Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recenze bestselleru „Elita“ od Kiery Cassové

20. 11. 2017 16:51:40
Kiera Cassová napsala trilogii „Selekce“. Tak se jmenuje královská soutěž, ve které se jedna z 35 dívek stane princeznou Illejského království. II. díl, který se jmenuje „Elita“, nám přiblíží soutěž mezi posledními 6 dívkami...

PROČ PRÁVĚ TATO KNIHA?

Mám ráda romány umístěné do prostředí šlechty, do prostředí královského paláce, luxusních komnat a romantických zahrad. Kniha od mladé talentované americké spisovatelky Kiery Cassové, která napsala romantickou trilogii „Selekce“, splňuje všechno, co jsem si přála.

Jakmile jsem si přečetla I. díl „Selekce“, která měla otevřený konec, bylo jasné, že se musím začíst do II. dílu, který se jmenuje „Elita“.

Silnou stránky Kiery Cassové je, že umí nejen skvěle napsat romantický román, ale také dokáže perfektně popsat složitost vznikajícího vztahu mezi mužem a ženou, zamilovanost, rodící se lásku a s ním spjaté napětí, obavy i vzrušení.

Ačkoliv má kniha 31 kapitol a 280 stran, je kniha tak napínavá, že jsem ji přečetla za pár hodin. Od knihy jsem se nemohla doslova odtrhnout.

„Vzpomněla jsem si, jak šílená mi Selekce ze začátku připadala. Jenže s jejím výsledkem jsem nemohla nesouhlasit. Král Clarkson a královna Amberly jako by se narodili jeden pro druhého. On byl energický muž, ona měla klidnou povahu. On měl vždycky co říct, ona byla trpělivá posluchačka. Přestože se takové rozdělení rolí zdálo zastaralé a špatné, fungovalo.“

„Elita“, Kiera Cassová

ANOTACE KNIHY

Selekce je královská soutěž, do které se mohou přihlásit dívky z celého Illejského království od šestnácti do dvaceti let. Vylosováno do soutěže bylo ale pouze pětatřicet dívek, jedna dívka z každé provincie. A pouze jedna se má stát budoucí princeznou. Výběr se zúžil na šest - Nathalie, Kriss, Elise, Marlee, Celesta a America. Soutěž o srdce jednorozeného prince Maxona Schreava, krále Clarksona a královny Amberly, je ale tvrdší, než kdykoliv předtím. America, která je oblíbenkyní prince Maxona, ale zároveň outsiderem v očích krále Clarksona, stále váhá. Má dát přednost Maxonovi, se kterým by mohla žít jako princezna a možná mnohé věci v zemi ovlivnit a změnit, nebo své první tajné lásce, Aspenu Legerovi, který je členem hradní stráže? To, co Americe potřebuje, je čas, ale ten se jí právě nedostává. America váhá a neví, jak se rozhodnout. Ale ostatní dívky vědí velmi dobře, co chtějí a jdou si za tím, ať to stojí cokoliv...

„Předpokládám, že toho moc o mužích nevíte, což byste ani neměla, pokud jste tady. Řekněme, že dokážou být velmi nestálí. Možná byte se radši neměla upínat na to, co k němu cítíte, protože by mohlo stačit málo, aby na vás jeho srdce zapomnělo.“

„Elita“, Kiera Cassová

HLAVNÍ POSTAVY ROMÁNU

  • Hlavní hrdinka, prostá dívka z nízké kasty, America Singerová
  • Jednorozený a zároveň jediný královský princ Maxon Schreave
  • Přítel ze stejného města a dvouletá tajná láska Ameriky, Aspen Leger, člen hradní stráže
  • Král Clarkson Schreave
  • Královna Amberly Schreaveová
  • Kamarádka Ameriky, ale zároveň konkurentka v soutěži, Marlee Tamesová
  • Soutěžící dívky - Nathalie, Kriss, Elise a Celesta

Kiera Cass (*19. 5. 1981, Jižní Karolína) je americká spisovatelka romantických příběhů. Vystudovala Univerzitu v Radfordu, obor historie. Její vášní je divadlo. Velkou slabostí jsou sladké dortů. Proslavila se trilogií romantickým románem „Selekce“ – jehož díly jsou – „Selekce“, „Elita“ a „První“. V roce 2015 rozšířila sérii o další díl „The Heir“. Její trilogie se stala bestsellerem a je překládána do několika jazyků. Napsala několik novel. Žije v Christiansburgu s manželem, synem a dcerou.

AUTORŮV STYL, JAZYK, GRAMATIKA, KOREKTURY...

Styl spisovatelky Kiery Cassové je poutavý, čtivý a svěží.

Děj plyne poklidným tempem. V II. dílem „Elita“ nás překvapí několik malých zápletek, které v průběhu knihy odhalíme. Zápletky, které zůstávají záhadou, odhalíme patrně až v III. díle, který se jmenuje „První“.

Očekávala jsem více romantiky, což ale kniha „Elita“ moc nenabízí na rozdíl od I. dílu „Selekce“. Jedná se především o zvraty, které nastávají ve vztazích mezi princem Maxonem a hlavní hrdinkou Americou, ale také v jejím vztahu k Aspenovi, který je stále nablízku v paláci.

Kniha má opět otevřený konec a skončí jako vždy v tom nejlepším. Což přímo nutí čtenářky k tomu, aby si opatřily další díl a nekladly si otázky, jak to všechno dopadne.

Román je napsán spisovným, místy hovorovým jazykem. Je napsána převážně ich-formě.

Korektury byly odvedeny špatně. Na několika místech vypadla slova a je špatně napsaná přímá řeč. Často nedává smysl, kdo a co komu říká v přímé řeči, protože jsou špatně vyznačené odstavce. Hrozné korektury celkově nepříjemně narušují příjemný dojem z románu.

„Potřebuju vědět, že se na tebe můžu spolehnout. Že moje tajemství udržíš v tajnosti, že budeš důvěřovat mým rozsudkům a sama mi nebudeš nic skrývat. Potřebuju, abys ke mně byla naprosto upřímná a přestala pochybovat o každém mém rozhodnutí. Potřebuju, abys mi věřila, Americo.“

„Elita“, Kiera Cassová

KOMU BYCH ROMÁN DOPORUČILA?

Romantický román „Elita“ bych doporučila všem čtenářkám, které milují romantické příběhy, zvláště ty, které jsou zasazené do prostřední královského paláce. Kniha nás na chvíli přenese do Illejského království, do honosného paláce, na interesantní večírky, do světa bohatých rób mladých dam, světa gentlemanů... kde přihlížíme zrodu lásky, která musí být stálá a pevná, aby přestála všechno...

Knihu "Elita“ od Kiery Cassové mi k recenzi laskavě poskytly Palmknihy.cz.

Přeji podzimní dny a oddanou lásku, která ustojí všechno, i když to třeba nebude princ... Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis Kiery Cassové najdete na Wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kiera_Cassov%C3%A1

Fotografie Kiery Cass je dostupný na bustle.com zde: https://www.bustle.com/articles/35919-kiera-cass-selection-series-is-expanding-so-i-hope-youre-sitting-down-to-read-this-news

Fotografie knihy „Elita“ je dostupná na Palmknihy.cz.

CASSOVÁ, Kiera, Elita, 1. vydání, Praha: Nakladatelství CooBoo.cz ve spolupráci s Albatros Media a. s., 2015, 280 stran. ISBN 978-80-7447-861-1 (formát mobi)

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 20.11.2017 16:51 | karma článku: 8.46 | přečteno: 196x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Pán hor I.“ od Hany Marie Körnerové

Historicko-romantická sága Hany Marie Körnerové „Pán hor I.“ nás přenese do krásné Francie 18. a 19. století. Prožijeme dva příběhy šlechtického rodu de Braie a nahlédneme jak manželství, rodin i politického zákulisí.

21.2.2018 v 17:46 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 143 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Šířící se antisemitismus v Německu připomíná 30. léta 20. století za Hitlerovy vlády

Současný antisemitismus v Německu je podobný tomu, co se dělo v naší zemi ve 30. letech 20. století. Tehdy slušní lidé nenávistným náladám a útokům na Židy nečinně přihlíželi. Dnes to není lepší. Copak jsme se ničemu nenaučili?

15.2.2018 v 15:01 | Karma článku: 31.30 | Přečteno: 1867 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Nicolae“ od T. LaHaye a J. B. Jenkinse

Dějiny lidstva se chýlí ke svému konci. Nastal čas, aby přišel někdo, kdo nastolí nový řád. A tím není nikdo jiný, než Vůdce Světového společenství, Nicolae Carpathia. To je kniha „Nicolae“ od Tima LaHaye a Jerry B. Jenkinse.

12.2.2018 v 16:40 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 131 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Terezínský deník 1941 – 1945“ od Evy Roubíčkové

Eva Roubíčková se dostala do terezínského ghetta v roce 1941 jako dvacetileté děvče. A začala si psát deníky až do 5. května 1945. Její deníky jsou unikátním svědectvím o životě a smrti v terezínském ghettu.

9.2.2018 v 18:40 | Karma článku: 15.19 | Přečteno: 238 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Strunz

Psychopati s kvérem v učebnách: data

V souvislosti s tragédií na americké škole předminulou středu jsem chtěl zjistit, jaká je statistika obdobných stříleček. Ještě předevčírem existoval na Wikipedii článek o historii střeleb na školách v USA (School shootings).

25.2.2018 v 1:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Marek Trizuljak

''Komunisté terorizují občanstvo a Gottwald lže''

Za první republiky vykřikoval Klement Gottwald v parlamentu: "Zakroutíme vám krkem!" V polovině 30. let mu hrozilo trestní stíhání, zkuste však uhodnout, do které země utekl, kde se ukrýval s mnoha dalšími kumpány...

24.2.2018 v 23:29 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 129 |

Irena Aghová

Antika: Ježíšova víra a víra v Ježíše - 6/7

Petrovo vyznání, předzvěst Ježíšovy smrti na hoře Proměnění a události před vjezdem a po vzjezdu do Jeruzaléma až do Vzkříšení.

24.2.2018 v 20:12 | Karma článku: 5.15 | Přečteno: 80 | Diskuse

Irena Fuchsová

Srandičky v tramvaji

Pražákům to ani nepřijde. Jezdit tramvají je pro ně všední, nezbytná záležitost, kterou musí denně podstoupit. Ale pro nás "z venkova" je jízda pražskou tramvají zážitkem, který obohacuje duši a rozveseluje mysl.

24.2.2018 v 16:08 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1002 | Diskuse

Tomáš Gayer

Hlavně ne referendum! Ulice nevadí....

.Halík: "Referendum je cesta do pekel. Přímá demokracie je zrůdná věc." (Nabízí se otázka, zda referendum o vstupu ČR do EU nebyl začátek cesty do pekel). Hlavně ne referendum! Ale rozhořčený hlas "lidu” pochopitelně nevadí.

24.2.2018 v 15:05 | Karma článku: 31.53 | Přečteno: 1164 | Diskuse
Počet článků 360 Celková karma 19.35 Průměrná čtenost 4829

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.