Babišova podivná láska k dětem

14. 11. 2018 12:45:19
Premiér Andrej Babiš miluje své děti a chce pro ně to nejlepší. Na druhou stranu nemá problém na své dvě duševně nemocné děti přepsat firmu Čapí hnízdo a vystavit je trestnímu stíhání, vyšetřování a možná i soudu a trestu.

Dlouhé a vlekoucí se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je pro nás, čtenáře, často nepřehledné a matoucí. Státní orgány činné v trestním řízení stále šetří, ale výsledky se nedostavují.

Premiér Andrej Babiš, který stojí v čele české vlády, jedná, jezdí do zahraničí a reprezentuje naši zemi... je trestně stíhán, ale jede se dál, jako by se nic nestalo. Mediální a společenský tlak na jeho odstoupení, je menší a slábne, čím déle kauza trvá.

Dlouho nebylo jasné, komu vlastně Čapí hnízdo patří. Babiš různě svá tvrzení měnil, jak bylo v průběhu času třeba. Nejdřív tvrdil, že Čapí hnízdo je jeho, pak oznámil, že vlastně neví, komu firma patří. Nakonec v březnu 2016 Babiš přiznal, že v době, kdy se vyřizovala žádost o eurodotaci, byli majiteli Čapího hnízda tři lidé - jeho dvě děti, Andrej Babiš mladší a Adriana Bobeková, a bratr jeho manželky Moniky, Martin Herodes.

Když bylo ale potřeba vyšetřit Andreje Babiše mladšího, zmizel. Nyní se ale ukázalo, že premiérův syn Andrej je živ a zdráv a žije ve Švýcarsku. A nebyla to Policie ČR (ani Interpol či Europol), kdo ho našel, jak by člověk očekával, ale dva čeští investigativní novináři pracující pro internetovou televizi Seznam Zprávy.cz, Sabina Slonková a Jiří Kubík.

Podívejte se na dokumentární reportáž sami a udělejte si vlastní názor:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198

Babiš kvůli objevení syna útočí na média, dělá ze sebe oběť, je hysterický a novináře označuje za hyeny.

„Každý rodič udělá pro své děti všechno,“ prohlásil Babiš pro ČT24.

Jestliže chce Babiš pro své děti to nejlepší, a dokonce veřejně prohlašuje, že by za ně položil i život, jak je možné, že problematickou firmu Čapí hnízdo přepíše na svou dceru Adrianu, která se léčí dvacet let s bipolární afektivní poruchou? To není rýma, ze které se vyléčíte za pár dnů, ale vážné duševní onemocnění na celý život, při kterém se berou léky, které ovlivňují kromě jiného rozhodování.

Stejné je to i se synem Andrejem. Ten se údajně dlouhodobě léčí s vážnými psychickými problémy. Tak vážnými, že bere nejen léky, ale potřebuje nad sebou dohled.

Skoro mě napadají otázky: Kdo je v kauze či v rodině Andreje Babiše ještě duševně nemocný? Postihlo Babiše takové neštěstí či smůla? Nebo to není pravda?

Pokud jsou tedy tyto informace pravdivé, pak je minimálně na pováženou, že tak dobrý a milující otec, za jakého se Andrej Babiš prohlašuje v médiích, přepíše na své dvě psychicky nemocné děti firmu, kde se jedná o padesátimilionovou dotaci z Evropské unie, trestní stíhání, vyšetřování a kde se očekává, že člověk bude potřebovat nejen zdravý rozum, schopnost se rozhodovat, ale i pevné nervy, aby ustál trestní stíhání a následně velmi pravděpodobně i soud a případný trest.

Ať už dopadne kauza Čapí hnízdo jakkoliv, jedno je už nyní jasné, Andrej Babiš má o lásce ke svým dětem opravdu zvláštní představu.

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

CZECH NEWS CENTER a.s. © 2001 - 2018 Copyright. Reflex.cz. Článek „Kauza Čapí hnízdo chronologicky: Jak to bylo s dotací, proč Babiše šetřil OLAF i policie a jak si Babiš protiřečí“ [online]. Autor článku: mic [cit. 2018-16-05] Autor článku: mic. Dostupné z: https://www.reflex.cz/capi-hnizdo-babis

BORGIS, A.S. © Copyright © 2003 - 2018 Seznam.cz, a.s. Novinky.cz. Článek „ON-LINE: Kalousek: Babišovy děti zatáhl do hnoje své kriminální kauzy jejich otec“. [online]. Barbora Zpěváčková, Renáta Bohuslavová. [cit. 2018-13-11]. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/488971-on-line-kalousek-babisovy-deti-zatahl-do-hnoje-sve-kriminalni-kauzy-jejich-otec.html

Fotografie Davida Sedleckého je dostupná na wikipedia.org.cz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1#/media/File:A_Babi%C5%A1_Praha_2015.JPG

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 14.11.2018 12:45 | karma článku: 34.11 | přečteno: 1482x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Každý den s Bohem“ od Dana Drápala

Poslední kniha teologa, spisovatele a překladatele Dana Drápala, která se objevila na knižních pultech v září, se jmenuje „Každý den s Bohem“ s podtitulem „365 + 1 biblické povzbuzení“. Jedná se o knihu naučnou a pro každý den.

5.12.2018 v 18:31 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 266 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Co je to vlastně hřích?

Předvánoční čas je časem hledání a rozjímání. Je to výjimečný čas, abychom se zastavili a zamysleli se, proč vlastně slavíme každý rok Vánoce? Proč se narodil v judském Betlémě Ježíš? Jak to souvisí s hříchem? A jak s námi?

30.11.2018 v 15:20 | Karma článku: 18.25 | Přečteno: 436 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Pohled do zákulisí nejstaršího řemesla, životů prostitutek a hlubokého pocitu viny

Česká televize uvedla zajímavý dokument „Živí mě sex“, ve kterém odhaluje pozadí české prostituce. Různé druhy prostitutek prozrazují, co je k prodávání jejich těla přivedlo. Co mají všechny společné? Hluboký pocit viny.

23.11.2018 v 15:30 | Karma článku: 25.42 | Přečteno: 1863 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Vztahy, sex, rodina“ od Dana Drápala

Vztahy, manželství, rozvod, výchova dětí, celibát i aktuální témata jako rovnoprávnost muže a ženy, gender, změna pohlaví, homosexualové a tolik požadovaná adopce dětí a mnohem víc nabízí kniha Dana Drápala "Vztahy, sex, rodina".

21.11.2018 v 18:21 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 375 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Bohm Vladimir

Blížící se ekonomická krize je pomoc od přírody, aneb jak nám pomůže od nadbytku

Vývoj moderního člověka pokračuje neustálým egoistickým vývojem za uspokojením materiálních tužeb. Ekonomika je zaměřena na produkci nadbytku za účelem zisku.

18.12.2018 v 20:18 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 578 | Diskuse

Libor Čermák

Jak by měla, či spíš, jak by neměla vypadat ideální morální autorita?

Výročí smrti Václava Havla vyvolalo v mnohých nostalgii po nějaké morální autoritě. A tak bych se chtěl zamyslet, jak se má taková ideální morální autorita současnosti chovat, aby byla za morální autoritu považována širšími masy.

18.12.2018 v 20:05 | Karma článku: 22.64 | Přečteno: 319 |

Karel Trčálek

Václav Havel pro mne neznamenal a neznamená vůbec nic (když nepočítám koloběžku)

Na Andreje Babiše po letech prasklo, že spolupracoval s tajnou policií. Vsadil bych se, že nebýt velkého skartování u nás, tak by V. Havel dopadl podobně.

18.12.2018 v 18:35 | Karma článku: 29.83 | Přečteno: 1350 | Diskuse

František Kšír

Jak jsem se stal imunní vůči nesmyslným pokutám.

Čas od času nás řidiče zastaví policie a snaží se nám vnutit jejich představu o spáchání přestupku.

18.12.2018 v 16:29 | Karma článku: 35.50 | Přečteno: 2280 | Diskuse

Simona Podlipská

Také jsem se napálila na podvodný eshop, ale ...peníze jsou zpět. Jak? čtěte návod

V ČR jsou nyní stovky lidí, co se napálili na podvodné eshopy. Někteří jen však polamentovali na sociálních sítích, ale přitom je to dost jednoduché dostat své peníze zpět, ale nikdo jak vidím zájem nemá. Já ano. Zde je návod .

18.12.2018 v 16:24 | Karma článku: 33.38 | Přečteno: 2431 | Diskuse
Počet článků 400 Celková karma 21.48 Průměrná čtenost 4540

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz