Evangelizační kampaň v Lagosu s Reinhardem Bonnkem a Danielem Kolendou

8. 11. 2017 19:19:51
Poslední velká evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii zakončí po více jak 40 letech službu světově známého evangelisty Reinharda Bonnke. Kázání evangelia a zázraky. Bude opět někdo vzkříšen z mrtvých? A kdo nahradí Bonnkeho?

V těchto dnech se odehrává jedna z největších křesťanských akcí roku 2017, kam budou upřeny oči tisíců křesťanů. Jde o poslední evangelizační kampaň, kterou povede známý německý evangelista Reinhard Bonnke. Po více jak 40 letech služby kázání evangelia se loučí se službou právě v Lagosu, největším městem v Nigérii.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Na začátku Bonnkeho služby byla hluboká a vášnivá touha zasáhnout celou Afriku dobrou zprávou o Ježíši Kristu, která pramenila z vize. Jako mladému chlapci mu Bůh dal vidění a řekl: „Afrika bude spasena!“

Bonnke založil v roce 1974 organizace CfaN (zkratka pro Christ for all Nation/Kristus pro všechny národy) a od té doby sloužil více 40 let a jezdil s týmem služebníků CfaN napříč celou Afrikou, od Kapského Města až po Káhiru, a kázal evangelium.

Před 10 lety, v roce 2007, se k CfaN připojil mladý evangelista Daniel Kolenda, kterého si vybral Bonnke jako svého nástupce. Nejprve kázal menší kázání před hlavní službou Bonnkeho, ale poslední roky vedl celé evangelizační kampaně sám.

Podívejte se na video CfaN a pochopíte, o čem byla posledních 40 let služba evangelisty Reinharda Bonnke a o čem bude pokračující služba evangelisty Daniela Kolendy:

Reinhard Bonnke (*19. 4. 1940) se narodil do rodiny pastora. V devíti letech odevzdal svůj život Ježíši a jako chlapec přijal povolání evangelisty. Vystudoval školu The Bible College of Wales in Swansea. Pracoval v Německu jako pastor sedm let. V roce 1967 začal pracovat jako misionář ve státě Lesotho v Jižní Africe. V roce 1974 založil CfaN a začal pořádat evangelizační kampaně po celém africkém kontinentu. Sloužil více jak 40 let jako evangelista. Odkázal tisíce kázání a napsal několik knih. Se svou manželkou Anni má tři dospělé děti, syna Kai-Uweho a dcery Gabriele a Susi, je dědečkem osmi vnoučat.

EVANGELIZAČNÍ KAMPANĚ CfaN - KÁZÁNÍ EVANGELIA, UZDRAVOVÁNÍ NEMOCNÝCH, OSVOBOZENÍ OD DÉMONICKÝCH POUT I KŘÍŠENÍ MRTVÝCH

Především jde o zvěstování dobré zprávy o Ježíši Kristu, který za nás jako Spasitel zemřel, aby nám odpustil nám hříchy a dal nový (věčný) život. Na evangelizační kampaně v různých státech Afriky přicházejí miliony lidí. Ale úžasné je, že se miliony lidí rozhodnou odevzdat život Ježíši Kristu. Například v Nigerii, v Lagosu v roce 2000 to bylo neuvěřitelných 3.461.171 lidí.

Kázání jsou provázena velikou Boží mocí, která se projevuje v obrovském milionovém davu tím, že lidé jsou ihned na místě ve velkých počtech uzdravováni od nejrozličnějších nemocí, na které si jenom vzpomenete.

"Řeknu vám, co skutečně zajímá Ježíše - záchrana duší. Jako je lékař lékařem a tesař tesařem, tak je Ježíš Spasitelem. Chcete-li s Ním mít opravdové společenství, budete se chtít spolu s Ním podílet na záchraně duší."

Reinhard Bonnke

Je to stejné jako kdybyste sledovali službu samotného Ježíše před 2000 lety – chromí chodí, hluší slyší, němí od narození začnou mluvit, křísí se mrtví.

KŘÍŠENÍ MRTVÝCH

Právě v Nigerii, ve městě Onitsha, byl v roce 2001, během evangelizační kampaně Bonnkeho vzkříšen muž z mrtvých. Jednalo se o pastora Daniela Ekechukwu, který zemřel na následky dopravní nehody.

Ale vzkříšení z mrtvých se stalo i během služby Kolendy v roce 2009. Jednalo se o tříletého chlapce, který zemřel.

Podívejte se na svědectví Daniela Kolendy o vzkříšení mrtvého chlapce:

NÁVRAT DO LAGOSU V NIGERII

Po více jak 40 letech služby se vrací Reinhard Bonnke do Lagosu v Nigerii. Je mu 77 let a nastal čas, aby odevzdal „pochodeň“ (Passing the Torch/Předání pochodně - tak se jmenuje evangelizační kampaň) další generaci, svému nástupci, Danielu Kolendovi.

Bonnke sice odchází, ale zanechává za sebou obrovské ovoce své služby, ve které mu Bůh vrchovatě požehnal. Od té doby, kdy v CfaN začali počítat karty spasení (karty rozhodnutí lidí, kteří odevzdali svůj život Ježíši), jich napočítali víc jak 73.000.000!

Daniel Kolenda pochází z páté generace kazatelů. Vystudoval Southern University v Lakelandu a Brownsville Revival School of Ministry v Pensacole. Několik let pracoval jako pastor církve. Od roku 2007 slouží bok po boku s evangelistou Reinhardem Bonnkem. Od roku 2017 bude předním evangelistou CfaN. Daniel má s manželkou Rebekou a čtyři děti, Elijaha, Glorii, Londona a Lydii Dianu. Žijí poblíž Orlandu na Floridě.

NOVINKY, KTERÉ PŘINÁŠÍ CfaN

Právě nyní máme jedinečnou možnost sledovat on-line evangelizační kampaň přenášenou z Lagosu. Je to novinka, nikdy dříve totiž nebyly kampaně přenášeny TV. Stejně jako jsou novinkou dvě obrovské LED obrazovky, díky kterým budou moci sta tisíce návštěvníků kampaní nejen slyšet, jak tomu bylo doposud, ale i vidět, co se na pódiu děje.

Evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii se koná od 8. listopadu do 12 listopadu 2017 a jedná se o jednu z největších křesťanských akcí roku 2017. V Lagosu žije 21 až 22 milionů lidí, kteří sem přijíždí z celého kontinentu, aby našli svůj „africký sen“. A právě pro ně bude naposledy pět dnů kázat evangelista Reinhard Bonnke po boku s Danielem Kolendou. Můžeme být u toho a rozloučit se tak s jedinečným a velkým kazatelem tohoto století...

Příjemné podzimní dny, ať už je trávíte v sychravé Praze či slunném Lagosu, Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Životopis a fotografie Reinharda Bonnke jsou dostupné na CfaN.eu zde:

https://www.cfan.eu/fileadmin/bilder/press_material/Z__ivotopis_Evangelista_Reinhard_Bonnke.pdf

Životopis Reinharda Bonnke je dostupný na Wikipedia.org zde:

https://en.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Bonnke

Životopis a fotografie Daniela Kolendy jsou dostupné na CfaN.eu zde:

https://www.cfan.eu/fileadmin/bilder/press_material/Z__ivotopis_Evangelista_Daniel_Kolenda.pdf

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 8.11.2017 19:19 | karma článku: 14.52 | přečteno: 344x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.95 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 645 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz