Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč v Ústí nad Labem zavírá jeden obchod za druhým?

Bydlím v Ústí nad Labem devět let. Za tu dobu uzavřel obchod Coton Club, Kenvelo, Reno, Camaieu, Pimkie, Baťa a nově taky Marks & Spencer. Proč mizí obchody jako houby po dešti? A kdo zavře jako další? 

Když jsem se naprostou náhodou ocitla v Ústí nad Labem (toto město jsem si k bydlení nevybrala dobrovolně, ale zdědila jsem zde byt po tátovi, a tak jsem se přestěhovala), neměla jsem dojem, že to bude tragédie. Ostatně Ústí nad Labem je přeci jenom stotisícové město, což tedy není zrovna malé město, ale je hlavním městem v Severních Čechách a Ústeckého kraje.

Vyrůstala jsem v Hradci Králové, což je stejně velké město. Pak jsem dva roky studovala a bydlela v Liberci, ten má taky sto tisíc obyvatel. Nikdy jsem v těchto dvou městech nezažila situaci, že bych něco potřebovala, ať už oblečení či boty a nemohla jsem si to koupit osobně v obchodech.

Prahy, kde jsem bydlela sedm let, jsem se přestěhovala do Ústí nad Labem. Psal se rok 2010. Myslím, že po devíti letech mohu rekapitulovat, jak se mi v Ústí nad Labem žije.

TERRANOVA V ÚSTÍ NAD LABEM? NIKDY!

V Hradci Králové, Liberci i Praze jsem byla zvyklá chodit nakupovat do obchodu Terranova. Ten ale v Ústí nad Labem nebyl a není. No nic, nemůžu mít všechno. Zkusím to jinde.

COTON CLUB (ZRUŠEN V ROCE 2011)

V Praze jsem si kolem let 2008 až 2010 oblíbila obchod Coton Club. Byl skvělý v tom, že se tam daly koupit převážně výrobky z bavlny. Žádné umělé materiály. Když jsem se přistěhovala do Ústí nad Labem v roce 2010, obchod Coton Club byl v prvním patře v Obchodním centru Forum. Po roce zmizel. Později jsem zjistila, že se vytratil z celé České republiky.

KENVELO (ZRUŠEN V ROCE 2012)

Mým oblíbeným obchodem bylo Kenvelo. Tento jisraelský obchod, jak je již z hebrejského názvu patrné (KEN = ANO, VE = A, LO = NE, tedy obchod s názvem ANO A NE), jsem měla hodně ráda, protože jsem tam nakoupila všechno na míru. Nemusela jsem nic jako švadlena přešívat, všechno mi sedělo perfektně! Moje nejlepší a také nejdražší džíny (asi za 2.500 Kč) jsem měla právě odtud! Nosila jsem je do rozpadnutí! Kupovala jsem zde výhradně věci z bavlny, a to trička, svetry, džíny, kalhoty, ale spodní prádlo a šperky.

Takže jsem se utěšovala tím, že Kenvelo je pro mě zásadní a to v Ústí nad Labem naštěstí je! Omyl. Myslím, že se psal rok 2012, kdy byl tento obchod v OC Forum uzavřen. Na internetu (https://www.zlatestranky.cz/profil/T2788717) jsou však dosud chybné údaje, že Kenvelo v OC Forum stále je, dokonce tam jsou k dispozici dva telefony, ale když na ně zavoláte, žádný z nich neexistuje.

Nevadí, řekla jsem si. Až pojedu do Prahy, nakoupím si v obchodě Kenvelo. A to také několik let dělám.

OBUV RENO (ZRUŠEN ASI V ROCE 2013)

V obchodě Reno jsem kupovala ráda jak v Hradci Králové, tak v Praze. Měla jsem od nich asi polovinu obuvi. Nemohla jsem si stěžovat. Boty mi vydržely nezměrně dlouho, byly kvalitní, z dobrých materiálů (ale možná je to tím, že kupuji jedině a zásadně boty kožené s výjimkou tenisek) a jen jednou jsem něco reklamovala. Personál byl vstřícný a žádné problémy se nevyskytly. Asi po třech letech pobytu v Ústí nad Labem, tedy v roce 2013, zavřelo Reno svůj obchod v OC Forum. Nejbližší prodejna je v Teplicích. Ale na internetu se dočtete, že obchod Reno stále existuje. Dokonce tam jsou i otevírají hodiny. Jsou to však staré informace, které s oficiálními stránkami OC Forum nemají nic společného. Nenechte se zmást! Reno už asi šest let v Ústí nad Labem není!

CAMAIEU (ZRUŠEN ASI V ROCE 2014)

Francouzský obchod Camaieu, který patří se svými 1000 prodejnami v 18 zemích světa, mezi největší řetězce s oblečením, byl samozřejmě také v Ústí. Jestliže jsem potřebovala šaty pro jakoukoliv společenskou událost, nebo bavlněná trička, zamířila jsem právě tam. Měli úžasný výběr barev jako málokdo. Móda byla zajímavá, inspirativní a kreativní! V Praze jsem u nich kupovala často. Jejich šaty mi padly, jako kdybych si je ušila na míru! Obchod Camaieu v OC Forum byl uzavřen asi v roce 2014. Opět ale na internetu najdete (https://www.zlatestranky.cz/profil/T2792491), že obchod v OC Forum je a otevírací dobu. Je tam i telefon, ale když na něj zavoláte, dozvíte se, že byl zrušen.

OBCHOD PIMKIE (ZNAČKA ZANIKLA ASI V ROCE 2015)

Jednou ze značek, které spadají do velké skupiny obchodů Orsay, byla Pimkie. Rovněž dámské oblečení. Když jsem něco nemohla sehnat např. šaty, kalhoty či halenku, šla jsem do Pimkie. Vzpomínám si, že mi jednoho dne prodavačka v OC Forum řekla, že Pimkie definitivně končí. Psal se asi rok 2015.

Když se podíváte na web, tak tato značka (i obchod) definitivně zanikla.

BAŤA (ZRUŠEN ASI V ROCE 2017)

Jak jsem již psala, tak polovinu bot jsem ve svém botníku měla z obchodu Reno, a tu druhou právě od Bati. Když jsem se přistěhovala v roce 2010 do Ústí, říkala jsem si tehdy: „I kdyby tu nebylo nic jiného, tak Baťa tu bude vždycky!“

Ačkoliv jsem si v prodejnách Baťa kupovala boty celé roky, ať již v Hradci Králové, v Liberci, nebo v Praze, tak jsem byla z ústecké prodejny velmi zklamaná. Zažila jsem otevřené již jenom přízemí v jejich prodejně v centru města. Prodavačky byly věčně „nabroušené“ a poněkud unavené a také nepříjemné. Zatímco nakupovat boty v prodejnách Praze byl pro mě opravdu zážitek a užívala jsem si to, v Ústí nad Labem to bylo utrpení a nechodila jsem tam ráda.

Problémem byl i výběr. Odhadem oproti prodejnám v Praze asi třetinový (pro dámy), takže pro mě osobně zcela nevyhovující! Líbily se mi tam jen jedny dvoje boty za sedm let.  Z toho jsem jedny reklamovala a ty druhé mám už několik let.

Ovšem největší problém byl v sortimentu. Opravdu nevím, kdo zboží objednával, ale patrně někdo, kdo v Ústí nad Labem nikdy fyzicky nebyl. Většina bot (když nepočítám vyloženě boty pro důchodkyně), které byly k dispozici, byly s vysokými podpatky, v průměru tak 5 cm, 7cm i 10 cm. Takže objednávajícímu naprosto uniklo, že Ústí nad Labem je součástí Krušných hor a jsou zde samé kopce, ať se vydáte jakýmkoliv směrem. Takže naprosto nepraktická obuv do hor!

Firma Baťa, které podle slov tehdejšího vedoucího patří celá obrovská budova, uzavřela obchod asi v roce 2017. Někdy v tuto dobu uzavřeli i pobočku v Děčíně. Prý se řídí obchodní strategií a přesunují se na prodej po internetu.

Budova v centru Ústí nad Labem, Revoluční ulice, kde býval obchod Baťa

Ovšem jestli jste někdy něco četli o zakladateli firmy Tomáši Baťovi (a můj otec byl rovněž švec, který většinu života v tomto oboru pracoval) tak byste věděli, že bota se musí vyzkoušet a otestovat z několika hledisek, zda sedí. Není to jenom o barvě, designu a velikosti. Myslím, že je fajn kupovat všechno možné přes internet, ale nad nakupováním bot přes internet, by si Tomáš Baťa rval vlasy!

Když jsem se ptala svých příbuzných, kam chodí nakupovat boty, bylo mi řečeno, že jedině k Vietnamcům. To bych niky neudělala! Když vás totiž odmalička vychovává švec, který nenosí jiné, než vlastnoručně vyrobené boty, a já jsem je nosila ostatně v dětství také (např. sandály nebo pantofle mi táta vyráběl), vštípí vám dostatečně, že měkké nekvalitní materiály z Číny vám zdeformují nohy a „vyrobí“ zaručeně ploché nohy. Už jsem to viděla na několika příkladech ze svého okolí.

Takže za dobrými, kvalitními a dobře padnoucími botami budu muset vyrazit jinam.

MARKS & SPENCER (ZRUŠEN V ROCE 2019)

Nenakupovala jsem v britském obchodě Marks & Spencer často, ale protože miluji starou dobrou Anglii a všechno britské, šla jsem se tam přesto občas podívat. I když to bylo třeba jenom „na čumendu“. Ponožky jsem nakupovala zásadně pánské a z kvalitní bavlny a jedině zde! Ale měla jsem také ráda vynikající máslové sušenky v plechové dóze double-deckeru, Kožené rukavice nebo manžetové knoflíčky… Asi bych toho vymyslela víc.

Když jsem měla narozeniny, přála jsem si něco právě z obchodu Marks & Spencer. Kvalitní zboží, bezproblémové reklamace, vždycky usměvavý a příjemný personál. Nakupovat tady, a to i v Ústí nad Labem, bylo velice příjemné! Nikdy jsem se v tomto obchodě necítila jako „loser“, který přišel něco ukrást a personál sleduje každý můj krok, ale jako vážený zákazník. Připouštím, velice se mi to líbilo! Už jen z tohoto důvodu jsem byla ochotna zaplatit víc. Obchod, který byl v samém centru Ústí, na Mírovém náměstí, byl zrušen v září 2019.

JAK A KDE NAKUPOVAT V ÚSTÍ NAD LABEM?

Než jsem se přistěhovala do Ústí nad Labem, mě nikdy v životě nenapadlo, že by mi mohly chybět určité obchody s oblečením nebo s obuví. Samozřejmě, že je obchodů dostatek, a jsme zhýčkaní, a taky nemusíme mít všechno.

Ale z osobních zkušeností vím, že některé obchody nabízejí nekvalitní zboží, a když už zakoupené věci reklamujete asi popáté a stále se hádáte s personálem, tak už tam chodit prostě nechcete a hledáte jinou alternativu.

Jeden, dva či tři obchody člověk prostě oželí. Ale když mizí jeden známý obchod za druhým, už se člověka začíná trochu zmocňovat panika. Dnes opravdu nevím, kam jít.

Třeba spodní prádlo neseženu nikde! A ne proto, že jsem vybíravá, ale proto, že velikost 70A nenajdu v téměř žádném obchodě. Každý výrobce vyrábí navíc po svém. Takže není 70A jako 70A. Ale zajímavé je, že 90C, 90D, 90E (tedy velké velikosti) najdete všude. Zdá se, že my, subtilní, křehké ženy, máme v dnešní době obrovský problém. Kvůli spodnímu prádlu musím do Prahy.

Omezila jsem se na dva tři obchody s oblečením, ale spokojená s kvalitou zboží, materiály ani dostupným výběrem zboží (např. velikostí či barev) příliš nejsem. Většinou si nevyberu. Musím přiznat, že se těším zpět do Prahy, až si nakoupím. Což víceméně dělávám vždycky jako první, když tam dorazím.

Pokud by někdo chtěl namítnout, že se dá přece dobře nakoupit oblečení i spodní prádlo přes internet, má samozřejmě pravdu. Ale jako švadlena vím, že každá žena je jiná. Já nemám konfekční míry. Nesedí mi mnoho oblečení, které si vyzkouším ani v kamenných obchodech. Když se mi ale něco hodně líbí, tak si ho přesto koupím a doma upravím na míru.

Ale nikdy bych jako švadlena nikomu nedoporučila nakupování „naslepo“! Tím myslím nejen nakupování, aniž byste si oblečení osobně vyzkoušeli, ale také např. kupování zboží v kamenných obchodech, které je zabalené. Nevyzkoušet si osobně oblečení je nejhorší varianta ze všech, jak si vybírat oblečení. Ačkoliv je to dnes běžné a normální, nikdo, kdo se v krejčovině aspoň trochu vyzná, vám to neschválí a v žádném případě nedoporučí! A co internetové shopy? Těm přece nejde o to, aby vám oblečení padlo, ne primárně, tam jde na prvním místě o zisk!

A CO ELEKTROSPOTŘEBIČE?

A to není jenom oblečení. Chtěla jsem si nechat opravit šicí stroj Singer. Potřebuji kompletní opravu a revizi. Jediná autorizovaná opravna je v Praze. Tak musím počkat, až tam pojedu.

Mám ráda české zboží, třeba co se týká elektrospotřebičů, dávala jsem často přednost značce Eta. Byla jsem s jejich spotřebiči spokojená. V Hradci Králové, v Liberci a Praze obchody Eta jsou. Tady ne. Smůla.

BYDLET ČI NEBYDLET V ÚSTÍ NAD LABEM?

Pokud by se mě někdo tedy zeptal, zda bych mu doporučila dlouhodobý pobyt nebo přestěhování do Ústí nad Labem, tak bych řekla na závěr asi toto: Pokud přijedeš z malého města nebo vesnice, budeš nejspíš spokojen. Pokud přijedeš z velkého města, nedej Bože z Prahy, budeš se muset smířit s tím, že ti bude spousta věcí chybět! Rozhodně si je vezmi s sebou, protože je tady nejspíš neseženeš!

A co se děje s obchody, které zmizely? Některé jsou prázdné, například Baťa. Jeho obchod v budově v centru je stále prázdný. Zřejmě nikomu nevadí, že prodělávají… Nebo prostory po Marks & Spencer jsou prázdné, ale to je čerstvá záležitost. Jiné obchody zmizely a nahradily je jiné, ty staré se přestěhovaly. Na některých místech se objevili Vietnamci. Nic proti nim nemám, ale když se projdete centrem města, jsou vietnamské obchody všude. Často mám dojem, že jsem se ocitla ve Vietnamu! Není to špatně? Myslím, že ano…

Jednou jsem se o této situaci bavila s politologem. Říkal mi, že jediná dvě města z bývalých Sudet, žijí. Liberec a Karlovy Vary. Ostatní města živoří. Tehdy jsem bydlela v Ústí nad Labem krátce a příliš jsem tomu nevěřila. Ale ano, je to tak. Opravdu je velký rozdíl mezi životem a občanskou vybaveností ve městech, které jsou ve středu naší země a městy, které jsou v bývalém pohraničí. Nevěříte? Udělejte si výlet a přijeďte se podívat!

Občas narazím na místní domorodce, mladé lidi zhruba kolem 30 let, kteří tu žijí celý život. Když se dáme do rozhovoru a já se přiznám, že se mi v Ústí nežije dobře, protože mi prostě hodně věcí k životu chybí, nebo musím jet do jiného města, abych si je koupila, přiznají se mi, že jsou na tom stejně. Prý jezdí do Děčína, Teplic anebo rovnou do Drážďan. Zdá se tedy, že nejsem sama. A bude mi někdo mít za zlé, když odtud zdrhnu?!

Krásné podzimní dny a obchody, které máte rádi v dosahu, Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie: hrš

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 1.10.2019 16:41 | karma článku: 44,03 | přečteno: 25091x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 14,22 | Přečteno: 696x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 10,97 | Přečteno: 461x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Dvanáctero pro lepší život Pražanů

Po dvou letech v Praze jsem v šoku, jak moc se Pražené změnili. Z milých, ohleduplných a vstřícných lidí se stali hrubí a arogantní lidé. Největší změny vidím u dvacátníků a třicátníků. Copak jim nikdo neřekl o etiketě?

8.3.2024 v 1:04 | Karma: 18,23 | Přečteno: 860x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

79. výročí osvobození koncentračního tábora Auschwitz - Birkenau

Každý rok bysme si měli připomínat výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi, ke kterému došlo 27. ledna roku 1945. Také letos se přímo v koncentračním táboře konal slavnostní večer za účasti přeživších a politiků.

27.1.2024 v 20:32 | Karma: 19,01 | Přečteno: 533x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Zítra přijde Olah“ od Martina Sichingera

Kniha spisovatele Martina Sichingera „Zítra přijde Olah“ je dokonalou, trefnou, vtipnou a jasnou sondou do života 80. let XX. století ve Vimperku na Šumavě. Ne však pohledem dospělých, ale očima žáka 7. C Michala Zídka.

20.1.2024 v 19:16 | Karma: 10,12 | Přečteno: 360x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tak se nám tu rozmohl takový nešvar: Dloubání prstem v nose!

Poslední roky jsem narazila na příšerný jev – dloubání prstem v nose. Prostředí, ve kterém se mu daří, je pražské metro, tramvaje a autobusy. Kdo jsou hříšníci? Mladí chlapci od 14 do 20 let. Nesmiřujme se s tím a bojujme!

18.1.2024 v 20:02 | Karma: 15,80 | Přečteno: 704x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje zkušenost s cestováním po Praze s Uberem

Cestování se společností Uber je pro mnoho lidí dostupné a příjemné. Když jsem potřebovala dopravit sebe a stolek z jedné části Prahy do druhé, zkusila jsem Uber. Hněv, zaryté mlčení, naštvanost a já na obtíž. To byla teda jízda!

17.1.2024 v 20:31 | Karma: 32,63 | Přečteno: 3766x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Hrubost, arogance, povýšenost a pýcha mladých lidí bije do očí!

Co jsme dříve označovali za jeden ze základních hříchů – pýchu – je dnes vydáváno za zdravé sebevědomí. A mladí lidé jím přímo srší! Pojďte si přečíst, jak arogantně a pyšně se dokáží současní mladí lidé chovat k slabým lidem.

12.1.2024 v 19:48 | Karma: 37,84 | Přečteno: 2087x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Ohledně vánočního večírku neselhal jen Jurečka, ale i zaměstnanci, kteří se bavili

Vánoční party na ministerstvu práce a sociálních věcí zvedla mnohé ze židlí. Jeho šéf Marian Jurečka se za vše omluvil a KDU-ČSL ho ponechala ve všech funkcích. Neporušil sice zákon, ale morálně selhal. On i jeho zaměstnanci.

10.1.2024 v 21:02 | Karma: 37,92 | Přečteno: 4393x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Mé dítě má autismus“ od Raelene Dundon

Kniha od australské psycholožky Raelene Dundon, která se specializuje na dětský autismus, přináší základní fakta a informace o poruchách autistického spektra. Autorka má dvě děti s autismem a přináší příklady ze života.

20.6.2023 v 21:50 | Karma: 9,33 | Přečteno: 487x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak mě zase rozhodil posun času

Dvakrát ročně nastává střídání letního a zimního času. Pokaždé mě to z normálního života vykolejí na týden až měsíc. Únava, poruchy spánku, nesoustředěnost, roztěkanost... zkrátka nefunguji. Naděje na zrušení zákona je v nedohlednu.

31.3.2023 v 14:26 | Karma: 19,87 | Přečteno: 854x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Slib pod jmelím“ od Joanny Johnsonové

Britská spisovatelka Joanna Johnsonová ve svém historickém romantickém románu přináší ukázku levicového liberalismu. Přepisuje dějiny a etiketu, z ženy tmavé pleti „vyrábí“ dámu, přimíchává do románu zvyky z 21. století.

15.2.2023 v 21:56 | Karma: 8,39 | Přečteno: 289x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Agresor Babiš křičí, nebuďte agresivní!

Na české politické scéně není v současné době nikdo, kdo by někomu agresivně vyhrožoval či někoho děsil, kromě jediného muže – Andreje Babiše. Týdny rozpoutává zlo a teď se diví, že mu lidé vyhrožují zlem – smrtí.

24.1.2023 v 17:00 | Karma: 26,12 | Přečteno: 781x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dějiny moderního Izraele“ od Marka Čejky

„Dějiny moderního Izraele“ od politologa a právníka Marka Čejky přináší chronologicky sestavené dějiny od roku 1949 do roku 2010. Stručné, jasné, srozumitelné a hlavně – v dnešní uspěchané době - čtenářsky příjemné!

23.1.2023 v 21:16 | Karma: 8,87 | Přečteno: 324x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Chceme za presidenta Babiše, který se v případě války vykašle na okolní státy?

Presidentský duel v ČT rozehrál Andrej Babiš agresivním a lživým stylem. Celou dobu útočil na generála Petra Pavla. Vrcholem debaty byl Babišův výrok, že kdyby čtyři státy EU napadl agresor, nechal by je bez pomoci.

23.1.2023 v 17:54 | Karma: 23,04 | Přečteno: 596x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Lživé kampaně presidentských kandidátů, které však fungují

Presidentské kampaně, ve kterých se používají lži (módní slovo je nepravdy) jsou důležitým bodem. Děje se to nyní - ze strany Andreje Babiše. Ale dělo se to i ze strany presidenta Miloše Zemana jak v roce 2018, tak v roce 2013.

18.1.2023 v 21:24 | Karma: 22,81 | Přečteno: 786x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Módní peklo v ulicích – krátké kalhoty, odhalené kotníky a tenisky

To, co je letní záležitostí, se začalo nosit v zimě a mrazu. Ano, mám na mysli krátké kalhoty končící nad kotníky, nízké letní ponožky a k tomu tenisky. A jak zahnat zimu, když nám mrznou nohy? Péřovou bundou a beranicí!

8.1.2023 v 21:43 | Karma: 19,58 | Přečteno: 1094x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak mě mladá sousedka týrá svými kočkami

V mém bytě to strašně smrdí kočičí močí, výkaly a silně znečištěnou podestýlkou dvou koček. Vtip je v tom, že já žádné kočky nemám. Má je však mladá sousedka naproti mému bytu. Trpím dnem i nocí smradem, protože se o ně nestará.

29.12.2022 v 23:10 | Karma: 28,09 | Přečteno: 1713x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Kam až jsou schopni lidé z Generace Z zajít?

Dvě hodiny u nás na patře nešla elektřina. Zasáhlo to šest bytů, trpělo tím sedm lidí. Moji sousedé v pronajatých bytech jsou dvacátníci, tedy Generace Z. Všichni odmítli výpadek proudu řešit. Čekali na mě, až to vyřeším.

29.12.2022 v 0:22 | Karma: 43,37 | Přečteno: 4758x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze norské pohádky „Tři přání pro Popelku“

Nová, moderní a velkolepá norská pohádka „Tři přání pro Popelku“ z roku 2021 je jako nepovedený koktejl. Moderní slova jako stylista a migréna, LGBT+ komunita, Popelka jako Wonder Woman a líbačka dvou gayů v dobové pohádce.

27.12.2022 v 19:37 | Karma: 33,97 | Přečteno: 1415x | Diskuse| Společnost
  • Počet článků 622
  • Celková karma 14,51
  • Průměrná čtenost 3868x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->