Jak působí Zemanovy lži v presidentské kampani na obyčejné lidi?

18. 01. 2018 15:41:58
Současný president Miloš Zeman ve své presidentské kampani, kterou „vlastně vůbec nevede“, zastrašuje voliče strachem z migrantů. Pod tlakem strachu, vyvolaným lží, se snaží přimět voliče, aby mu dali hlas...

Čekala jsem, s čím se vytasí současný president Miloš Zeman ve II. kole presidentské kampaně, „kterou vlastně nevede“. A tušila jsem, že to bude nějaká podlost, lež či špína. Komu by se tato česká slova trefně vyjadřující obsah kampaně Zemana nelíbila, nahraďte si ho cizím slovem dezinformace.

Zeman se proti svému kandidátovi vydal cestou inzerátů v novinách Právo, reklamními billboardy, které zaplavily naši zemi a čtyřmi debatami v různých televizích.

Mě osobně zajímají inzeráty a billboardy, a na ty se zaměřím. Obsah zní: "Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!“

Nechci zde hodnotit, kolik stála kampaň, kterou Zeman vlastně nevede, jak a kde ji vede atd. O tom už bylo napsáno hodně. Ráda bych poukázala na to, co Zemanova slova působí, když se vyjadřuje o migrantech jako o zlu pro naši zemi.

CO PŮSOBÍ VÝROKY MILOŠE ZEMANA O MIGRANTECH?

Beru to z pohledu obyčejného člověka, který naslouchá a účastní se rozhovorů s lidmi ze svého okolí, jako jsou členové rodiny či sousedi v domě v Ústí nad Labem, kde momentálně bydlím.

Od té chvíle, kdy začala migrační krize, jsem od svých sousedů slýchávala, jak se bojí migrantů. Od sedmdesátileté sousedky, se kterou se pravidelně bavím, jsem slyšela, že má strach, aby ji nějaký migrant za bílého dne nepřepadl, až si půjde nakoupit. Že prý se k nám blíží... A kolik jich v naší zemi už máme! Jak jsou nebezpeční! Jaké zlo to je včetně toho, jaké nákazy od nich chytneme...

Paní sousedka, která neumí pracovat s počítačem, je gramotná. Čte časopisy a noviny (ty, které jsou zdarma) a neustále sleduje televizi. Jestliže někomu důvěřuje, pak je to právě Miloš Zeman a že pro něj bude hlasovat, tím se netají.

A to není jediný příklad. Stejné je to s panem sousedem, kterému je rovněž kolem sedmdesátky. Podobné je to s mými příbuznými, kterým je přes osmdesát let.

Ale jestliže sledujete nejen televizní zpravodajství, ale i třeba zpravodajství v rádiu, případně různé druhy zpravodajských serverů, pak se dočtete, že většina Sobotkovy vlády uklidňovala situaci v zemi po výrocích Miloše Zemana, který jako president ve své funkci si občas dovolil „děsit“ obyvatele naší země (což jsme vlastně my všichni) výroky o migrantech.

Výsledkem Zemanových slov je, že tito staří lidé jsou plní strachu a opravdových obav o svůj život. Při rozhovorech občas dokonce zavládne nefalšovaná hysterie. A když se snažím poukázat na to, že migrantů není plná republika a v žádném případě na ně není možné narazit při cestě na nákup, nikdo mě nebere vážně. Jsou přesvědčeni, že jsou jich u nás tisíce! Vždyť to přeci řekl Zeman! A ten je někdo! Ten by nám přece nelhal... On ví, jak to vlastně je a co říká...

KOLIK ČESKÁ REPUBLIKA PŘIJALA UPRCHLÍKŮ?

Pojďme se ale podívat na fakta a data. Jako Česká republika jsme se zavázali přijmout 50 uprchlíků. Ale ani to jsme nedodrželi. Přijali jsme pouze 12 uprchlíků, a to z Řecka.

CO PŮSOBÍ DEZINFORMAČNÍ KAMPAŇ MILOŠE ZEMANA? JAKÝ JE JEJÍ CÍL?

Nejde o to přesvědčit obyvatele ČR o tom, že Miloš Zeman je dobrý a důvěryhodný kandidát, ne o tom to přeci vůbec není. Zeman se cíleně zaměřuje se na lži, které již dříve mezi lidmi roztrousil a zasel. Na těchto lžích nyní staví a děsí lidi. Absurdní na tom je, že právě ti vyděšení, kteří se pak „bojí vytáhnout paty z domu“, jsou jeho věrní (vyděšení) voliči, kteří ho obdivují celou jeho politickou kariéru. Copak by si tito lidé nezasloužili něco lepšího? Někoho lepšího? Kde by byl Zeman právě bez těchto lidí, kdyby prohlédli?

Ačkoliv se mi to zdá zbytečné, raději to napíši. Co se týká obsahu inzerátů a billboardů podporujících Zemana, které se zaměřují na to, že v případě vítězství Jiřího Drahoše se naše země otevře migrantům – ne, to vážně není pravda. Nikdy tento postoj nezastával.

Naopak pro server Novinky.cz řekl, že: „Přerozdělování uprchlíků na základě kvót je neúčinné a dokonce politicky škodlivé“.

„Důstojnou budoucnost národům dvou sousedních světadílů rozhodně nemůže zajistit přesun části jejich obyvatel do Evropy, nýbrž pouze využití rozsáhlého potenciálu afrického a asijského kontinentu.“

Jiří Drahoš, Novinky.cz

Copak by rozumně smýšlející člověk z těchto výroků mohl odvodit, že je Jiří Drahoš zastáncem migrantů?

Nenechme se unést záští, zlobou a lživými výroky vysílanými z Hradu Milošem Zemanem. Uvažujme rozumně! Nebojme se těch dvanácti migrantů, kteří jsou v naší zemi. Nedejme se zastrašit a vyděsit, jak se o to Zeman a jeho volební tým snaží! Hledejme a ověřujme si informace, které nám kandidáti sdělují. A hlavně - nevolme ze strachu! Zvolme si dobrovolně a bez tlaku presidenta, který bude důstojně reprezentovat naši zemi!

Krásné zimní dny a žádné dezinformace vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Údaje o počtu migrantů z 30. října 2017 jsou dostupné na webu zahradnici.eurozpravy.cz zde: http://zahranicni.eurozpravy.cz/205601-kolik-cr-prijala-uprchliku-a-do-ktere-zeme-prisel-vetsi-pocet-migrantu-posledni-statistiky-o-migraci/

Článek Jana Švábka ze dne 18. ledna 2018, Obrana proti hnojometům je těžká, komentoval Drahoš negativní kampaň, Právo, © 2003–2018 Borgis, a.s. je dostupný zde: https://www.novinky.cz/domaci/460894-obrana-proti-hnojometum-je-tezka-komentoval-drahos-negativni-kampan.html

Fotografie Jiřího Drahoše z Frenkvece1.cz je dostupná zde:

https://www.frekvence1.cz/volby2018/jiri-drahos

Fotografie Miloše Zemana je dostupná na webu Moravskoslezskydenik.cz zde:

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prezident-zeman-v-ostrave-shodit-na-vaze-je-strasne-jednoduche-hodne-kurte-20170906.html

Článek Jana Martinka, Předseda Akademie věd Jiří Drahoš zvažuje kandidaturu na Hrad ze dne 28. října 2016, © 2003–2018 Borgis, a.s. je dostupný zde:

https://www.novinky.cz/domaci/418826-predseda-akademie-ved-jiri-drahos-zvazuje-kandidaturu-na-hrad.htm

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 18.1.2018 15:41 | karma článku: 40.69 | přečteno: 5278x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Svátek sv. Valentýna jako povinnost nebo příležitost k vyznání lásky?

14. únor je svátkem všech zamilovaných. Slavíte svátek sv. Valentýna nebo ho ignorujete? Je to příležitost, jak někomu dát najevo, že ho milujeme? Můj článek o tom, jak jsem tento svátek slavila i neslavila já.

14.2.2019 v 12:45 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 302 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Podivný případ se psem“ od Marka Haddona

Detektivní novela „Podivný případ se psem“ nám předkládá nejen záhadu mrtvého psa zabitého vidlemi, ale také přibližuje svět patnáctiletého autistického chlapce Christophera. Ten se totiž rozhodl, že vraha zabitého psa vypátrá...

12.2.2019 v 18:34 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 151 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Co mi dalo a vzalo 10 let působení jako blogerky na iDNES.cz

Jsem blogerkou iDNES.cz 10 let. Vydala jsem víc jak 400 článků. Oslovila jsem téměř 1.800.000 čtenářů. Našla jsem kamarádky a dobré přátele. Co mi dalo blogování? A co mi vzalo? A stálo to zato? Upřímně a otevřeně o blogování.

8.2.2019 v 19:08 | Karma článku: 24.51 | Přečteno: 698 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Život v jednom ohni“ od Reinharda Bonnke

Německý evangelista Reinhard Bonnke přináší ve své autobiografii ohlédnutí za svým životem a za čtyřiceti roky služby kázání evangelia Ježíše Krista. Skvělá, dobrodružná, napínavá a podmanivá kniha, kterou si musíte přečíst!

5.2.2019 v 21:31 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 153 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Gabriela Stašová

Žena dnes

Tohle není název korporátního časopisu, ale menšího zamyšlení nad kontinuitou formování dnešní ženy. Jaká má být a kam má směřovat dnešní žena? Otázka je složitá a zároveň prostá.

22.2.2019 v 23:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

„Zlatej socík ..."

„Nechceš něco nakoupit k jídlu?“ pípla zpráva, rozťala svým zvukem nemocniční ticho a vyrušila mě z hypnotizování kapačky.

22.2.2019 v 19:23 | Karma článku: 13.61 | Přečteno: 654 | Diskuse

Markéta Kabourková

Jak se tvoří krize

A tebe opravdu zajímají názory tohoto člověka či rádoby dalších „specialistů“ a „ekonomů“? To je otázka, kterou jsem položila svému kamarádovi, který je vlastníkem střední firmy.

22.2.2019 v 19:19 | Karma článku: 16.21 | Přečteno: 323 | Diskuse

Jan Dvořák

Každý týden touto dobou vám může přijít pošta. Jindy ne

Česká pošta racionalizuje. Nemůže si už dovolit takovou rozmařilost, jakou je na konci druhé dekády jedenadvacátého století roznášet po domech zásilky každý den, jak to bývalo za rakouského mocnářství.

22.2.2019 v 18:36 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 291 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ex-moslim hovorí o islamofóbii versus slobodofóbii.

Keď Rachid opustil islam a konvertoval na kresťanstvo, musel utiecť z Maroka. Nemôže ísť do žiadnej moslimskej krajiny, lebo mu tam hrozí smrť. Avšak v “slobodných“ západných krajinách používajú iný nástroj na to, aby ho umlčali.

22.2.2019 v 16:19 | Karma článku: 21.45 | Přečteno: 439 | Diskuse
Počet článků 410 Celková karma 18.19 Průměrná čtenost 4464

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz