President, který přestává být schopen výkonu funkce

23. 10. 2019 21:33:48
Zdravotní stav presidenta Miloše Zemana není dobrý. To vidí i malé dítě! Hrad i sám Zeman nás však s úsměvem na tváři chlácholí, že je všechno v pořádku. Opravdu si Zeman myslí, že jsme hloupí? Že neprokoukneme lži?

V poslední době si kladu otázku, jak na tom vlastně je po zdravotní stránce president Miloš Zeman. Musím přiznat, že opravdu nevím. Od hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka zaznívají většinou fráze, které nás ujišťují o tom, že president se těší dobrému zdravotnímu stavu, případně, že se má dobře úměrně svému věku.

Zářijová zdravotní prohlídka (24. září 2019) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze ve Střešovicích, která byla údajně „pravidelná“, neprokázala podle slov ředitele nemocnice Miroslava Zavorala „žádné chorobné stavy“, jen mírnou dehydrataci a únavu.

Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsem před pár lety prodala televizi. Takže nesleduji žádné televizní zpravodajství a nevídám presidenta na obrazovce pravidelně jako převážná většina občanů státu. Jediné, co mi zbývá, jsou fotografie u článků na internetu. Výjimečně videa.

Když jsem však viděla v posledních dnech video, kde šel Zeman na nějakou akci, musím přiznat, že jsem se vyděsila. Proč? Předně Zeman strašně zhubl. Nejen ve tvářích, které mi připadaly nezdravě propadlé, ale i na těle. Nohy měl tak hubené, že se mi chvílemi zdálo, jako kdyby je měl nahrazené titanovými protézami, které můžete vidět u handicapovaných atletů na závodech.

Ale byl to i rytmus pomalé chůze, co mě zarazil. Schody, byť dva tři, mu dělají problémy.

Když promluví, zadýchává se, mluví pomalu (takhle on Zeman hovořil vždycky pomalu a rozvážně), ale teď mluví extrémně pomalu. Zkrátka celkově není ve formě a v žádném případě nevypadá zdravě, jak se nás o tom snaží Hrad přesvědčit.

Jsem si jistá, že to není jen můj dojem. To musí vidět i malé dítě. Je do očí bijící, že Zeman na tom není po zdravotní stránce dobře.

PRAVIDELNÁ PROHLÍDKA TRVAJÍCÍ OSM HODIN

Ale to není jenom o tom, že Zeman nevypadá dobře. První, co mě zarazilo, bylo, že se zářijová pravidelná zdravotní prohlídka protáhla na osm hodin. Nevím, jak vy, ale když jdu já na pravidelnou preventivní roční prohlídku ke své obvodní lékařce, tak to nikdy netrvá osm hodin (celou její pracovní dobu). Už na tom je něco divného.

Dobře, Zemanovi není čtyřicet jako mně. Ale umíte si představit, že by si váš obvodní lékař rezervoval pro důchodce, kterému je 75 let, celých osm hodin?

PÁR INFUZÍ?

Ředitel Zavoral se po zářijové prohlídce vyjádřil, že president dostane pár infuzí. Když já jsem naposledy dostala od svého lékaře jako léčbu předepsané infuze, tak jsem si pobyla v nemocnici dva dny. Fakt mi nebylo dobře. A ano, jistě, čas na lůžku jsem využila ke spánku a odpočinku.

DEHYDROVANÝ PRESIDENT?

Jestli je president dehydrovaný, jak se uvádí, proč mu nikdo z řady lidí, kteří ho obklopují, od mluvčího Ovčáčka, přes ochranku, která ho doprovází na každém kroku a snaží se ho v případě zakopnutí včas zachytit, přes jeho poradce atd., nepodají sklenici vody?

JSEM ZDRÁV, HLÁSÁ HRDĚ ZEMAN

„Srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ řekl Miloš Zeman při této příležitosti prezident v TV Barrandov.

Nikdy jsem nekouřila a začínat s tím nebudu, ale dovolila bych si ostře nesouhlasit, že moje plíce nekuřáka jsou stejné jako plíce Zemana, který kouří celý život 60 cigaret denně.

Objevila jsem na iDNES.cz skvělý článek od Petry Barochové, který se jmenuje „Plíce si pamatují i jedinou cigaretu. Prohlédněte si, jak vypadají po letech. Podívejte se, jaký je rozdíl mezi plícemi kuřáka a nekuřáka!

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/plice-si-pamatuji-i-jedinou-cigaretu-podivejte-se-jak-vypadaji-po-letech.A100414_082013_vase-telo_pet

Rovněž si dovolím nesouhlasit, že moje játra jako totálního abstinenta jsou stejné jako játra pana presidenta. Celý národ přece ví, že Zeman miluje vodku! Nebo to byla Becherovka? Ale tu má, myslím, rád taky. Zkrátka, nikdy se s tím netajil!

Opět odkazuji na článek na iDNES.cz od Karla Peška, který se jmenuje „Játra jako kámen: co se děje s tělem alkoholika“.

https://www.idnes.cz/xman/styl/co-se-deje-s-telem-alkoholika.A131003_091217_xman-styl_fro

Často mám tedy dojem, že si z nás dělá Zeman a spol. legraci. Vy ne?

REKONDIČNÍ POHYB V NEMOCNICI?

Když jsem se dozvěděla o rekondičním pobytu v ÚVN ve Střešovicích, ptala jsem se pár lidí kolem sebe: „A co je to ten rekondiční pobyt?“ Nikdy jsem o tom neslyšela ani já, ani oni.

CHYBĚJÍCÍ PRESIDENT V JAPONSKU

Když byl v těchto dnech v Japonsku uveden na trůn nový císař Naruhito, byla to velkolepá událost. Nejen pro Japonsko, ale i pro celý svět. Proto také byly pozvány hlavy států. Mezi nimi byl samozřejmě i Zeman. Jenže ten by nezvládl víc jak 11 hodin letu z Prahy do Japonska a zpět. Tak ho zastoupil premiér Andrej Babiš.

30. výročí Sametové revoluce se Zeman neúčastní. Prý si ho připomene doma, v soukromí, sám při svíčce.

A tak bych mohla pokračovat.

Každá země na světě má jiné zvyklosti, co se týká informování o zdravotním stavu presidentů. V Německu si lidé myslí, že nikomu nic není do toho, jak je na tom zdravotně spolková kancléřka Angela Merkelová. Ve Spojených Státech je zvykem zcela podrobně informovat o zdraví hlavy státu. V Rusku je zdraví presidenta Vladimira Putina státním tajemstvím.

Samozřejmě, že neočekávám, že člověk v 75 letech bude fit jako ve dvaceti. Ano, i nemoci ke stáří přirozeně patří.

Co mi ale vadí? Že se nám, občanům této země, lže o zdravotním stavu presidenta. Činí to jak lidi, kteří obklopují Zemana, tak on sám. Je to nedůstojné hlavy státu. Je to trapné. Jestliže Hrad nechce pravdivě informovat o Zemanově zdraví, pak ať to nedělá. Klidně i s odkazem na soukromí. Bude to upřímné. My nejsme přece hloupí, svůj názor si uděláme tak jako tak sami. Když se nám lže, prokoukneme to.

Příjemné podzimní dny a pevné zdraví Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-opet-zamiri-do-stresovicke-nemocnice-40300115

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/plice-si-pamatuji-i-jedinou-cigaretu-podivejte-se-jak-vypadaji-po-letech.A100414_082013_vase-telo_pet

https://www.idnes.cz/xman/styl/co-se-deje-s-telem-alkoholika.A131003_091217_xman-styl_fro

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 23.10.2019 21:33 | karma článku: 43.55 | přečteno: 7725x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Proč máme 30 let od Sametu na významných postech tolik lidí spřízněných s komunismem?

Oslavujeme 30. výročí Sametové revoluce, ale ty nejvyšší politické posty v naší zemi, zastávají lidé s komunistickou minulostí. Stejně i další významná místa, např. v ČNB, Hospodářské komoře, Ústavním soudu... Není už čas na změnu?

17.11.2019 v 18:56 | Karma článku: 19.80 | Přečteno: 532 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ústí nad Labem dává přednost dlažbě, betonu a asfaltu místo zeleni

Etiopie sází miliardy stromů. Paříž plánuje městské lesy, zahrady a likviduje asfaltové plochy. New York sází stromy. Düsseldorf staví obchodní centrum s keři na fasádě. Ústí nad Labem preferuje beton. Zeleň není v kurzu.

15.11.2019 v 20:34 | Karma článku: 14.94 | Přečteno: 308 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Falešná guvernantka“ od Barbary Cartland

Podzimní sychravé dny vyzývají k posezení v křesle u nádherně hořícího krbu a praskajícího dříví. Co k tomu přidat? Teplý pléd, svíčky, chutné víno a k tomu romantický historický román „Falešná guvernantka“ od Barbary Cartland.

13.11.2019 v 13:48 | Karma článku: 11.10 | Přečteno: 193 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Byl to kluk nebo holka? Fakt nevím…

Nevím, jak to vnímáte vy, ale dříve bylo všechno jednodušší. Alespoň pro mě. Věděla jsem třeba, zda přede mnou stojí kluk nebo holka. Teď jsem narazila na člověka, u kterého jsem to ani při nejlepší vůli nepoznala.

12.11.2019 v 21:29 | Karma článku: 28.61 | Přečteno: 1286 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladislava Chourová

Až jednou zestárnu, bude ze mě jen staré smradlavé prase.

" Fůj, ty ale smrdíš, jako to prase", častovaly údajně seniory v jednom ostravském domově důchodců pečovatelky. Tomuto titulku jsem nemohla uvěřit do doby, než jsem si celý článek přečetla až do samého konce a shlédla video

21.11.2019 v 1:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Marie Voříšková

Poslední? cesta 0.

... už jsem nemohla odkládat své nesnesitelné touhy utéct z toho vypočítavého světa někam na jihovýchod naš zeměkoule - Srí Lanka, Thajsko, Vietnam, Filipíny, Oceánie...

20.11.2019 v 20:45 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 142 | Diskuse

Michal Orság

Růstové nastavení mysli žáků a učitelů

Učitelé by měli vědět, jakým způsobem jejich žáci přemýšlí, jak to ovlivňuje jejich učení a i to, že mohou přístup žáků k učení změnit.

20.11.2019 v 17:25 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 251 | Diskuse

Petr Petříček

Muž v realitě domácnosti paušalizací zbavený.

Často slýchám klišé jemnějšího či hrubšího zrna, které posouvá muže do rovin, které jsou na hony vzdálené realitě. Takže dámy, ženy a dívky...všechno je jinak.

20.11.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 323 | Diskuse

Tomáš Gayer

Já tomu fakt nerozumím....

Klíčová slova dnešního kresleného blogu: Váš, také, fakt, rozumět, štěkati, polovina, doraziti, Praha.....

20.11.2019 v 14:28 | Karma článku: 21.30 | Přečteno: 440 | Diskuse
Počet článků 446 Celková karma 25.03 Průměrná čtenost 4352

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz