Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co to s těma klukama je? Proč jsou tak strašně hubení?

28. 11. 2017 18:18:35
Poslední roky všude potkávám mladé kluky, kteří jsou strašně hubení. Tělo mají kost a kůži, žádné svaly. Jsou menší a mohou vážit kolem 50 kilogramů i s oblečením. Nemohu se zbavit dojmu, že je něco špatně. Anebo jde o nový trend?

VYHUBLÍ KLUCI JAKO NOVÝ TREND MUŽE?

Poslední roky, řekněme tak deset let zpět, ať se vydám kamkoliv, potkávám strašně hubené kluky. Jsou všude, na ulicích, obchodních centrech, restauracích, úřadech, kinech... Je jim tak od dvanácti do dvaceti, ale možná i víc, to lze těžko u tak hubených postav říct.

Někdy jsou sami, jindy jdou ruku v ruce s přítelkyní, nebo jsou s partou. V takovém případě je těch hubených kluků v partě několik. Když jde takový vyhublý kluk s přítelkyní, tak je ona v každém případě na všech místech svého těla širší než on.

Vypadají na první pohled divně... Nemocně... Prostě ne jako normální kluci... Je to až děsivé!

Pokud stále nevíte, co mám na mysli, tak jako pěkný příklad poslouží mladý německý filmový a televizní herec Nico Liersch. Viděla jsem ho již v několika filmech, ale velmi krásně exceloval v roli Rudyho ve filmu „Zlodějka knih“. Dnes je mu sedmnáct let.

SOUČASNÁ MÓDA MLADÝCH JEŠTĚ VÍCE ZVÝRAZŇUJE NEDOSTATKY

Na současné módě, kde se nemohu ubránit dojmu, že jejím cílem je zvýraznit nedostatky a vyzdvihnout je (ne je zakrýt, jak o to původně šlo) je z mého pohledu vážně šílené, že právě tito hubení kluci nosí tak neuvěřitelně těsné džíny (vypadající skoro jako džegíny!), které naprosto jednoznačně ukazují jejich postavu v pravém světle.

Aby toho nebylo málo, tak tito kluci nosí obvykle černé barvy úzkých džínů. A jak známo, černá barva vám může opticky ubrat dvě i tři kila... Takže nohy těchto vyhublých kluků působí jako hůlky. Možná spíš hůlčičky (ačkoliv si nepotrpím na zdrobněliny, mám vůči nim averzi, v tomto případě to však přesně vystihuje podstatu věci).

Těsné kalhoty jim však přes zadek plandají. Jako kdyby se počítalo s tím, že tam prostě budou hýžďové svaly, ale ty jim prostě chybí a je tam spousta volného materiálu navíc.

Většinou jsou tito vyhublí kluci také docela malého vzrůstu. Řekněme tak 150 či 160 cm (Nico Liersch je výjimkou, ten má 170 cm).

A to si ještě samozřejmě obují ploché tenisky, které jim nijak nepomůžou.

Vrcholem koruny „vzhledu vyhublého kluka“ je obrovská mikina (ze které trčí hubené „hůlky“) a nyní, v zimě, velká bunda michelinského typu (péřová prošívaná bunda) v délce do půli stehen, která hubenou postavu ještě opticky zeštíhlí a prodlouží.

JAK BY MĚL SI TAK VYPADAT MUŽ?

Samozřejmě že moje maličkost neudává žádný tón společnosti, jak by měl správný muž vypadat a každá dívka či žena je jiná a má jiný vkus. Nicméně se pokusím držet v obecné rovině a dovolím si používat mozek.

Jestliže si kladu otázku, jak by měl muž vypadat, tak mě jako ženu první napadne, že by měl být vysoký, štíhlý či dokonce statný. To, že muž dobře vypadá, pro mě podle „selského“ rozumu znamená, že dává jistou záruku, že bude zdravý a silný.

Prostě muž, u kterého budu mít jako žena jistotu, že se o něj mohu opřít v těžkých chvílích a že se na něj mohu spolehnout, že se mě zastane a ochrání mě v případě hrozícího nebezpečí. Anebo ryze prakticky, že když půjde doma o nějakou těžší práci, například vymalovat, přestěhovat nábytek, nebo na zahrádce porazit strom a naštípat dříví, že tuto práci, jak se říkalo postaru, jednoduše „zastane“.

Pro mě osobně je důležité, aby měl muž, a teď se omlouvám všem, které urazím svou upřímností a drsným výrazivem, prostě „koule“. Co tím myslím? Aby to nebyl muž, který by si ve skutečnosti přál být ženou! Aby to nebyla žena, která se nechala předělat na muže. Případně „to“, které se ještě nerozhodlo, čím vlastně bude – mužem či ženou? Anebo snad obojím? Transvestitou? Který je ve dne mužem, protože se tak narodil, ale v noci žije jako žena, protože ho uspokojuje převlékání se do šatů opačného pohlaví?

Ráda bych zdůraznila, že mi nejde o nijak vymakaného chlapa, který tráví veškerý volný čas na strojích ve fitku či posilovně, předvádí se doma před zrcadlem a všem kolem se chlubí vypracovaným svalstvem. Ne, to si myslím, že také není normální. Ale prostě nějaký ten sval by muž mít měl.

JSOU TI HUBENÍ KLUCI NEMOCNÍ?

Ale když se podívám na současné mladíky, tak snad žádné svalstvo nemají. Jsou kost a kůže. Jako kdyby snad ani nedostávali najíst. Kladu si otázku: Jak je to možné? Jsou ti kluci nemocní? Drží dietu? Jsou to vegetariáni? Nebo je to tím, že nemají žádný pohyb a tráví volný čas u počítače, tabletů, mobilů a televizními obrazovkami a prostě jenom zabíjejí čas a vegetují?

Jestliže vidím nějakého takového mladého hubeného kluka s jeho přítelkyní, tak ona může mít kolem 60 až 65 kilogramů, ale on může mít tak kolem 50 kilogramů.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenacházím uplatnění pro takové mladé hubené muže. K čemu takoví kluci jsou? Fyzickou práci vykonávat nebudou moci, protože by to nevydrželi, dlouhou pracovní dobu (např. 10 či 12 hodin) nezvládnou, na nočních směnách by nejspíš zkolabovali, jakákoliv těžší práce v domácnosti či na zahradě je vyloučena, protože na to nebudou mít svaly. Snad jedině doufat, že se takoví mladí kluci jednoho dne uplatní třeba v IT či ve vědě, kde budou pracovat hlavou a nebudou potřebovat nic, co by je zcela fyzicky odrovnalo.

Ale při množství, kolik těchto vyhublých mladíků denně potkávám, mě napadá, že to nemůže být náhoda. Skoro se mi zdá jako by šlo o nějaký nový trend, jak by měl současný mladý kluk vypadat. A doufám, že se o tom někde dočtu. Ale zatím jsem na žádný odborný článek ještě nenarazila...

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Fotografie Nico Liersche je dostupná na google.cz v obrázcích.

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 28.11.2017 18:18 | karma článku: 33.83 | přečteno: 5100x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

President Miloš Zeman jako kádrovák?

Při navrhování členů vlády, a sporů ohledně europoslance Miroslava Pocheho, který se nelíbí presidentu Miloši Zemanovi, nabývám dojem, že se vracíme do minulosti. Zeman si hraje na kádrováka a kádruje vhodnost kandidáta.

25.6.2018 v 18:32 | Karma článku: 27.42 | Přečteno: 581 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Mělo by se u nás stát tajné focení ženského rozkroku pod sukní trestným činem?

V ČR se o zákoně, kdy je trestným činem tajné focení ženského rozkroku pod sukní, ještě nemluví. Aspoň jsem to nepostřehla. Ale Velká Británie je o krok napřed. Zákon poslanci připravili a předložili ke schválení sněmovně.

21.6.2018 v 18:03 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 1685 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Bauhaus“ od Franka Whitforda

Monografie od Franka Whitforda, která se věnuje fenoménu škole Bauhaus, zachytila 14 let její existence. Založení Walterem Gropiusem, problémy školy, úspěchy, životy učitelů a studentů, ale i boj o přežití. Jedinečné čtení!

8.6.2018 v 18:38 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 221 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdo zničil nově vysázené magnolie v Ústí nad Labem?

V dubnu 2018 nechal Úřad městského obvodu Ústí nad Labem vysázet na ulici SNP 23 stromků magnolií. Po dvou třech týdnech jich pět nějaký vandal brutálně poničil. Komu vadily nově vysazené stromky, které měly zpříjemnit sídliště?

5.6.2018 v 19:19 | Karma článku: 28.96 | Přečteno: 909 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

V Lužnikách pršelo štěstí na Macrona a Grabarovou Kitarovičovou

Jako premisu volím slova papeže Františka, že faraonské chování je neslučitelné se službou církevních představitelů.

15.7.2018 v 21:45 | Karma článku: 12.89 | Přečteno: 363 | Diskuse

Jana Martincová

Ne ženy, ale muži nevědí, co chtějí, žádají normální ženy, ale zkuste jim je přivést

Ano, pánové, éra vše i pro vše obětujících se „trubek“ skončila. Dnešní slečny již přemýšlejí, zda a jaká oběť jim za to stojí. A naopak. Přesně vědí, co chtějí.

15.7.2018 v 20:00 | Karma článku: 20.83 | Přečteno: 1422 | Diskuse

Jakub Zeman

Skvělé MS s dvěma kaňkami. Videem a ČT.

Byl to skvělý šampionát. Skvělé zápasy, plno góĺů, výtečná atmosféra, skvělé trávníky a nádherné stadiony. Také ale video a komentátoři a "experti České televize. Takové bylo letošní Mistrovství světa ve fotbale.

15.7.2018 v 19:34 | Karma článku: 34.98 | Přečteno: 1492 | Diskuse

Kateřina Velíšková

Na hranici Gazy

Vysoké šedé zdi, kamery, vojáci a ostnaté dráty. Jak vypadá izraelská hranice s Gazou a jak se žije lidem na obou stranách?

15.7.2018 v 19:00 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 485 | Diskuse

Bohumír Šimek

Marek Orko Vácha na tapetě

„Kam se ztratil bůh“, ptá se Štefan Hríb tří pozoruhodných kněží, Marka Orko Váchy, Karla Satoria a Tomáše Halíka. Je dobře, že se bůh ztrácí? Ano! Hledáme Ježíšova Boha, Stvořitele, Spasitele a Obnovitele.

15.7.2018 v 17:32 | Karma článku: 15.06 | Přečteno: 353 | Diskuse
Počet článků 375 Celková karma 23.66 Průměrná čtenost 4748

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz