Co se skrývá za evropskou integrací? – 6. díl

16. 11. 2009 12:00:00
Brian White stále seděl ve svém křesle a upřeně se díval na fotografie, které před pár okamžiky vyndal ze žluté obálky od messengera. Přemýšlel, jak rychle se všechno odehrálo. Kdo by si pomyslel – jak rychle se může během chvilky člověku změnit celý život?

KDO JE KDO - Brian White - pětapadesátiletý šéfredaktor vede The European Daily. Pod jeho vedením vychází jeden z největších deníků ve Velké Británii posledních sedm let. Obtloustlý, ale zároveň srdnatý šéfredaktor zasvětil svůj život práci v redakcích papírových novin. Stojí si za svými názory a totéž očekává od svých podřízených. Redaktorům nechává volnou ruku jak jen je to možné, pokud ovšem odvádí dobrou práci. Je třicet let šťastně ženatý s milovanou Elaine, se kterou má děti Charlese a Sarah.

Byla to tak dobře naplánovaná akce, důmyslný plán, dobře nastražená past... jak ho zkompromitovat, mít ho v hrsti. A on se nechal nachytat! Jako malý kluk, kterého nachytali na švestkách!

Za pár minut začínala ranní porada k zítřejšímu vydání deníku The European Daily. Musel se připravit... Rychlými pohyby shrnul fotografie na hromadu, vložil je zpátky do obálky, došel ke svému malému sejfu v kaceláři. Odemknul a kompromitující materiály tam uložil a pečlivě za sebou sejf zamknul.

Snažil se nemyslet na to, co se událo a jak ho Schneider držel „pod krkem" a vyhrožoval mu, že fotky pošle jeho manželce i dětem... Ale ani uklizení fotek z pracovního stolu v kanceláři nemohlo vyřešit problém, do kterého se teď dostal.

KDO JE KDO - Günter Schneider - sedmedesátiletý muž, tajný člen vnější skupiny Bildenberg, jeden z tzv. Dvanáctky. Žije převážně v Německu.

Jeden okamžik rádoby chvilkového štěstí, který začal jako nezávazný flirt na večírku a skončil zřejmě nocí plnou vášně, na kterou si téměř nepamatoval, mohl teď zničit všechno, čeho si ve svém životě vážil. Jeho dobré jméno, pověst, šťastné manželství s Elaine a pošpinit jeho děti. O kariéře šéfredaktora v deníku ani nemluvě.

Jedno ale bylo jasné už v tuto chvíli. Jeho žena Elaine neměla o ničem ani zdání. Vážil si ji a miloval a v manželství, které spolu sdíleli už 30 let, byl šťastný. I když se prozatím nemusel obávat, že by se někdo o něčem dozvěděl, nevěděl kolik podobných fotografií koluje po světě a válí se v šuplících členů Bildenbergu.

Rozhodl se proto, že se k aférce postaví čelem a svěří se vším manželce a dětem. Bude to těžké, ale vydírat se nenechá. Věděl, že s Elaine má pevný vztah a mohl jí věřit. Doufal, že u ní najde pochopení.

Ale co s Jane? Měl k ní důvěru od první chvíle, kdy ji uviděl sedět naproti sobě v kanceláři při prvním pohovoru, kdy za ním přišla a žádala ho o práci v deníku. Od té doby uplynulo už mnoho let a on věděl, že se v ní nezklamal.

KDO JE KDO - Jane Spencer - jednatřicetiletá novinářka, která několik let pracuje především pro The European Daily. Deník vychází ve Velké Británii. Ve volném čase občas přispívá také do dalších médií. Vystudovala žurnalistiku na univerzitě. Věří, že novinařina není zaměstnání, ale celoživotní poslání, kterému musí dobrý novinář přinášet oběti. Jane je rozvedená a bezdětná.

Byla pracovitá, měla dobré nápady a deníku přinášela témata, které jim ostatní deníky jen záviděly. Byla součástí kolektivu a ostatní redaktoři ji měli rádi.

Několik posledních let pracovala sama nebo ve spolupráci s ostatními redaktory z jiných deníků. Protože však stála psala o událostech, které byly zajímavé a čtenost deníku se stabilně díky Jane držela poměrně vysoko, nemohl ji bránit.

Naopak, snažil se jí vyhovět, aby mohla více času trávit mimo redakci. Věděl, že se na ni může spolehnout a Jane dodrží slovo a pošle svůj článek v dohodnutý termín uzávěrky, i kdyby byla na druhé straně světa.

Briana trápilo, že ji obětoval. Snažil se uchlácholit své svědomí chabou odpovědí sám sobě: To by přece na mém místě udělal každý! Bylo to rozhodnutí - buď já nebo ona! On se rozhodl zachránit sebe a ji vyhodit. Po poradě ji zavolá do Bruselu a domluví se s ní, aby co nejdříve přijela do Londýna. Čím dřív ji všechno otevřeně poví, tím líp.

Brian si vzal diář s kontakty a hledal telefonní čísla na kolegy z ostatních deníků, se kterými se znal už celé roky. Chtěl je požádat, zda by Jane nemohla pracovat pro ně...

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTERGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi. book

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 16.11.2009 12:00 | karma článku: 11.78 | přečteno: 1124x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Svátek sv. Valentýna jako povinnost nebo příležitost k vyznání lásky?

14. únor je svátkem všech zamilovaných. Slavíte svátek sv. Valentýna nebo ho ignorujete? Je to příležitost, jak někomu dát najevo, že ho milujeme? Můj článek o tom, jak jsem tento svátek slavila i neslavila já.

14.2.2019 v 12:45 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 302 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Podivný případ se psem“ od Marka Haddona

Detektivní novela „Podivný případ se psem“ nám předkládá nejen záhadu mrtvého psa zabitého vidlemi, ale také přibližuje svět patnáctiletého autistického chlapce Christophera. Ten se totiž rozhodl, že vraha zabitého psa vypátrá...

12.2.2019 v 18:34 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 151 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Co mi dalo a vzalo 10 let působení jako blogerky na iDNES.cz

Jsem blogerkou iDNES.cz 10 let. Vydala jsem víc jak 400 článků. Oslovila jsem téměř 1.800.000 čtenářů. Našla jsem kamarádky a dobré přátele. Co mi dalo blogování? A co mi vzalo? A stálo to zato? Upřímně a otevřeně o blogování.

8.2.2019 v 19:08 | Karma článku: 24.51 | Přečteno: 698 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Život v jednom ohni“ od Reinharda Bonnke

Německý evangelista Reinhard Bonnke přináší ve své autobiografii ohlédnutí za svým životem a za čtyřiceti roky služby kázání evangelia Ježíše Krista. Skvělá, dobrodružná, napínavá a podmanivá kniha, kterou si musíte přečíst!

5.2.2019 v 21:31 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 153 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Milan Kalous

Čest poraženým

Globalizace prý rozkládá vztahy v rodinách. Taková fráze. Taková blbost. Bude to ale zřejmě pravda. Když jsme tu měli Ústřední výbor plný debilů, silnou STB a jasný vliv KGB, lidi drželi více při sobě. Taková blbost!

22.2.2019 v 8:01 | Karma článku: 5.92 | Přečteno: 209 | Diskuse

Šárka Medková

"Jedeme do Králova Dvora a on v Berouně neřekne ani Beroun"

Rozhodla jsem se vyrazit si s naším synem na výlet. Mám konečně dovolenou, spoustu času a chuť cestovat. Jako cíl jsem, po domluvě s kamarádkou, vybrala město Beroun.

20.2.2019 v 17:50 | Karma článku: 21.89 | Přečteno: 889 | Diskuse

Miroslav Pavlíček

Dívka s plavými vlasy

Medici jsou tam (rozuměj v Praze) a juristé/ a mladí, pěkní kněží/ Ti mnoho v knihách zajisté/ víc ještě u holek leží. František Gellner – Radosti života

20.2.2019 v 16:37 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 370 | Diskuse

Jakub Kouřil

Hra

Byla jednou jedna babka, a ta měla čtyři jabka. Nebyla to obyčejná babka, ale jabkojedka a ty jablíčka nebyla obyčejná, ale kouzelná. Jsme přece v pohádce a v pohádce se bez kouzlení neobejdeme.

20.2.2019 v 13:53 | Karma článku: 6.20 | Přečteno: 134 | Diskuse

David Snítilý

Hokejový táta 4 – lži bez sexu zato s videem

Před vchodem postávala učitelka se dvěma policisty. Míša na nich mohl oči nechat. „Vidíš, došlo na má slova, pořád Ti říkám, že rosteš pro kriminál,“ střílím od boku. „Míša, takovej andílek,no to snad ne?“ hájí ho učitelka.

20.2.2019 v 9:29 | Karma článku: 12.05 | Přečteno: 561 | Diskuse
Počet článků 410 Celková karma 18.19 Průměrná čtenost 4464

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz