Vtipná reportáž z další demonstrace „Máme toho dost!“ v Ústí nad Labem

13. 06. 2019 20:26:41
Dámy a pánové, nynější ohlédnutí za poslední demonstrací "Máme toho dost!" v Ústí nad Labem pojmu poněkud zábavnou formou a odlehčím to (byť upozorňuji předem, že píši pouze o tom, co se odehrálo a myslím to zcela vážně).

No, ať se taky trošku v těchto krásných letních dnech pobavíme! Tuto reportáž píši až teď, dva dny poté, tedy s malým zpožděním. Vysvětlení? Jsem taky jenom člověk a prostě nestíhám...

TAKŽE O CO VLASTNĚ ŠLO?

Poslední demonstrace s již tradičním názvem „Máme toho dost!“ se konala v Ústí nad Labem v úterý 11. června 2019 od 18.30 hodin na Mírovém náměstí.

Ani tentokrát jsme v tom nebyli, my, demonstranti, nespokojení se současnou tristní situací v naší zemi, sami. Připojilo se k nám celkem 313 měst a obcí po celé České republice.

Poznámka: Počty měst a obcí se každých 14 dnů navyšují! A pak že není třeba brát demonstrace vážně?!

Demonstraci pořádali v Ústí nad Labem nadšenci ze spolku Milion chvilek pro demokracii, z. s. V čele byl úžasný, vždy dobře naladěný a s úsměvem na rtech, Karel Karika, a k tomu mu zdárně asistoval Jakub Žídek. Musím podotknout, že to je opravdu sehraná dvojka a pod jejich vedením se nám, demonstrantům, protestuje skutečně skvěle! Chlapci, díky za to!

KDO HRADÍ DEMONSTRACE ZA DEMISI ANDREJE BABIŠE?

Zde je prostor pro to, abychom si ujasnili, jak je to s těma prachama! Ať si to odbudeme hned z kraje! Takže... Proslýchá se z různých stran, že demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii někdo hradí ze zahraničí. Prý to je americký finančník maďarského původu George Soros, nebo co.

Nicméně podle posledních zpráv, které zazněly dokonce od mikrofonu z úst Karla Kariky, se prý demonstrace hradí podle zaručeně ověřených zpráv hradní mluvčí Jiří Ovčáček! Všem zájemcům o tuto bulvární senzaci (a věřte mi, že vím, co píšu, já jsem v bulváru svého času taky škrabákovala!) doporučuji, aby si zavolali na Hrad a tuto informaci si ověřili!

JAKÝ BYL PROGRAM DEMONSTRACE?

Na začátku nás přivítal Karel Karika s tím, že všem demonstrantům nabízel zdarma v plastových kelímcích, a nyní cituji: „Pitnou vodu, která je zaručeně bez řepkového oleje!“ Že je voda prosta řepkového oleje, nás vskutku potěšilo! Vybízel nás k pitnému režimu v průběhu akce i Jakub Žídek. A skutečně to mnozí uvítali!

Když jsem vycházela z domu, bylo na teploměru mého domu úctyhodných 28° C! Ovšem já sice bydlím v centru města, ale dům je obklopen zelení, která okolí vydatně chladí. Na Náměstí míru v centru města, na dlažbě, kde jsou vysazeny asi celkem čtyři stromy, ale jinak se jedná o skutečně „nádherné“ centrum z betonu a dlažby (jak říkám, beton všude, kam se podíváš!), mohlo být tak 32° C. Ovšem podle toho, jak ze mě stékal pot v čůrkách, bych odhadovala, že na náměstí bylo 40° C.

A právě z tropických letních teplot jsem měla velké obavy! Dorazí někdo? Kolik nás bude? A jak to ustojíme? Nezkolabuje někdo s transparentem v ruce? Neomdlí někdo v boji za demisi premiéra Andreje Babiše?

Mám pro vás dobrou zprávu! Dopadlo to dobře! Vydrželi jsme všichni až do konce, celí a zdraví! A snad i trochu zocelení... Ale přiznám se, že dětem, které se proháněly v proudech vody tryskajících z malých fontánek na náměstí během demonstrace, jsem záviděla!

Sešlo se nás, podle spočítaných tváří na závěrečné fotografii (jakési „rodinné foto“) celkem 250 lidí! Jakub Žídek, který je přítomen na každé ústecké demonstraci se však vyjádřil: „Relativně dost nových tváří. Odhaduji tak polovina lidí.“

Opět ale hovoříme o lidech, kteří vydrželi až do konce. Já jsem viděla několik lidí odcházet, ale i přicházet v průběhu akce. Nicméně na to strašné vedro to byla úžasná účast! Takže díky, naši milionoví přátelé!

Na začátku jsme si vyslechli pár slov od Karla Kariky, proč jsme se sešli.

Požadavky jsou již 7 týdnů, kdy demonstrujeme stále stejné:

  • Demise Marie Benešové.
  • Vláda se zaručí, že neodvolá Nejvyššího státního zástupce.
  • Zaručí se tím, že přijme a naplní SEDM POJISTEK pro nezávislost justice.

Pak vystoupil místostarosta Mgr. Jiří Čapek, povoláním hasič, který hovořil jménem ústeckého spolku SPOLEČNĚ, z. s. a vyjádřil nespokojenost se současnou politickou situací a že stále požadujeme demisi premiéra Babiše.

V tropickém večeru jsme se zmohli na dva, ale za to úderné pokřiky:

  • DEMISI!
  • MÁME TOHO DOST!

Karel Karika odcitoval úryvek z Charty 77, která trefně vystihuje současnou situaci v České republice. Poté jsme si společně zazpívali píseň Marty Kubišové „Modlitba pro Martu“.

Velmi jedinečnou kulturní vložkou na demonstraci byla dadaistická báseň od samotného premiéra Andreje Babiše. Skutečně, to nikdo z nás nečekal! Vypadá to, že se v Andrejovi ukrývá „básnické střevo“! Ach, jak jsme jej podcenili! Báseň se jmenovala: „Chceme znovu motýle!“ Na náměstí ji velmi procítěně odrecitoval Karel Karika.

Kdo by náhodou ještě netušil, o čem je řeč, pojďme si tuto krásnou báseň pustit:

Téma Babišových „Motýle“ se objevila také na transparentech Ústečáků! Ach, jak je krásně vidět, že jsme nejen národem Masarykovým, ale také Cimrmanovým!

Tradičně jsme si společně zapěli píseň „Jednou budem dál“. Tentokrát nás zpěvem a hrou na kytaru provedli Markéta a Janek Chladovi. Zde je na místě zmínit, že Chladovi zpívali bez nároku na honorář a zdarma aparaturu zapůjčil Adam Holas.

Tentokrát trvala demonstrace jen hodinu. A všichni jsme za to byli v tom vedru organizátorům nesmírně vděčni! Na závěr jsme se rozloučili nejen společným fotem (o kterém jsem se zmínila už na začátku), ale i státní hymnou.

Na této demonstraci jsme summa summarum zpívali třikrát. Skoro se zdá, že demonstranti musí umět nejen držet transparent, skandovat, ale i "naladit notu"... Ale nebojte se, ono se to v tom tří set členném davu ztratí!

Ovšem taky jsem v davu zaslechla od jednoho nejmenovaného demonstranta Babišovu hlášku z minulého týdne: "Je pěkný večer a tak přišli na koncert!"

Já jsem statečně celou dobu mávala českou vlajkou. A byla jsem jediná, jak jsem zjistila! Po skončení akce jsem odhodila všechna pravidla společenské etikety „na beton“ ústeckého náměstí a vrhla jsem se k nejbližší fontánce a ochladila jsem své horké tělo studenou vodou. Jako ti malí caparti...

Krásné letní dny a hlavně demisi premiéra Andreje Babiše vám (vlastně nám všem, už z toho vedra taky blbnu...) přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Fotografie byly pořízeny Jakubem Žídkem a mám souhlas s jejich publikováním.

Další informace jsou dostupné na webu Milion chvilek pro demokracii zde: https://www.milionchvilek.cz/

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 13.6.2019 20:26 | karma článku: 31.37 | přečteno: 4507x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Když nemáme v zemi krizi, vytvořme ji uměle! Zeman to umí dokonale

V čele země stojí pánovitý president Zeman. K jeho výkonu funkce mu zdárně asistuje slabý premiér Babiš. Jeden nahrává druhému. Drží se vzájemně. I když je jejich chování za hranicí ústavy, trestního zákoníku či slušného chování.

18.8.2019 v 18:50 | Karma článku: 23.90 | Přečteno: 638 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak jsem si nahmátla v prsu bulku

Jeden večer jsem si náhodou nahmátla v prsu bulku. Nebudu lhát, vyděsilo mě to na nejvyšší míru! Mám rakovinu? Nebo je to jen neškodná bulka? Co mám dělat? Kam jít a kdo mě vyšetří? Co jsem prožívala? Přečtěte si můj nový blog!

9.8.2019 v 9:24 | Karma článku: 20.80 | Přečteno: 831 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak dlouho trvá umístit psí zásobníky v Ústí nad Labem?

Obrátila jsem na místní úřad v Ústí nad Labem s prosbou o psí zásobníky s papírovými sáčky. Cílem bylo pomoci pejskařům s uklízením exkrementů po miláčcích. Po 7 měsících jsem dosáhla umístění 2 zásobníků. Mělo to vůbec smysl?

12.7.2019 v 23:20 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 317 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Když se dospělý muž ve vztahu s ženou chová jako kluk

Kanadský psycholog profesor Jordan Peterson povzbuzuje a motivuje mladé muže, aby dospěli, přijali zodpovědnost za své chování a snažili se žít čestně. Zkrátka, aby se z kluků stali opravdoví muži! Ó, jak je, my ženy, potřebujeme!

29.6.2019 v 20:21 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 1425 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zdeňka Ortová

Co by neměl nosit muž po padesátce, když si chce najít partnerku

Představovat si padesátníka jako olysalého zoufalce, kterého v životě nic pěkného nečeká, patří už jen do filmů pro pamětníky.

25.8.2019 v 10:06 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 165 | Diskuse

Karel Januška

Soudy podle práva

Veřejné diskuze o tom, kdo nahradí poškozeným občanům z H-System újmu na právech, řeší jak ministryně spravedlnosti, tak hlasitě komentuje advokátka Marvanová.

25.8.2019 v 9:18 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 101 | Diskuse

Irena Fuchsová

Vlivný muž

vlivný (také: mocný, mohutný, schopný, silný) vlivný (také: silný, výkonný) vlivný (také: mající styky) vlivný (také: mající semena). Poslední možnost mě dost znervóznila. Probůh! Hlavně ať tento vlivný muž nemá semena!

24.8.2019 v 22:54 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 311 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Nemocnice utajené víc než Biska?

Přehledy dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky o českém zdravotnictví se během let různě mění, ztěžuje to možnost srovnání. Jedno je ale jisté: některých lůžek máme moc.

24.8.2019 v 19:40 | Karma článku: 12.38 | Přečteno: 389 | Diskuse

Jan Dvořák

Nekorektní postřeh ze Země zaslíbené – živitelky

Jako už tradičně v posledních šedesáti letech - režim nerežim - došlo i letos v Č. Budějovicích na agrosalonu k mimořádně silné koncentraci Turu domácího , sudokopytníků Sus scrofa f. domestica a potentátů z nejvyšších kruhů.

24.8.2019 v 9:04 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 724 | Diskuse
Počet článků 428 Celková karma 25.71 Průměrná čtenost 4406

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz