Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechci „mužoženy“, ale opravdové muže!

25. 02. 2016 19:47:00
Zastáncům moderního genderismu už nejde o rovnost pohlaví. To je málo! Pseudointelektuálové by si přáli shodnost pohlaví. Z mužů by se stali „mužoženy“ a z žen „ženomuži“. Kam se dnešní svět řítí? A je to dobře?

HOLKY, DÍVKY, ŽENY A DÁMY – VŠUDE SAMÉ ŽENY

Mám ráda muže. Vždycky jsem je měla ráda a mít budu. V každém případě jsem dávala mužskému pokolení přednost před ženským.

Snad proto, že jsem během svého života neměla štěstí na inteligentní, vzdělané a vtipné ženy? Nebo mě možná ovlivnilo pětileté studium na rodinné škole, kde jsem trávila každý den zhruba deset hodin v dívčí společnosti? Nebo další dva roky studií, kdy jsem bydlela opět s děvčaty?

Moc se v tomto ohledu nezměnilo, ani když jsem dospěla a poté se zapojila do pracovního procesu. Ženy, se kterými jsem se opět seznamovala, byly typické svými zálibami v nakupování stále nového a in oblečení, trávení času v soláriích, na manikúře či u kadeřníka, případně v kavárně nad kávičkou a dortíkem, kde se probíraly opět ženské záležitosti – kuchařské recepty, inovace či rekonstrukce bytu, jak přimět přítele, aby se už konečně vyjádřil, jak partnera přemluvit pro luxusní dovolenou do zahraničí, v lepším případě, jak pečovat o manžele, starosti o děti...

Každé takové setkání jsem vydržela až do konce, ale nesmírně se mi ulevilo, když jsme se rozloučily a já si oddechla: „Už nikdy více!“ Setkání nebylo špatné, ale pokaždé mi chyběly ty typické mužské prvky – projevy galantnosti, analytický a logický, někdy až příliš racionální přístup k životu a problémům a ten, tak zcela odlišný, ale zároveň jedinečný pohled mužů, který mohou přinést jedině oni. Nikdy ne žena, i kdyby to byla sebevětší mužatka.

Žen, které by pro mě osobně byly vzorem, jsem potkala málo, že bych je mohla spočítat na prstech jedné ruky. Těžko říci, co mě ovlivnilo více.

KAMARÁD METROSEXUÁL

Také jsem ale poznala muže, kteří mě zcela jistě v pečování o sebe sama předstihli. Když jsem s jedním kamarádem šla po dlouhé době na kávu, netrvalo dlouho a řekl: „Udělal jsem si radost a byl jsem u kadeřníka. Všimla sis toho? Mám nový účes a kromě toho jsem si nechal udělat i tyhle zajímavý melíry. Jak se ti to líbí?“

Usmála jsem se a souhlasně pokývala hlavou, jako že to je fajn. Nebyla jsem schopna slova ani žádné další reakce. Úplně mi vyrazil dech! Ani jsem nevěděla, jak na to zareagovat. Časem se kamarád začal zmiňovat o tom, jak našel konečně dobrou manikúru a jaké oblečení je in. Ano, kamarád je metrosexuál. Měla jsem dojem, že každé další setkání se čím dál tím více podobá typickému ženskému setkání a to mě začínalo nudit... A tak jsme se už dlouhý čas neviděli.

MUŽI MAJÍ STÁLE MÉNĚ TESTOSTERONU

Nedávno jsem četla článek od sexuologa Jaroslava Zvěřiny nazvaný: „Muži mají stále méně testosteronu.“ Pokud máte chuť se do něj začíst, najdete jej zde: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/388230-sexuolog-jaroslav-zverina-muzi-maji-stale-mene-testosteronu.html

Dlouhodobě zastávám názor, že požadovat rovnoprávnost mužského a ženského pohlaví je nešťastné a je to velký problém. Ovšem dozvědět se, že ještě vyšším stupněm, který se snaží prosadit zastánci moderního genderismu, je shodnost pohlaví.

"MUŽOŽENY" A "ŽENOMUŽI"?

Tito zastánci se snaží relativizovat rozdělení na muže a ženy. Někteří pseudointelektuálové začínají hovořit o „mužoženách“ a „ženomužích“.

Jestliže jsem vždy dávala mužům přednost před ženami, tak jsem si vážila logického úsudku, schopnosti používat mozek, zároveň prožívat a projevovat emoce, což se nevylučuje. Také obdivuji, jak je mnoho mužů zajímavými partnery k diskusi. Oceňuji také muže pro jejich sílu a možná i dominanci, která je dána jejich antropologií.

Tradiční mužské vlastnosti, jakými byla odedávna čestnost, upřímnost, síla a dominance, jsou ve stále nižší společenské oblibě.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina

Také jsem se setkala s muži, kteří byli malého vzrůstu. Potkala jsem jen málo mužů, kteří byli menší než já, a netrpěli komplexy méněcennosti. Ty se často snažili zakrýt a kompenzovat různými způsoby. Většinou se jednalo o postavení ve společnosti, které skýtalo moc, obrovské auto či alespoň verbální převaha nad druhými (rozumějte: vyššími) lidmi, čímž dávali najevo, kdo je pánem.

HRDINOVÉHO FILMOVÉHO PLÁTNA

Mám ráda staré české filmy pro pamětníky ze 30. a 40. let XX. století. Právě v těchto filmech je často zobrazen muž jako kladný hrdina - zodpovědný, seriózní, čestný a galantní gentleman. Smysl pro humor by neměl postrádat. Jako příklad bych uvedla herce Hugo Haase, Jana Pivce, Otomara Korbeláře, Antonína Novotného či Gustava Nezvala.

Takoví muži mě pokaždé dokáží okouzlit a zaujmout. U těchto herců si člověk mohl být jistý, že jde o muže. Pokud byl takový filmový herec snímán kamerou z jakéhokoliv úhlu, nemohli jste si nikdy položit otázku: Není to žena?

UNISEX MÓDA

Současná doba opravdu stírá rozdíly mezi muži a ženami. Zvláště bych to vyzdvihla u mladých lidí do dvaceti let, kdy u mnoha mladých nemůžete jednoznačně na první, druhý, ale i další pohled říci, zda jde o mladého muže či dívku.

Stejné úzké džíny nejrůznějších barev, unisex trička a mikiny, tenisky a účesy, které nosí obě pohlaví. Zatím jsem nenašla rozlišující znaky. Snad jen, když se pozorně zadíváte do tváře (ale i tam to často není jasné, když chlapcům chybí testosteron), nebo zaslechnete hlas.

Opravdu si však přejeme, aby muž vypadal jako žena, mluvil jako žena, chodil jako žena, oblékal se jako žena, věnoval svému účesu tolik času jako žena (ne-li déle), nosil účes jako žena, někdy se také líčil jako žena (v případě metrosexuálů) a komunikoval jako žena?

Muži dnes mají jen velmi omezené možnosti, jak prokázat svou odvahu, stálost, spolehlivost a ochotu bránit své blízké. Souvisí s tím také výrazně se snižující popularita vojenské služby a úcty k válečným veteránům. Což je nepochybně jedním z důvodů, proč dnes mladí muži hledají stále častěji uspokojení ve fiktivním světě počítačových her a erotiky.“

Sexuolog Jaroslav Zvěřina

Na tomto fenoménu mi přijde šílené, že se jedná o změnu, o kterou usilují sami muži. Dříve jsem se domnívala, že jde o jisté požadavky ze strany žen, jak změnit muže k obrazu svému. Ovšem čím více se člověk o toto téma zajímá a pozoruje muže kolem sebe, tím více zjišťuje, že muži tímto směrem, zbavit se typicky mužských prvků a vypadat zženštile, jdou dobrovolně sami. V mnoha případech jsou na to hrdí, protože to je v této době in.

Pro mě bude zajímavým partnerem jedině muž v pravém slova smyslu. Opravdu si neumím představit mít partnerský vztah s mužem, který je sice mužem, ale ve všech základních oblastech se chová stejně jako já. Kladla bych si otázku: K čemu je takový muž, který vlastně už není mužem (zbavil se mužských atributů) dobrý?

Ne každá změna je k dobrému a v případě prosazování shodnosti pohlaví bych si přála, aby se jednalo spíše o nejapný žert, než vážně míněný nápad.

S přáním opravdových mužů i žen v našem světě, Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, odkazy:

Novinky.cz, Jaroslav Zvěřina. Muži mají stále méně testosteronu. [cit. 2015-12-12]. Dostupné z: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/388230-sexuolog-jaroslav-zverina-muzi-maji-stale-mene-testosteronu.html

Foto Gustava Nezvala dostupné na Wikipedii.cz zde:https://cs.wikipedia.org/wiki/Gustav_Nezval

Foto Hugo Hasse dostupné na Lidovkách zde: http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=lide&foto1=MEV3c7714_haas_43802_kirke_35x46cm.jpg

Foto Jana Pivce dostupné na Novinkách zde:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/praha/3440-31018-zivotni-roli-herce-jana-pivce-byl-jeho-sarmantni-milovnik-v-komedii-muzi-nestarnou-.html

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 25.2.2016 19:47 | karma článku: 40.47 | přečteno: 6621x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Selekce“ od Kiery Cassové

Spisovatelka Kiera Cassová dokáže stvořit romantický příběh jako málokterá autorka. Její trilogie „Selekce“ se právem stala bestsellerem a čtenou na celém světě. První díl nám prozradí, jak se princ Maxon seznámil s Americou...

11.11.2017 v 23:50 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 176 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Evangelizační kampaň v Lagosu s Reinhardem Bonnkem a Danielem Kolendou

Poslední velká evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii zakončí po více jak 40 letech službu světově známého evangelisty Reinharda Bonnke. Kázání evangelia a zázraky. Bude opět někdo vzkříšen z mrtvých? A kdo nahradí Bonnkeho?

8.11.2017 v 19:19 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 258 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Miloš Zeman utratil za kampaň 19 milionů Kč a bylo to z našich kapes!

President Miloš Zeman sice prohlašuje, že žádnou presidentskou kampaň nepovede, ale dělá si ji posledního čtyři a půl roku nepřetržitě. Kampaň stála 19 milionů korun. Ale proč jsme ji museli zaplatit my, daňoví poplatníci?

6.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 36.84 | Přečteno: 3155 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak je možné, že v Evropském parlamentu sedí poslanci, kteří jsou s teroristy jedna ruka?

Terorismus v Evropě sílí. Z Evropské unie zaznívají silná slova, jak je třeba proti terorismu bojovat. Ale sami poslanci Evropského parlamentu hostí na své půdě teroristku, oslavují ji a naslouchají jí. Jak je to jenom možné?

3.11.2017 v 17:23 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 5865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 270 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 974 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 606 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 636 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 845 | Diskuse
Počet článků 338 Celková karma 21.73 Průměrná čtenost 5023

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.