President Miloš Zeman záměrně lže o účastnících demonstrací

15. 06. 2019 13:45:54
President Miloš Zeman veřejně prohlásil, že na demonstraci 4. června 2019 na Václavském náměstí byli jenom Pražáci. Kromě nich se ale do Prahy sjeli lidé z 243 měst a 1500 obcí. Proč Zeman záměrně lže? Bojí se demonstrantů?

PROČ NEŘÍKÁME LŽI LEŽ?

Nevím, zda jste si toho všimli, ale poslední roky se v naší zemi rozmohl ošklivý nešvar. Místo toho, abychom označili člověka, který lže za lháře, a jeho slova pojmenovali lžemi, zahrajeme to do jakéhosi podivného outu. Místo slova lež se řekne nepravda. A člověka, který lže, nepojmenujeme nijak. Necháme to být.

Sleduji tento vývoj v naší české společnosti už mnoho let. Nejvíce je vidět v politice. Nevím, proč se už lžím neříká lži. Není to moderní? Není to dost dobré? Zastávám ale názor, že je třeba pojmenovávat jevy a jednání pravdivě. Když začneme totiž „zjemňovat“ (i třeba proto, abychom se někoho nedotkli, neurazili, nerozházeli si to s druhými atd.), začneme ztrácet schopnost vidět věci, jevy a činnosti takové, jaké ve skutečnosti jsou. Nehledě na to, že jakmile jednou člověk začne lhát, nezůstane u jedné lži, ale lež se rozšíří do všech oblastí života.

S tím také souvisí, že lidé, kteří lžou druhým, mají často dojem, že jsou chytřejší než ostatní. Spoléhají na to, že jim na jejich lež nikdo nepřijde. Nebojí se lži šířit na veřejnosti a lhát, jak se jim to hodí. Žijeme v době, kdy je třeba informace nejen získávat, ale také je ověřovat.

JAK LŽE PRESIDENT ZEMAN

Nyní bych ráda uvedla názorný příklad, jak nám lže člověk, který stojí v čele České republiky, president Miloš Zeman. V neděli 9. června 2019 uvedl Zeman v rádiu Frekvence 1, že: „Demonstrace sice smysl nemají, ale když se někdo chce přijít vyřádit, ať to udělá“.

Ano, na svůj názor má president právo. Budiž.

Poté se rozhovořil a řekl, že na poslední demonstraci v Praze (konala se v úterý 4. června 2019), kde bylo 120.000 lidí, počet demonstrantů představuje deset procent populace a není možné, aby těchto pražských deset procent rozhodovalo o vládě nebo o tom, kdo bude její předseda.

Toto je pěkná ukázka, jak president Miloš Zeman záměrně lže. Právě na demonstraci 4. června 2019 na Václavském náměstí se totiž pořizovalo na závěr foto. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii, z. s. Mikuláš Minář vyzval lidi, kteří přijeli z různých obcí a měst, aby si vyrobili transparenty. Právě kvůli závěrečnému fotografování.

Obrátila jsem se tedy na spolek Milion chvilek pro demokracii a požádala je o fotografie. Ty mi poskytla paní Veronika Vendlová. Fotografie pořídil Stanislav Krupař.

Jak sami můžete vidět na fotografiích, sjeli se lidé do Prahy např. z Prachatic, Hracholusků, Zlína, Děčína, Husince, Zašové či ze Znojma. To je ale jen pár fotek. Pokud jste se dívali na přímý přenos na internetu (a zde přikládám odkaz na youtube), uvidíte v davu lidí na náměstí další transparenty s názvy obcí a měst protestujících.

Sám Minář řekl na Václavském náměstí, že do Prahy přijeli lidé z 243 měst a 1500 obcí České republiky. Dívala jsem se a slyšela jsem to.

VEŘEJNĚ DOSTUPNÉ SEZNAMY REGISTROVANÝCH OBCÍ

Pokud by pan president Zeman nechtěl záměrně lhát a zajímal by se o zdroje informací (případně lidé z jeho tiskového oddělení, kteří mu informace dodávají), vyžádali by si seznam registrovaných obcí a měst, které se do demonstrací zapojují. Jde o veřejný seznam, do kterého se může podívat kdokoliv z nás a je na webu spolku Milionu chvilek pro demokracii.

Takové seznamy dělá totiž spolek pravidelně. Předem se obce a města, která budou pořádat protesty, zapisují do veřejně dostupných seznamů. Nejen proto, aby občané po celé zemi věděli, kdy, kde a od kdy se budou akce konat, ale také proto, aby se ubránili takovýmto lživým nařčením.

Nevím tedy jak vám, ale mně vadí každá lež. A veřejně pronesená lež z úst presidenta země ještě víc!

Zeman tedy záměrně snižuje důležitost demonstrací a lidí, kteří se do nich zapojují po celé naší zemi. Říká, že jde jenom o Pražáky... Nenapadá mě jiný důvod, než že to dělá ze strachu. Přiznat si, že na největším náměstí v zemi demonstruje 120.000 lidí z 243 měst a 1500 obcí chce odvahu. Přiznat si pravdu je skutečně někdy těžké.

Krásný letní den a žádné lhaní Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Článek „Zeman: Nynější demonstrace nemají smysl“, Novinky.cz, 9. června 2019. Borgis, a.s. © Copyright © 2019 Seznam.cz, a.s. je dostupný zde: https://www.novinky.cz/domaci/507144-zeman-nynejsi-demonstrace-nemaji-smysl.html

Informace o spolku Milion chvilek pro demokracii jsou dostupné zde: https://www.milionchvilek.cz/

Fotografie od Stanislava Krupaře mi poskytl spolek Milion chvilek pro demokracii a mám svolení k jejich publikování.

Autor: Hana Rebeka Šiander | sobota 15.6.2019 13:45 | karma článku: 39.02 | přečteno: 3482x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Důvěrný nepřítel“

Film režiséra Karla Janáka „Důvěrný nepřítel“ z roku 2018 přináší aktuální otázku, kterou řešíme dnes a denně - jaké by to bylo, kdybychom bydleli v domě plně řízeném moderními technologiemi? V chytrém domě?

9.9.2019 v 18:38 | Karma článku: 9.08 | Přečteno: 578 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Měly by ženy mít svobodnou volbu, zda chtějí v příjmení –ová?

Ač vláda odmítla novelu zákona o matrikách, která by ženám umožnila svobodně zvolit, zda budou svá příjmení přechylovat či ne, já to dělám už od roku 2005. Je na to česká společnost připravená? Přečtěte si, s čím 14 let bojuji!

4.9.2019 v 17:25 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 825 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Když nemáme v zemi krizi, vytvořme ji uměle! Zeman to umí dokonale

V čele země stojí pánovitý president Zeman. K jeho výkonu funkce mu zdárně asistuje slabý premiér Babiš. Jeden nahrává druhému. Drží se vzájemně. I když je jejich chování za hranicí ústavy, trestního zákoníku či slušného chování.

18.8.2019 v 18:50 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 669 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak jsem si nahmátla v prsu bulku

Jeden večer jsem si náhodou nahmátla v prsu bulku. Nebudu lhát, vyděsilo mě to na nejvyšší míru! Mám rakovinu? Nebo je to jen neškodná bulka? Co mám dělat? Kam jít a kdo mě vyšetří? Co jsem prožívala? Přečtěte si můj nový blog!

9.8.2019 v 9:24 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 876 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Adam Chadima

Znakem vyspělé společnosti je (mimojiné) svoboda

O tom, že vyspělá společnost se vyznačuje větší mírou svobody jedinců, o nemožnosti dosáhnutí absolutní svobody a závěrem také o EU.

16.9.2019 v 22:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse

Alena Kulhavá

Mají mít děti ve škole o přestávce plnou svobodu na mobilech i chodbách? Odborníci různých

oblastí života s dětmi i mladými dospělými odpovídají na pět otázek týkající se tohoto tématu. Výzva pro současnou dobu najít zdravou rovnováhu v rámci zdravého rozumu i vnímání reality.

16.9.2019 v 22:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 |

Jaroslav Herda

Naučíme se od Izraele zabíjet efektivně a moudře?

Po třiceti letech cenných zkušeností Izraele a našich zkušeností s finančně nákladnými a pochybnými válečnými operacemi by nebylo pozdě. Právě naopak. Naši ministři drahé války byli nedávno v plné polní.

16.9.2019 v 21:31 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 160 | Diskuse

Václav Dlouhý

Timati, Beslan a motýle, aneb na co Sputnik zapoměl

V poslední době nějak moc nesleduji co se u nás děje. Zaregistroval jsem křišťálově čistého Bureše, že už křišťálově čistější být nemůže, ale sleduji spíš Runet , než ho Putin zakáže. To abych věděl co nás tu čeká.

16.9.2019 v 20:24 | Karma článku: 11.17 | Přečteno: 169 | Diskuse

Marek Trizuljak

Hrobé technické rozmach na Hané

Hanácky dialóge. Neni nad to, kdež chetré Hanák přemuže kózla chetryho telefóno. To je ščastné jak malé klok na řetizkovym kolotočo kdež só hode.

16.9.2019 v 20:23 | Karma článku: 6.59 | Přečteno: 112 | Diskuse
Počet článků 430 Celková karma 18.29 Průměrná čtenost 4394

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz