Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. března 2020 Taťána

Co se skrývá za evropskou integrací? – 6. díl

16. 11. 2009 12:00:00
Brian White stále seděl ve svém křesle a upřeně se díval na fotografie, které před pár okamžiky vyndal ze žluté obálky od messengera. Přemýšlel, jak rychle se všechno odehrálo. Kdo by si pomyslel – jak rychle se může během chvilky

KDO JE KDO - Brian White - pětapadesátiletý šéfredaktor vede The European Daily. Pod jeho vedením vychází jeden z největších deníků ve Velké Británii posledních sedm let. Obtloustlý, ale zároveň srdnatý šéfredaktor zasvětil svůj život práci v redakcích papírových novin. Stojí si za svými názory a totéž očekává od svých podřízených. Redaktorům nechává volnou ruku jak jen je to možné, pokud ovšem odvádí dobrou práci. Je třicet let šťastně ženatý s milovanou Elaine, se kterou má děti Charlese a Sarah.

Byla to tak dobře naplánovaná akce, důmyslný plán, dobře nastražená past... jak ho zkompromitovat, mít ho v hrsti. A on se nechal nachytat! Jako malý kluk, kterého nachytali na švestkách!

Za pár minut začínala ranní porada k zítřejšímu vydání deníku The European Daily. Musel se připravit... Rychlými pohyby shrnul fotografie na hromadu, vložil je zpátky do obálky, došel ke svému malému sejfu v kanceláři. Odemkl a kompromitující materiály tam uložil a pečlivě za sebou sejf zamkl.

Snažil se nemyslet na to, co se událo a jak ho Schneider držel „pod krkem" a vyhrožoval mu, že fotky pošle jeho manželce i dětem... Ale ani uklizení fotek z pracovního stolu v kanceláři nemohlo vyřešit problém, do kterého se teď dostal.

KDO JE KDO - Günter Schneider - sedmdesátiletý muž, tajný člen vnější skupiny Bildenberg, jeden z tzv. Dvanáctky. Žije převážně v Německu.

Jeden okamžik rádoby chvilkového štěstí, který začal jako nezávazný flirt na večírku a skončil zřejmě nocí plnou vášně, na kterou si téměř nepamatoval, mohl teď zničit všechno, čeho si ve svém životě vážil. Jeho dobré jméno, pověst, šťastné manželství s Elaine a pošpinit jeho děti. O kariéře šéfredaktora v deníku ani nemluvě.

Jedno ale bylo jasné už v tuto chvíli. Jeho žena Elaine neměla o ničem ani zdání. Vážil si ji a miloval a v manželství, které spolu sdíleli už třicet let, byl šťastný. I když se prozatím nemusel obávat, že by se někdo o něčem dozvěděl, nevěděl kolik podobných fotografií koluje po světě a válí se v šuplících členů Bildenbergu.

Rozhodl se proto, že se k aférce postaví čelem a svěří se vším manželce a dětem. Bude to těžké, ale vydírat se nenechá. Věděl, že s Elaine má pevný vztah a mohl jí věřit. Doufal, že u ní najde pochopení.

Ale co s Jane? Měl k ní důvěru od první chvíle, kdy ji uviděl sedět naproti sobě v kanceláři při prvním pohovoru, kdy za ním přišla a žádala ho o práci v deníku. Od té doby uplynulo už mnoho let a on věděl, že se v ní nezklamal.

KDO JE KDO - Jane Spencer - jednatřicetiletá novinářka, která několik let pracuje především pro The European Daily. Deník vychází ve Velké Británii. Ve volném čase občas přispívá také do dalších médií. Vystudovala žurnalistiku na univerzitě. Věří, že novinařina není zaměstnání, ale celoživotní poslání, kterému musí dobrý novinář přinášet oběti. Jane je rozvedená a bezdětná.

Byla pracovitá, měla dobré nápady a deníku přinášela témata, které jim ostatní deníky jen záviděly. Byla součástí kolektivu a ostatní redaktoři ji měli rádi.

Několik posledních let pracovala sama nebo ve spolupráci s ostatními redaktory z jiných deníků. Protože však stála psala o událostech, které byly zajímavé a čtenost deníku se stabilně díky Jane držela poměrně vysoko, nemohl ji bránit.

Naopak, snažil se jí vyhovět, aby mohla více času trávit mimo redakci. Věděl, že se na ni může spolehnout a Jane dodrží slovo a pošle svůj článek v dohodnutý termín uzávěrky, i kdyby byla na druhé straně světa.

Briana trápilo, že ji obětoval. Snažil se uchlácholit své svědomí chabou odpovědí sám sobě: To by přece na mém místě udělal každý! Bylo to rozhodnutí - buď já nebo ona! On se rozhodl zachránit sebe a ji vyhodit. Po poradě ji zavolá do Bruselu a domluví se s ní, aby co nejdříve přijela do Londýna. Čím dřív ji všechno otevřeně poví, tím líp.

Brian si vzal diář s kontakty a hledal telefonní čísla na kolegy z ostatních deníků, se kterými se znal už celé roky. Chtěl je požádat, zda by Jane nemohla pracovat pro ně...

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY?

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi. book

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 16.11.2009 12:00 | karma článku: 11.78 | přečteno: 1124x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Copak není ve vládě aspoň jeden člověk, který má kolem sebe důchodce?

Premiér Andrej Babiš třikrát navrhl doporučenou dobu nakupování pro důchodce během ČR v karanténě. Dvakrát se netrefil, ale třetí termín už vychytal! To není z třináctičlenné vlády nikdo, kdo by znal zvyky seniorů?

24.3.2020 v 0:27 | Karma článku: 25.62 | Přečteno: 1478 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše“ od Johna Graye

Vynikající kniha Dr. Graye odkrývá, jak veliké rozdíly jsou mezi muži a ženami. Na praktických příkladech vysvětluje, jak rozdílně myslíme, cítíme, komunikujeme, ale i řešíme problémy. Kniha, kterou by si měl přečíst každý!

21.3.2020 v 21:35 | Karma článku: 12.32 | Přečteno: 357 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Slovo naděje pro neklidné časy

Žijeme v nejisté době. Špatných zpráv kolem pandemie koronaviru je všude dost. Proto jsem se rozhodla pravidelně psát povzbudivé duchovní články, o tom, jaký je Bůh, jak mluví a co chce dělat v našich životech.

20.3.2020 v 19:40 | Karma článku: 11.32 | Přečteno: 178 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Noste roušky, zachráníte druhým život. Anebo svůj vlastní?

Politici apelují na nošení roušek. Co když se ztrapníme? Vždyť roušku nikdo v našem okolí nenosí... V roce 2006 jsem vážně onemocněla, moje imunita byla dost špatná. Stačilo jediné zakašlání člověka a pro mě to mělo vážné následky.

16.3.2020 v 22:38 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 681 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Liběna Hachová

Výjimečný den

Sobota jako malovaná, řeknu Vám. Člověk by čekal úplně běžný, obyčejný den, a zatím byl plný zázraků.

28.3.2020 v 19:20 | Karma článku: 9.83 | Přečteno: 196 | Diskuse

David Snítilý

Zkrocení zlé ženy

Leží a vzdychá - její vzdor, její pýcha. Proč jen se rozhodla vzdát? Jeho postel je jeviště - pro přídavek přijď příště ... uvidíš, co jsi dosud neviděla. Veškeré nástrahy, pasti - vedoucí k slasti ... přijímá rozechvělá.

28.3.2020 v 19:11 | Karma článku: 9.88 | Přečteno: 204 | Diskuse

Jan Šik

Dívka, co četla u vody a prudil ji hastrman

Každý člověk nosí brýle. Dívá se přes ně na svět kolem sebe. Někomu ukazují krásu a jinému věci, kvůli kterým si na všechno stěžuje. Je jenom na nás, jaké brýle si pro svůj život vybereme.

28.3.2020 v 18:00 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 189 | Diskuse

Marek Ryšánek

Biblická hodina na 25. 3. - Víš kým jsi - nový začátek

Mistr vyprávěl příběh o drahocenné starožitné misce, jejíž prodej ve veřejné dražbě vynesl jmění.. Patřila tulákovi, který zemřel v bídě, aniž by o hodnotě misky s níž žebral o drobné, něco tušil.

28.3.2020 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Něco o rozměrech ženy

Nemusíte shánět krejčovský metr, přeměřila jsem vše za vás. Vy si jen přečtěte výsledné míry, snad vás pobaví.

28.3.2020 v 10:43 | Karma článku: 31.23 | Přečteno: 704 | Diskuse
Počet článků 474 Celková karma 21.23 Průměrná čtenost 4243

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz