Bloger Antonín Strnad jako semifinalista soutěže The UK Songwriting Contest 2018

14. 05. 2019 14:23:12
Kolik znáte osobně lidí, kteří vyhráli mezinárodní soutěž hudebních talentů? Antonín Strnad, bloger iDNES.cz, se v roce 2018 přihlásil do soutěže The UK Songwriting Contest 2018 a se svou skladbou se dostal až do semifinále.

Možná to znáte sami. Jsme obklopeni lidmi, kteří se snaží stůj co stůj na sebe upozornit. Je jedno jakým způsobem, ale hlavní je, aby zazářili ve světle reflektorů a uchvátili pro sebe, byť na maličkou chvíli, trochu oné pomíjivé slávy. To je jeden typ lidí. Obávám se, že takovýchto lidí je všude kolem nás spousta. Ale možná se mýlím a jenom já jsem měla na ně smůlu.

Pak tu je druhá skupina lidí. Ti jsou skromní a tiší, řekla bych, že dokonce jaksi nenápadní, kteří poklidně dnem za dnem pracují na svých snech. Nikde to nevykřikují, a přesto se k úspěchu jednoho dne dopracují.

Věřte tomu nebo ne, tento druhý tip člověka je můj dobrý přítel, kytarista, skladatel a textař a rovněž bloger zde na iDNES.cz Antonín Strnad. Pokud jste si ho ještě nevšimli, je nejvyšší čas - https://antoninstrnad.blog.idnes.cz/

Tonda se věnuje hudbě od dvanácti let, kdy si vypůjčil první kytaru od své sestry. V 90. letech si dokonce úspěšně hudbou vydělával, když pořádal diskotéky. Tehdy společně s kamarády založil první kapelu, která se jmenovala Defacto. Nakonec, aby uživil rodinu a děti, dal přednost stálému zaměstnání a jistému platu a hudbu si ponechal jako koníčka. Dnes Tonda pracuje jako projektový manažer v jedné malé firmě v Kdyni.

Nicméně Tondova vášeň pro hudbu nikdy nevyhasla. Stále hrál na kytaru, komponoval a psal texty. Během 10 let vydal 5 CD.

V roce 2018 se přihlásil do britské soutěže The UK Songwriting Contest, které se můžou zúčastnit lidé z celého světa. Stačilo zaplatit vstupní poplatek ve výši 50 liber, vyplnit přihlášku a poslat nahrávku vlastní skladby.

Soutěž nabízí celkem 19 kategorií: Pop, Zpěvák – skladatel, Pouze text, Současní dospělí - umělci typu Sting, Eric Clapton, James Taylor, Celine Dion, Simply Red, Bryan Adams..., Akustický folk, Love song, Do 18 let, Otevřené - cokoliv nezařaditelné, Rock, Vánoční písně, Country, Jazz/Blues, Křesťanské písně, Instrumentální hudba, Elektronická hudba, Dance, R&B/Hip-Hop/Rap, Retro, Světová hudba a Indie.

Tonda se přihlásil do kategorie Instrumentální hudba se svou skladbou „Nad mraky“ (Above The Clouds). Poslechněte si jedinečnou skladbu, se kterou Tonda zabodoval!

Celkem se soutěže zúčastnilo 5.500 lidí z celého světa. 60 procent účastníků bylo z Velké Británie a ostatních 40 procent pocházelo z Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu a Asie.

Porotu tvořili držitelé ocenění Platinum a Gold, Grammy, Emmy, CMA a BRIT Award jako jsou producenti Stuart Epps (Elton John, Robbie Williams, Oasis), několikanásobný platinový skladatel Shelly Peiken, hudební režisér Britney Spears a držitel ceny BRIT Award Simon Ellis, producent a aranžér Richard Niles (Paul McCartney, Kylie Minogue, Take That, Mariah Carey), Stingův producent a dvojnásobný držitel Grammy a vítěz ceny Emmy Kipper Eldridge, vítězka CMA Award a hvězda country Lucie Diamond, přední hitmaker Mark Cawley, na Oscara nominovaný TV and filmový skladatel Jamie Serafi, a vítězka The UK Songwriting Contest a držitelka platinového alba Natalie Chua (podepsaného Simonem Cowellem po jejím vítězství v soutěži The UK Songwriting Contest).

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 7. října 2018. Tonda se dostal z 5.500 soutěžících až do semifinále a získal skóre 7, které může získat pouze 20 procent z přihlášených skladeb (přičemž 10 je nejvyšší ohodnocení, jde ohodnocení, kdy porotci dávají body soutěžícím, např. jako v krasobruslení).

Obdržel certifikát (chybičku v Tondově jménu Angličanům laskavě promineme...) a kromě toho také šestitýdenní písemný kurz pro hudební skladatele, který povedou špičkoví odborníci.

Že se Tonda se svou skladbou dostal až do semifinále, jsem se dozvěděla až několik měsíců poté. A představte si, jenom čistou náhodou! Když jsme si telefonovali, prořekl se. Říkáte si - jak je možné, že se s takovým obrovským úspěchem nepochlubil? Tonda je totiž přesně ten skromný mladý muž, který nemá potřebu svůj velký úspěch vytrubovat do celého světa.

Když jsem se zajímala, co udělal s certifikátem semifinalisty, tak řekl, že si ho nechal zarámovat a pověsil v předsíni na zeď. Jeho manželka a děti sdílely jeho radost s ním. To mu ke štěstí stačilo.

Co napsat na závěr? Jsem opravdu hrdá, že mohu Tondu počítat mezi své přátele. Na mém vztahu k němu se nic ani po úspěchu v soutěži The UK Songwriting Contest nezměnilo. Těší mě, že je stále tím stejným mužem, jako dřív. I když vím, že nabídky na skládání hudby se jen hrnou...

Krásné dny a splněné sny, ať již budou hudební či jiné, Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

Web Antonína Strnada najdete zde: https://antoninstrnad.weebly.com/

Blog Antonína Strnada najdete zde: https://antoninstrnad.blog.idnes.cz/

Autorem fotografií Antonína Strnada je Jarka Ducháčková a mám souhlas k jejich publikování.

Informace o soutěži The UK Songwriting Contest: http://www.songwritingcontest.co.uk/

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 14.5.2019 14:23 | karma článku: 18.29 | přečteno: 233x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Důvěrný nepřítel“

Film režiséra Karla Janáka „Důvěrný nepřítel“ z roku 2018 přináší aktuální otázku, kterou řešíme dnes a denně - jaké by to bylo, kdybychom bydleli v domě plně řízeném moderními technologiemi? V chytrém domě?

9.9.2019 v 18:38 | Karma článku: 9.08 | Přečteno: 578 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Měly by ženy mít svobodnou volbu, zda chtějí v příjmení –ová?

Ač vláda odmítla novelu zákona o matrikách, která by ženám umožnila svobodně zvolit, zda budou svá příjmení přechylovat či ne, já to dělám už od roku 2005. Je na to česká společnost připravená? Přečtěte si, s čím 14 let bojuji!

4.9.2019 v 17:25 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 825 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Když nemáme v zemi krizi, vytvořme ji uměle! Zeman to umí dokonale

V čele země stojí pánovitý president Zeman. K jeho výkonu funkce mu zdárně asistuje slabý premiér Babiš. Jeden nahrává druhému. Drží se vzájemně. I když je jejich chování za hranicí ústavy, trestního zákoníku či slušného chování.

18.8.2019 v 18:50 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 669 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak jsem si nahmátla v prsu bulku

Jeden večer jsem si náhodou nahmátla v prsu bulku. Nebudu lhát, vyděsilo mě to na nejvyšší míru! Mám rakovinu? Nebo je to jen neškodná bulka? Co mám dělat? Kam jít a kdo mě vyšetří? Co jsem prožívala? Přečtěte si můj nový blog!

9.8.2019 v 9:24 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 876 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Adam Chadima

Znakem vyspělé společnosti je (mimojiné) svoboda

O tom, že vyspělá společnost se vyznačuje větší mírou svobody jedinců, o nemožnosti dosáhnutí absolutní svobody a závěrem také o EU.

16.9.2019 v 22:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Alena Kulhavá

Mají mít děti ve škole o přestávce plnou svobodu na mobilech i chodbách? Odborníci různých

oblastí života s dětmi i mladými dospělými odpovídají na pět otázek týkající se tohoto tématu. Výzva pro současnou dobu najít zdravou rovnováhu v rámci zdravého rozumu i vnímání reality.

16.9.2019 v 22:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 |

Jaroslav Herda

Naučíme se od Izraele zabíjet efektivně a moudře?

Po třiceti letech cenných zkušeností Izraele a našich zkušeností s finančně nákladnými a pochybnými válečnými operacemi by nebylo pozdě. Právě naopak. Naši ministři drahé války byli nedávno v plné polní.

16.9.2019 v 21:31 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 160 | Diskuse

Václav Dlouhý

Timati, Beslan a motýle, aneb na co Sputnik zapoměl

V poslední době nějak moc nesleduji co se u nás děje. Zaregistroval jsem křišťálově čistého Bureše, že už křišťálově čistější být nemůže, ale sleduji spíš Runet , než ho Putin zakáže. To abych věděl co nás tu čeká.

16.9.2019 v 20:24 | Karma článku: 11.22 | Přečteno: 171 | Diskuse

Marek Trizuljak

Hrobé technické rozmach na Hané

Hanácky dialóge. Neni nad to, kdež chetré Hanák přemuže kózla chetryho telefóno. To je ščastné jak malé klok na řetizkovym kolotočo kdež só hode.

16.9.2019 v 20:23 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 112 | Diskuse
Počet článků 430 Celková karma 18.29 Průměrná čtenost 4394

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz