Tři chyby ve třech slovech, tak to je dopis z ČRo1 – Radiožurnálu

6. 01. 2009 20:50:26
Kvůli mixování hudby jsem poslala do ČRo1 – Radiožurnálu podnět ke změně. Za pár dní mi přišla na můj e-mail odpověď, která začíná oslovením: Vážený paní Šandierová. Nejdřív jsem si myslela, že špatně vidím, ale pak jsem pochopila, že není chyba na mé straně. Pisatel udělal tři chyby ve třech prvních slovech, ale zároveň mě ujistil, že skladba hudby je správná.

ČRo1 – Radiožurnál poslouchám především ráno, když se probouzím a připravuji se před odchodem do zaměstnání. Už několik let je mojí rutinou, že se potřebuji ráno zorientovat v tom, co se událo během večera, noci a časného rána, co Českou republiku a zahraničí čeká.logo

Proto poslouchám zpravodajství každé ráno. Ať už ale vstávám ráno v 6, 7 nebo až v 8 hodin (když mám dovolenou nebo volno kvůli zkouškám), slýchávám každé ráno mezi zpravodajstvími už nějaký čas pořád ty stejné hity.

Jsou to české písně, především ze 60., 70. let minulého století, např. Marta Kubišová, Václav Neckář... nebo píseň Touha od Daniela Landy. Ze zahraničních interpretů bych jmenovala Madonnu nebo skupinu ABBA. Jsou to hity, které se stále opakují a můžete si být jistí, že je zaslechnete. Ostatně, můžete si ČRo1 naladit sami a přesvědčit se!

Protože jsem si myslela, že se dá něco změnit, našla jsem na webu českého rozhlasu adresu a napsala jsem svůj podnět do ČRo1 – Radiožurnálu. Po několika dnech mi přišla odpověď, která byla přeposlána z e-mailu asistentky šéfredaktora Aleny Růžičkové na PC redaktorovi hudební redakce Jiřímu Brodskému.

 Ať už odpovídal kdokoliv, paní Růžičková, pan Brodský nebo nějaká třetí osoba, jedno je jisté. E-mail začínal oslovením: „VÁŽENÝ PANÍ ŠANDIEROVÁ...“. Po přečtení prvních řádků jsem si nebyla jistá, pro koho je vlastně korespondence určena. Znejistila jsem a přemýšlela jsem, jestli to jsem já.

Každopádně ten, kdo psal odpověď, udělal hned v oslovení tři chyby:

1) „VÁŽENÝ“ – oslovení je v mužském rodě, takže pisatel v ČRo začínal odpověď zřejmě s tím, že jsem muž

2) „ŠANDIEROVÁ“ – autor e-mailu si zřejmě špatně přečetl komu vlastně odpovídá a místo mého jména ŠIANDER se domníval, že jsem pan? nebo paní? Šandierová

3) „-ová“ – moje jméno je v mužském tvaru, nepřechyluji a takto ho mám zapsané nejen v rodném listě, ale i v občanském průkazu.

Po prvních slovech e-mailu jsem byla překvapená, jak je možné, aby někdo udělal ve třech slovech tři chyby a to právě ve jménu, které je určující pro osobnost člověka. Jediné správné slovo v oslovení bylo „paní“.

radio_perexNejdříve mě první věta překvapila, pak rozčílila, trošku pobavila a nakonec to ve mně způsobilo rozpaky. A začaly mě napadat otázky: Kdo mi takový dopis mohl napsat? Byl to žert? Nebo někdo za ČRo1 vyřizoval korespondenci s veřejností?

Pokud se však soustředím na obsah dopisu, dočetla jsem se, že ČRo1 – Radiožurnál vychází ze souhrnných kvantitativních a specializovaných posluchačských průzkumů, vysílaná hudba odpovídá posluchačským zvyklostem.mixak

Autor e-mailu píše, že „žádný konkrétní titul se nehraje častěji než jednou za den, naprostá většina ve frekvenci zhruba jednou za týden. Rotace titulu v jednotlivých denních dobách přitom musí odpovídat potřebám dominantní skupiny posluchačů, kteří chtějí oblíbené skladby slyšet častěji a další zajímavé v občasné frekvenci. Denně Radiožurnál odvysílá 183 -192 skladeb. Vámi citované skupiny se v tomto období nasazovaly do vysílání v následující frekvenci.“

ABBA: V rotaci 13 titulů

Obrátka konkrétního titulu 3 - 4 dny

Denně se vysílá ABBA 1 - 3 krát denně

Ať už mám pravdu já nebo ČRo1 – Radiožurnál, můžete si udělat názor sami. Pusťte si ranní vysílání od 6.00 do 9.00 hodin na ČRo1 a zaposlouchejte se do hudby. Jedno je víc než jisté. Když mě chce můj přítel pobavit, osloví mě „mým novým jménem“ – VÁŽENÝ PANÍ ŠANDIEROVÁ...


http://www.iprotest.cz/

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/osoby/_osoba/1000

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/osoby/_osoba/116

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 6.1.2009 20:50 | karma článku: 18.10 | přečteno: 2224x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.21 | Přečteno: 90 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1390 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.66 | Přečteno: 184 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marie Jandová

Zlehčování, či znevažování činu Jana Palacha, je plodem malosti a zbabělosti

A nejspíše i hlouposti, protože jen hloupí lidé odsuzují to, co nejsou schopni, nebo ochotni pochopit. Je příznačné, že nejvíce těchto lidí se rekrutuje z řad příznivců prezidenta Zemana, premiéra Babiše a – jak jinak – komunistů.

18.1.2019 v 8:10 | Karma článku: 13.64 | Přečteno: 238 | Diskuse

Tadeáš Firla

Kde jsou čínští křesťané?

V novém roce máme nové starosti a péči o sebe. Zdá se, že podobně jako syrské sirotky, tak i čínské křesťany přikryl sníh a odvál vítr. Jen zdánlivě. Ptáte se, kde jsou? Chceme je tady? Taky nás ohrožují? Zde je odpověď

18.1.2019 v 2:21 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 225 | Diskuse

Lenka Klímková

Šátková realita

„#SvobodnáVŠátku“ (#FreeInHijab). Nová kampaň twitterového účtu Světového dne hidžábu se tak nějak nepovedla...

17.1.2019 v 22:38 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 657 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.21 | Přečteno: 90 | Diskuse

Vladimír Havránek

Co říkáte na to, že Hrad se dlouhodobě snaží ovlivnit justici pane Čermáku?

Za to asi nemůže pražská kavárna, lepšoidi či křiklouni na ulicích. Bylo u nás již hodně prezidentů, ale v posledních letech si žádný nedovolil to, co současná hradní partička. Reaguji zde, neboť jako jeden z mála odmítáte diskusi

17.1.2019 v 19:26 | Karma článku: 28.80 | Přečteno: 666 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 22.56 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz