Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejkrásnější vánoční reklamy

19. 12. 2016 16:25:00
Některé reklamy v televizi či na internetu jsou trapné, hloupé a bez vtipu. Ty hned zapomeneme. Ale jsou i takové, které přinášejí příběh, přinutí nás plakat i smát se. A takové jsou vánoční reklamy. Pojďme se na ně spolu podívat!

Ani reklama už dnes není, co bývala. Na mysli mám jeden konkrétní druh reklam, ty vánoční. Nejsem expertem na reklamy, jen pouhým laikem, a přiznávám se k tomu již na začátku svého blogu. Přesto si jako divák změny v reklamách uvědomuji. Už nejde jenom o to, aby nějaká společnost upozornila na svůj výrobek či obchod obyčejnou reklamou.

Jde o to, a právě vánoční čas je k tomu velice příhodný, aby reklamy chytly diváky za srdce a také, aby na ně diváci jen tak nezapomněli. A tak se scénáristi, režiséři a také filmaři snaží ve vánočních reklamách zachytit nějaký jedinečný příběh, který přinese vánoční poselství.

Já osobně mám ráda příběhy, které mají svůj děj a své hrdiny. Některé vánoční reklamy jsou opravdu malým mistrovským dílem, mini-filmem, na který jen tak nezapomenu.

Pojďme se tedy podívat na ty nejkrásnější vánoční reklamy a nechme se příběhy inspirovat! Nemusí jít jen o to, že si ihned něco poběžíme koupit do nějakého obchodního domu, ostatně reklamy, které uvidíme, jsou veskrze zahraniční (britské, švédská, španělská a polská), ale mohou nás inspirovat svým vánočním poselstvím.

Čím? Třeba tím, že žádný člověk by na Vánoce neměl zůstat sám a opuštěný. Nebo že krásnější je dárky dávat, než přijímat, ale také, že Vánoce jsou časem smíření a odpuštění.

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2014 – INSPIRACE ROKEM 1914

Vánoční reklama na druhý největší řetězec supermarketů Sainsbury ́s ve Spojeném království je z roku 2014. Byla vyrobena ve spolupráci s Královskými britskými legiemi (The Royal British Legion). Příběh byl inspirován skutečnými událostmi z doby před 100 lety, tedy z válečného roku 1914.

REKLAMA NA SAINSBURY’S Z ROKU 2015 – KOČKA, KTERÁ JE POČÁTKEM KALAMITY

Opět reklama na supermarkety řetězce Sainsbury ́s , kde miláček celé rodiny, kočka Mog, nechtěně spustí řetězec nešťastných událostí, které téměř zničí Vánoce pro celou Thomasovu rodinu. Podaří se Vánoce zachránit?

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2014 – ANI TUČNÁK NESMÍ ZŮSTAT NA VÁNOCE SÁM

Obchodní dům John Lewis přinesl láskyplný příběh o malém chlapci, který svému plyšovému tučňáku Montymu opatří pod stromeček jako překvapení samičku.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2015 – I KDYŽ JSTE SÁM, NEMUSÍTE BÝT OPUŠTĚN

Jedná se o příběh mladé dívky, která se jmenuje Lily. Ta díky rodinnému dalekohledu jedné noci objeví, že na Měsíci žije starý muž. A tak se začne zajímat, jak se má a co dělá. Zjišťuje, že je velmi osamělý a je rozhodnutá najít způsob, jak dát starému pánovi najevo, že tady na Zemi je někdo, kdo na něj o Vánocích myslí.

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM JOHN LEWIS Z ROKU 2016 – VÁŠEŇ PRO SKOKY

Letošní reklama na obchodní dům John Lewis vypráví příběh o malé holčičce jménem Bridget, která miluje skákání. A tak svou dcerku maminka a tatínek překvapí a k Vánocům jí koupí trampolínu. Jak se brzy ukáže, zájemců o dovádění na trampolíně bude víc!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM M&S Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽE ZACHRÁNIT I MANŽELKA SANTY

Také obchodní dům Marks and Spencer (M&S) se pustil do vánočních mini-filmů. Seznamuje nás s postavou, kterou jsme dosud ještě nikdy neviděli, s manželkou Santy Klause. Jestliže má tedy on mnoho práce, klidně ho může zastoupit v nadělování dárků jeho žena. A ani o tom nemusí vědět!

REKLAMA NA OBCHODNÍ DŮM H&M Z ROKU 2016 – VÁNOCE MŮŽOU BÝT KDEKOLIV, I VE VLAKU

Letošní reklama na švédskou oděvní společnost H&M (H & M Hennes & Mauritz AB) vsadila na zpoždění vlaku. Cestující jsou nuceni strávit Vánoce ve vlaku. Ale to by ho nesměl mít na starosti americký herec Adrien Brody! Ten nedopustí, aby cestující přišli o Vánoce. A nezastaví ho nic. Ani vlak řítící se do svého cíle vysokou rychlostí.

REKLAMA NA LOTERII EL GORDO Z ROKU 2015 – KAŽDÝ MŮŽE MÍT ŠTĚSTÍ, I NOČNÍ HLÍDAČ

Spot španělské vánoční loterie El Gordo vypráví o nočním hlídači jménem Justino. Ten pracuje v továrně na figuríny a během nočních směn se nudí. Začne tedy nastavovat fuguríny do vtipných pozic, a baví tak své kolegy, kteří chodí do práce přes den. Když se dozví, že zaměstnanci vyhráli společně v loterii, je zklamaný. Omylem totiž shodil figurínou přihlášku z nástěnky... Jak to ale dopadne? Když jsou ty Vánoce...

REKLAMA NA POLSKÝ AUKČNÍ PORTÁL ALLEGRO Z ROKU 2016 - NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT

Velmi se vydařila polská reklama na aukční portál Allegro, která nám přináší příběh o starším polském muži jménem Robert. Ten si objedná angličtinu pro začátečníky a pustí se do studia. Jeho cílem je cesta do Londýna, aby si mohl popovídat se svou malou vnučkou v jejím rodném jazyce.

Krásný vánoční čas, s reklamami i bez nich, Vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

http://www.lidovky.cz/polska-vanocni-reklama-dojima-svet-videlo-ji-temer-sedm-milionu-lidi-1gm-/video.aspx?c=A161208_125155_ln-video_ele

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 19.12.2016 16:25 | karma článku: 15.16 | přečteno: 568x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Selekce“ od Kiery Cassové

Spisovatelka Kiera Cassová dokáže stvořit romantický příběh jako málokterá autorka. Její trilogie „Selekce“ se právem stala bestsellerem a čtenou na celém světě. První díl nám prozradí, jak se princ Maxon seznámil s Americou...

11.11.2017 v 23:50 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 176 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Evangelizační kampaň v Lagosu s Reinhardem Bonnkem a Danielem Kolendou

Poslední velká evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii zakončí po více jak 40 letech službu světově známého evangelisty Reinharda Bonnke. Kázání evangelia a zázraky. Bude opět někdo vzkříšen z mrtvých? A kdo nahradí Bonnkeho?

8.11.2017 v 19:19 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 258 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Miloš Zeman utratil za kampaň 19 milionů Kč a bylo to z našich kapes!

President Miloš Zeman sice prohlašuje, že žádnou presidentskou kampaň nepovede, ale dělá si ji posledního čtyři a půl roku nepřetržitě. Kampaň stála 19 milionů korun. Ale proč jsme ji museli zaplatit my, daňoví poplatníci?

6.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 36.84 | Přečteno: 3155 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak je možné, že v Evropském parlamentu sedí poslanci, kteří jsou s teroristy jedna ruka?

Terorismus v Evropě sílí. Z Evropské unie zaznívají silná slova, jak je třeba proti terorismu bojovat. Ale sami poslanci Evropského parlamentu hostí na své půdě teroristku, oslavují ji a naslouchají jí. Jak je to jenom možné?

3.11.2017 v 17:23 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 5865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 270 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 974 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 606 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 636 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 845 | Diskuse
Počet článků 338 Celková karma 21.73 Průměrná čtenost 5023

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.