Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. března 2020 Taťána

Babišova podivná láska k dětem

14. 11. 2018 12:45:19
Premiér Andrej Babiš miluje své děti a chce pro ně to nejlepší. Na druhou stranu nemá problém na své dvě duševně nemocné děti přepsat firmu Čapí hnízdo a vystavit je trestnímu stíhání, vyšetřování a možná i soudu a trestu.

Dlouhé a vlekoucí se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je pro nás, čtenáře, často nepřehledné a matoucí. Státní orgány činné v trestním řízení stále šetří, ale výsledky se nedostavují.

Premiér Andrej Babiš, který stojí v čele české vlády, jedná, jezdí do zahraničí a reprezentuje naši zemi... je trestně stíhán, ale jede se dál, jako by se nic nestalo. Mediální a společenský tlak na jeho odstoupení, je menší a slábne, čím déle kauza trvá.

Dlouho nebylo jasné, komu vlastně Čapí hnízdo patří. Babiš různě svá tvrzení měnil, jak bylo v průběhu času třeba. Nejdřív tvrdil, že Čapí hnízdo je jeho, pak oznámil, že vlastně neví, komu firma patří. Nakonec v březnu 2016 Babiš přiznal, že v době, kdy se vyřizovala žádost o eurodotaci, byli majiteli Čapího hnízda tři lidé - jeho dvě děti, Andrej Babiš mladší a Adriana Bobeková, a bratr jeho manželky Moniky, Martin Herodes.

Když bylo ale potřeba vyšetřit Andreje Babiše mladšího, zmizel. Nyní se ale ukázalo, že premiérův syn Andrej je živ a zdráv a žije ve Švýcarsku. A nebyla to Policie ČR (ani Interpol či Europol), kdo ho našel, jak by člověk očekával, ale dva čeští investigativní novináři pracující pro internetovou televizi Seznam Zprávy.cz, Sabina Slonková a Jiří Kubík.

Podívejte se na dokumentární reportáž sami a udělejte si vlastní názor:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198

Babiš kvůli objevení syna útočí na média, dělá ze sebe oběť, je hysterický a novináře označuje za hyeny.

„Každý rodič udělá pro své děti všechno,“ prohlásil Babiš pro ČT24.

Jestliže chce Babiš pro své děti to nejlepší, a dokonce veřejně prohlašuje, že by za ně položil i život, jak je možné, že problematickou firmu Čapí hnízdo přepíše na svou dceru Adrianu, která se léčí dvacet let s bipolární afektivní poruchou? To není rýma, ze které se vyléčíte za pár dnů, ale vážné duševní onemocnění na celý život, při kterém se berou léky, které ovlivňují kromě jiného rozhodování.

Stejné je to i se synem Andrejem. Ten se údajně dlouhodobě léčí s vážnými psychickými problémy. Tak vážnými, že bere nejen léky, ale potřebuje nad sebou dohled.

Skoro mě napadají otázky: Kdo je v kauze či v rodině Andreje Babiše ještě duševně nemocný? Postihlo Babiše takové neštěstí či smůla? Nebo to není pravda?

Pokud jsou tedy tyto informace pravdivé, pak je minimálně na pováženou, že tak dobrý a milující otec, za jakého se Andrej Babiš prohlašuje v médiích, přepíše na své dvě psychicky nemocné děti firmu, kde se jedná o padesátimilionovou dotaci z Evropské unie, trestní stíhání, vyšetřování a kde se očekává, že člověk bude potřebovat nejen zdravý rozum, schopnost se rozhodovat, ale i pevné nervy, aby ustál trestní stíhání a následně velmi pravděpodobně i soud a případný trest.

Ať už dopadne kauza Čapí hnízdo jakkoliv, jedno je už nyní jasné, Andrej Babiš má o lásce ke svým dětem opravdu zvláštní představu.

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a zdroje:

CZECH NEWS CENTER a.s. © 2001 - 2018 Copyright. Reflex.cz. Článek „Kauza Čapí hnízdo chronologicky: Jak to bylo s dotací, proč Babiše šetřil OLAF i policie a jak si Babiš protiřečí“ [online]. Autor článku: mic [cit. 2018-16-05] Autor článku: mic. Dostupné z: https://www.reflex.cz/capi-hnizdo-babis

BORGIS, A.S. © Copyright © 2003 - 2018 Seznam.cz, a.s. Novinky.cz. Článek „ON-LINE: Kalousek: Babišovy děti zatáhl do hnoje své kriminální kauzy jejich otec“. [online]. Barbora Zpěváčková, Renáta Bohuslavová. [cit. 2018-13-11]. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/488971-on-line-kalousek-babisovy-deti-zatahl-do-hnoje-sve-kriminalni-kauzy-jejich-otec.html

Fotografie Davida Sedleckého je dostupná na wikipedia.org.cz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1#/media/File:A_Babi%C5%A1_Praha_2015.JPG

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 14.11.2018 12:45 | karma článku: 34.43 | přečteno: 1508x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Copak není ve vládě aspoň jeden člověk, který má kolem sebe důchodce?

Premiér Andrej Babiš třikrát navrhl doporučenou dobu nakupování pro důchodce během ČR v karanténě. Dvakrát se netrefil, ale třetí termín už vychytal! To není z třináctičlenné vlády nikdo, kdo by znal zvyky seniorů?

24.3.2020 v 0:27 | Karma článku: 25.62 | Přečteno: 1478 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše“ od Johna Graye

Vynikající kniha Dr. Graye odkrývá, jak veliké rozdíly jsou mezi muži a ženami. Na praktických příkladech vysvětluje, jak rozdílně myslíme, cítíme, komunikujeme, ale i řešíme problémy. Kniha, kterou by si měl přečíst každý!

21.3.2020 v 21:35 | Karma článku: 12.32 | Přečteno: 357 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Slovo naděje pro neklidné časy

Žijeme v nejisté době. Špatných zpráv kolem pandemie koronaviru je všude dost. Proto jsem se rozhodla pravidelně psát povzbudivé duchovní články, o tom, jaký je Bůh, jak mluví a co chce dělat v našich životech.

20.3.2020 v 19:40 | Karma článku: 11.32 | Přečteno: 178 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Noste roušky, zachráníte druhým život. Anebo svůj vlastní?

Politici apelují na nošení roušek. Co když se ztrapníme? Vždyť roušku nikdo v našem okolí nenosí... V roce 2006 jsem vážně onemocněla, moje imunita byla dost špatná. Stačilo jediné zakašlání člověka a pro mě to mělo vážné následky.

16.3.2020 v 22:38 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 681 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Oldřich Šrámek

Otestovat všechny!?

Řešení koronaviru by možná bylo snadnější, kdyby se co nejrychleji otestovali všichni obyvatelé dané země a nakažení lidé by se izolovali od zdravých, přitom by se jim poskytla ostraha a péče jako v nemocnici.

29.3.2020 v 14:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Švýcarská vláda versus kantony

Některé švýcarské kantony zakázaly občanům nad 65 let opouštět domov; přijměte jen lékaře, na individuální procházku můžete na dvě hodiny. Ministr spravedlnosti s tím nesouhlasí.

29.3.2020 v 14:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Alena Kulhavá

Jak se vám daří v karanténě? S čím máte obtíže? Co byste potřebovali?

Tento článek primárně nemá za úkol sesbírat podněty pro politiky (je dobré psát přímo jim, na dvtv či do Otázek),ani shánět roušky a respirátory,ale podívat se na to, o jsou výzvy karantény a kde se dá ulevit. Otevírám i diskusi.

29.3.2020 v 14:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Karel Ábelovský

Zabije nás rychlejší internet? Co nám (ne)zodpovědní lidé a politici zapomněli říci?

... nikdy jsem nebyl a stále nejsem příznivcem konspiračních teorií, ale tohle je opravdu vážné! Vědci prý dávno varovali, že mobilní 5G sítě, mohou ovlivňovat DNA živých organismů, a mohou tedy mít negativní dopad na zdraví lidí.

29.3.2020 v 13:15 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 188 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Starobinec zřejmě znamená, že je ve stáří binec

Když jsem v Německu poznal v nové práci majitele pečovatelského domu, o kterém mluvil jako o starobinci, dozvěděl jsem se jaké tam má starosti, aby udržel plný stav. Proto má také ještě práci v ochrance v Quelle. Často mu prý tam

29.3.2020 v 11:52 | Karma článku: 12.83 | Přečteno: 354 | Diskuse
Počet článků 474 Celková karma 21.23 Průměrná čtenost 4243

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz