Co se stalo o Velikonocích a kdo byl vlastně Ježíš?

14. 04. 2017 19:48:00
Proč vlastně slavíme Velikonoce? Kdo byl Ježíš Kristus? Byl Bohem, ale i člověkem, kterým nás, lidi, miloval natolik, že za nás zemřel na kříži. Ježíš je nejen Mesiášem, ale také fajn chlapem pro dobré i zlé časy.

Není to tak dávno, co jsem se seznámila s jedním mladým mužem, kterému jsem se snažila přiblížit Ježíše Krista. Pro něj to byla pouze historická postava. Muž, který kdysi žil a který má co dočinění s křesťanskou vírou, která se dodnes vyznává v různých kostelech.

Já jsem se s ním začala přít, protože se jedná o velmi okleštěný názor, se kterým se nemohu ztotožnit. Kdo tedy byl Ježíš? Jak žil? Co dělal? A co naopak nedělal? Jaké bylo jeho poslání? To všechno se dočteme a dozvíme v Bibli.

JEŽÍŠ BŮH A ČLOVĚK ZÁROVEŇ

Ježíš byl Bohem po svém Otci v nebesích a zároveň byl člověkem po své matce Marii. Narodil se v judském Betlémě (o tom jsou Vánoce) a pak vyrůstal ve své rodině až do svých třiceti let. Vyučil se a stal se tesařem. Ve třiceti letech začal kázat evangelium, dobrou zprávu, o odpuštění hříchů a záchraně duší, když v Něj uvěříme a budeme Ho následovat.

Pokud by se Vám zvěst evangelia zdála nesrozumitelná a složitá, zkuste si pustit toto krátké video, které v několika minutách velice jednoduše ukáže, o co vlastně v křesťanské víře jde a jak to souvisí s Vaším životem.

Já vnímám Ježíše jako Mesiáše (Vykupitele, Spasitele), na kterého tehdejší svět dlouho čekal a vyhlížel Ho, jako zaslíbeného Mesiáše, jehož narození, službu, smrt a vzkříšení předpovídají stovky míst Starého Zákona.

Ježíš byl podle mého názoru muž, se kterým byla prostě radost být! Nebyl odtažitý, náboženský (fanatické dodržování předpisů bez srdce odmítal), přísný, nebyl kritikem (ačkoliv vedl k dodržování Tóry a napomínal její přestupování), který by odsuzoval lidi za jejich chyby.

JEŽÍŠ MILOVAL LIDI BEZPODMÍNEČNĚ, BEZ ROZDÍLŮ A PŘEDSUDKŮ

Jestli něco Ježíš uměl, pak uměl milovat lidi. Všechny lidi bez rozdílů. Byl to muž, který měl otevřené srdce pro každého, koho potkal - pro muže, ženy i děti, pro náboženské učitele té doby (Nikodém, Jairus), ale i laiky, svých dvanáct učedníků i tisíce následovníků. Neměl předsudky vůči bohatým (ale varoval, abychom bohatství milovali více než Boha a ovládala nás chamtivost a sobectví), soucítil s chudými a pomáhal jim (a vybízel k tomu druhé), měl soucit s nemocnými a uzdravoval je, křísil mrtvé a vracel je jejich rodinám, neopovrhoval osamělými (ale dával jim rodiny a společenství), miloval ztroskotance, prostitutky a mafiány a přijímal je takové, jací byli. Všem přinášel stejné evangelium bez rozdílů a dodával lidem naději do budoucnosti, odpouštěl hříchy a prokazoval dobro v každém ohledu.

JEŽÍŠ JAKO MUŽ, SE KTERÝM SE CÍTÍTE V KAŽDÉ SITUACI OPRAVDU DOBŘE

Ježíš byl podle toho, co se dočítám v Písmu nejen Mesiáš, ale také chlap do nepohody, o kterého jste se mohli opřít, když jste to potřebovali, zasmát se s ním, načerpat v neklidném a hektickém světě pokoj, anebo povečeřet, když jste byli zrovna s ním a nestihli jste si nakoupit.

„Každý z nás je stvořen pro Boha a nic jiného, než vztah s Ním nás nikdy nemůže uspokojit.“

Evangelista Reinhard Bonnke

NIKDO NEMÁ VĚTŠÍ LÁSKU NEŽ TEN, KDO POLOŽÍ ŽIVOT ZA SVÉ PŘÁTELE

Ježíš byl Mesiáš, ale zároveň člověk, který miloval lidi, a to tak moc, že se kvůli tomu zřekl svého vlastního života a obětoval ho za nás. Vyměnil si to s námi. Smrt, kterou jsme si zasloužili za své hříchy, podstoupil místo nás. Svou smrtí na golgotském kříži nám vydobyl odpuštění. Přináší nám možnost začít znovu. To všechno dává zdarma a jenom pouhou vírou v Něj, vyznáním Ježíše jako našeho Pána a Zachránce. Právě tímto vyznáním pro nás začíná nový život. Je to věčný život, který na rozdíl od ostatních náboženství a směrů začíná už nyní, tady na zemi.

„Evangelium nebylo dáno k tomu, aby lidi srovnalo do nejnižší možné roviny, ale k tomu, aby tvořilo nová stvoření a dalo veškerou důstojnost Božím synům!“

Evangelista Reinhard Bonnke

VELIKONOCE JSOU OSLAVOU JEŽÍŠOVY SMRTI A VZKŘÍŠENÍ Z MRTVÝCH

V těchto dnech, kdy jsou Velikonoce, si připomínáme na Velký pátek jeho smrt, ale také na velikonoční pondělí jeho vzkříšení z mrtvých. Ježíš jako Boží Syn přemohl smrt a byl třetího dne vzkříšen. Díky tomu, že žije, se s Ním můžeme osobně setkat a poznat Ho a zažívat opět to, co dělal před 2000 lety, kdy chodil po této zemi. Já jsem se s Ním osobně setkala a od té doby nelituji jediného dne, kdy se stal mým Pánem. To je ta dobrá zpráva, to je evangelium!

Krásné velikonoční svátky s živým Ježíšem Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Evangelium v obrazech (fallingplates) dostupné na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=6kvy8MD8zXw

Fotografie je dostupná na Flikr.com zde: www.flikr.com

Evangelizace ohněm, Bonnke, Reinhard, Christus für alle Nationen e.v., Germany, 1997, 269 stran, ISBN 3-931831-33-7.

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 14.4.2017 19:48 | karma článku: 23.83 | přečteno: 992x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 644 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz