Jak zrušit profil na Facebooku

14. 09. 2015 17:37:00
Po dlouhých sedmi letech jsem dospěla k závěru, že svůj profil na sociální síti Facebook zruším. Kam se obrátit? Jaké jsou možnosti? Jak to probíhá? Jak dlouho? Co všechno byste měli vědět?

Tento blog je podrobným textem, který zaznamenává moji osobní zkušenost. Jestliže uvažujete o odchodu z Facebooku, pak by pro vás mohl být tento text zajímavý.

ZALOŽIT PROFIL JE JEDNODUCHÉ, TĚŽŠÍ JE ZRUŠENÍ

Profil jsem si na Facebooku založila v roce 2008. Tehdy jsem potřebovala e-mailovou adresu a zvolené heslo, bylo to celkem jednoduché.

Pokud by vás zajímalo, co mě vedlo k přidání se k Facebooku, pozitiva i jeho negativa, případně, jaké důvody mě vedly ke zrušení, pak si přečtěte můj blog – CO MI FACEBOOK DAL A VZAL - http://siander.blog.idnes.cz/c/476249/co-mi-facebook-dal-a-vzal.html

Nastavení uživatelského profilu bylo jednoduché, přehledné a mě jako uživatelce poskytovalo to, co jsem potřebovala.

S přibývajícími uživateli po celém světě se začalo všechno zdokonalovat a domýšlet do naprostých detailů. Původní jednoduché nastavení Facebooku se postupně rozšířilo na dalších, asi sedm, nabídek, které obsahovaly další podnabídky a ty zase další. Bylo pro mě snadné se v nabídkách ztratit.

VYMAKANÁ NÁPOVĚDA

Jestliže jsem si nevěděla rady, byla k dispozici vymakaná nápověda. Ovšem i ta byla detailně propracovaná takovým způsobem, že než jsem se k něčemu dobrala/dočetla, zabralo mi to hodně času. Často jsem se spokojila s tím, že jsem pomoc prostě nenašla.

Několikrát jsem hledala kontakt na nějaký helpdesk, ale když jsem tam napsala, nikdo mi neodpověděl. Jako obyčejný uživatel počítačových programů, a ne specialista kovaný v IT, jsem si tedy kladla otázku, jestli budu vůbec schopna najít radu, jak zrušit profil.

Vydala jsem se tedy do nápovědy, kde jsem našla dvě varianty: JAK DEAKTIVOVAT ÚČET a JAK ZRUŠIT ÚČET. To jsem našla celkem snadno, zabralo mi to pár vteřin.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DEAKTIVACÍ A ZRUŠENÍM ÚČTU?

Zrušení Facebooku znamená definitivní odříznutí se od sociální sítě a návrat zpět už nikdy nebude možný. Nikdy se už nepřihlásíte. Váš profil s vaším jménem bude definitivně zrušen.

Zrušením profilu na Facebooku jste informováni, že přijdete o své přátele, možnost veřejně šířit fotografie, videa a rozšiřovat své sociální sítě. Dozvíte se něco v tom smyslu, že je škoda, že opouštíte Facebook a že byste si to měli zcela jistě rozmyslet.

Proto Facebook nabídne mírnější variantu, deaktivaci účtu na Facebooku. To je z hlediska Facebooku preferovaná nabídka. Jedná se o dočasné pozastavení vašeho profilu s pootevřenými dvířky, abyste se mohli časem vrátit.

Já jsem se rozhodla pro zrušení Facebooku jednou provždy. Když jsem tuto volbu potvrdila, dozvěděla jsem se, že to bude opravdu velká škoda a znovu se mě zeptali, zda jsem své rozhodnutí důkladně uvážila. A znovu... Přijdete o přátele, fotografie, videa, nebudete moci se už nikdy vrátit.

ZRUŠENÍ ÚČTU ZA 90 DNŮ? ŽERT?

Potvrdila jsem volbu a byla jsem informována, že definitivní zrušení mého účtu bude trvat až 90 dnů. To mě překvapilo! Nenechala jsem se tím zastrašit a potvrdila jsem znovu volbu, že to beru na vědomí a trvám si na svém. Poté jsem byla požádána o zadání hesla.

Následoval malý test spočívající v tom, že ze skupiny dvaceti fotografií zvířat potvrdíte jen jeden druh, v mém případě to byly psi. Vizuální test jsem zdárně složila a dozvěděla jsem se už mnohem příznivější zprávu – můj profil bude zrušen do čtrnácti dnů! Tak vida! To si pospíšili, pomyslela jsem si.

Dále jsem se dozvěděla, že i nadále během těchto dvou týdnů se mohu kdykoliv přihlásit ke svému profilu a mohu jej spravovat a komunikovat.

Přihlásila jsem se třikrát, a byť jsem zadala správné přihlašovací jméno a heslo, nikdy jsem se už ke svému účtu nedostala. Skončila jsem na jakémsi rozhraní, kde jsem si mohla pasivně prohlížet profily svých facebookových přátel, ale nemohla jsem vyvíjet žádné aktivity.

O to více jsem byla ráda, že jsem celý týden předtím věnovala mazání veškerých svých příspěvků, videí a alb fotografií. Říkala jsem si, že je dobré odejít a mít po sobě uklizeno (byť si nedělám iluze, že cokoliv člověk jednou někam v internetovém/facebookovém světě napsal, tak je to někde uloženo).

Ke konečnému zrušení Facebooku došlo v mém případě za 13 dnů. Zjistíte to snadno, přihlásíte se a jste informováni, že máte nesprávný email (i když máte správný) a také, že tento e-mail nepatří k žádnému účtu. Co že se to stalo? Dosáhli jste svého! Váš účet na Facebooku byl navždy zrušen.

Příjemné dny vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a zdroje:

https://cs-cz.facebook.com/notes/potraviny-na-pran%C3%BD%C5%99i/pravidla-komunikace-na-profilu/4629849371383

www.google.cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 14.9.2015 17:37 | karma článku: 20.42 | přečteno: 1275x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Posvátné místo“ od Barbary Woodové

Přeneseme se do luxusní čtvrti v Los Angeles, kde je po velkém zemětřesení objevena jeskyně se záhadnou malbou a pozůstatky dva tisíce let starými. Ty odkrývá archeoložka Erica a na její práci dohlíží její nepřítel, advokát Jared.

17.1.2019 v 20:20 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 107 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Úklidová firma s postiženými občany – utrpení nebo radost?

Náš dům najal na úklid v domě firmu, která zaměstnává postižené občany. Od začátku jsme se potýkali se zajímavými problémy, které bychom nevymysleli. Bez osobního dohledu to jde těžko. Je to tedy radost nebo utrpení?

11.1.2019 v 15:39 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1395 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Vánoční přání 2018

Moji milí čtenáři, přátelé, kolegové a známí, rok se s rokem sešel a opět tu jsou vánoční svátky a s nimi moje přání.

26.12.2018 v 15:10 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 135 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Dotkni se hvězd“ od Barbary Cartland

Jedna z nejplodnějších spisovatelek, která kdy žila, se jmenovala Barbara Cartland. Během svého života napsala víc jak sedm set knih. Tentokrát jsem si vybrala romantický historický román „Dotkni se hvězd“ z konce 19. století.

21.12.2018 v 15:23 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 187 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Nestačí naše láska, bez dalších formalit?

Docela často se ve společnosti a dokonce někdy v církvi ozývá otázka: "K čemu je nám nějaký papír, když se máme rádi? Proč slib a podpis"? Mnohokrát jsem oddával a žehnal mladé páry, přijímal jejich slib. Co k tomu lze říci?

18.1.2019 v 18:42 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 255 | Diskuse

Filip Vracovský

Chudoba cti netratí

podívejme se na zoubek některým příslovím ze skupiny těch, mírně řečeno kontroverznějších.A můžeme to pak probrat ze všech stran.Patent na rozum jsem totiž určitě neutrpěl.Dnes začínáme...

18.1.2019 v 17:56 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 449 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Huawei: Několik poznámek

Nebudu chodit kolem horké kaše. Obavám vyjádřeným institucí k tomu určenou (NÚKIB), jež se týkají společnosti Huawei, dobře rozumím. Kdo jiný by měl varovat, než tento úřad.

18.1.2019 v 16:54 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 685 | Diskuse

Emrich Sonnek

Čau lidi, mám pro vás výbornou zprávu

Ústřední volební komise sice ještě pořád nevydala oficiální výsledky voleb, protože se ještě sčítají hlasy posledních okrsků, ale už teď je jasné, že jsme to vyhráli na celé čáře.

18.1.2019 v 16:26 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 587 | Diskuse

Karel Trčálek

Totalitní paranoia 2019: „Budou nás čučkaři učit dějepis?“ Historie se opakuje!

Taky si můžete ukroutit hlavu nad iniciativou tajné policie, která chce, kromě zatýkání a likvidace nepohodlných osob, učit i dějepis? Pak nejste sami

18.1.2019 v 16:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 644 | Diskuse
Počet článků 404 Celková karma 20.90 Průměrná čtenost 4510

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz