Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se stalo o Velikonocích a kdo byl vlastně Ježíš?

14. 04. 2017 19:48:00
Proč vlastně slavíme Velikonoce? Kdo byl Ježíš Kristus? Byl Bohem, ale i člověkem, kterým nás, lidi, miloval natolik, že za nás zemřel na kříži. Ježíš je nejen Mesiášem, ale také fajn chlapem pro dobré i zlé časy.

Není to tak dávno, co jsem se seznámila s jedním mladým mužem, kterému jsem se snažila přiblížit Ježíše Krista. Pro něj to byla pouze historická postava. Muž, který kdysi žil a který má co dočinění s křesťanskou vírou, která se dodnes vyznává v různých kostelech.

Já jsem se s ním začala přít, protože se jedná o velmi okleštěný názor, se kterým se nemohu ztotožnit. Kdo tedy byl Ježíš? Jak žil? Co dělal? A co naopak nedělal? Jaké bylo jeho poslání? To všechno se dočteme a dozvíme v Bibli.

JEŽÍŠ BŮH A ČLOVĚK ZÁROVEŇ

Ježíš byl Bohem po svém Otci v nebesích a zároveň byl člověkem po své matce Marii. Narodil se v judském Betlémě (o tom jsou Vánoce) a pak vyrůstal ve své rodině až do svých třiceti let. Vyučil se a stal se tesařem. Ve třiceti letech začal kázat evangelium, dobrou zprávu, o odpuštění hříchů a záchraně duší, když v Něj uvěříme a budeme Ho následovat.

Pokud by se Vám zvěst evangelia zdála nesrozumitelná a složitá, zkuste si pustit toto krátké video, které v několika minutách velice jednoduše ukáže, o co vlastně v křesťanské víře jde a jak to souvisí s Vaším životem.

Já vnímám Ježíše jako Mesiáše (Vykupitele, Spasitele), na kterého tehdejší svět dlouho čekal a vyhlížel Ho, jako zaslíbeného Mesiáše, jehož narození, službu, smrt a vzkříšení předpovídají stovky míst Starého Zákona.

Ježíš byl podle mého názoru muž, se kterým byla prostě radost být! Nebyl odtažitý, náboženský (fanatické dodržování předpisů bez srdce odmítal), přísný, nebyl kritikem (ačkoliv vedl k dodržování Tóry a napomínal její přestupování), který by odsuzoval lidi za jejich chyby.

JEŽÍŠ MILOVAL LIDI BEZPODMÍNEČNĚ, BEZ ROZDÍLŮ A PŘEDSUDKŮ

Jestli něco Ježíš uměl, pak uměl milovat lidi. Všechny lidi bez rozdílů. Byl to muž, který měl otevřené srdce pro každého, koho potkal - pro muže, ženy i děti, pro náboženské učitele té doby (Nikodém, Jairus), ale i laiky, svých dvanáct učedníků i tisíce následovníků. Neměl předsudky vůči bohatým (ale varoval, abychom bohatství milovali více než Boha a ovládala nás chamtivost a sobectví), soucítil s chudými a pomáhal jim (a vybízel k tomu druhé), měl soucit s nemocnými a uzdravoval je, křísil mrtvé a vracel je jejich rodinám, neopovrhoval osamělými (ale dával jim rodiny a společenství), miloval ztroskotance, prostitutky a mafiány a přijímal je takové, jací byli. Všem přinášel stejné evangelium bez rozdílů a dodával lidem naději do budoucnosti, odpouštěl hříchy a prokazoval dobro v každém ohledu.

JEŽÍŠ JAKO MUŽ, SE KTERÝM SE CÍTÍTE V KAŽDÉ SITUACI OPRAVDU DOBŘE

Ježíš byl podle toho, co se dočítám v Písmu nejen Mesiáš, ale také chlap do nepohody, o kterého jste se mohli opřít, když jste to potřebovali, zasmát se s ním, načerpat v neklidném a hektickém světě pokoj, anebo povečeřet, když jste byli zrovna s ním a nestihli jste si nakoupit.

„Každý z nás je stvořen pro Boha a nic jiného, než vztah s Ním nás nikdy nemůže uspokojit.“

Evangelista Reinhard Bonnke

NIKDO NEMÁ VĚTŠÍ LÁSKU NEŽ TEN, KDO POLOŽÍ ŽIVOT ZA SVÉ PŘÁTELE

Ježíš byl Mesiáš, ale zároveň člověk, který miloval lidi, a to tak moc, že se kvůli tomu zřekl svého vlastního života a obětoval ho za nás. Vyměnil si to s námi. Smrt, kterou jsme si zasloužili za své hříchy, podstoupil místo nás. Svou smrtí na golgotském kříži nám vydobyl odpuštění. Přináší nám možnost začít znovu. To všechno dává zdarma a jenom pouhou vírou v Něj, vyznáním Ježíše jako našeho Pána a Zachránce. Právě tímto vyznáním pro nás začíná nový život. Je to věčný život, který na rozdíl od ostatních náboženství a směrů začíná už nyní, tady na zemi.

„Evangelium nebylo dáno k tomu, aby lidi srovnalo do nejnižší možné roviny, ale k tomu, aby tvořilo nová stvoření a dalo veškerou důstojnost Božím synům!“

Evangelista Reinhard Bonnke

VELIKONOCE JSOU OSLAVOU JEŽÍŠOVY SMRTI A VZKŘÍŠENÍ Z MRTVÝCH

V těchto dnech, kdy jsou Velikonoce, si připomínáme na Velký pátek jeho smrt, ale také na velikonoční pondělí jeho vzkříšení z mrtvých. Ježíš jako Boží Syn přemohl smrt a byl třetího dne vzkříšen. Díky tomu, že žije, se s Ním můžeme osobně setkat a poznat Ho a zažívat opět to, co dělal před 2000 lety, kdy chodil po této zemi. Já jsem se s Ním osobně setkala a od té doby nelituji jediného dne, kdy se stal mým Pánem. To je ta dobrá zpráva, to je evangelium!

Krásné velikonoční svátky s živým Ježíšem Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Evangelium v obrazech (fallingplates) dostupné na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=6kvy8MD8zXw

Fotografie je dostupná na Flikr.com zde: www.flikr.com

Evangelizace ohněm, Bonnke, Reinhard, Christus für alle Nationen e.v., Germany, 1997, 269 stran, ISBN 3-931831-33-7.

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 14.4.2017 19:48 | karma článku: 21.86 | přečteno: 895x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Od chlapů, kteří se vysmívají vzdělání, radši pryč!

Jako žena jsem si myslela, že muži budou u své partnerky ocení inteligenci a dobré vzdělání. Normální muži snad... Ale já jsem narazila na ty, pro které bylo moje vzdělání problémem! Zřejmě chtěli blbku... To ale já nejsem!

16.8.2017 v 16:54 | Karma článku: 24.26 | Přečteno: 1468 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Já Robot“ od Isaaca Asimova

Kniha „Já Robot“ od Isaaca Asimova nás zavede do světa budoucnosti, roku 2058. Narazíme na pozitronické mozky robotů, tři zákony robotiky, atomový věk, smrt atomizací, robopsychologii, mezihvězdné skoky, hyperatomové motory...

5.8.2017 v 19:18 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 450 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Když muž řekne, že se cítí jako mladej kluk, zamrazí mě!

Nevím jak vy, milé dámy, ale já to slyšela už několikrát. „Já se s tebou vážně cítím jako mladej kluk!“ řekl muž. Ovšem pozor, to není vyznání lásky! To je šifra! Nenechte se zmýlit, rozluštěte ji dřív, než bude pozdě.

4.8.2017 v 16:45 | Karma článku: 29.46 | Přečteno: 5565 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Dcera“ od Kiery Cassové

Princezna Eadlyn Schreavová z Ileejského království je rodiči postavena před soutěž Selekce, ve které si má vybrat z 35 kandidátů manžela. Jde poručit srdci, aby milovalo na rozkaz? To nám prozradí román „Dcera“ od Kiery Cassové.

29.7.2017 v 17:35 | Karma článku: 11.40 | Přečteno: 255 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Dolejš Koch

„Rozkaz zněl jasně: Sundejte Krndu."

V úterý 15.8. 2017, jsme se šli najíst s přítelkyní na Újezd do mexické restaurace, a protože Kampa je, co by kamenem dohodil, chtěl jsem jí ukázat, onu zmíněnou expozici o povodních a ejhle.

20.8.2017 v 22:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 111 | Diskuse

Irena Fuchsová

Jak ruský tank nepřejel sovětskou vlajku

V květnu 1968 jsem nastoupila do kolínského divadla jako uklízečka a uvaděčka, abych si dva roky počkala, až půjde nápověda do důchodu. V srpnu 1968 mi bylo osmnáct let.

20.8.2017 v 21:22 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 249 | Diskuse

Jiří Míka

Povede feminismus k vyhlazovacím táborům?

Feministické argumenty jsou nesmyslné, ale znepokojila mě i forma, jak bývají prosazovány. A míra jakou se řekněme LGBT+ platforma zaklínila v zákonodárství včetně trestního zákona. A jak pro své účely necitlivě zneužívá děti.

20.8.2017 v 20:12 | Karma článku: 27.40 | Přečteno: 686 | Diskuse

Jan Hájek

Jak bojovat proti terorismu?

Zapálit svíčky obětem. Semknout, spojit se. Dát vlajky zasažené kokality na své fb profilovky. Nebát se otevřeně diskutovat. Poradit se s psychology

20.8.2017 v 19:30 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 435 | Diskuse

Bohumír Kolář

říkanka o kloubech

Pro politiky je dnes nejdůležitější zabezpečení. Přispívá k jejich klidu, kdykoli jsou ohroženi... Zda to přispívá i k občanskému klidu, není jisté! Učme se trpělivosti, všechno vždycky nějak dopadne...

20.8.2017 v 17:00 | Karma článku: 5.03 | Přečteno: 152 | Diskuse
Počet článků 323 Celková karma 21.23 Průměrná čtenost 5120

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.