Nejkrásnější vánoční reklamy

19. 12. 2016 16:25:00
Některé reklamy v televizi či na internetu jsou trapné, hloupé a bez vtipu. Ty hned zapomeneme. Ale jsou i takové, které přinášejí příběh, přinutí nás plakat i smát se. A takové jsou vánoční reklamy. Pojďme se na ně spolu podívat!

Ani reklama už dnes není, co bývala. Na mysli mám jeden konkrétní druh reklam, ty vánoční. Nejsem expertem na reklamy, jen pouhým laikem, a přiznávám se k tomu již na začátku svého blogu. Přesto si jako divák změny v reklamách uvědomuji. Už nejde jenom o to, aby nějaká společnost upozornila na svůj výrobek či obchod obyčejnou reklamou.

Jde o to, a právě vánoční čas je k tomu velice příhodný, aby reklamy chytly diváky za srdce a také, aby na ně diváci jen tak nezapomněli. A tak se scénáristi, režiséři a také filmaři snaží ve vánočních reklamách zachytit nějaký jedinečný příběh, který přinese vánoční poselství.

Já osobně mám ráda příběhy, které mají svůj děj a své hrdiny. Některé vánoční reklamy jsou opravdu malým mistrovským dílem, mini-filmem, na který jen tak nezapomenu.

Pojďme se tedy podívat na ty nejkrásnější vánoční reklamy a nechme se příběhy inspirovat! Nemusí jít jen o to, že si ihned něco poběžíme koupit do nějakého obchodního domu, ostatně reklamy, které uvidíme, jsou veskrze zahraniční (britské, švédská, španělská a polská), ale mohou nás inspirovat svým vánočním poselstvím.

Čím? Třeba tím, že žádný člověk by na Vánoce neměl zůstat sám a opuštěný. Nebo že krásnější je dárky dávat, než přijímat, ale také, že Vánoce jsou časem smíření a odpuštění.

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2014 – INSPIRACE ROKEM 1914

Vánoční reklama na druhý největší řetězec supermarketů Sainsbury ́s ve Spojeném království je z roku 2014. Byla vyrobena ve spolupráci s Královskými britskými legiemi (The Royal British Legion). Příběh byl inspirován skutečnými událostmi z doby před 100 lety, tedy z válečného roku 1914.

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2015 – KOČKA, KTERÁ JE POČÁTKEM KALAMITY

Opět reklama na supermarkety řetězce Sainsbury ́s , kde miláček celé rodiny, kočka Mog, nechtěně spustí řetězec nešťastných událostí, které téměř zničí Vánoce pro celou Thomasovu rodinu. Podaří se Vánoce zachránit?

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2014 – ANI TUČNÁK NESMÍ ZŮSTAT NA VÁNOCE SÁM

Obchodní dům John Lewis přinesl láskyplný příběh o malém chlapci, který svému plyšovému tučňáku Montymu opatří pod stromeček jako překvapení samičku.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2015 – I KDYŽ JSTE SÁM, NEMUSÍTE BÝT OPUŠTĚN

Jedná se o příběh mladé dívky, která se jmenuje Lily. Ta díky rodinnému dalekohledu jedné noci objeví, že na Měsíci žije starý muž. A tak se začne zajímat, jak se má a co dělá. Zjišťuje, že je velmi osamělý a je rozhodnutá najít způsob, jak dát starému pánovi najevo, že tady na Zemi je někdo, kdo na něj o Vánocích myslí.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2016 – VÁŠEŇ PRO SKOKY

Letošní reklama na obchodní dům John Lewis vypráví příběh o malé holčičce jménem Bridget, která miluje skákání. A tak svou dcerku maminka a tatínek překvapí a k Vánocům jí koupí trampolínu. Jak se brzy ukáže, zájemců o dovádění na trampolíně bude víc!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM M&S Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽE ZACHRÁNIT I MANŽELKA SANTY

Také obchodní dům Marks and Spencer (M&S) se pustil do vánočních mini-filmů. Seznamuje nás s postavou, kterou jsme dosud ještě nikdy neviděli, s manželkou Santy Klause. Jestliže má tedy on mnoho práce, klidně ho může zastoupit v nadělování dárků jeho žena. A ani o tom nemusí vědět!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM H&M Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽOU BÝT KDEKOLIV, I VE VLAKU

Letošní reklama na švédskou oděvní společnost H&M (H & M Hennes & Mauritz AB) vsadila na zpoždění vlaku. Cestující jsou nuceni strávit Vánoce ve vlaku. Ale to by ho nesměl mít na starosti americký herec Adrien Brody! Ten nedopustí, aby cestující přišli o Vánoce. A nezastaví ho nic. Ani vlak řítící se do svého cíle vysokou rychlostí.

REKLAMA NA LOTERII EL GORDO Z ROKU 2015 – KAŽDÝ MŮŽE MÍT ŠTĚSTÍ, I NOČNÍ HLÍDAČ

Spot španělské vánoční loterie El Gordo vypráví o nočním hlídači jménem Justino. Ten pracuje v továrně na figuríny a během nočních směn se nudí. Začne tedy nastavovat fuguríny do vtipných pozic, a baví tak své kolegy, kteří chodí do práce přes den. Když se dozví, že zaměstnanci vyhráli společně v loterii, je zklamaný. Omylem totiž shodil figurínou přihlášku z nástěnky... Jak to ale dopadne? Když jsou ty Vánoce...

REKLAMA NA POLSKÝ AUKČNÍ PORTÁL ALLEGRO Z ROKU 2016 - NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT

Velmi se vydařila polská reklama na aukční portál Allegro, která nám přináší příběh o starším polském muži jménem Robert. Ten si objedná angličtinu pro začátečníky a pustí se do studia. Jeho cílem je cesta do Londýna, aby si mohl popovídat se svou malou vnučkou v jejím rodném jazyce.

Krásný vánoční čas, s reklamami i bez nich, Vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

http://www.lidovky.cz/polska-vanocni-reklama-dojima-svet-videlo-ji-temer-sedm-milionu-lidi-1gm-/video.aspx?c=A161208_125155_ln-video_ele

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 19.12.2016 16:25 | karma článku: 15.73 | přečteno: 631x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 645 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz