Babišova podivná láska k dětem

14. 11. 2018 12:45:19
Premiér Andrej Babiš miluje své děti a chce pro ně to nejlepší. Na druhou stranu nemá problém na své dvě duševně nemocné děti přepsat firmu Čapí hnízdo a vystavit je trestnímu stíhání, vyšetřování a možná i soudu a trestu.

Dlouhé a vlekoucí se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je pro nás, čtenáře, často nepřehledné a matoucí. Státní orgány činné v trestním řízení stále šetří, ale výsledky se nedostavují.

Premiér Andrej Babiš, který stojí v čele české vlády, jedná, jezdí do zahraničí a reprezentuje naši zemi... je trestně stíhán, ale jede se dál, jako by se nic nestalo. Mediální a společenský tlak na jeho odstoupení, je menší a slábne, čím déle kauza trvá.

Dlouho nebylo jasné, komu vlastně Čapí hnízdo patří. Babiš různě svá tvrzení měnil, jak bylo v průběhu času třeba. Nejdřív tvrdil, že Čapí hnízdo je jeho, pak oznámil, že vlastně neví, komu firma patří. Nakonec v březnu 2016 Babiš přiznal, že v době, kdy se vyřizovala žádost o eurodotaci, byli majiteli Čapího hnízda tři lidé - jeho dvě děti, Andrej Babiš mladší a Adriana Bobeková, a bratr jeho manželky Moniky, Martin Herodes.

Když bylo ale potřeba vyšetřit Andreje Babiše mladšího, zmizel. Nyní se ale ukázalo, že premiérův syn Andrej je živ a zdráv a žije ve Švýcarsku. A nebyla to Policie ČR (ani Interpol či Europol), kdo ho našel, jak by člověk očekával, ale dva čeští investigativní novináři pracující pro internetovou televizi Seznam Zprávy.cz, Sabina Slonková a Jiří Kubík.

Podívejte se na dokumentární reportáž sami a udělejte si vlastní názor:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198

Babiš kvůli objevení syna útočí na média, dělá ze sebe oběť, je hysterický a novináře označuje za hyeny.

„Každý rodič udělá pro své děti všechno,“ prohlásil Babiš pro ČT24.

Jestliže chce Babiš pro své děti to nejlepší, a dokonce veřejně prohlašuje, že by za ně položil i život, jak je možné, že problematickou firmu Čapí hnízdo přepíše na svou dceru Adrianu, která se léčí dvacet let s bipolární afektivní poruchou? To není rýma, ze které se vyléčíte za pár dnů, ale vážné duševní onemocnění na celý život, při kterém se berou léky, které ovlivňují kromě jiného rozhodování.

Stejné je to i se synem Andrejem. Ten se údajně dlouhodobě léčí s vážnými psychickými problémy. Tak vážnými, že bere nejen léky, ale potřebuje nad sebou dohled.

Skoro mě napadají otázky: Kdo je v kauze či v rodině Andreje Babiše ještě duševně nemocný? Postihlo Babiše takové neštěstí či smůla? Nebo to není pravda?

Pokud jsou tedy tyto informace pravdivé, pak je minimálně na pováženou, že tak dobrý a milující otec, za jakého se Andrej Babiš prohlašuje v médiích, přepíše na své dvě psychicky nemocné děti firmu, kde se jedná o padesátimilionovou dotaci z Evropské unie, trestní stíhání, vyšetřování a kde se očekává, že člověk bude potřebovat nejen zdravý rozum, schopnost se rozhodovat, ale i pevné nervy, aby ustál trestní stíhání a následně velmi pravděpodobně i soud a případný trest.

Ať už dopadne kauza Čapí hnízdo jakkoliv, jedno je už nyní jasné, Andrej Babiš má o lásce ke svým dětem opravdu zvláštní představu.

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

CZECH NEWS CENTER a.s. © 2001 - 2018 Copyright. Reflex.cz. Článek „Kauza Čapí hnízdo chronologicky: Jak to bylo s dotací, proč Babiše šetřil OLAF i policie a jak si Babiš protiřečí“ [online]. Autor článku: mic [cit. 2018-16-05] Autor článku: mic. Dostupné z: https://www.reflex.cz/capi-hnizdo-babis

BORGIS, A.S. © Copyright © 2003 - 2018 Seznam.cz, a.s. Novinky.cz. Článek „ON-LINE: Kalousek: Babišovy děti zatáhl do hnoje své kriminální kauzy jejich otec“. [online]. Barbora Zpěváčková, Renáta Bohuslavová. [cit. 2018-13-11]. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/488971-on-line-kalousek-babisovy-deti-zatahl-do-hnoje-sve-kriminalni-kauzy-jejich-otec.html

Fotografie Davida Sedleckého je dostupná na wikipedia.org.cz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1#/media/File:A_Babi%C5%A1_Praha_2015.JPG

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 14.11.2018 12:45 | karma článku: 34.17 | přečteno: 1495x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Svátek sv. Valentýna jako povinnost nebo příležitost k vyznání lásky?

14. únor je svátkem všech zamilovaných. Slavíte svátek sv. Valentýna nebo ho ignorujete? Je to příležitost, jak někomu dát najevo, že ho milujeme? Můj článek o tom, jak jsem tento svátek slavila i neslavila já.

14.2.2019 v 12:45 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 302 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Podivný případ se psem“ od Marka Haddona

Detektivní novela „Podivný případ se psem“ nám předkládá nejen záhadu mrtvého psa zabitého vidlemi, ale také přibližuje svět patnáctiletého autistického chlapce Christophera. Ten se totiž rozhodl, že vraha zabitého psa vypátrá...

12.2.2019 v 18:34 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 151 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Co mi dalo a vzalo 10 let působení jako blogerky na iDNES.cz

Jsem blogerkou iDNES.cz 10 let. Vydala jsem víc jak 400 článků. Oslovila jsem téměř 1.800.000 čtenářů. Našla jsem kamarádky a dobré přátele. Co mi dalo blogování? A co mi vzalo? A stálo to zato? Upřímně a otevřeně o blogování.

8.2.2019 v 19:08 | Karma článku: 24.51 | Přečteno: 698 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Život v jednom ohni“ od Reinharda Bonnke

Německý evangelista Reinhard Bonnke přináší ve své autobiografii ohlédnutí za svým životem a za čtyřiceti roky služby kázání evangelia Ježíše Krista. Skvělá, dobrodružná, napínavá a podmanivá kniha, kterou si musíte přečíst!

5.2.2019 v 21:31 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 153 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Gabriela Stašová

Žena dnes

Tohle není název korporátního časopisu, ale menšího zamyšlení nad kontinuitou formování dnešní ženy. Jaká má být a kam má směřovat dnešní žena? Otázka je složitá a zároveň prostá.

22.2.2019 v 23:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

„Zlatej socík ..."

„Nechceš něco nakoupit k jídlu?“ pípla zpráva, rozťala svým zvukem nemocniční ticho a vyrušila mě z hypnotizování kapačky.

22.2.2019 v 19:23 | Karma článku: 13.61 | Přečteno: 659 | Diskuse

Markéta Kabourková

Jak se tvoří krize

A tebe opravdu zajímají názory tohoto člověka či rádoby dalších „specialistů“ a „ekonomů“? To je otázka, kterou jsem položila svému kamarádovi, který je vlastníkem střední firmy.

22.2.2019 v 19:19 | Karma článku: 16.45 | Přečteno: 325 | Diskuse

Jan Dvořák

Každý týden touto dobou vám může přijít pošta. Jindy ne

Česká pošta racionalizuje. Nemůže si už dovolit takovou rozmařilost, jakou je na konci druhé dekády jedenadvacátého století roznášet po domech zásilky každý den, jak to bývalo za rakouského mocnářství.

22.2.2019 v 18:36 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 292 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ex-moslim hovorí o islamofóbii versus slobodofóbii.

Keď Rachid opustil islam a konvertoval na kresťanstvo, musel utiecť z Maroka. Nemôže ísť do žiadnej moslimskej krajiny, lebo mu tam hrozí smrť. Avšak v “slobodných“ západných krajinách používajú iný nástroj na to, aby ho umlčali.

22.2.2019 v 16:19 | Karma článku: 21.45 | Přečteno: 441 | Diskuse
Počet článků 410 Celková karma 18.19 Průměrná čtenost 4464

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz