Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jakého bych si přála presidenta pro naši zemi?

21. 02. 2017 16:17:00
Za rok budeme volit nového presidenta. Jaký bude? Koho si vybereme? Arogantního, ješitného, vulgárního a nevyzpytatelného presidenta jakým je Miloš Zeman? Nebo si zvolíme důstojnou hlavu státu, jež nás bude reprezentovat?

V těchto dnech mě oslovila jedna sociologická společnost, která provádí výzkum veřejného mínění. Postarší dáma, míním tak podle hlasu v telefonu, mi položila několik otázek, které se týkaly politických stran, voleb do Poslanecké sněmovny České republiky, které se uskuteční v říjnu 2017 a také presidentské volby, která nás čeká začátkem roku 2018.

Jedna z otázek, která mě opravdu velmi oslovila, byla:Jaký by měl být budoucí president? Jaké by měl mít vlastnosti? Normálně by mě taková otázka překvapila a já bych začala improvizovat, abych odpověděla. Neodpovídala bych ukvapeně, nelhala bych, ale snažila bych se během pár vteřin vymyslet to nejlepší.

JAKÝ JE SOUČASNÝ PRESIDENT NAŠÍ ZEMĚ?

Nad osobností budoucího presidenta přemýšlím už dlouho a tak jsem měla v odpovědích celkem jasno. Abyste rozuměli, výběr vlastností se mi časem vytříbil a ujasnil sledováním chování, slov a rozhodování současného presidenta Miloše Zemana.

Nynější president je z mého hlediska, a tento svůj názor nikomu nepodsunuji, pouze konstatuji na základě svého pozorování, nevyzpytatelný, názorově nečitelný, není nezávislý a nestranný, je přátelský vůči těm politikům a lidem, kde mu to vyhovuje, je ješitný, arogantní, vulgární, pyšný, necitelný a netaktní, štěpící společnost.

Z těchto negativ lze pak velice snadno odvodit, jakou osobnost bych si přála v čele České republiky.

JAKÝ BY MĚL BÝT BUDOUCÍ PRESIDENT?

Přála bych si presidenta, který bude osobností, názorově a politicky vyhraněnou, pro lidi čitelnou, bude umět dělat kompromisy, ale zároveň si dovede zachovat tvář, bude nezávislý a nestranný, přátelský vůči veřejnosti, skromný, pokorný, uctivý a laskavý. Jedním slovem to bude gentleman.

Pojďme si připomenout, co píše ve své knize „Společenský katechismus“ mistr společenské etikety Jiří Stanislav Guth-Jarkovský:

„Gentleman jest člověk, jenž nikdy jinému vědomě neublíží. Skutečný gentleman vyhýbá se všemu, co by mohlo být nepříjemno jeho okolí, anebo co by mohlo vyvolat nemilý dojem. Dovede vše zaříditi tak, aby se na sporná mínění nenarazilo, aby city jiných nebyly uráženy, aby se nevyslovilo nijaké podezření, aby se nikdo nedotkl předmětu, jenž by mohl někoho zarmoutit neb urazit. Dává pozor na všecky, jest laskavý k ostýchavým, soucitný k těm, kdož jsou směšni. Má vždy na paměti, s kým mluví. Prokázal-li někomu službu, pomine ji mlčením, o sobě mluví toliko, je-li k tomu nucen. Zkušenost jej naučila chovati se k nepříteli tak, jako by se měl státi kdysi jeho přítelem. Nemá třeba vždycky správných názorů, ale nespravedlivý není nikdy. I když sám nevěří, neposmívá se víře jiných, aniž proti ní brojí. Jest shovívavý ke všem vyznáním (dodejme: ke všem názorům a míněním) nejen proto, že jej filosofie naučila nestrannosti, nýbrž že má jemný, takořka ženský cit, jenž jest z nejkrásnějších vymožeností kultury.“

Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Přála bych si v čele České republiky presidenta, na kterého budeme moci být hrdí, budeme si jej vážit, podporovat jej a jež zanechá v historii naší země důstojnou stopu pro budoucí generace. Stejně jako tomu bylo v případě prvního presidenta svobodného Československého státu Tomáše Garrigue Masaryka či prvního porevolučního presidenta Václava Havla. Zasloužíme si důstojnou hlavu státu, která Čechům vrátí důstojnost, čest a úctu.

Krásné jarní dny Vám všem přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Guth-Jarkovský, J. S., Společenský katechismus, Praha, 1914, druhé vydání, 249 stran

Fotografie presidenta T. G. Masaryka je dostupná na Wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Garrigue_Masaryk

Fotografie Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského je dostupná na Wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Stanislav_Guth-Jarkovsk%C3%BD

Fotografie presidenta Miloše Zemana je dostupná na Wikipedia.org zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 21.2.2017 16:17 | karma článku: 22.81 | přečteno: 850x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Citoví upíři“ od Alberta J. Bernsteina

Máte dojem, že je v nějakém vašem vztahu něco špatně, ale nedokážete říct, co přesně to je? To je jedním z příznaků, že máte vztah s „citovým upírem“. Vynikající kniha od Alberta J. Bernsteina „Citoví upíři“, vám poradí, co s tím.

15.10.2017 v 16:21 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 220 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Misionář David Hogan káže evangelium, uzdravuje nemocné, vymítá démony a křísí mrtvé

Misionář David Hogan vzal Bibli vážně a po Bohu žádal, aby splnil své sliby. Bůh ho vyslyšel! A tak Hogan káže už 35 let evangelium v Mexiku, uzdravuje nemocné a vymítá démony. Z mrtvých vzkřísil už na 500 lidí!

5.10.2017 v 17:36 | Karma článku: 17.89 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak se za posledních deset let změnil svět kvůli teroristickým útokům a islámu?

Zahraniční dovolené, kde hrozí bezpečnostní riziko, násilné útoky vůči lidem nosící křesťanské symboly víry, desítky znásilněných žen v evropských městech, agresivní útoky mužů na ženách, opuštěná zavazadla na veřejnosti...

28.9.2017 v 22:02 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 1123 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdopak by si nepamatoval jádrové mýdlo s jelenem?

Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem, ale i prací prostředky Namo či Merkur, mýdlo Soté mink, vody po holení jako Pitralon a Olimon. Výrobky, které nás provázely desítky let za Československa, ožívají! Schicht vstal z mrtvých!

22.9.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 527 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Stručný vzkaz všem nevolícím voličům

Je známým faktem, že nízká volební účast nahrává extrémistickým subjektům. Proč? Protože otrávený umírněný volič se na to prostě vykašle, kdežto naštvaný příznivec extrémistů jde a na just jim to tam hodí.

20.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 469 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Zvítězí pravda a láska, anebo lež a nenávist?

Kdyby bookmakeři přijímali sázky na odpověď na otázku v titulku, vsadil bych směle na vítězství lži a nenávisti. Proč? Protože lídři všech favorizovaných stran nám předváděli především lži, nenávist a osočování svých protivníků.

20.10.2017 v 16:13 | Karma článku: 18.74 | Přečteno: 679 |

Alena Kulhavá

Moji deváťáci zůstali jak opaření stát, když vešli do krypty, kde zahynul Gabčík a Kubiš

Jindy velmi rozverní, na holky, fotbal (ale už i společenské dění a svět) orientovaní habáni zůstali stát, mě i některým z nich zamrazilo a ukápla slza. Proč?

20.10.2017 v 14:55 | Karma článku: 30.17 | Přečteno: 1048 |

Jakub Kouřil

Žebra a maso České republiky

V průběhu plánovaného drancování a vysávání České republiky, už není z čeho brát. Žijeme v prázdné skořápce, v transitní zemí, přes které se přehnalo hejno kobylek. Za sebou zanechaly mezinárodní úmluvy, obchodní smlouvy, zákony..

20.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 15.33 | Přečteno: 516 | Diskuse

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 18.23 | Přečteno: 428 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 21.88 Průměrná čtenost 5052

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.