Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se stalo o Velikonocích a kdo byl vlastně Ježíš?

14. 04. 2017 19:48:00
Proč vlastně slavíme Velikonoce? Kdo byl Ježíš Kristus? Byl Bohem, ale i člověkem, kterým nás, lidi, miloval natolik, že za nás zemřel na kříži. Ježíš je nejen Mesiášem, ale také fajn chlapem pro dobré i zlé časy.

Není to tak dávno, co jsem se seznámila s jedním mladým mužem, kterému jsem se snažila přiblížit Ježíše Krista. Pro něj to byla pouze historická postava. Muž, který kdysi žil a který má co dočinění s křesťanskou vírou, která se dodnes vyznává v různých kostelech.

Já jsem se s ním začala přít, protože se jedná o velmi okleštěný názor, se kterým se nemohu ztotožnit. Kdo tedy byl Ježíš? Jak žil? Co dělal? A co naopak nedělal? Jaké bylo jeho poslání? To všechno se dočteme a dozvíme v Bibli.

JEŽÍŠ BŮH A ČLOVĚK ZÁROVEŇ

Ježíš byl Bohem po svém Otci v nebesích a zároveň byl člověkem po své matce Marii. Narodil se v judském Betlémě (o tom jsou Vánoce) a pak vyrůstal ve své rodině až do svých třiceti let. Vyučil se a stal se tesařem. Ve třiceti letech začal kázat evangelium, dobrou zprávu, o odpuštění hříchů a záchraně duší, když v Něj uvěříme a budeme Ho následovat.

Pokud by se Vám zvěst evangelia zdála nesrozumitelná a složitá, zkuste si pustit toto krátké video, které v několika minutách velice jednoduše ukáže, o co vlastně v křesťanské víře jde a jak to souvisí s Vaším životem.

Já vnímám Ježíše jako Mesiáše (Vykupitele, Spasitele), na kterého tehdejší svět dlouho čekal a vyhlížel Ho, jako zaslíbeného Mesiáše, jehož narození, službu, smrt a vzkříšení předpovídají stovky míst Starého Zákona.

Ježíš byl podle mého názoru muž, se kterým byla prostě radost být! Nebyl odtažitý, náboženský (fanatické dodržování předpisů bez srdce odmítal), přísný, nebyl kritikem (ačkoliv vedl k dodržování Tóry a napomínal její přestupování), který by odsuzoval lidi za jejich chyby.

JEŽÍŠ MILOVAL LIDI BEZPODMÍNEČNĚ, BEZ ROZDÍLŮ A PŘEDSUDKŮ

Jestli něco Ježíš uměl, pak uměl milovat lidi. Všechny lidi bez rozdílů. Byl to muž, který měl otevřené srdce pro každého, koho potkal - pro muže, ženy i děti, pro náboženské učitele té doby (Nikodém, Jairus), ale i laiky, svých dvanáct učedníků i tisíce následovníků. Neměl předsudky vůči bohatým (ale varoval, abychom bohatství milovali více než Boha a ovládala nás chamtivost a sobectví), soucítil s chudými a pomáhal jim (a vybízel k tomu druhé), měl soucit s nemocnými a uzdravoval je, křísil mrtvé a vracel je jejich rodinám, neopovrhoval osamělými (ale dával jim rodiny a společenství), miloval ztroskotance, prostitutky a mafiány a přijímal je takové, jací byli. Všem přinášel stejné evangelium bez rozdílů a dodával lidem naději do budoucnosti, odpouštěl hříchy a prokazoval dobro v každém ohledu.

JEŽÍŠ JAKO MUŽ, SE KTERÝM SE CÍTÍTE V KAŽDÉ SITUACI OPRAVDU DOBŘE

Ježíš byl podle toho, co se dočítám v Písmu nejen Mesiáš, ale také chlap do nepohody, o kterého jste se mohli opřít, když jste to potřebovali, zasmát se s ním, načerpat v neklidném a hektickém světě pokoj, anebo povečeřet, když jste byli zrovna s ním a nestihli jste si nakoupit.

„Každý z nás je stvořen pro Boha a nic jiného, než vztah s Ním nás nikdy nemůže uspokojit.“

Evangelista Reinhard Bonnke

NIKDO NEMÁ VĚTŠÍ LÁSKU NEŽ TEN, KDO POLOŽÍ ŽIVOT ZA SVÉ PŘÁTELE

Ježíš byl Mesiáš, ale zároveň člověk, který miloval lidi, a to tak moc, že se kvůli tomu zřekl svého vlastního života a obětoval ho za nás. Vyměnil si to s námi. Smrt, kterou jsme si zasloužili za své hříchy, podstoupil místo nás. Svou smrtí na golgotském kříži nám vydobyl odpuštění. Přináší nám možnost začít znovu. To všechno dává zdarma a jenom pouhou vírou v Něj, vyznáním Ježíše jako našeho Pána a Zachránce. Právě tímto vyznáním pro nás začíná nový život. Je to věčný život, který na rozdíl od ostatních náboženství a směrů začíná už nyní, tady na zemi.

„Evangelium nebylo dáno k tomu, aby lidi srovnalo do nejnižší možné roviny, ale k tomu, aby tvořilo nová stvoření a dalo veškerou důstojnost Božím synům!“

Evangelista Reinhard Bonnke

VELIKONOCE JSOU OSLAVOU JEŽÍŠOVY SMRTI A VZKŘÍŠENÍ Z MRTVÝCH

V těchto dnech, kdy jsou Velikonoce, si připomínáme na Velký pátek jeho smrt, ale také na velikonoční pondělí jeho vzkříšení z mrtvých. Ježíš jako Boží Syn přemohl smrt a byl třetího dne vzkříšen. Díky tomu, že žije, se s Ním můžeme osobně setkat a poznat Ho a zažívat opět to, co dělal před 2000 lety, kdy chodil po této zemi. Já jsem se s Ním osobně setkala a od té doby nelituji jediného dne, kdy se stal mým Pánem. To je ta dobrá zpráva, to je evangelium!

Krásné velikonoční svátky s živým Ježíšem Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Evangelium v obrazech (fallingplates) dostupné na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=6kvy8MD8zXw

Fotografie je dostupná na Flikr.com zde: www.flikr.com

Evangelizace ohněm, Bonnke, Reinhard, Christus für alle Nationen e.v., Germany, 1997, 269 stran, ISBN 3-931831-33-7.

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 14.4.2017 19:48 | karma článku: 21.86 | přečteno: 924x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Citoví upíři“ od Alberta J. Bernsteina

Máte dojem, že je v nějakém vašem vztahu něco špatně, ale nedokážete říct, co přesně to je? To je jedním z příznaků, že máte vztah s „citovým upírem“. Vynikající kniha od Alberta J. Bernsteina „Citoví upíři“, vám poradí, co s tím.

15.10.2017 v 16:21 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 220 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Misionář David Hogan káže evangelium, uzdravuje nemocné, vymítá démony a křísí mrtvé

Misionář David Hogan vzal Bibli vážně a po Bohu žádal, aby splnil své sliby. Bůh ho vyslyšel! A tak Hogan káže už 35 let evangelium v Mexiku, uzdravuje nemocné a vymítá démony. Z mrtvých vzkřísil už na 500 lidí!

5.10.2017 v 17:36 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak se za posledních deset let změnil svět kvůli teroristickým útokům a islámu?

Zahraniční dovolené, kde hrozí bezpečnostní riziko, násilné útoky vůči lidem nosící křesťanské symboly víry, desítky znásilněných žen v evropských městech, agresivní útoky mužů na ženách, opuštěná zavazadla na veřejnosti...

28.9.2017 v 22:02 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 1123 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdopak by si nepamatoval jádrové mýdlo s jelenem?

Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem, ale i prací prostředky Namo či Merkur, mýdlo Soté mink, vody po holení jako Pitralon a Olimon. Výrobky, které nás provázely desítky let za Československa, ožívají! Schicht vstal z mrtvých!

22.9.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 527 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 469 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 18.74 | Přečteno: 679 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 30.17 | Přečteno: 1048 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 15.33 | Přečteno: 516 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 18.23 | Přečteno: 428 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 21.88 Průměrná čtenost 5052

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.