Recenze bestselleru „Elita“ od Kiery Cassové

20. 11. 2017 16:51:40
Kiera Cassová napsala trilogii „Selekce“. Tak se jmenuje královská soutěž, ve které se jedna z 35 dívek stane princeznou Illejského království. II. díl, který se jmenuje „Elita“, nám přiblíží soutěž mezi posledními 6 dívkami...

PROČ PRÁVĚ TATO KNIHA?

Mám ráda romány umístěné do prostředí šlechty, do prostředí královského paláce, luxusních komnat a romantických zahrad. Kniha od mladé talentované americké spisovatelky Kiery Cassové, která napsala romantickou trilogii „Selekce“, splňuje všechno, co jsem si přála.

Jakmile jsem si přečetla I. díl „Selekce“, která měla otevřený konec, bylo jasné, že se musím začíst do II. dílu, který se jmenuje „Elita“.

Silnou stránky Kiery Cassové je, že umí nejen skvěle napsat romantický román, ale také dokáže perfektně popsat složitost vznikajícího vztahu mezi mužem a ženou, zamilovanost, rodící se lásku a s ním spjaté napětí, obavy i vzrušení.

Ačkoliv má kniha 31 kapitol a 280 stran, je kniha tak napínavá, že jsem ji přečetla za pár hodin. Od knihy jsem se nemohla doslova odtrhnout.

„Vzpomněla jsem si, jak šílená mi Selekce ze začátku připadala. Jenže s jejím výsledkem jsem nemohla nesouhlasit. Král Clarkson a královna Amberly jako by se narodili jeden pro druhého. On byl energický muž, ona měla klidnou povahu. On měl vždycky co říct, ona byla trpělivá posluchačka. Přestože se takové rozdělení rolí zdálo zastaralé a špatné, fungovalo.“

„Elita“, Kiera Cassová

ANOTACE KNIHY

Selekce je královská soutěž, do které se mohou přihlásit dívky z celého Illejského království od šestnácti do dvaceti let. Vylosováno do soutěže bylo ale pouze pětatřicet dívek, jedna dívka z každé provincie. A pouze jedna se má stát budoucí princeznou. Výběr se zúžil na šest - Nathalie, Kriss, Elise, Marlee, Celesta a America. Soutěž o srdce jednorozeného prince Maxona Schreava, krále Clarksona a královny Amberly, je ale tvrdší, než kdykoliv předtím. America, která je oblíbenkyní prince Maxona, ale zároveň outsiderem v očích krále Clarksona, stále váhá. Má dát přednost Maxonovi, se kterým by mohla žít jako princezna a možná mnohé věci v zemi ovlivnit a změnit, nebo své první tajné lásce, Aspenu Legerovi, který je členem hradní stráže? To, co Americe potřebuje, je čas, ale ten se jí právě nedostává. America váhá a neví, jak se rozhodnout. Ale ostatní dívky vědí velmi dobře, co chtějí a jdou si za tím, ať to stojí cokoliv...

„Předpokládám, že toho moc o mužích nevíte, což byste ani neměla, pokud jste tady. Řekněme, že dokážou být velmi nestálí. Možná byte se radši neměla upínat na to, co k němu cítíte, protože by mohlo stačit málo, aby na vás jeho srdce zapomnělo.“

„Elita“, Kiera Cassová

HLAVNÍ POSTAVY ROMÁNU

  • Hlavní hrdinka, prostá dívka z nízké kasty, America Singerová
  • Jednorozený a zároveň jediný královský princ Maxon Schreave
  • Přítel ze stejného města a dvouletá tajná láska Ameriky, Aspen Leger, člen hradní stráže
  • Král Clarkson Schreave
  • Královna Amberly Schreaveová
  • Kamarádka Ameriky, ale zároveň konkurentka v soutěži, Marlee Tamesová
  • Soutěžící dívky - Nathalie, Kriss, Elise a Celesta

Kiera Cass (*19. 5. 1981, Jižní Karolína) je americká spisovatelka romantických příběhů. Vystudovala Univerzitu v Radfordu, obor historie. Její vášní je divadlo. Velkou slabostí jsou sladké dortů. Proslavila se trilogií romantickým románem „Selekce“ – jehož díly jsou – „Selekce“, „Elita“ a „První“. V roce 2015 rozšířila sérii o další díl „The Heir“. Její trilogie se stala bestsellerem a je překládána do několika jazyků. Napsala několik novel. Žije v Christiansburgu s manželem, synem a dcerou.

AUTORŮV STYL, JAZYK, GRAMATIKA, KOREKTURY...

Styl spisovatelky Kiery Cassové je poutavý, čtivý a svěží.

Děj plyne poklidným tempem. V II. dílem „Elita“ nás překvapí několik malých zápletek, které v průběhu knihy odhalíme. Zápletky, které zůstávají záhadou, odhalíme patrně až v III. díle, který se jmenuje „První“.

Očekávala jsem více romantiky, což ale kniha „Elita“ moc nenabízí na rozdíl od I. dílu „Selekce“. Jedná se především o zvraty, které nastávají ve vztazích mezi princem Maxonem a hlavní hrdinkou Americou, ale také v jejím vztahu k Aspenovi, který je stále nablízku v paláci.

Kniha má opět otevřený konec a skončí jako vždy v tom nejlepším. Což přímo nutí čtenářky k tomu, aby si opatřily další díl a nekladly si otázky, jak to všechno dopadne.

Román je napsán spisovným, místy hovorovým jazykem. Je napsána převážně ich-formě.

Korektury byly odvedeny špatně. Na několika místech vypadla slova a je špatně napsaná přímá řeč. Často nedává smysl, kdo a co komu říká v přímé řeči, protože jsou špatně vyznačené odstavce. Hrozné korektury celkově nepříjemně narušují příjemný dojem z románu.

„Potřebuju vědět, že se na tebe můžu spolehnout. Že moje tajemství udržíš v tajnosti, že budeš důvěřovat mým rozsudkům a sama mi nebudeš nic skrývat. Potřebuju, abys ke mně byla naprosto upřímná a přestala pochybovat o každém mém rozhodnutí. Potřebuju, abys mi věřila, Americo.“

„Elita“, Kiera Cassová

KOMU BYCH ROMÁN DOPORUČILA?

Romantický román „Elita“ bych doporučila všem čtenářkám, které milují romantické příběhy, zvláště ty, které jsou zasazené do prostřední královského paláce. Kniha nás na chvíli přenese do Illejského království, do honosného paláce, na interesantní večírky, do světa bohatých rób mladých dam, světa gentlemanů... kde přihlížíme zrodu lásky, která musí být stálá a pevná, aby přestála všechno...

Knihu "Elita“ od Kiery Cassové mi k recenzi laskavě poskytly Palmknihy.cz.

Přeji podzimní dny a oddanou lásku, která ustojí všechno, i když to třeba nebude princ... Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis Kiery Cassové najdete na Wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kiera_Cassov%C3%A1

Fotografie Kiery Cass je dostupný na bustle.com zde: https://www.bustle.com/articles/35919-kiera-cass-selection-series-is-expanding-so-i-hope-youre-sitting-down-to-read-this-news

Fotografie knihy „Elita“ je dostupná na Palmknihy.cz.

CASSOVÁ, Kiera, Elita, 1. vydání, Praha: Nakladatelství CooBoo.cz ve spolupráci s Albatros Media a. s., 2015, 280 stran. ISBN 978-80-7447-861-1 (formát mobi)

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 20.11.2017 16:51 | karma článku: 13.19 | přečteno: 267x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 644 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz