Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. února 2020 Gizela

Recenze knihy „Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

2. 02. 2020 20:36:55
Kniha americké spisovatelky Lisy Kleypas „Chladnokrevný ničema“ se odehrává na konci 18. století na anglickém Hampshire. Ačkoliv se jedná o historický román, obsahuje i erotiku, sex a lásku, která dokáže všechno změnit.

PROČ PRÁVĚ TATO KNIHA?

Mám ráda romantické historické romány a moji věrní čtenáři recenzí to již ví. Mezi mé oblíbené autorky tohoto žánru patří britská spisovatelka Barbara Cartland. Ta mě totiž téměř nikdy nezklamala.

Ale čas od času mám chuť si přečíst něco od neznámé spisovatelky. Tentokrát to byla americká autorka Lisa Kleypas a její romantická historická kniha „Chladnokrevný ničema“, která se odehrává na anglickém venkově v Hampshire roku 1875.

„Devon usedl na úzký schod, opřel si předloktí o kolena a sklonil hlavu. Chvějivě vydechl. Byla to nejkrásnější muka, co kdy vytrpěl, jak tam stál přitisknutý ke Kathleen. Třásla se jako novorozené hříbě, když se namáhá, aby vstalo. Nikdy v životě netoužil po ničem tolik jako po tom, aby ji mohl obrátit čelem k sobě a zmocnit se jejích úst dlouhým, spalujícím polibkem, až by s ním splynula.“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

O ČEM JE KNIHA?

Lord Devon Trenear Ravenel, nejkouzelnější hříšník Londýna, právě zdědil titul hraběte. Ke společenskému vzestupu však patří i nežádoucí povinnosti... a nemálo překvapení. Prastaré rodinné sídlo Eversby Priory a okolní panství je samý dluh. Dům dosud obývají tři nevinné sestry, Helen, Cassandra a Pandora, zesnulého hraběte Thea Ravenela. Po něm zůstává na panství také mladá vdova lady Kathleen Trenearová, jejíž důvtip a odhodlání se vyrovnají Devonovým. Kathleen ví, že nemilosrdnému ničemovi, jako je Devon, nemůže důvěřovat. Ale jejich vzájemná náklonnost se nedá popřít. Od chvíle, kdy ji Devon poprvé vezme do náručí, přísahá, že udělá všechno, co je třeba, aby mu patřila. Kathleen zjišťuje, že podléhá jeho obratnému svádění. Jenže Devon patří mezi muže, kteří prohlašují, že se nikdy neožení a nezaloží rodinu...

„Kůň pod nimi přešlápl. Neschopna najít nějaký úchyt na hladkém, plochém sedle, Kathleen zašátrala a náhodou uchopila Devona za stehno, jehož povrch byl tvrdý jako kámen. Zajíkla se a odtáhla ruku. Zdálo se, že ať nabere do plic sebevíc vzduchu, pořád to nestačí. Devon si nakrátko přehodil otěže do levé ruky, sundal plstěný klobouk a narazil ho Kathleen na hlavu.“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

HLAVNÍ POSTAVY ROMÁNU

Lord Devon Trenear z hraběcího rodu Ravenelů, mladý, hezký, přitažlivý, horkokrevný, ale bez způsobů a neotesaný. Miluje ženy, hazard a dbá na to, aby neměl žádné závazky. Prohlašuje, že se nikdy neožení a nechce rodinu. Nečekaně zdědí po svém bratranci hraběcí titul a rodinné sídlo Eversby Priory a panství na venkově o velikosti 8.000 hektarů. Chce prodat panství a co nejrychleji utéct s penězi zpět do Londýna k bezstarostnému životu, jaký má rád.

Lord Theo Trenear Ravenel, mladý, pěkný a impulsivní. Dlouho si namlouval Kathleen. Třetí den po svatbě spadl z koně a zemřel.

Lady Kathleen Trenearová, mladá krásná vdova. Dcera irského šlechtice, lorda Carberyho. Snaží se spravovat panství do příjezdu nového hraběte. Nad jejím životem se vznáší nejistota. Co s ní bude?

Lord West Trenear Ravenel, bratr Devona, mladý a zcela oddaný Devonovi. Před odjezdem na panství Eversby Priory neznal nic jiného než pití, karban, sázky, ženy a nicnedělání. Jeho život se příjezdem na venkov zásadně mění.

Helen, Cassandra a Pandora Trenearovy, tři sestry, které drží smutek po zesnulém bratrovi. Dosud nebyly uvedeny do společnosti. Žijí bezstarostně na rodinném panství.

Rhys Winterborne, dobrý přítel Devona, mladý houževnatý a pracovitý muž waleského původu. Založil a řídí proslulý Winterborneův obchodní dům v Londýně. Je velice bohatý, ale nemá vychování, protože pochází z chudých poměrů. Jeho cílem je oženit se s dívkou, která mu přinese titul a vstup do dobré společnosti.

„ ́Deve, jsi sladký, ́ říkala mezi popotahováním. ́Jako všichni chlapečkové. Jenomže všichni vyrostete do sobectví a krutosti. Jste zrozeni k tomu, abyste lámali ženám srdce. ́“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

KLADNÉ A ZÁPORNÉ STRÁNKY KNIHY

Spisovatelka Lisa Kleypas mě velice mile překvapila. Nejenže umí perfektně vystihnout dobové prostředí na konci 18. století (vynikající popisy panství, anglického venkova, oblečení, zvyků, společenské etikety té doby...), ale také umí jako málokterá autorka popsat romantiku, vzrušení, zamilovanost a vznikající pevné pouto lásky.

Mezi hlavními hrdiny, Devonem a Kathleen, to od samého počátku jiskří. Nejdřív se nesnáší, ale pak zjišťují, že se jejich neshody a odměřenost mění v pravý opak. Je nesmírně zajímavé to v knize sledovat. Bude vás to bavit!

Zajímavou částí je erotika a sex. Nikdy bych si nemyslela, že tohle napíši, ale v tomto díle, ačkoliv je zasazeno právě na konec 18. století, to tak nějak patří. Je to nevtíravé, vtipné, obohacující. A to i z hlediska, jak by první sex (ale i první líbání) vypadat neměl. Knihu bych směle doporučila slečnám a ženám, které teprve čeká první milostná zkušenost. Popis je precizní a nabízí přesnou představu, co se bude dít. Z tohoto hlediska je to opravdu poučné.

Negativní stránku jsem neobjevila. Kniha se mi zkrátka líbila. Určitě si časem vyberu další román od této autorky.

„Devon se soustředil na svou sklenku s vínem, kroužil obsahem, až se třpytil jako černé rubíny. Jako by neexistoval způsob, jak přesně Kathleen popsat. Mohl by říci, že má rusé vlasy a oči zlatohnědé a šikmé jako kočka. Mohl by popsat její světlou pleť a růžový podtón, který vystupoval na povrch, jako když v zimě vychází slunce. To, jak se pohybovala, její pružný atletický půvab, tísněný krajkami a korzetem a vrstvami oblečení. Ale nic z toho nevysvětlovalo jeho uchvácení... pocit, že je jaksi v její moci probudit v něm něco úplně nového, jen kdyby se laskavě snažila.“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

  • AUTORČIN STYL, JAZYK, GRAMATIKA...
  • Styl psaní je svěží, založený na dobových detailech, popisuje sídla, oblečení, etiketu.
  • Tempo knihy je přiměřené ději.
  • Děj je nepředvídatelný, zajímavý.
  • Kniha má spád, různé zápletky.
  • Román je napsán v er-formě a spisovným jazykem.
  • Korektury byly provedeny profesionálně.

„Zřejmě se vám nechce smířit s tím, že žádný vysoce postavený pán si nezvolí budoucnosti v chudobě s dívkou, kterou miluje, oproti bohatství s dívkou, která mu připadá pouze snesitelná.“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

Lisa Kleypas (* 5. 11. 1964) je americká autorka milostných románů z historie i současnosti. Narodila se v Texasu ve Spojených státech. Vystudovala politologii na Wellesley College. Hned po absolutoriu se začala věnovat výhradně psaní. Svůj první román „Where Passion Leads“ (1987) uveřejnila v 21 letech. Její knihy se staly bestsellery s miliony výtisků prodanými po celém světě a byly přeloženy do 14 jazyků. Kleypas čerpá inspiraci z klasické literatury, historických knih i osobních zkušeností. Lisa Kleypas žije s manželem Gregorym a dvěma dětmi ve Washingtonu.

„Lednové dny zvolna plynuly a Kathleen vytrvale odmítala dopřát Devonovi místo ve své posteli. V jediné chvíli převzala nadvládu nad jejich vztahem. V důsledku toho byl Devon soustavně naplněn směsicí rozhořčení, touhy a upřímného zmatku, jejichž podíly se různily. Bylo by snazší, kdyby se mu buď úplně oddala, nebo úplně odepřela, ale místo toho vytvořila ohromně nejasnou situaci. Typická ženská.“

„Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas

KOMU BYCH ROMÁN DOPORUČILA?

Román bych doporučila milovnicím romantické literatury. Je to kniha pro ženy, které mají rády nádherné, romantické, vzrušující a napínavé čtení, které vydrží víc jak na dva večery. Vynikající čtení pro dlouhé zimní dny. Přinese náladu, povzbudí, pohladí na duši a ujistí, že má smysl snít, milovat a žít. Vřele doporučuji!

Knihu „Chladnokrevný ničema“ od Lisy Kleypas mi k recenzi laskavě poskytly Palmknihy.cz.

Příjemné zimní dny a dobré knihy Vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis autorky je dostupný na wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lisa_Kleypas

Fotografie a anotace knihy je dostupná na Palmknihy.cz

KLEYPAS, Lisa. Chladnokrevný ničema. Nakladatelství Baronet a. s. Praha, 2017, 384 stran, 1. vydání, ISBN 978-80-269-0593-6 (formát mobi)

Autor: Hana Rebeka Šiander | neděle 2.2.2020 20:36 | karma článku: 8.93 | přečteno: 120x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Proč nemůžu randit s antisemitou

Byl to mladý sympatický muž a rozuměli jsme si. Po několika schůzkách na mě zčistajasna vytáhl konspirační teorie, jak židobolševické hnutí ovládá celý svět a já to nevím. Byl to antisemita. Nepochopil ale, že já mám Židy ráda.

17.2.2020 v 0:04 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 4837 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Proč muži lžou a ženy pláčou“

Proč se muži vyhýbají závazkům? Proč mají muži pocit, že je ženy sekýrují? Proč ženy nemluví k věci? Proč muži na ženách rádi vidí boty s vysokými podpatky? Proč ženy tolik mluví? To a další záhady objasňují manželé Peaseovi.

15.2.2020 v 21:43 | Karma článku: 13.81 | Přečteno: 557 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Ropáci“ režiséra Jana Svěráka

Kultovní krátkometrážní film „Ropáci“ z roku 1988 byl vůbec prvním filmem, který natočil dnes již známý režisér Jan Svěrák. Jedná se o sci-fi, která se odehrává v roce 1985 v severních Čechách. Hlavní postavou je záhadný ropák.

14.2.2020 v 19:36 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 501 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Veterán“ od Jana Hřebejka

Nejnovější film režiséra Jana Hřebejka „Veterán“ přináší příběh mladého muže, který se vrací po dvaceti letech z armády domů. Jak zapadne bývalý voják do české společnosti, který dosud bojoval v zahraničí ve válkách o přežití?

9.2.2020 v 23:46 | Karma článku: 23.86 | Přečteno: 1678 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Zeman

Státní dluh ČR po několika letech opět stoupá! A bude stoupat dál.

Státní dluh ČR za loňský rok stoupl o 18 mld.Kč,což není dobrá zpráva o vývoji naší ekonomiky. Každý z nás tedy opět dlužíme přibližně o 1.700,-Kč víc.

17.2.2020 v 16:27 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 343 | Diskuse

Vladimír Havránek

Film Past o Jiřině Štěpničkové přesně ukázal, jak si komunisté představují svobodu!

Jeden film a vydá za stovky hodin prázdných projevů komunistů. Skvělá herečka Jiřina Štěpničková dostala v roce 1951 dopis z Rakouska od režiséra Čápa, v němž ji zval do Vídně. Vše byla podlá provokace StB.

17.2.2020 v 15:36 | Karma článku: 30.56 | Přečteno: 845 | Diskuse

Jan Dvořák

Lepší začít později, než vysílat na čas

Česká televize už před časem dospěla k rozumnému názoru, že nemá smysl dál předstírat, že hlavní pořad na jedničce začne úderem osmé večerní, jestliže je to s železnou pravidelností vždycky až pár minut poté.

17.2.2020 v 10:58 | Karma článku: 31.82 | Přečteno: 982 | Diskuse

Pavel Chalupský

Matka, nebo vrcholová manažerka.

Plně si uvědomuji, že vstupuji na velice tenký led. Proč? Nejsem matkou, ani manažerkou, ale přesto si dovolím vyslovit svůj názor, k čemuž mě přiměl rozhovor právě s vrcholovou manažerkou. Nebo matkou?

17.2.2020 v 8:52 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 667 | Diskuse

Bohm Vladimir

S Elonem Muskem na Mars. Ale proč?

Elon Musk oznámil, že do roku 2050 chce dopravit milion lidí na Mars. Jako vždy představí svoji vizi, jež je fantastická, pro většinu lidí zcela nereálná provést, a pak ji splní.

17.2.2020 v 8:30 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 491 | Diskuse
Počet článků 469 Celková karma 22.30 Průměrná čtenost 4266

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

První slečna Kateřina Zemanová přiznala po letech účast na pornovečírku

Kateřina Zemanová (26) přiznala v rozhovoru pro časopis Téma svou účast na pornovečírku. Ten se konal před sedmi lety,...

Rád Lucince barvím vlásky a starám se o ni jako o své miminko, říká Matuš

Vztah Bohuše Matuše (46) a jeho partnerky, o třicet let mladší studentky Lucie (16) vzbuzuje v posledních dvou letech...

Napřed dezinfekce, pak manželka, šokoval Tomáš z Výměny svými prioritami

Jestli se televizním divákům zdál Tomáš z Výměny manželek jako docela starostlivý otec, při závěrečném setkání obou...

RECENZE: Pád až na nula procent. Snímek Chlap na střídačku je nestydatost

Třebaže kritikovu odolnost už zocelily Špindl 2, Ženská na vrcholu, Šťastný nový rok či Příliš osobní známost,...

Sex máme se ženou několikrát denně, mobil do ložnice nesmí, říká Bieber

Justin Bieber (25) prozradil svůj recept na úspěšné manželství. Důležité prý je, najít k sobě toho pravého člověka....