Co se skrývá za evropskou integrací? – 2. díl

6. 11. 2009 9:02:00
Toho listopadového dne si David Owen přivstal. Seděl v křesle malého bruselského hotelu a pročítal článek s názvem Co se skrývá za evropskou integrací?, který spolu s Jane včera dopsali. Už se blížil ke konci, když v nejsledovanější evropské televizi The European Channel vysílali zprávy. Bylo sedm hodin ráno a televizní reportérka informovala o zvlášť brutální vraždě novináře Die Algemeine Zeitung.

KDO JE KDO - Europol - evropská policejní služba (pracuje stejně jako americká federální služba), která působí ve 47 státech Evropské unie.

Případ vyšetřovali policisté z Europolu na místě činu v malém německém městě Miltenberg. David nesledoval zprávy nijak pozorně, nepřikládal zprávám The European Channel velký význam, raději se díval na BBC. Věděl, že The European Channel zpracovává zpravodajství a vůbec všechno, co vysílá, tendenčně ve prospěch EU. tv

Jakmile však David uslyšel jméno kolegy Maxe Wensteina, se kterým se ještě předevčírem viděl, podíval se rychle na obrazovku plazmy.

Kameraman, který zabíral pracovníky pohřební služby nakládající přikryté tělo do vozu, si dal záležet. Tělo ani tvář nebyly vidět. Vlastně nebylo vidět skoro nic.

KDO JE KDO - Max Wenstein - osmatřicetiletý novinář pracující pro deník Die Algemeine Zeitung, který vychází v Německu. Znal se s Davidem Owenem a Jane Spencer. V listopadu 2039 byl nalezen mrtvý.

Co si mám o tom myslet?, ptal se David sám sebe. Nevěděl, ale zatím nechtěl dělat ukvapené závěry.

Přestal číst noviny a odešel k notebooku, aby se podíval na zprávy na euronetu. Tam se dozvěděl sice o pár informací víc, ale žádné fotografie s tělem nikde nebyly. Stále mohl, ale taky nemusel zprávě věřit.

Musím si to ověřit, uvažoval rychle David.

KDO JE KDO - Uwe Müller - šedesátiletý šéfredaktor deníku Die Algemeine Zeitung, který vychází v Německu. Starý, nevrlý, ale profesionální šéfredaktor. Vdovec se třemi dospělými dětmi.

Našel svůj starý diář s telefonními čísly a vyhledal kontakt na šéfredaktora Die Algemeine Zeitung Uwe Müllera. Když telefon vyzváněl, podíval se na hodinky a přemýšlel, jestli sedm hodin ráno je brzy nebo tak akorát na ranní telefonát. diary

„Müller", ozvalo se nevrle na druhé straně.

„Dobré ráno, pane Müllere. Tady je David Owen z The European Post. Omlouvám se, že volám tak brzy, ale...", větu nestihl dokončit.

„Pane Owene, nejenže voláte brzy...", na telefonní lince se ozvalo krátké, ale nepřeslechnutelné zavrčení, které se velice nápadně podobalo jedné sprosté nadávce v německém jazyce. „Ano, jsem už vzhůru. A jestli voláte kvůli té vraždě, pak je to pravda. Byl to náš reportér Max Wenstein. Všem je nám to velmi líto, byl to vynikající novinář a skvělý člověk", odpověděl Müller unaveným hlasem.

„Pane Müllere, je to pro mě šok. Mluvil jsem s ním předevčírem, stále tomu nemůžu uvěřit. Jak se to stalo?", zajímal se David.

„Vím, že jste se znali. Těžko říci, co se stalo. Včera přišel do redakce nějaký výhrůžný anonym. Pak mi dnes brzy ráno volali z Europolu, že Maxe našli mrtvého v Miltenbergu," řekl Müller.

„Moc díky. Mohl bych se za vámi stavit osobně?", zeptal se David. phone

„Samozřejmě. Rád vás uvidím. Jestli je to všechno...", nechal Müller nedořečenou větu a naznačoval, že by se rád rozloučil.

„Ano. Uvidíme se za pár dní. Upřímnou soustrast. Nashledanou", řekl David.

„Děkuji, nashledanou", rozloučil se Müller.

David přemýšlel o událostech, které se začaly podivně dávat do pohybu: Předevčírem jsem hovořil s Maxem - měl pro mě zajímavé informace o Bildenbergu... - včera jsem dokončil s Jane článek pro The European Post - včera dostal Max výhrůžný anonym do redakce - dnes je mrtvý - dnes vyšel článek.

Co se bude dít dál?, položil si David sám sobě otázku. Odpovědi neznal. Ale musel se co nejrychleji setkat s Jane, aby jí řekl, co se děje.

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTERGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi. book

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 6.11.2009 9:02 | karma článku: 13.10 | přečteno: 1494x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Svátek sv. Valentýna jako povinnost nebo příležitost k vyznání lásky?

14. únor je svátkem všech zamilovaných. Slavíte svátek sv. Valentýna nebo ho ignorujete? Je to příležitost, jak někomu dát najevo, že ho milujeme? Můj článek o tom, jak jsem tento svátek slavila i neslavila já.

14.2.2019 v 12:45 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 302 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Podivný případ se psem“ od Marka Haddona

Detektivní novela „Podivný případ se psem“ nám předkládá nejen záhadu mrtvého psa zabitého vidlemi, ale také přibližuje svět patnáctiletého autistického chlapce Christophera. Ten se totiž rozhodl, že vraha zabitého psa vypátrá...

12.2.2019 v 18:34 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 151 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Co mi dalo a vzalo 10 let působení jako blogerky na iDNES.cz

Jsem blogerkou iDNES.cz 10 let. Vydala jsem víc jak 400 článků. Oslovila jsem téměř 1.800.000 čtenářů. Našla jsem kamarádky a dobré přátele. Co mi dalo blogování? A co mi vzalo? A stálo to zato? Upřímně a otevřeně o blogování.

8.2.2019 v 19:08 | Karma článku: 24.51 | Přečteno: 698 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Život v jednom ohni“ od Reinharda Bonnke

Německý evangelista Reinhard Bonnke přináší ve své autobiografii ohlédnutí za svým životem a za čtyřiceti roky služby kázání evangelia Ježíše Krista. Skvělá, dobrodružná, napínavá a podmanivá kniha, kterou si musíte přečíst!

5.2.2019 v 21:31 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 153 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Milan Kalous

Čest poraženým

Globalizace prý rozkládá vztahy v rodinách. Taková fráze. Taková blbost. Bude to ale zřejmě pravda. Když jsme tu měli Ústřední výbor plný debilů, silnou STB a jasný vliv KGB, lidi drželi více při sobě. Taková blbost!

22.2.2019 v 8:01 | Karma článku: 5.92 | Přečteno: 209 | Diskuse

Šárka Medková

"Jedeme do Králova Dvora a on v Berouně neřekne ani Beroun"

Rozhodla jsem se vyrazit si s naším synem na výlet. Mám konečně dovolenou, spoustu času a chuť cestovat. Jako cíl jsem, po domluvě s kamarádkou, vybrala město Beroun.

20.2.2019 v 17:50 | Karma článku: 21.89 | Přečteno: 889 | Diskuse

Miroslav Pavlíček

Dívka s plavými vlasy

Medici jsou tam (rozuměj v Praze) a juristé/ a mladí, pěkní kněží/ Ti mnoho v knihách zajisté/ víc ještě u holek leží. František Gellner – Radosti života

20.2.2019 v 16:37 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 370 | Diskuse

Jakub Kouřil

Hra

Byla jednou jedna babka, a ta měla čtyři jabka. Nebyla to obyčejná babka, ale jabkojedka a ty jablíčka nebyla obyčejná, ale kouzelná. Jsme přece v pohádce a v pohádce se bez kouzlení neobejdeme.

20.2.2019 v 13:53 | Karma článku: 6.20 | Přečteno: 134 | Diskuse

David Snítilý

Hokejový táta 4 – lži bez sexu zato s videem

Před vchodem postávala učitelka se dvěma policisty. Míša na nich mohl oči nechat. „Vidíš, došlo na má slova, pořád Ti říkám, že rosteš pro kriminál,“ střílím od boku. „Míša, takovej andílek,no to snad ne?“ hájí ho učitelka.

20.2.2019 v 9:29 | Karma článku: 12.05 | Přečteno: 561 | Diskuse
Počet článků 410 Celková karma 18.19 Průměrná čtenost 4464

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Najdete na iDNES.cz