přitahovaly.

Až když jsem zašla do katolického kostela, došlo mi, že okultismus (čili víra ve skryté duchovní síly, v Bibli se jim říká démoni) mi nepomůže. Teprve v kostele jsem začala hledat Boha a zajímat se o křesťanskou víru. Ani po několika měsících jsem se však s Bohem nesetkala. Bylo to pro mě tehdy velké zklamání.

Ale co bylo dobré, začala jsem se modlit k Bohu. Bylo to sice jaksi nemotorné, neosobní a vzdálené, ale i tak jsem věděla, že moje modlitby a prosby určitě někdo ve vesmíru slyší. V mém srdci byla veliká touha poznat Boha osobně. Setkat se s ním. Chtěla jsem skutečně vědět, jak to je. Existuje Bůh nebo ne? A jestli ano, má s námi nějaké plány? Jaké?

Proto jsem se začala s upřímným srdcem modlit tuto modlitbu: „Pane Bože, jestli opravdu existuješ, dej se mi prosím tě poznat. Amen.“

Bůh mě nenechal čekat. Uplynulo šest měsíců a já jsem se shodou okolností ocitla na nedělní Bohoslužbě Křesťanského společenství. Bylo to poprvé. Tam jsem velmi rychle pochopila, že křesťané, kteří mě obklopují, mají něco, nebo spíš Někoho, koho já nemám. Bylo to fascinující, šokující, ale zároveň mě to naplňovalo nadějí. Jedno jsem věděla jistě, Bůh existuje! Moje modlitby byly vyslyšeny.

CO JE TO EVANGELIUM

Několik křesťanů mi velmi rychle objasnilo, co je to evangelium. Ježíš, jediný a milovaný Boží Syn, sestoupil z nebe na zem a narodil se jako člověk. Ve třiceti letech začal svou službu křtem v Jordánu. Tři roky kázal, mluvil s lidmi o Božím království, uzdravoval nemocné, vymítal démony a křísil mrtvé. Poté byl zrazen Jidášem Iškariotským, jedním ze svých dvanácti učedníků. Židovská rada v čele s veleknězem Kaifášem ho vydala římskému prefektu Judska, Pilátu Pontskému, který rozhodl o jeho zbičování a ukřižování.

Ježíš byl ukřižován na Velký pátek a zemřel kolem třetí hodiny odpoledne na Golgotě strašlivou smrtí. Tím to ale neskončilo. Třetího dne, v neděli ráno, byl vzkříšen z mrtvých! Ježíš je Živý! Po svém zmrtvýchvstání se setkal zhruba s pěti sty lidmi. Nejvíce času strávil se svými jedenácti učedníky. Po čtyřiceti dnech se s nimi na Olivetské hoře v Jeruzalémě rozloučil a byl vzat do nebe.

Ježíš se ale žádného hříchu nedopustil, nikdy totiž jako Boží Syn nezhřešil. Ale rozhodl se, že si to vymění s námi, s hříšníky. Vezme trest za hříchy (což je podle Bible smrt) na sebe. Udělal to dobrovolně a z lásky k nám, lidem, aby nám tím otevřel cestu k Bohu Otci.

Tehdy se mě křesťané v církvi ptali:

  • Věříš, že Ježíš je Boží Syn, který zemřel za tvé hříchy a byl třetího dne vzkříšen z mrtvých?
  • Věříš, že jsi zhřešila/provinila jsi se před Bohem?
  • Věříš, že potřebuješ odpustit hříchy?

V Bibli v Listu Římanům 10,9 (ekumenický překlad) je napsáno, co je třeba udělat:

„Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.“

Tehdy jsem vyznala Ježíše jako svého Pána a Spasitele a odevzdala jsem Mu svůj život. Po jediné krátké modlitbě se tu neděli v mém životě všechno změnilo. Ježíš přišel do mého srdce a já jsem s Ním navázala osobní vztah. Odpustil mi moje hříchy a daroval mi věčný život (mám 100 % jistotu, že když zemřu, jdu okamžitě do nebe a budu s Ježíšem).

Od té doby ke mně Ježíš mluví. Není sice vidět, ale prožívám Ho, slyším Ho a vnímám Ho jako každého jiného člověka. Je to vztah, který je však mnohem lepší než s jakýmkoliv člověkem. Protože Ježíš, jak Ho znám, je nesmírně milující, laskavý, milostivý, stále dobře naladěný, radostný, má vynikající smysl pro humor, je vždycky připraven mi odpustit a ochoten mi objasňovat věci, které pro mě nachystal. Neustále mě povzbuzuje a potěšuje.

Nevím, jak vy, možná jste zažili úžasné vztahy, které si nemůžete vynachválit. Ale já musím upřímně přiznat, že takovýhle skvělý vztah jsem s nikým nikdy neměla a nikdy mít ani nebudu. Ježíš je totiž dokonalý ve všech ohledech. Ježíš je totiž Bůh. To hovoří samo za sebe.

Ježíš během svého života (Janovo evangelium 14,6) řekl:

„Já jsem ta Cesta, Pravda a Život.“

Pokud najdete Ježíše, nebudete mít potřebu už dál hledat. Budete s jistotou vědět jedno – jsem u cíle! Tohle je přesně to, po čem jsem celý život toužil a co jsem hledal.

O tomhle jsou ty pravé Velikonoce.

Krásné velikonoční svátky Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Fotografie kříže je od Gerda Altmanna a je zdarma dostupná na pixabay.com: https://pixabay.com/photos/cross-sunset-sunrise-hill-sky-sun-671379/

Autor: Hana Rebeka Šiander | neděle 12.4.2020 22:36 | karma článku: 20.70 | přečteno: 402x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Robin Hood“ od režiséra Otty Bathursta z roku 2018

O zpracování legendárního anglického hrdiny Robina Hooda se pokoušeli mnozí. Nejnovější film je z roku 2018. Film není historický, ale akční a dramatický. Film strhali kritici po celém světě a já myslím, že oprávněně.

31.5.2020 v 12:31 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 308 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „God's Not Dead“

Je Bůh mrtvý nebo ne? Americký film z roku 2014, který se jmenuje „God's Not Dead“ (v překladu Bůh není mrtvý), tohle přesně řeší. A nijak povrchně, ale přísně vědecky. Vynikající film, který musí vidět každý ateista!

21.5.2020 v 22:37 | Karma článku: 14.90 | Přečteno: 564 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak vypadají životy lidí, kteří nečtou knihy?

Jsem vášnivý čtenář a přečtu za rok desítky knihy. Ale poznala jsem lidi, kteří nečtou vůbec. Tragicky se to na nich podepisuje a oni to netuší. Špatně čtou, jiní píší foneticky, neumí sestavit souvětí, nemají slovní zásobu...

12.5.2020 v 21:11 | Karma článku: 23.92 | Přečteno: 874 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Bůh se k nám nechová podle toho, jak si zasloužíme

Lidé, kteří nikdy nezažili bezpodmínečnou lásku, neumí milovat ani odpouštět. Proto se tolik lidí řídí principem odplaty a druhým se mstí. Ale existuje lepší cesta! Jít cestou Božího milosrdenství. Ježíš vysvětloval, jak na to.

10.5.2020 v 21:23 | Karma článku: 16.03 | Přečteno: 464 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Kučera

Jak být bohatý.

Spousta lidí chce mít hodně peněz. Tak si dnes zkusíme vysvětlit, jak se k nim dostat. Chce to především mít chuť investovat, jak do podniku, tak i do znalostí.

31.5.2020 v 21:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Jan Pražák

Feministky vítězí v boji o zrovnoprávnění žen na WC

Navždy pryč je klasický obrázek, kdy dámy stojí ve dlouhé frontě přede dveřmi s panenkou a obávají se, zda to stihnou například do skončení přestávky v divadle, zatímco muži chodí na panáčka bez čekání.

31.5.2020 v 18:27 | Karma článku: 17.11 | Přečteno: 425 | Diskuse

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupujíce. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 15.42 | Přečteno: 240 | Diskuse

Pavla Gomba

Patří děti do školy?

V minulých týdnech pandemie koronaviru uzavřela brány škol pro neuvěřitelnou jednu miliardu tři sta milionů dětí celkem v 188 zemích světa.

31.5.2020 v 14:56 | Karma článku: 15.26 | Přečteno: 1186 | Diskuse

František Kašpárek

Vyhoďte ji z kola ven!

Následující úvaha je pouze mým osobním názorem. Mohu mít pravdu, nebo částečně pravdu, mohu se mýlit. V duchu existence tří pravd: Moje pravda, tvoje pravda, a pravda.

31.5.2020 v 14:48 | Karma článku: 27.92 | Přečteno: 670 | Diskuse
Počet článků 491 Celková karma 18.09 Průměrná čtenost 4133

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz