Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Misionář David Hogan káže evangelium, uzdravuje nemocné, vymítá démony a křísí mrtvé

5. 10. 2017 17:36:22
Misionář David Hogan vzal Bibli vážně a po Bohu žádal, aby splnil své sliby. Bůh ho vyslyšel! A tak Hogan káže už 35 let evangelium v Mexiku, uzdravuje nemocné a vymítá démony. Z mrtvých vzkřísil už na 500 lidí!

Poprvé jsem se dočetla o tomto zajímavém muži, misionáři Davidu Hoganovi, v časopise Život víry, v článku redaktora Tomáše Dittricha. Popisoval shromáždění z Českých Budějovic, kam zavítal Hogan v roce 2016. Od té doby jsem na tohoto muže nepřestala myslet.

Kolik znáte lidí, kteří křísí mrtvé k životu? Takových lidí, jak sám Hogan říká, je v současnosti na světě jen pár. Ale on mezi ně v každém případě patří.

Kdo další? Napadají mě ještě evangelisté Reinhard Bonnke a Daniel Kolenda, na jejichž evangelizačních shromážděních bylo také vzkříšeno několik lidí z mrtvých.

VZKŘÍŠENÍ ČEHO? VZKŘÍŠENÍ KOHO? MRTVÉHO? NEMOŽNÉ!

Několika nevěřícím lidem jsem tyto zprávy o Hoganovi s velkým nadšením vyprávěla a nesetkala jsem se s pochopením. Většinou narážím na dva základní problémy nedorozumění.

Prvním je, že to není možné. Druhým, že si lidé myslí, že mi špatně porozuměli, a moje slova si vykládají po svém. Domnívají se, že hovořím o vzkříšení ve smyslu povzbuzení k naději, vzkříšení ve smyslu obnovení nějakého zapomenutého projektu či vzpomínky na mrtvého člověka atd.

VZKŘÍŠENÍ Z MRTVÝCH ZNAMENÁ, ŽE MRTVÉHO PŘIVEDETE ZPĚT K ŽIVOTU

Obě nedorozumění vycházejí z předpokladu, že kdo jednou zemřel, tak je přece mrtvý, a s tím se už nedá nic dělat. Smrt je přece konečná. Nebo ne?

Ne, smrt není konečná. Alespoň ne pro ty, kdo věří v Ježíše Krista. Misionář Hogan opravdu křísí mrtvé lidi a navrací je jejich rodinám vzkříšené, živé a zdravé. To jen na úvod, abychom si rozuměli a nedocházelo k nedorozumění.

KDO JE DAVID HOGAN?

Šestašedesátiletý misionář David Hogan pracuje se svou rodinou 35 let v nepřístupných místech Latinské Ameriky, v Mexiku, a založil zde okolo 600 sborů. Věnuje se vyučování a přípravě misionářů do drsných podmínek jihoamerické džungle.

Káže evangelium (dobrou zprávu) o Ježíši Kristu o Spasiteli, který přišel na zem, aby vzal naše hříchy na kříž a zástupně za ně, místo nás, zemřel. Třetího dne byl vzkříšen z mrtvých a nyní žije.

„Boží dobrota přemůže úplně všechno.“

David Hogan

Zatímco mnoho křesťanů skončí u přijetí Ježíše Krista jako svého Pána a Spasitele, pro Hogana to bylo málo. Naopak. Obrátil se k Bohu teprve tehdy, když mu Bůh slíbil, že z něj udělá člověka, který dělá to, co se píše v Bibli. Narodil se do rodiny osmé generace kazatelů. Protože však z celého srdce nenáviděl církevní politiku, odešel z církve a žil si po svém. To se ale změnilo v roce 1974, kdy mu Bůh během letu na Aljašku v letadle řekl, aby mu odevzdal svůj život. A on to učinil.

„Jděte a kažte, že se přiblížilo království nebeské. Nemocné uzdravujte, mrtvé probouzejte k životu, malomocné očisťujte, démony vymítejte.“

Matoušovo evangelium 10,7-8

A to je přesně to, co Hogan dělá – káže evangelium, uzdravuje nemocné, očišťuje malomocné, vymítá démony a křísí mrtvé. Jak sám říká, díky modlitbě a půstu vzkřísil z mrtvých ve jménu Ježíše Krista už 500 lidí.

KRÁTKÉ VIDEO O HOGANOVĚ ŽIVOTĚ, SLUŽBĚ A PRVNÍM VZKŘÍŠENÍ

Nedávno jsem narazila na YouTube na video, kde Hogan na shromáždění v Jižní Africe vypráví o svém dětství, gangu, zaměstnání v ropné společnosti, jak se v roce 1974 obrátil k Bohu, jak se stal misionářem v Mexiku a také o tom, jaké to bylo, když vzkřísil prvního člověka z mrtvých – devítiletého chlapce – v malé chatrči.

Je to video o (ne)obyčejném muži, skrze kterého Bůh dělá zázraky a naplňuje svá slova, že když mu budeme důvěřovat, tak budeme dělat totéž, co dělali učedníci Pána Ježíše Krista před 2000 léty.

Je to video, u kterého se pobavíte i zasmějete. Hogan dovede o svém životě vyprávět s úžasným smyslem pro humor. Ale jedno vám zaručuji, na slova Davida Hogana, o tom, co je díky víře v Ježíše Krista možné, nezapomenete!

Ostatně Ježíš říkal: „U lidí je to nemožné, ale ne u Boha. U Boha je možné všechno!“

Jestli něco v této době naléhavě potřebujeme, tak evangelium, které přináší odpověď na naše problémy. Nepotřebujeme jenom slova o víře, která nefungují. Nemocní nepotřebují další a lepší léky, ale jednoznačné uzdravení. Démonicky posedlí nepotřebují zavřít do klece a utlumit sedativy, ale osvobodit. Mrtví, jejichž čas ještě nenadešel, nepotřebují svůj hrob, ale vzkříšení k životu. A to, co káže a dělá David Hogan je evangelium o Ježíši Kristu v akci. Tak, jak ho sám Ježíš kázal, představoval a realizoval, když žil na zemi. To je síla, která má moc změnit lidské životy!

Přeji krásné podzimní dny a nechť jsou zázraky na našem každodenním pořádku, Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, citace a odkazy:

Dittrich, Tomáš. Láskyplný provokatér z mexické džungle. Život víry. 2016, roč. 16, č. 12, str. 6 - 7. ISSN 1210-43-45.

Bible, Písmo svaté starého a nového zákona, Český ekumenický překlad, 11. vydání. Praha: Česká biblická společnost, 1998. ISBN 80-85810-19-0

Fotografie Davida Hogana je dostupná na webu Milost, Církev víry zde:

http://milost.cz/david-hogan-v-ceskych-budejovicich/

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 5.10.2017 17:36 | karma článku: 18.82 | přečteno: 1338x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Berlín 1936“ od Olivera Hilmese

Jak vypadal život v srpnu roku 1936 v Berlíně? Právě se konaly XI. letní olympijské hry a vůdce Adolf Hitler musel předvést celému světu, že on je mírumilovný vládce nacistického režimu. Přesně o tom je kniha Olivera Hilmese.

16.3.2018 v 15:15 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 212 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ani miliardy na účtu vám nezaručí, že se budete umět obléknout

Jak se vhodně obléknout do společnosti, abyste udělali dojem? Jak se neztrapnit? Musíte být bohatí, abyste vypadali dobře? Nemusíte! A naopak. Ani miliardy nezaručí, že budete dobře vypadat. Což ukázal miliardář Karel Janeček.

13.3.2018 v 17:25 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 3018 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Další pětiletka se Zemanem a s Putinem na věčné časy!

Zemanovy cesty na Východ, obdiv ruského presidenta Putina, kamarádství s Čínou, trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš evidovaný jako agent StB, komunista Ondráček šéfem parlamentní komise pro kontrolu GIBS... Já vidím rudě!

6.3.2018 v 12:55 | Karma článku: 36.50 | Přečteno: 2592 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Pán hor I.“ od Hany Marie Körnerové

Historicko-romantická sága Hany Marie Körnerové „Pán hor I.“ nás přenese do krásné Francie 18. a 19. století. Prožijeme dva příběhy šlechtického rodu de Braie a nahlédneme jak manželství, rodin i politického zákulisí.

21.2.2018 v 17:46 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 184 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Meč, nebo přeslice.

Kluk, nebo holka. Nositel rodové linie, nebo nositelka jejího konce. Tohle se řeší snad od počátku lidstva a kupodivu se to řeší stále. V tomhle směru jsme milé lidstvo ve svém vývoji, vnímání a chápání moc nepokročili.

22.3.2018 v 6:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Irena Fuchsová

Referendum o fšem a volba starosty fšech

Když si pročítám v denním tisku názory na obecné referendum, které by některé strany měly nejraději "na fšechno", a když čtu o přímé volbě starostů - mám pocit, že navrhovatelé jsou škodolibí destabilizátoři naší země.

21.3.2018 v 22:53 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 199 | Diskuse

Jiří Chudý

Zavřete toho tyrana! aneb Opravdu vše záleží na jednom psovi?

Musím říct, že mě poněkud překvapila petice se 40 tis. podpisy žádající co nejpřísnější potrestání nehodného majitele psa. Tedy, je fajn, že ostříží zraky uvidí, kterak bude spravedlnosti zřejmě učiněno za dost, potud dobrý.

21.3.2018 v 22:25 | Karma článku: 23.22 | Přečteno: 442 | Diskuse

Daniela Kovářová

V české justici se neuplácí

Hlavní justiční zpráva posledních dnů praví, že stíhají soudce Vrchního soudu, protože vzal od obviněného milion korun za příznivější rozhodnutí.

21.3.2018 v 18:48 | Karma článku: 16.57 | Přečteno: 757 | Diskuse

Karel Trčálek

Česko má ideální počet obyvatel. Polemika s blogerem p. Větvičkou

Žádné nové černochy nepotřebujeme, to je pravda. Ale na druhou stranu je pravda i to, že mudrlantů není nikdy dost

21.3.2018 v 18:09 | Karma článku: 13.78 | Přečteno: 568 | Diskuse
Počet článků 363 Celková karma 21.86 Průměrná čtenost 4818

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.