Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zrušit profil na Facebooku

14. 09. 2015 17:37:00
Po dlouhých sedmi letech jsem dospěla k závěru, že svůj profil na sociální síti Facebook zruším. Kam se obrátit? Jaké jsou možnosti? Jak to probíhá? Jak dlouho? Co všechno byste měli vědět?

Tento blog je podrobným textem, který zaznamenává moji osobní zkušenost. Jestliže uvažujete o odchodu z Facebooku, pak by pro vás mohl být tento text zajímavý.

ZALOŽIT PROFIL JE JEDNODUCHÉ, TĚŽŠÍ JE ZRUŠENÍ

Profil jsem si na Facebooku založila v roce 2008. Tehdy jsem potřebovala e-mailovou adresu a zvolené heslo, bylo to celkem jednoduché.

Pokud by vás zajímalo, co mě vedlo k přidání se k Facebooku, pozitiva i jeho negativa, případně, jaké důvody mě vedly ke zrušení, pak si přečtěte můj blog – CO MI FACEBOOK DAL A VZAL - http://siander.blog.idnes.cz/c/476249/co-mi-facebook-dal-a-vzal.html

Nastavení uživatelského profilu bylo jednoduché, přehledné a mě jako uživatelce poskytovalo to, co jsem potřebovala.

S přibývajícími uživateli po celém světě se začalo všechno zdokonalovat a domýšlet do naprostých detailů. Původní jednoduché nastavení Facebooku se postupně rozšířilo na dalších, asi sedm, nabídek, které obsahovaly další podnabídky a ty zase další. Bylo pro mě snadné se v nabídkách ztratit.

VYMAKANÁ NÁPOVĚDA

Jestliže jsem si nevěděla rady, byla k dispozici vymakaná nápověda. Ovšem i ta byla detailně propracovaná takovým způsobem, že než jsem se k něčemu dobrala/dočetla, zabralo mi to hodně času. Často jsem se spokojila s tím, že jsem pomoc prostě nenašla.

Několikrát jsem hledala kontakt na nějaký helpdesk, ale když jsem tam napsala, nikdo mi neodpověděl. Jako obyčejný uživatel počítačových programů, a ne specialista kovaný v IT, jsem si tedy kladla otázku, jestli budu vůbec schopna najít radu, jak zrušit profil.

Vydala jsem se tedy do nápovědy, kde jsem našla dvě varianty: JAK DEAKTIVOVAT ÚČET a JAK ZRUŠIT ÚČET. To jsem našla celkem snadno, zabralo mi to pár vteřin.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DEAKTIVACÍ A ZRUŠENÍM ÚČTU?

Zrušení Facebooku znamená definitivní odříznutí se od sociální sítě a návrat zpět už nikdy nebude možný. Nikdy se už nepřihlásíte. Váš profil s vaším jménem bude definitivně zrušen.

Zrušením profilu na Facebooku jste informováni, že přijdete o své přátele, možnost veřejně šířit fotografie, videa a rozšiřovat své sociální sítě. Dozvíte se něco v tom smyslu, že je škoda, že opouštíte Facebook a že byste si to měli zcela jistě rozmyslet.

Proto Facebook nabídne mírnější variantu, deaktivaci účtu na Facebooku. To je z hlediska Facebooku preferovaná nabídka. Jedná se o dočasné pozastavení vašeho profilu s pootevřenými dvířky, abyste se mohli časem vrátit.

Já jsem se rozhodla pro zrušení Facebooku jednou provždy. Když jsem tuto volbu potvrdila, dozvěděla jsem se, že to bude opravdu velká škoda a znovu se mě zeptali, zda jsem své rozhodnutí důkladně uvážila. A znovu... Přijdete o přátele, fotografie, videa, nebudete moci se už nikdy vrátit.

ZRUŠENÍ ÚČTU ZA 90 DNŮ? ŽERT?

Potvrdila jsem volbu a byla jsem informována, že definitivní zrušení mého účtu bude trvat až 90 dnů. To mě překvapilo! Nenechala jsem se tím zastrašit a potvrdila jsem znovu volbu, že to beru na vědomí a trvám si na svém. Poté jsem byla požádána o zadání hesla.

Následoval malý test spočívající v tom, že ze skupiny dvaceti fotografií zvířat potvrdíte jen jeden druh, v mém případě to byly psi. Vizuální test jsem zdárně složila a dozvěděla jsem se už mnohem příznivější zprávu – můj profil bude zrušen do čtrnácti dnů! Tak vida! To si pospíšili, pomyslela jsem si.

Dále jsem se dozvěděla, že i nadále během těchto dvou týdnů se mohu kdykoliv přihlásit ke svému profilu a mohu jej spravovat a komunikovat.

Přihlásila jsem se třikrát, a byť jsem zadala správné přihlašovací jméno a heslo, nikdy jsem se už ke svému účtu nedostala. Skončila jsem na jakémsi rozhraní, kde jsem si mohla pasivně prohlížet profily svých facebookových přátel, ale nemohla jsem vyvíjet žádné aktivity.

O to více jsem byla ráda, že jsem celý týden předtím věnovala mazání veškerých svých příspěvků, videí a alb fotografií. Říkala jsem si, že je dobré odejít a mít po sobě uklizeno (byť si nedělám iluze, že cokoliv člověk jednou někam v internetovém/facebookovém světě napsal, tak je to někde uloženo).

Ke konečnému zrušení Facebooku došlo v mém případě za 13 dnů. Zjistíte to snadno, přihlásíte se a jste informováni, že máte nesprávný email (i když máte správný) a také, že tento e-mail nepatří k žádnému účtu. Co že se to stalo? Dosáhli jste svého! Váš účet na Facebooku byl navždy zrušen.

Příjemné dny vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a zdroje:

https://cs-cz.facebook.com/notes/potraviny-na-pran%C3%BD%C5%99i/pravidla-komunikace-na-profilu/4629849371383

www.google.cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 14.9.2015 17:37 | karma článku: 19.97 | přečteno: 1160x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Selekce“ od Kiery Cassové

Spisovatelka Kiera Cassová dokáže stvořit romantický příběh jako málokterá autorka. Její trilogie „Selekce“ se právem stala bestsellerem a čtenou na celém světě. První díl nám prozradí, jak se princ Maxon seznámil s Americou...

11.11.2017 v 23:50 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 176 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Evangelizační kampaň v Lagosu s Reinhardem Bonnkem a Danielem Kolendou

Poslední velká evangelizační kampaň v Lagosu v Nigérii zakončí po více jak 40 letech službu světově známého evangelisty Reinharda Bonnke. Kázání evangelia a zázraky. Bude opět někdo vzkříšen z mrtvých? A kdo nahradí Bonnkeho?

8.11.2017 v 19:19 | Karma článku: 13.45 | Přečteno: 258 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Miloš Zeman utratil za kampaň 19 milionů Kč a bylo to z našich kapes!

President Miloš Zeman sice prohlašuje, že žádnou presidentskou kampaň nepovede, ale dělá si ji posledního čtyři a půl roku nepřetržitě. Kampaň stála 19 milionů korun. Ale proč jsme ji museli zaplatit my, daňoví poplatníci?

6.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 36.84 | Přečteno: 3155 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak je možné, že v Evropském parlamentu sedí poslanci, kteří jsou s teroristy jedna ruka?

Terorismus v Evropě sílí. Z Evropské unie zaznívají silná slova, jak je třeba proti terorismu bojovat. Ale sami poslanci Evropského parlamentu hostí na své půdě teroristku, oslavují ji a naslouchají jí. Jak je to jenom možné?

3.11.2017 v 17:23 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 5865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 270 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 974 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 606 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 636 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 845 | Diskuse
Počet článků 338 Celková karma 21.73 Průměrná čtenost 5023

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.