Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak působí Zemanovy lži v presidentské kampani na obyčejné lidi?

18. 01. 2018 15:41:58
Současný president Miloš Zeman ve své presidentské kampani, kterou „vlastně vůbec nevede“, zastrašuje voliče strachem z migrantů. Pod tlakem strachu, vyvolaným lží, se snaží přimět voliče, aby mu dali hlas...

Čekala jsem, s čím se vytasí současný president Miloš Zeman ve II. kole presidentské kampaně, „kterou vlastně nevede“. A tušila jsem, že to bude nějaká podlost, lež či špína. Komu by se tato česká slova trefně vyjadřující obsah kampaně Zemana nelíbila, nahraďte si ho cizím slovem dezinformace.

Zeman se proti svému kandidátovi vydal cestou inzerátů v novinách Právo, reklamními billboardy, které zaplavily naši zemi a čtyřmi debatami v různých televizích.

Mě osobně zajímají inzeráty a billboardy, a na ty se zaměřím. Obsah zní: "Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!“

Nechci zde hodnotit, kolik stála kampaň, kterou Zeman vlastně nevede, jak a kde ji vede atd. O tom už bylo napsáno hodně. Ráda bych poukázala na to, co Zemanova slova působí, když se vyjadřuje o migrantech jako o zlu pro naši zemi.

CO PŮSOBÍ VÝROKY MILOŠE ZEMANA O MIGRANTECH?

Beru to z pohledu obyčejného člověka, který naslouchá a účastní se rozhovorů s lidmi ze svého okolí, jako jsou členové rodiny či sousedi v domě v Ústí nad Labem, kde momentálně bydlím.

Od té chvíle, kdy začala migrační krize, jsem od svých sousedů slýchávala, jak se bojí migrantů. Od sedmdesátileté sousedky, se kterou se pravidelně bavím, jsem slyšela, že má strach, aby ji nějaký migrant za bílého dne nepřepadl, až si půjde nakoupit. Že prý se k nám blíží... A kolik jich v naší zemi už máme! Jak jsou nebezpeční! Jaké zlo to je včetně toho, jaké nákazy od nich chytneme...

Paní sousedka, která neumí pracovat s počítačem, je gramotná. Čte časopisy a noviny (ty, které jsou zdarma) a neustále sleduje televizi. Jestliže někomu důvěřuje, pak je to právě Miloš Zeman a že pro něj bude hlasovat, tím se netají.

A to není jediný příklad. Stejné je to s panem sousedem, kterému je rovněž kolem sedmdesátky. Podobné je to s mými příbuznými, kterým je přes osmdesát let.

Ale jestliže sledujete nejen televizní zpravodajství, ale i třeba zpravodajství v rádiu, případně různé druhy zpravodajských serverů, pak se dočtete, že většina Sobotkovy vlády uklidňovala situaci v zemi po výrocích Miloše Zemana, který jako president ve své funkci si občas dovolil „děsit“ obyvatele naší země (což jsme vlastně my všichni) výroky o migrantech.

Výsledkem Zemanových slov je, že tito staří lidé jsou plní strachu a opravdových obav o svůj život. Při rozhovorech občas dokonce zavládne nefalšovaná hysterie. A když se snažím poukázat na to, že migrantů není plná republika a v žádném případě na ně není možné narazit při cestě na nákup, nikdo mě nebere vážně. Jsou přesvědčeni, že jsou jich u nás tisíce! Vždyť to přeci řekl Zeman! A ten je někdo! Ten by nám přece nelhal... On ví, jak to vlastně je a co říká...

KOLIK ČESKÁ REPUBLIKA PŘIJALA UPRCHLÍKŮ?

Pojďme se ale podívat na fakta a data. Jako Česká republika jsme se zavázali přijmout 50 uprchlíků. Ale ani to jsme nedodrželi. Přijali jsme pouze 12 uprchlíků, a to z Řecka.

CO PŮSOBÍ DEZINFORMAČNÍ KAMPAŇ MILOŠE ZEMANA? JAKÝ JE JEJÍ CÍL?

Nejde o to přesvědčit obyvatele ČR o tom, že Miloš Zeman je dobrý a důvěryhodný kandidát, ne o tom to přeci vůbec není. Zeman se cíleně zaměřuje se na lži, které již dříve mezi lidmi roztrousil a zasel. Na těchto lžích nyní staví a děsí lidi. Absurdní na tom je, že právě ti vyděšení, kteří se pak „bojí vytáhnout paty z domu“, jsou jeho věrní (vyděšení) voliči, kteří ho obdivují celou jeho politickou kariéru. Copak by si tito lidé nezasloužili něco lepšího? Někoho lepšího? Kde by byl Zeman právě bez těchto lidí, kdyby prohlédli?

Ačkoliv se mi to zdá zbytečné, raději to napíši. Co se týká obsahu inzerátů a billboardů podporujících Zemana, které se zaměřují na to, že v případě vítězství Jiřího Drahoše se naše země otevře migrantům – ne, to vážně není pravda. Nikdy tento postoj nezastával.

Naopak pro server Novinky.cz řekl, že: „Přerozdělování uprchlíků na základě kvót je neúčinné a dokonce politicky škodlivé“.

„Důstojnou budoucnost národům dvou sousedních světadílů rozhodně nemůže zajistit přesun části jejich obyvatel do Evropy, nýbrž pouze využití rozsáhlého potenciálu afrického a asijského kontinentu.“

Jiří Drahoš, Novinky.cz

Copak by rozumně smýšlející člověk z těchto výroků mohl odvodit, že je Jiří Drahoš zastáncem migrantů?

Nenechme se unést záští, zlobou a lživými výroky vysílanými z Hradu Milošem Zemanem. Uvažujme rozumně! Nebojme se těch dvanácti migrantů, kteří jsou v naší zemi. Nedejme se zastrašit a vyděsit, jak se o to Zeman a jeho volební tým snaží! Hledejme a ověřujme si informace, které nám kandidáti sdělují. A hlavně - nevolme ze strachu! Zvolme si dobrovolně a bez tlaku presidenta, který bude důstojně reprezentovat naši zemi!

Krásné zimní dny a žádné dezinformace vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Údaje o počtu migrantů z 30. října 2017 jsou dostupné na webu zahradnici.eurozpravy.cz zde: http://zahranicni.eurozpravy.cz/205601-kolik-cr-prijala-uprchliku-a-do-ktere-zeme-prisel-vetsi-pocet-migrantu-posledni-statistiky-o-migraci/

Článek Jana Švábka ze dne 18. ledna 2018, Obrana proti hnojometům je těžká, komentoval Drahoš negativní kampaň, Právo, © 2003–2018 Borgis, a.s. je dostupný zde: https://www.novinky.cz/domaci/460894-obrana-proti-hnojometum-je-tezka-komentoval-drahos-negativni-kampan.html

Fotografie Jiřího Drahoše z Frenkvece1.cz je dostupná zde:

https://www.frekvence1.cz/volby2018/jiri-drahos

Fotografie Miloše Zemana je dostupná na webu Moravskoslezskydenik.cz zde:

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prezident-zeman-v-ostrave-shodit-na-vaze-je-strasne-jednoduche-hodne-kurte-20170906.html

Článek Jana Martinka, Předseda Akademie věd Jiří Drahoš zvažuje kandidaturu na Hrad ze dne 28. října 2016, © 2003–2018 Borgis, a.s. je dostupný zde:

https://www.novinky.cz/domaci/418826-predseda-akademie-ved-jiri-drahos-zvazuje-kandidaturu-na-hrad.htm

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 18.1.2018 15:41 | karma článku: 40.63 | přečteno: 5207x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Pán hor I.“ od Hany Marie Körnerové

Historicko-romantická sága Hany Marie Körnerové „Pán hor I.“ nás přenese do krásné Francie 18. a 19. století. Prožijeme dva příběhy šlechtického rodu de Braie a nahlédneme jak manželství, rodin i politického zákulisí.

21.2.2018 v 17:46 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 143 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Šířící se antisemitismus v Německu připomíná 30. léta 20. století za Hitlerovy vlády

Současný antisemitismus v Německu je podobný tomu, co se dělo v naší zemi ve 30. letech 20. století. Tehdy slušní lidé nenávistným náladám a útokům na Židy nečinně přihlíželi. Dnes to není lepší. Copak jsme se ničemu nenaučili?

15.2.2018 v 15:01 | Karma článku: 31.30 | Přečteno: 1867 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Nicolae“ od T. LaHaye a J. B. Jenkinse

Dějiny lidstva se chýlí ke svému konci. Nastal čas, aby přišel někdo, kdo nastolí nový řád. A tím není nikdo jiný, než Vůdce Světového společenství, Nicolae Carpathia. To je kniha „Nicolae“ od Tima LaHaye a Jerry B. Jenkinse.

12.2.2018 v 16:40 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 131 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Terezínský deník 1941 – 1945“ od Evy Roubíčkové

Eva Roubíčková se dostala do terezínského ghetta v roce 1941 jako dvacetileté děvče. A začala si psát deníky až do 5. května 1945. Její deníky jsou unikátním svědectvím o životě a smrti v terezínském ghettu.

9.2.2018 v 18:40 | Karma článku: 15.19 | Přečteno: 238 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Strunz

Psychopati s kvérem v učebnách: data

V souvislosti s tragédií na americké škole předminulou středu jsem chtěl zjistit, jaká je statistika obdobných stříleček. Ještě předevčírem existoval na Wikipedii článek o historii střeleb na školách v USA (School shootings).

25.2.2018 v 1:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse

Marek Trizuljak

''Komunisté terorizují občanstvo a Gottwald lže''

Za první republiky vykřikoval Klement Gottwald v parlamentu: "Zakroutíme vám krkem!" V polovině 30. let mu hrozilo trestní stíhání, zkuste však uhodnout, do které země utekl, kde se ukrýval s mnoha dalšími kumpány...

24.2.2018 v 23:29 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 131 |

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 6/7

Petrovo vyznání, předzvěst Ježíšovy smrti na hoře Proměnění a události před vjezdem a po vzjezdu do Jeruzaléma až do Vzkříšení.

24.2.2018 v 20:12 | Karma článku: 5.15 | Přečteno: 80 | Diskuse

Irena Fuchsová

Srandičky v tramvaji

Pražákům to ani nepřijde. Jezdit tramvají je pro ně všední, nezbytná záležitost, kterou musí denně podstoupit. Ale pro nás "z venkova" je jízda pražskou tramvají zážitkem, který obohacuje duši a rozveseluje mysl.

24.2.2018 v 16:08 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1002 | Diskuse

Tomáš Gayer

Hlavně ne referendum! Ulice nevadí....

.Halík: "Referendum je cesta do pekel. Přímá demokracie je zrůdná věc." (Nabízí se otázka, zda referendum o vstupu ČR do EU nebyl začátek cesty do pekel). Hlavně ne referendum! Ale rozhořčený hlas "lidu” pochopitelně nevadí.

24.2.2018 v 15:05 | Karma článku: 31.53 | Přečteno: 1166 | Diskuse
Počet článků 360 Celková karma 19.35 Průměrná čtenost 4829

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.