Jak je možné, že v Evropském parlamentu sedí poslanci, kteří jsou s teroristy jedna ruka?

3. 11. 2017 17:23:02
Terorismus v Evropě sílí. Z Evropské unie zaznívají silná slova, jak je třeba proti terorismu bojovat. Ale sami poslanci Evropského parlamentu hostí na své půdě teroristku, oslavují ji a naslouchají jí. Jak je to jenom možné?

Když se člověk dívá na náš, český parlament, může někdy nabýt dojmu, že je u nás možné všechno. Ale domnívám se, že to není pravda. Máme se ještě hodně co učit! Děje se u nás spousta zajímavého, ale jinde je to mnohem horší. Vezměme si třeba takový Evropský parlament (EP).

Tam zasedají poslanci, kteří jsou členy španělské radikálně levicové strany Izquierda Unida. Ta je součástí poslanecké skupiny Spojená evropská levice/Severská zelená levice. Konkrétně mám na mysli poslankyni EP Ángelu Vallinaová a poslance EP Javiera Couso Permuye.

Pokud jste to nevěděli, tak poslanec Couso Permuy je známý například tím, že zajel do Sýrie, aby se setkal se syrským diktátorem Bašárem al-Asadem.

EVROPŠTÍ POSLANCI VÍTAJÍCÍ NA PŮDĚ PARLAMENTU TERORISTKU

A právě Vallinaová a Couso Permuy pozvali 26. září 2017 do Evropského parlamentu palestinskou teroristku Leilu Khaledovou, aby jako hlavní řečník pronesla projev a účastnila se debaty o roli žen v palestinském hnutí. Jedna věc je pozvání, druhá věc je, že to Evropský parlament povolil.

Další poslankyní EP, která nadšeně vítala Khaledovou v parlamentu, byla Martina Andersonová, která zastupuje radikální irskou strany Sinn Fein.

Khaledová přitom zastupuje teroristickou skupinu Lidová fronta pro osvobození Palestiny (LFOP). Paradoxní a šokující je, že tato skupina je na seznamu teroristických organizací, které zakázala přímo Evropská unie.

„Copak nevidíte podobnost mezi holokaustem v Osvětimi a holokaustem v Gaze?“ ptala se během diskuse Khaledová ostatních poslanců v EP. „Zatímco nacisté byli souzeni v Norimberku, sionisté nebyli za zločiny souzeni nikdy.“

Khaledová přirovnávala sionismus k nacismu, Židy označila za nacisty a Izrael za nacistický stát.

KDO JE LEILA KHALEDOVÁ?

Pojďme si připomenout, kdo je Leila Khaledová, která se na první pohled jeví jako milá, hodná a usměvavá maminka dvou dětí a babička z Jordánska.

Leila Khaledová (*9. 4. 1944) se narodila v Haifě do arabské rodiny. V roce 1948 se s rodiči odstěhovala do Libanonu. Když jí bylo patnáct let, následovala svého bratra a vstoupila do Arabského národního hnutí (Arab Nationalist Movement). Nějakou dobu strávila v Kuvajtu, kde studovala. Co vlastně studovala, nebo čím se vyučila, však nevíme.

29. srpna roku 1969 se stala součástí teroristického týmu, který unesl letadlo společnosti TWA, let 840, který mířil z Říma do Tel Avivu. V letadle měl být podle mediálních zdrojů tehdejší izraelský velvyslanec v USA Yitzhak Rabin, ten ale nakonec do letadla nenastoupil. Boeing 707 odklonili teroristé do Damašku. Když cestující vystoupili, vyhodili teroristé přední část letadla do vzduchu.

V letadle byla Khaledová vyfocena v ruce s kalašnikovem. Tato fotografie obletěla svět a Khaledová se stala známou a oslavovanou teroristkou. Stala se vzorem mnoha revolučních hnutí.

Fotografie ji sice proslavila, ale znemožnila jí pokračovat v teroristických akcích. Protože brala své povolání (?) či poslání vážně, podstoupila šest plastických operací nosu a brady. Po proměně vzhledu se opět zapojila do akcí.

6. září 1970 se Khaledová dostala na palubu letadla společnosti El Al. Jednalo se o let 219 z Amsterodamu do New Yorku a pokusila se jej unést. Souběžně palestinští teroristé unesli další čtyři letadla. Celá akce vešla v povědomí jako únosy letadel na Dawson’s Field.

Khaledová ale neměla štěstí. Izraelští letečtí maršálové ji během únosu přemohli a odzbrojili. Měla u sebe dva ruční granáty. Letadlo přistálo v Londýně. Khaledová byla zatčena a měsíc držena ve vězení. Byla propuštěna 1. října 1970, protože byla vyměněna za rukojmí z dalšího únosu letadla.

Khaledová se provdala za lékaře Fayeze Rashida Hilala, se kterým má dva syny, Badera a Bashara. Žije s rodinou v Jordánsku.

Od obou útoků letadel uplynulo víc jak 40 let, přesto je Khaledová stále oslavována jako hrdinka. Točí se o ní dokumenty a filmy, je inspirací pro zpěváky a skladatele písní. Khaledová je stále činná a vystupuje na mítincích po celém světě a propaguje myšlenky, které jsou jí blízké celý život – myšlenky o násilí a terorismu.

To je malý obrázek, kdo je Leila Khaledová.

A já si kladu otázku, jak chce Evropská unie bojovat proti terorismu, když v Evropském parlamentu zasedají poslanci, kteří jsou s lidmi jako je teroristka Leila Khaledová jedna ruka? Prokazují jí úctu, dávají jí prostor na půdě Evropského parlamentu a naslouchají jí, jako kdyby měla co říct. Jestliže máme v Evropském parlamentu poslance jako Ángelu Vallinaovou, Javiera Couso Permuy nebo Martinu Andersonovou, bude boj proti terorismu jen výsměchem. A to nehovořím o antisemitismu, kterému tak tito poslanci dávají zelenou a schvalují ho.

Krásné podzimní dny bez teroristů v letadlech i v Evropském parlamentu Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

ČESKO. LIDOVKY.CZ, článek Martina Hampejse: Meron: Pro Izrael to byl šok. Teroristka v europarlamentu nás přirovnala k Osvětimi. [online]. ©2017 [cit. 2017-11-10]. Dostupné z: https://www.lidovky.cz/unoskyni-letadel-pozvali-do-europarlamentu-extremiste-rika-izraelsky-velvyslanec-gmf-/zpravy-svet.aspx?c=A171010_141039_ln_zahranici_mha

ČESKO. LIDOVKY.CZ, článek Martina Hampejse: První žena, která unesla divadlo. Palestinka teď v europarlamentu srovnávala Osvětim a Gazu. [online]. ©2017 [cit. 2017-05-10]. Dostupné zde: https://www.lidovky.cz/byla-prvni-zenou-ktera-unesla-letadlo-ted-mluvila-v-europarlamentu-o-pravech-zen-g1i-/zpravysvet.aspx?c=A171004_141234_ln_zahranici_mha

ZAHRANIČÍ. ISRAELNATIONALNEWS.COM, Arutz Sheva Staff: Members protest after terrorist speaks at European Parliament. [online]. © [cit. 2017-15-10]. Dostupné zde: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/236690

ČESKO. LIDOVKY.CZ, článek Martina Hampejse: Meron: Pro Izrael to byl šok. Teroristka v europarlamentu nás přirovnala k Osvětimi. [online]. ©2017 [cit. 2017-11-10]. Dostupné zde: https://www.lidovky.cz/unoskyni-letadel-pozvali-do-europarlamentu-extremiste-rika-izraelsky-velvyslanec-gmf-/zpravy-svet.aspx?c=A171010_141039_ln_zahranici_mha

Životopis Leily Khaled je dostupný na Wikipedia.org zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Leila_Khaled

Fotografie poslanců EP jsou dostupné na Europarl.europa.eu zde: http://www.europarl.europa.eu/portal/en

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 3.11.2017 17:23 | karma článku: 44.45 | přečteno: 6165x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.95 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 645 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz