Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se stalo o Velikonocích a kdo byl vlastně Ježíš?

14. 04. 2017 19:48:00
Proč vlastně slavíme Velikonoce? Kdo byl Ježíš Kristus? Byl Bohem, ale i člověkem, kterým nás, lidi, miloval natolik, že za nás zemřel na kříži. Ježíš je nejen Mesiášem, ale také fajn chlapem pro dobré i zlé časy.

Není to tak dávno, co jsem se seznámila s jedním mladým mužem, kterému jsem se snažila přiblížit Ježíše Krista. Pro něj to byla pouze historická postava. Muž, který kdysi žil a který má co dočinění s křesťanskou vírou, která se dodnes vyznává v různých kostelech.

Já jsem se s ním začala přít, protože se jedná o velmi okleštěný názor, se kterým se nemohu ztotožnit. Kdo tedy byl Ježíš? Jak žil? Co dělal? A co naopak nedělal? Jaké bylo jeho poslání? To všechno se dočteme a dozvíme v Bibli.

JEŽÍŠ BŮH A ČLOVĚK ZÁROVEŇ

Ježíš byl Bohem po svém Otci v nebesích a zároveň byl člověkem po své matce Marii. Narodil se v judském Betlémě (o tom jsou Vánoce) a pak vyrůstal ve své rodině až do svých třiceti let. Vyučil se a stal se tesařem. Ve třiceti letech začal kázat evangelium, dobrou zprávu, o odpuštění hříchů a záchraně duší, když v Něj uvěříme a budeme Ho následovat.

Pokud by se Vám zvěst evangelia zdála nesrozumitelná a složitá, zkuste si pustit toto krátké video, které v několika minutách velice jednoduše ukáže, o co vlastně v křesťanské víře jde a jak to souvisí s Vaším životem.

Já vnímám Ježíše jako Mesiáše (Vykupitele, Spasitele), na kterého tehdejší svět dlouho čekal a vyhlížel Ho, jako zaslíbeného Mesiáše, jehož narození, službu, smrt a vzkříšení předpovídají stovky míst Starého Zákona.

Ježíš byl podle mého názoru muž, se kterým byla prostě radost být! Nebyl odtažitý, náboženský (fanatické dodržování předpisů bez srdce odmítal), přísný, nebyl kritikem (ačkoliv vedl k dodržování Tóry a napomínal její přestupování), který by odsuzoval lidi za jejich chyby.

JEŽÍŠ MILOVAL LIDI BEZPODMÍNEČNĚ, BEZ ROZDÍLŮ A PŘEDSUDKŮ

Jestli něco Ježíš uměl, pak uměl milovat lidi. Všechny lidi bez rozdílů. Byl to muž, který měl otevřené srdce pro každého, koho potkal - pro muže, ženy i děti, pro náboženské učitele té doby (Nikodém, Jairus), ale i laiky, svých dvanáct učedníků i tisíce následovníků. Neměl předsudky vůči bohatým (ale varoval, abychom bohatství milovali více než Boha a ovládala nás chamtivost a sobectví), soucítil s chudými a pomáhal jim (a vybízel k tomu druhé), měl soucit s nemocnými a uzdravoval je, křísil mrtvé a vracel je jejich rodinám, neopovrhoval osamělými (ale dával jim rodiny a společenství), miloval ztroskotance, prostitutky a mafiány a přijímal je takové, jací byli. Všem přinášel stejné evangelium bez rozdílů a dodával lidem naději do budoucnosti, odpouštěl hříchy a prokazoval dobro v každém ohledu.

JEŽÍŠ JAKO MUŽ, SE KTERÝM SE CÍTÍTE V KAŽDÉ SITUACI OPRAVDU DOBŘE

Ježíš byl podle toho, co se dočítám v Písmu nejen Mesiáš, ale také chlap do nepohody, o kterého jste se mohli opřít, když jste to potřebovali, zasmát se s ním, načerpat v neklidném a hektickém světě pokoj, anebo povečeřet, když jste byli zrovna s ním a nestihli jste si nakoupit.

„Každý z nás je stvořen pro Boha a nic jiného, než vztah s Ním nás nikdy nemůže uspokojit.“

Evangelista Reinhard Bonnke

NIKDO NEMÁ VĚTŠÍ LÁSKU NEŽ TEN, KDO POLOŽÍ ŽIVOT ZA SVÉ PŘÁTELE

Ježíš byl Mesiáš, ale zároveň člověk, který miloval lidi, a to tak moc, že se kvůli tomu zřekl svého vlastního života a obětoval ho za nás. Vyměnil si to s námi. Smrt, kterou jsme si zasloužili za své hříchy, podstoupil místo nás. Svou smrtí na golgotském kříži nám vydobyl odpuštění. Přináší nám možnost začít znovu. To všechno dává zdarma a jenom pouhou vírou v Něj, vyznáním Ježíše jako našeho Pána a Zachránce. Právě tímto vyznáním pro nás začíná nový život. Je to věčný život, který na rozdíl od ostatních náboženství a směrů začíná už nyní, tady na zemi.

„Evangelium nebylo dáno k tomu, aby lidi srovnalo do nejnižší možné roviny, ale k tomu, aby tvořilo nová stvoření a dalo veškerou důstojnost Božím synům!“

Evangelista Reinhard Bonnke

VELIKONOCE JSOU OSLAVOU JEŽÍŠOVY SMRTI A VZKŘÍŠENÍ Z MRTVÝCH

V těchto dnech, kdy jsou Velikonoce, si připomínáme na Velký pátek jeho smrt, ale také na velikonoční pondělí jeho vzkříšení z mrtvých. Ježíš jako Boží Syn přemohl smrt a byl třetího dne vzkříšen. Díky tomu, že žije, se s Ním můžeme osobně setkat a poznat Ho a zažívat opět to, co dělal před 2000 lety, kdy chodil po této zemi. Já jsem se s Ním osobně setkala a od té doby nelituji jediného dne, kdy se stal mým Pánem. To je ta dobrá zpráva, to je evangelium!

Krásné velikonoční svátky s živým Ježíšem Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Evangelium v obrazech (fallingplates) dostupné na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=6kvy8MD8zXw

Fotografie je dostupná na Flikr.com zde: www.flikr.com

Evangelizace ohněm, Bonnke, Reinhard, Christus für alle Nationen e.v., Germany, 1997, 269 stran, ISBN 3-931831-33-7.

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 14.4.2017 19:48 | karma článku: 21.86 | přečteno: 842x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Jaké to je randit se skrblíkem?

Muž. Vysoký, štíhlý, usměvavý, milý, uměl zajímavě a barvitě hovořit a vyprávět. Dokázal mě pokaždé rozesmát a byl vůči mně pozorný, naslouchal mi. Jeho vadou charakteru bylo, že to byl skrblík. Miloval peníze a sám sebe, ne mě.

23.6.2017 v 15:52 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 1071 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak jsem si zamilovala pohyb díky aplikaci pedometer

Miluji čtení, psaní článků a knih, sledování filmů a internetového rádia. Co jsem fakt nikdy nemusela, to byl pohyb! Jenže pohybovat se člověk musí. Ale jak to vyřešit? Objevila jsem aplikaci pedometer a pohyb mě začal bavit!

21.6.2017 v 13:20 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 474 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Hodina po půlnoci“ od Hany Marie Körnerové

Rozsáhlý historický román „Hodina po půlnoci“ od spisovatelky Hany Marie Körnerové přináší lásku a romantiku, dobrodružství, války, ale také intriky, zákulisní hry, napínavé zápletky a francouzskou historii na začátku 19. století.

9.6.2017 v 16:58 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 131 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Návod k použití světa“ od Dana Drápala

Kniha „Návod k použití světa“ od Dana Drápala se zabývá klíčovými tématy jako jsou touha po štěstí, úspěch či neúspěch, životní poslání, cena našeho života nebo vnitřní rozměry vztahu s Bohem. Útlá, čtivá a hlavně moudrá kniha!

5.6.2017 v 16:52 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 279 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Stryczek

Na taneční zábavě v Texasu

Byl nám doporučen „super country bar“ někde na hranicích mezi Oklahomou a Texasem. Jeli jsme z města půl hodiny na západ, potom u starého ranče opustili cestu se zpevněným povrchem a zatočili na jih mezi chřestýše do stepi.

24.6.2017 v 9:58 | Karma článku: 11.09 | Přečteno: 191 | Diskuse

Eva Drunecká

Hoď kamenem kdo bez viny

Případ Warmbier rozpoutal vášnivé diskuze. Hororová líčení, předhánění se v líčení hrůz táborů v Severní Korei.

24.6.2017 v 3:39 | Karma článku: 15.14 | Přečteno: 551 | Diskuse

Jiří Fábik

Jak funguje právo – Juvenilní justice.

O tom jak se kradou děti rodičům s pomocí úřadů a s podporou soudů. Práva dle Úmluvy o právech dítěte zřejmě ani jako mezinárodní právní norma nikoho nezajímá.

24.6.2017 v 1:06 | Karma článku: 6.91 | Přečteno: 137 | Diskuse

David Wiltsch

Nezapomeňme si připomenout hrdiny od Zborova

Roku 1917 došlo v rámci Kerenského ofenzívy k bitvě u Zborova, kde prvně nastoupila i Československá brigáda. Z pohledu války nevýznamná bitva. Z pohledu prvního odboje však důležitá událost na cestě k samostatnému stát

23.6.2017 v 17:43 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 351 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jaké to je randit se skrblíkem?

Muž. Vysoký, štíhlý, usměvavý, milý, uměl zajímavě a barvitě hovořit a vyprávět. Dokázal mě pokaždé rozesmát a byl vůči mně pozorný, naslouchal mi. Jeho vadou charakteru bylo, že to byl skrblík. Miloval peníze a sám sebe, ne mě.

23.6.2017 v 15:52 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 1071 | Diskuse
Počet článků 313 Celková karma 15.32 Průměrná čtenost 5200

Narodila jsem v roce 1979 v Hradci Králové. Během svého života jsem se věnovala několika povoláním. Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA, v prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách a píši recenze pro Palmknihy.cz.

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.