Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recenze e-knihy „Král bez srdce“ od Barbary Cartland

5. 01. 2017 19:08:00
Zasněžená krajina, brzké stmívání a praskající dřevo v krbu během dlouhých zimních měsíců. To všechno přímo nabádá nás, ženy, abychom se večer uvelebily v pohodlné pohovce a sáhly po e-knize Barbary Carland „Král bez srdce“.

PROČ PRÁVĚ TATO E-KNIHA?

Právě zimní období přímo zve k tomu, abychom si ho zpříjemnili. Někdy mám chuť na odbornou literaturu, jindy na historickou knihu, ale zvláště během dlouhých zimních večerů s chutí sáhnu po historickém romantickém románu.

Právě těmi proslula anglická spisovatelka Barbara Cartland. Začala je psát již ve svých šestadvaceti letech a bavilo ji to natolik, že psala dalších sedmdesát let. Napsala neuvěřitelných 700 knih, čímž se zařadila mezi nejplodnější a nejúspěšnější autory XX. století.

O ČEM JE E-KNIHA „KRÁL BEZ SRDCE“?

Román nás zavede do roku 1888 na anglické rodinné sídlo Starbrooke Hall. Seznamujeme se s mladou dívku jménem Titania Brooke, která je po tragické smrti svých rodičů nucena žít a bydlet u svých příbuzných, vévody a vévodkyně ze Starbrooku. Není však vnímána jako rovnocenný člen zámožné rodiny, ale jako nežádoucí potomek bratra vévody, který se zrovna neoženil podle představ své rodiny a společenského postavení. Lady Sophie degraduje Titanii ze sestřenice na svou komornou. Strýc disponuje jejími finančními prostředky, protože ještě nedosáhla dospělosti. Studia se pro mladou dívku nehodí. Jedinou útěchou je pro Titanii milovaný kůň Mercury, se kterým se každý den projíždí a uniká před tísnivou realitou snobské rodiny. Sestřenice nenadále obdrží nabídku k sňatku a odjíždí do malého a vzdáleného Velidského království, kde se má provdat za Frederika, prince z Velidu. Z pouhého rozmaru však trvá na tom, že s ní musí odcestovat také Titania. Dokáže Titania opustit Anglii, oblíbeného koně Mercuryho a milovanou chůvu? Co ji čeká ve Velidském království, jemuž vládne král, o kterém se vyprávějí legendy, že nemá srdce?

AUTORŮV STYL, JAZYK, GRAMATIKA...

Barbara Cartland, která byla spřízněna s královskou rodinou, začala své romány psát již ve 20. letech minulého století. Dokázala je psát tak dobře, že ani necelých sto let není překážkou, abyste si román užili.

Román, ano, přiznávám, že se jedná o „červenou knihovnu“, je napsán srozumitelně a čte se i dnes, ve 21. století velice příjemně. Na svůj žánr a dobu si uměla spisovatelka se slovy pohrát.

E-kniha má zajímavé zápletky, i když nijak dramatické a spěje svým tempem k zajímavému závěru, který odmítám prozradit.

"Jste krásná, když se usmíváte. Ženy by nikdy neměly plakat."

Barbara Cartland

NEGATIVNÍ STRÁNKA KNIHY?

Snad jediné negativum bych viděla v úvodním obrázku knihy. Nikdy jsem nepochopila, proč nakladatelství, která vydávají historické romány, musí opatřit knihu kýčovitým obrázkem (či fotografií), který v žádném případě neodpovídá obsahu knihy (např. špatné dobové oblečení). Jak jsem však pochopila, je to jakýsi úzus, protože jsem se ještě nesetkala s historickým románem, který by měl odpovídající vkusný obrázek.

Kdybych se tedy při výběru knihy řídila úvodním obrázkem, nikdy bych si tuto knihu nevybrala. Tak se nenechte odradit a věřte, že Barbara Cartland oslovila miliony čtenářek po celém světě.

Dame Mary Barbara Hamiltonová Cartlandová (* 9. 7. 3. 1901 – 21. 5. 2000 †) byla anglická autorka, historička, dramatička, politická mluvčí, lektorka a mediální osobnost především v rozhlasovém a televizním vysílání. Od svých 26 let napsala 723 románů, které byly vydány ve více než 750 milionech výtiscích, čímž se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů. Některé zdroje však uvádějí miliardu výtisků. Je označována za jednu z nejvíce plodných autorek 20. století. Její knihy byly přeloženy do 36 jazyků. Byla oceněna Řádem britského impéria a Nejctihodnějším řádem sv. Jana Jeruzalémského.

KOMU BYCH ROMÁN DOPORUČILA?

Jestliže chcete za hlavu hodit náročné texty, složité zápletky, chcete si jednoduše odpočinout, zasnít se a na pár hodin se ocitnout na konci 19. století staré dobré Anglie, pak se nebojte sáhnout po e-knize Barbary Cartland, „Král bez srdce“. Tato dáma, která se romantickými historickými romány proslavila, vás zaručeně do předminulého století dokáže bez problémů přenést...

Knihu "Král bez srdce" od Barbary Cartland mi k recenzi laskavě poskytly Palmknihy.cz.

Přeji příjemné čtení a zasnění se, Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis Barbary Cartland je dostupný na Wikipedia.cz zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Cartland

Fotografie a také obsah e-knihy „Král bez srdce“ jsem převzala ze stránek Palmknihy.cz.

E-kniha: Cartland B., Král bez srdce, nakladatelství Baronet, Praha, 2015, 144 stran, 1. vydání, ISBN 978-80-269­-0223-2 (formát e-Pub)

Fotografie Barbary Cartland dostupná na google.cz

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 5.1.2017 19:08 | karma článku: 9.81 | přečteno: 246x


Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Berlín 1936“ od Olivera Hilmese

Jak vypadal život v srpnu roku 1936 v Berlíně? Právě se konaly XI. letní olympijské hry a vůdce Adolf Hitler musel předvést celému světu, že on je mírumilovný vládce nacistického režimu. Přesně o tom je kniha Olivera Hilmese.

16.3.2018 v 15:15 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 212 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Ani miliardy na účtu vám nezaručí, že se budete umět obléknout

Jak se vhodně obléknout do společnosti, abyste udělali dojem? Jak se neztrapnit? Musíte být bohatí, abyste vypadali dobře? Nemusíte! A naopak. Ani miliardy nezaručí, že budete dobře vypadat. Což ukázal miliardář Karel Janeček.

13.3.2018 v 17:25 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 3018 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Další pětiletka se Zemanem a s Putinem na věčné časy!

Zemanovy cesty na Východ, obdiv ruského presidenta Putina, kamarádství s Čínou, trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš evidovaný jako agent StB, komunista Ondráček šéfem parlamentní komise pro kontrolu GIBS... Já vidím rudě!

6.3.2018 v 12:55 | Karma článku: 36.50 | Přečteno: 2592 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Pán hor I.“ od Hany Marie Körnerové

Historicko-romantická sága Hany Marie Körnerové „Pán hor I.“ nás přenese do krásné Francie 18. a 19. století. Prožijeme dva příběhy šlechtického rodu de Braie a nahlédneme jak manželství, rodin i politického zákulisí.

21.2.2018 v 17:46 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 184 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Meč, nebo přeslice.

Kluk, nebo holka. Nositel rodové linie, nebo nositelka jejího konce. Tohle se řeší snad od počátku lidstva a kupodivu se to řeší stále. V tomhle směru jsme milé lidstvo ve svém vývoji, vnímání a chápání moc nepokročili.

22.3.2018 v 6:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Irena Fuchsová

Referendum o fšem a volba starosty fšech

Když si pročítám v denním tisku názory na obecné referendum, které by některé strany měly nejraději "na fšechno", a když čtu o přímé volbě starostů - mám pocit, že navrhovatelé jsou škodolibí destabilizátoři naší země.

21.3.2018 v 22:53 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 172 | Diskuse

Jiří Chudý

Zavřete toho tyrana! aneb Opravdu vše záleží na jednom psovi?

Musím říct, že mě poněkud překvapila petice se 40 tis. podpisy žádající co nejpřísnější potrestání nehodného majitele psa. Tedy, je fajn, že ostříží zraky uvidí, kterak bude spravedlnosti zřejmě učiněno za dost, potud dobrý.

21.3.2018 v 22:25 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 402 | Diskuse

Daniela Kovářová

V české justici se neuplácí

Hlavní justiční zpráva posledních dnů praví, že stíhají soudce Vrchního soudu, protože vzal od obviněného milion korun za příznivější rozhodnutí.

21.3.2018 v 18:48 | Karma článku: 16.57 | Přečteno: 751 | Diskuse

Karel Trčálek

Česko má ideální počet obyvatel. Polemika s blogerem p. Větvičkou

Žádné nové černochy nepotřebujeme, to je pravda. Ale na druhou stranu je pravda i to, že mudrlantů není nikdy dost

21.3.2018 v 18:09 | Karma článku: 13.78 | Přečteno: 565 | Diskuse
Počet článků 363 Celková karma 21.86 Průměrná čtenost 4818

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.