Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. ledna 2020 Zdislava

Bloger Antonín Strnad jako semifinalista soutěže The UK Songwriting Contest 2018

14. 05. 2019 14:23:12
Kolik znáte osobně lidí, kteří vyhráli mezinárodní soutěž hudebních talentů? Antonín Strnad, bloger iDNES.cz, se v roce 2018 přihlásil do soutěže The UK Songwriting Contest 2018 a se svou skladbou se dostal až do semifinále.

Možná to znáte sami. Jsme obklopeni lidmi, kteří se snaží stůj co stůj na sebe upozornit. Je jedno jakým způsobem, ale hlavní je, aby zazářili ve světle reflektorů a uchvátili pro sebe, byť na maličkou chvíli, trochu oné pomíjivé slávy. To je jeden typ lidí. Obávám se, že takovýchto lidí je všude kolem nás spousta. Ale možná se mýlím a jenom já jsem měla na ně smůlu.

Pak tu je druhá skupina lidí. Ti jsou skromní a tiší, řekla bych, že dokonce jaksi nenápadní, kteří poklidně dnem za dnem pracují na svých snech. Nikde to nevykřikují, a přesto se k úspěchu jednoho dne dopracují.

Věřte tomu nebo ne, tento druhý tip člověka je můj dobrý přítel, kytarista, skladatel a textař a rovněž bloger zde na iDNES.cz Antonín Strnad. Pokud jste si ho ještě nevšimli, je nejvyšší čas - https://antoninstrnad.blog.idnes.cz/

Tonda se věnuje hudbě od dvanácti let, kdy si vypůjčil první kytaru od své sestry. V 90. letech si dokonce úspěšně hudbou vydělával, když pořádal diskotéky. Tehdy společně s kamarády založil první kapelu, která se jmenovala Defacto. Nakonec, aby uživil rodinu a děti, dal přednost stálému zaměstnání a jistému platu a hudbu si ponechal jako koníčka. Dnes Tonda pracuje jako projektový manažer v jedné malé firmě v Kdyni.

Nicméně Tondova vášeň pro hudbu nikdy nevyhasla. Stále hrál na kytaru, komponoval a psal texty. Během 10 let vydal 5 CD.

V roce 2018 se přihlásil do britské soutěže The UK Songwriting Contest, které se můžou zúčastnit lidé z celého světa. Stačilo zaplatit vstupní poplatek ve výši 50 liber, vyplnit přihlášku a poslat nahrávku vlastní skladby.

Soutěž nabízí celkem 19 kategorií: Pop, Zpěvák – skladatel, Pouze text, Současní dospělí - umělci typu Sting, Eric Clapton, James Taylor, Celine Dion, Simply Red, Bryan Adams..., Akustický folk, Love song, Do 18 let, Otevřené - cokoliv nezařaditelné, Rock, Vánoční písně, Country, Jazz/Blues, Křesťanské písně, Instrumentální hudba, Elektronická hudba, Dance, R&B/Hip-Hop/Rap, Retro, Světová hudba a Indie.

Tonda se přihlásil do kategorie Instrumentální hudba se svou skladbou „Nad mraky“ (Above The Clouds). Poslechněte si jedinečnou skladbu, se kterou Tonda zabodoval!

Celkem se soutěže zúčastnilo 5.500 lidí z celého světa. 60 procent účastníků bylo z Velké Británie a ostatních 40 procent pocházelo z Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu a Asie.

Porotu tvořili držitelé ocenění Platinum a Gold, Grammy, Emmy, CMA a BRIT Award jako jsou producenti Stuart Epps (Elton John, Robbie Williams, Oasis), několikanásobný platinový skladatel Shelly Peiken, hudební režisér Britney Spears a držitel ceny BRIT Award Simon Ellis, producent a aranžér Richard Niles (Paul McCartney, Kylie Minogue, Take That, Mariah Carey), Stingův producent a dvojnásobný držitel Grammy a vítěz ceny Emmy Kipper Eldridge, vítězka CMA Award a hvězda country Lucie Diamond, přední hitmaker Mark Cawley, na Oscara nominovaný TV and filmový skladatel Jamie Serafi, a vítězka The UK Songwriting Contest a držitelka platinového alba Natalie Chua (podepsaného Simonem Cowellem po jejím vítězství v soutěži The UK Songwriting Contest).

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 7. října 2018. Tonda se dostal z 5.500 soutěžících až do semifinále a získal skóre 7, které může získat pouze 20 procent z přihlášených skladeb (přičemž 10 je nejvyšší ohodnocení, jde ohodnocení, kdy porotci dávají body soutěžícím, např. jako v krasobruslení).

Obdržel certifikát (chybičku v Tondově jménu Angličanům laskavě promineme...) a kromě toho také šestitýdenní písemný kurz pro hudební skladatele, který povedou špičkoví odborníci.

Že se Tonda se svou skladbou dostal až do semifinále, jsem se dozvěděla až několik měsíců poté. A představte si, jenom čistou náhodou! Když jsme si telefonovali, prořekl se. Říkáte si - jak je možné, že se s takovým obrovským úspěchem nepochlubil? Tonda je totiž přesně ten skromný mladý muž, který nemá potřebu svůj velký úspěch vytrubovat do celého světa.

Když jsem se zajímala, co udělal s certifikátem semifinalisty, tak řekl, že si ho nechal zarámovat a pověsil v předsíni na zeď. Jeho manželka a děti sdílely jeho radost s ním. To mu ke štěstí stačilo.

Co napsat na závěr? Jsem opravdu hrdá, že mohu Tondu počítat mezi své přátele. Na mém vztahu k němu se nic ani po úspěchu v soutěži The UK Songwriting Contest nezměnilo. Těší mě, že je stále tím stejným mužem, jako dřív. I když vím, že nabídky na skládání hudby se jen hrnou...

Krásné dny a splněné sny, ať již budou hudební či jiné, Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

Web Antonína Strnada najdete zde: https://antoninstrnad.weebly.com/

Blog Antonína Strnada najdete zde: https://antoninstrnad.blog.idnes.cz/

Autorem fotografií Antonína Strnada je Jarka Ducháčková a mám souhlas k jejich publikování.

Informace o soutěži The UK Songwriting Contest: http://www.songwritingcontest.co.uk/

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 14.5.2019 14:23 | karma článku: 18.91 | přečteno: 243x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy Eberharda Trumlera „Rozumíme psům?“

O psech jsem přečetla čtyři publikace, ale kniha od biologa, vědce, etologa a chovatele psů Eberharda Trumlera, je nejlepší. Autor vlastnil chovatelskou stanici se stovkami psů různých plemen, byl u porodů pěti stovek psů.

25.1.2020 v 20:43 | Karma článku: 14.61 | Přečteno: 379 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Útočící psi a nezodpovědní pejskaři

Začalo to několika útoky psů... Ukázalo se, že obavy jsou na místě, když mě obklopují na sídlištích stovky psů, kteří volně pobíhají, nemají náhubek a své majitele neposlouchají. Dá se s tím něco dělat? Co na to městská policie?

24.1.2020 v 23:16 | Karma článku: 44.42 | Přečteno: 10762 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Proč by měl předseda sněmovny Radek Vondráček rezignovat?

Předseda sněmovny Radek Vondráček před zahájením schůze zdvihl prostředníček a vulgární gesto adresoval svému kolegovi z hnutí ANO. Byla to klukovina, přešlap nebo testování veřejnosti, co ještě snese? Jak daleko to zajde?

22.1.2020 v 20:48 | Karma článku: 24.29 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“

Když v roce 1998 vydali Allan a Barbara Peaseovi knihu „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, netušili, že se stane bestsellerem. Vynikající, pravdivá a zábavná kniha, která vám objasní chování mužů a žen.

19.1.2020 v 22:26 | Karma článku: 21.02 | Přečteno: 901 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Jašík

Konat nebo nechat plynout?

Být neustále aktivní a něčeho se domáhat nebo v klidu vyčkávat, až se věci stanou? Ať už jde o získání partnerky, práce nebo snahy někde prorazit, tak neustále volíme mezi těmito možnostmi. Dá se říct, která je lepší?

28.1.2020 v 22:20 | Karma článku: 5.27 | Přečteno: 130 | Diskuse

Irena Fuchsová

Jak mě pánbůh potrestal

Myslím, že se to někdy stalo každému z nás. Provedli jsme něco, o čem jsme věděli jenom my a nikdo jiný. A pánbůh nás okamžitě potrestal tak jednoznačně, že jsme věděli, že je to za tohle, a možná jsme se i trochu zastyděli...

28.1.2020 v 22:00 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 427 | Diskuse

Pavel Opl

Operativní složky bezpečnostních orgánů jsou v troskách. Říká bývalý policejní rada ÚOOZ.

Proto vidíme neustále se zvyšující snahy o plošné monitorování všech a všude v míře, která je již zcela neakceptovatelná.

28.1.2020 v 20:21 | Karma článku: 19.44 | Přečteno: 425 | Diskuse

Martin Prášek

E-shop na dálniční známky a "čínský syndrom"

Víte, co je rychlejší, než let paprsku světla ve vakuu? Let Kremlíka přez palubu. A právě ta obrovská rychlost a nulový odpor politiků., kteří jinak zatloukají a mlží, budí nejvíc podezření.

28.1.2020 v 20:17 | Karma článku: 15.82 | Přečteno: 281 | Diskuse

Emrich Sonnek

Soumrak sousedského soužití

Celou noc jsem se převaloval na posteli a v hlavě se mi rojily černé myšlenky. Vstával jsem rozlámaný a v práci to podle toho vypadalo. Nevím, jestli mi hlava třeštila víc z nevyspání, nebo z toho včerejška.

28.1.2020 v 18:03 | Karma článku: 17.65 | Přečteno: 666 | Diskuse
Počet článků 464 Celková karma 23.33 Průměrná čtenost 4289

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz