Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co to s těma klukama je? Proč jsou tak strašně hubení?

28. 11. 2017 18:18:35
Poslední roky všude potkávám mladé kluky, kteří jsou strašně hubení. Tělo mají kost a kůži, žádné svaly. Jsou menší a mohou vážit kolem 50 kilogramů i s oblečením. Nemohu se zbavit dojmu, že je něco špatně. Anebo jde o nový trend?

VYHUBLÍ KLUCI JAKO NOVÝ TREND MUŽE?

Poslední roky, řekněme tak deset let zpět, ať se vydám kamkoliv, potkávám strašně hubené kluky. Jsou všude, na ulicích, obchodních centrech, restauracích, úřadech, kinech... Je jim tak od dvanácti do dvaceti, ale možná i víc, to lze těžko u tak hubených postav říct.

Někdy jsou sami, jindy jdou ruku v ruce s přítelkyní, nebo jsou s partou. V takovém případě je těch hubených kluků v partě několik. Když jde takový vyhublý kluk s přítelkyní, tak je ona v každém případě na všech místech svého těla širší než on.

Vypadají na první pohled divně... Nemocně... Prostě ne jako normální kluci... Je to až děsivé!

Pokud stále nevíte, co mám na mysli, tak jako pěkný příklad poslouží mladý německý filmový a televizní herec Nico Liersch. Viděla jsem ho již v několika filmech, ale velmi krásně exceloval v roli Rudyho ve filmu „Zlodějka knih“. Dnes je mu sedmnáct let.

SOUČASNÁ MÓDA MLADÝCH JEŠTĚ VÍCE ZVÝRAZŇUJE NEDOSTATKY

Na současné módě, kde se nemohu ubránit dojmu, že jejím cílem je zvýraznit nedostatky a vyzdvihnout je (ne je zakrýt, jak o to původně šlo) je z mého pohledu vážně šílené, že právě tito hubení kluci nosí tak neuvěřitelně těsné džíny (vypadající skoro jako džegíny!), které naprosto jednoznačně ukazují jejich postavu v pravém světle.

Aby toho nebylo málo, tak tito kluci nosí obvykle černé barvy úzkých džínů. A jak známo, černá barva vám může opticky ubrat dvě i tři kila... Takže nohy těchto vyhublých kluků působí jako hůlky. Možná spíš hůlčičky (ačkoliv si nepotrpím na zdrobněliny, mám vůči nim averzi, v tomto případě to však přesně vystihuje podstatu věci).

Těsné kalhoty jim však přes zadek plandají. Jako kdyby se počítalo s tím, že tam prostě budou hýžďové svaly, ale ty jim prostě chybí a je tam spousta volného materiálu navíc.

Většinou jsou tito vyhublí kluci také docela malého vzrůstu. Řekněme tak 150 či 160 cm (Nico Liersch je výjimkou, ten má 170 cm).

A to si ještě samozřejmě obují ploché tenisky, které jim nijak nepomůžou.

Vrcholem koruny „vzhledu vyhublého kluka“ je obrovská mikina (ze které trčí hubené „hůlky“) a nyní, v zimě, velká bunda michelinského typu (péřová prošívaná bunda) v délce do půli stehen, která hubenou postavu ještě opticky zeštíhlí a prodlouží.

JAK BY MĚL SI TAK VYPADAT MUŽ?

Samozřejmě že moje maličkost neudává žádný tón společnosti, jak by měl správný muž vypadat a každá dívka či žena je jiná a má jiný vkus. Nicméně se pokusím držet v obecné rovině a dovolím si používat mozek.

Jestliže si kladu otázku, jak by měl muž vypadat, tak mě jako ženu první napadne, že by měl být vysoký, štíhlý či dokonce statný. To, že muž dobře vypadá, pro mě podle „selského“ rozumu znamená, že dává jistou záruku, že bude zdravý a silný.

Prostě muž, u kterého budu mít jako žena jistotu, že se o něj mohu opřít v těžkých chvílích a že se na něj mohu spolehnout, že se mě zastane a ochrání mě v případě hrozícího nebezpečí. Anebo ryze prakticky, že když půjde doma o nějakou těžší práci, například vymalovat, přestěhovat nábytek, nebo na zahrádce porazit strom a naštípat dříví, že tuto práci, jak se říkalo postaru, jednoduše „zastane“.

Pro mě osobně je důležité, aby měl muž, a teď se omlouvám všem, které urazím svou upřímností a drsným výrazivem, prostě „koule“. Co tím myslím? Aby to nebyl muž, který by si ve skutečnosti přál být ženou! Aby to nebyla žena, která se nechala předělat na muže. Případně „to“, které se ještě nerozhodlo, čím vlastně bude – mužem či ženou? Anebo snad obojím? Transvestitou? Který je ve dne mužem, protože se tak narodil, ale v noci žije jako žena, protože ho uspokojuje převlékání se do šatů opačného pohlaví?

Ráda bych zdůraznila, že mi nejde o nijak vymakaného chlapa, který tráví veškerý volný čas na strojích ve fitku či posilovně, předvádí se doma před zrcadlem a všem kolem se chlubí vypracovaným svalstvem. Ne, to si myslím, že také není normální. Ale prostě nějaký ten sval by muž mít měl.

JSOU TI HUBENÍ KLUCI NEMOCNÍ?

Ale když se podívám na současné mladíky, tak snad žádné svalstvo nemají. Jsou kost a kůže. Jako kdyby snad ani nedostávali najíst. Kladu si otázku: Jak je to možné? Jsou ti kluci nemocní? Drží dietu? Jsou to vegetariáni? Nebo je to tím, že nemají žádný pohyb a tráví volný čas u počítače, tabletů, mobilů a televizními obrazovkami a prostě jenom zabíjejí čas a vegetují?

Jestliže vidím nějakého takového mladého hubeného kluka s jeho přítelkyní, tak ona může mít kolem 60 až 65 kilogramů, ale on může mít tak kolem 50 kilogramů.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenacházím uplatnění pro takové mladé hubené muže. K čemu takoví kluci jsou? Fyzickou práci vykonávat nebudou moci, protože by to nevydrželi, dlouhou pracovní dobu (např. 10 či 12 hodin) nezvládnou, na nočních směnách by nejspíš zkolabovali, jakákoliv těžší práce v domácnosti či na zahradě je vyloučena, protože na to nebudou mít svaly. Snad jedině doufat, že se takoví mladí kluci jednoho dne uplatní třeba v IT či ve vědě, kde budou pracovat hlavou a nebudou potřebovat nic, co by je zcela fyzicky odrovnalo.

Ale při množství, kolik těchto vyhublých mladíků denně potkávám, mě napadá, že to nemůže být náhoda. Skoro se mi zdá jako by šlo o nějaký nový trend, jak by měl současný mladý kluk vypadat. A doufám, že se o tom někde dočtu. Ale zatím jsem na žádný odborný článek ještě nenarazila...

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Fotografie Nico Liersche je dostupná na google.cz v obrázcích.

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 28.11.2017 18:18 | karma článku: 33.77 | přečteno: 4948x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Pán hor I.“ od Hany Marie Körnerové

Historicko-romantická sága Hany Marie Körnerové „Pán hor I.“ nás přenese do krásné Francie 18. a 19. století. Prožijeme dva příběhy šlechtického rodu de Braie a nahlédneme jak manželství, rodin i politického zákulisí.

21.2.2018 v 17:46 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 143 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Šířící se antisemitismus v Německu připomíná 30. léta 20. století za Hitlerovy vlády

Současný antisemitismus v Německu je podobný tomu, co se dělo v naší zemi ve 30. letech 20. století. Tehdy slušní lidé nenávistným náladám a útokům na Židy nečinně přihlíželi. Dnes to není lepší. Copak jsme se ničemu nenaučili?

15.2.2018 v 15:01 | Karma článku: 31.30 | Přečteno: 1867 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Nicolae“ od T. LaHaye a J. B. Jenkinse

Dějiny lidstva se chýlí ke svému konci. Nastal čas, aby přišel někdo, kdo nastolí nový řád. A tím není nikdo jiný, než Vůdce Světového společenství, Nicolae Carpathia. To je kniha „Nicolae“ od Tima LaHaye a Jerry B. Jenkinse.

12.2.2018 v 16:40 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 131 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Terezínský deník 1941 – 1945“ od Evy Roubíčkové

Eva Roubíčková se dostala do terezínského ghetta v roce 1941 jako dvacetileté děvče. A začala si psát deníky až do 5. května 1945. Její deníky jsou unikátním svědectvím o životě a smrti v terezínském ghettu.

9.2.2018 v 18:40 | Karma článku: 15.19 | Přečteno: 238 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Strunz

Psychopati s kvérem v učebnách: data

V souvislosti s tragédií na americké škole předminulou středu jsem chtěl zjistit, jaká je statistika obdobných stříleček. Ještě předevčírem existoval na Wikipedii článek o historii střeleb na školách v USA (School shootings).

25.2.2018 v 1:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Marek Trizuljak

''Komunisté terorizují občanstvo a Gottwald lže''

Za první republiky vykřikoval Klement Gottwald v parlamentu: "Zakroutíme vám krkem!" V polovině 30. let mu hrozilo trestní stíhání, zkuste však uhodnout, do které země utekl, kde se ukrýval s mnoha dalšími kumpány...

24.2.2018 v 23:29 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 129 |

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 6/7

Petrovo vyznání, předzvěst Ježíšovy smrti na hoře Proměnění a události před vjezdem a po vzjezdu do Jeruzaléma až do Vzkříšení.

24.2.2018 v 20:12 | Karma článku: 5.15 | Přečteno: 80 | Diskuse

Irena Fuchsová

Srandičky v tramvaji

Pražákům to ani nepřijde. Jezdit tramvají je pro ně všední, nezbytná záležitost, kterou musí denně podstoupit. Ale pro nás "z venkova" je jízda pražskou tramvají zážitkem, který obohacuje duši a rozveseluje mysl.

24.2.2018 v 16:08 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1002 | Diskuse

Tomáš Gayer

Hlavně ne referendum! Ulice nevadí....

.Halík: "Referendum je cesta do pekel. Přímá demokracie je zrůdná věc." (Nabízí se otázka, zda referendum o vstupu ČR do EU nebyl začátek cesty do pekel). Hlavně ne referendum! Ale rozhořčený hlas "lidu” pochopitelně nevadí.

24.2.2018 v 15:05 | Karma článku: 31.53 | Přečteno: 1164 | Diskuse
Počet článků 360 Celková karma 19.35 Průměrná čtenost 4829

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.