Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recenze knihy Dereka Prince – Životní cíl: Činit Boží vůli

27. 01. 2016 15:45:00
Kniha s názvem „Životní cíl: Činit Boží vůli“ od celosvětově známého biblického učitele a pastora Dereka Prince přináší to, po čem se mnozí z nás ptají a hledají. Knížka přináší nové pohledy, jak naplnit Boží vůli v našem životě.

PROČ PRÁVĚ TATO KNHA?

Od Dereka Prince jsem četla už více než deset knih, chtěla jsem si tedy přečíst i tento titul. Rovněž ústřední téma knížky, činit Boží vůli v našich životech jako cíl, ke kterému směřujeme, je pro mě osobně jako pro věřícího člověka, každodenním tématem.

„Není nic tragičtějšího, než když lidský život nemá žádný cíl. Míříte-li k ničemu, můžete si být jistí, že toho dosáhnete. Můžete mít talent, inteligenci, zvláštní schopnosti, avšak bez cíle skončí váš život frustrací, a jen máloco z toho, čeho dosáhnete, bude mít trvalou hodnotu.“

Derek Prince

CO KNIHA PŘINÁŠÍ ZAJÍMAVÉHO?

Autor knihy se velmi srozumitelným, ale zároveň hlubokým pojetím zabývá, co bylo pro Pána Ježíše Krista klíčové na této zemi – tedy poznat a činit Boží vůli.

Zároveň na jeho příkladu názorně ilustruje, jak i my, křesťané, můžeme stejným způsobem (tím, že se budeme učit od svého Učitele a Pána) naplnit Boží vůli ve svých životech.

Derek Prince rozebírá několik novozákonních míst, které se k činění Boží vůle vztahují, a následně ukazuje, jak bychom tato místa mohli převést do praxe.

„Činění vůle Boží vždycky přináší slávu Bohu. Ať tě Bůh povolá k jakémukoliv úkolu, děláš-li ho svědomitě a dokončíš-li ho, můžeš přinést slávu Bohu.“

Derek Prince

Ježíš měl během svého života na zemi jediný cíl – činit Boží vůli a to takovým způsobem, aby mohl na konci svého života říci: „Zjevil jsem tvou (Otcovu) slávu na zemi; dílo, jež jsi mi svěřil, jsem vykonal.“ (Janovo evangelium 17,4).

Také my máme znát Boží vůli, naplnit ji a má být na nás vidět Boží sláva, která přinese poznání Boha v naší rodině, přátelům a kolegům v zaměstnání. Máme žít tak, abychom mohli na konci svého života s klidným svědomím říci totéž, co Ježíš.

„Úkol, který ti Bůh určil, může být jednoduchý, nenápadný a obyčejný. Může znamenat, že máš být co nejlepší manželkou a matkou, řádným manželem a otcem, zdatnou sekretářkou, nebo dobrým obchodníkem. Ať je úkol jakýkoli, dokončíš-li ho a děláš-li ho svědomitě, přineseš slávu Bohu.“

Derek Prince

KLADY A NEGATIVA KNIHY

Na malém počtu stránek (39 stran) se autorovi podařilo objevit a předat tajemství, jak poznat a naplnit Boží vůli.

Negativum vidím jen v tom, že autor nepoužil své bohaté osobní zkušenosti s hledáním, poznáním a činěním Boží vůle ve svém životě a v knize nezmínil žádný konkrétní příklad ze svého života.

Každý příklad ze skutečného života je pro mě vždy velkým povzbuzením a Derek Prince to tak obvykle dělává. Ostatně celý život Dereka Prince byl jedním velkým svědectvím, že Bů je velký a jedná v každé situaci, i v těch nejnemožnějších. Zde mi toto však chybělo.

Derek Prince (*1915 – 2003†) se narodil v Indii britským rodičům. Získal univerzitní vzdělání v řečtině a latině na Eton College a Cambridge University ve Velké Británii. Byl odborným asistentem v oboru starověké a moderní filosofie na univerzitě King ́s College. Vystudoval hebrejštinu a aramejštinu na Hebrew University v Jeruzalémě. Kromě toho ovládal mnoho moderních jazyků. Jako voják britské armády se v roce 1941 setkal s Ježíšem Kristem, což zásadně změnilo jeho život. Stal se biblickým učitelem a jeho každodenní rádiové vysílání „Dnes s Derekem Princem“ zasahuje více, než polovinu světa. Napsal 50 knih, nahrál 450 audio kazet a 150 videokazet. Mnoho z nich bylo přeloženo do více než 80 jazyků. Je uznávám všemi denominacemi.

KOMU BYCH KNIHU DOPORUČILA?

Knihu bych doporučila jak nevěřícím lidem, kteří se zajímají o hledání Boží vůle, tak křesťanům. Ačkoliv se jedná o rozebírání biblických veršů, které již jako křesťané známe, přesto tato rozšiřuje nové obzory ohledně hlavního tématu.

Krásné dny a poznání Boží vůle v našich životech vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Odkazy a fotografie:

Web a CV Dereka Prince, Derek Prince Ministries dostupné: http://www.derekprince.cz/index.html

PRINCE, Derek, Životní cíl: Činit Boží vůli. Kontakt cz, s.r.o., vydavatelství Postilla, Praha: 2009. 39 stran. ISBN 80-86442-50-0

Foto dostupné z webové stránky Wikipedia – https://en.wikipedia.org/wiki/Derek_Prince

Fotografie knihy dostupná z webové stránky Rosa.sk

http://www.rosa.sk/sk/katalog-tovaru/knihy/duchovny-zivot/zivotni-cil-cinit-bozi-vuli

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 27.1.2016 15:45 | karma článku: 13.94 | přečteno: 248x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Selekce“ od Kiery Cassové

Spisovatelka Kiera Cassová dokáže stvořit romantický příběh jako málokterá autorka. Její trilogie „Selekce“ se právem stala bestsellerem a čtenou na celém světě. První díl nám prozradí, jak se princ Maxon seznámil s Americou...

11.11.2017 v 23:50 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 176 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Evangelizační kampaň v Lagosu s Reinhardem Bonnkem a Danielem Kolendou

Poslední velká evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii zakončí po více jak 40 letech službu světově známého evangelisty Reinharda Bonnke. Kázání evangelia a zázraky. Bude opět někdo vzkříšen z mrtvých? A kdo nahradí Bonnkeho?

8.11.2017 v 19:19 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 258 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Miloš Zeman utratil za kampaň 19 milionů Kč a bylo to z našich kapes!

President Miloš Zeman sice prohlašuje, že žádnou presidentskou kampaň nepovede, ale dělá si ji posledního čtyři a půl roku nepřetržitě. Kampaň stála 19 milionů korun. Ale proč jsme ji museli zaplatit my, daňoví poplatníci?

6.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 36.84 | Přečteno: 3155 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak je možné, že v Evropském parlamentu sedí poslanci, kteří jsou s teroristy jedna ruka?

Terorismus v Evropě sílí. Z Evropské unie zaznívají silná slova, jak je třeba proti terorismu bojovat. Ale sami poslanci Evropského parlamentu hostí na své půdě teroristku, oslavují ji a naslouchají jí. Jak je to jenom možné?

3.11.2017 v 17:23 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 5865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 270 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 974 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 606 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 636 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 845 | Diskuse
Počet článků 338 Celková karma 21.73 Průměrná čtenost 5023

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.