Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zákazník není náš pán, ale bezmocná oběť! – II. díl

19. 07. 2016 18:47:00
Reklamační řízení ohledně tenisek značky Converse jsem vyhrála! Vady bot byly kvalitářkou nakonec uznány a peníze jsem dostala zpět. Proč je důležité znát svá práva? Proč se nenechat odbýt? Je skvělé cítit se jako vítěz!

Ve svém dřívějším blogu napsaném 23. června 2016 jsem se zmiňovala, s jakými nešvary jsem se potýkala v reklamačním řízení ohledně zakoupených tenisek značky Converse v obchodě Humanic v Ústí nad Labem.

Jestliže jste můj blog nečetli, pak stojí za to si jej přečíst! Jmenuje se „Zákazník není náš pán, ale bezmocná oběť!“ a najdete ho zde:

http://siander.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=531146

JAK DOPADLO DRUHÉ KOLO REKLAMAČNÍHO ŘÍZENÍ?

Dobrou zprávou je, že mi byly vráceny peníze za tenisky, téměř dva tisíce korun. Což nepovažuji za malé peníze. Zatímco mě vedoucí prodejny Humanic Ústí nad Labem ujišťovala, že není vůbec jisté, kdy dorazí kvalitářka na danou prodejnu, protože jezdí nepravidelně a neví se, kdy a jak budou moje tenisky posouzeny, kvalitářka se objevila během několika dnů.

Posoudila v rámci reklamačního řízení tenisky značky Converse a vyhodnotila boty, které mi během nošení obarvily všechno, s čím přišly do styku, jako nenositelné. Rozhodla v můj prospěch a nařídila, aby mi byly vráceny peníze za boty. Ty jsem také obdržela, když jsem se dostavila na prodejnu.

JAK DOPADLA STÍŽNOST NA VEDENÍ REKLAMAČNÍHO ŘÍZENÍ?

Dne 19. června 2016 jsem odeslala na vedení společnosti Humanic CZ spol. s. r. o. svoji stížnost, kde jsem popisovala způsob reklamačního řízení. To totiž neprobíhalo podle Občanského zákoníku. Ani s přístupem tří pracovnic obchodu Humanic v Ústí nad Labem, se kterými jsem jednala ohledně reklamace bot, jsem nebyla spokojená.

Žádná z nich včetně vedoucí prodejny mě nebyly schopné řádně vyslechnout a adekvátně popsat hlavní vady tenisek, ačkoliv jsem je opakovala stále dokola. Prodavačky včetně toho, kdo posuzoval moje boty v prvním kole reklamačního řízení, neznali zákonné lhůty a důvody pro reklamaci vyplývající z Občanského zákoníku.

Ačkoliv jsem dostala odpověď ze sekretariátu manažera od jisté paní M. Salátové, že se budou mojí stížností zabývat a výsledek mi dají vědět, ani po měsíci jsem nedostala žádnou odpověď. Dosud nevím, jak se vlastně jmenuje příslušný office manager.

CO NAPSAT ZÁVĚREM?

Nenechte se odradit tím, když vás někdo přesvědčuje, stejně jako mně, že v reklamaci bot neuspějete! Na reklamaci máte právo dle Občanského zákoníku. Prodavačky to říkají patrně proto, aby si ulehčily práci, nemusely sepisovat reklamační protokoly a nemusely se vaším případem vůbec zabývat. Tak je to špatně!

Dobrý obchod poznáte podle toho, že vám nejen rádi prodají zboží, ale také, že budou stát na vaší straně, jestliže se vyskytnou problémy u zakoupeného zboží. Poradí vám a také vás tímto řízením provedou. Opět platí přísloví: „Když se chce, tak to jde.“

Jestliže neuspějete v prvním kole reklamace, neklesejte na mysli! Tím to nekončí, i když se to tak může jevit. Odmítněte podle Občanského zákoníku převzít zboží zpět s tím, že nesouhlasíte se závěrem reklamačního řízení. Požadujte sepsání dalšího reklamačního protokolu a stůjte si na svém. Zboží bude posouzeno u vyšší instance nezávisle na prvním výsledku, která posoudí oprávněnost vaší stížnosti znovu.

Jak v prvním kole reklamačního řízení, tak ve druhém, stanoví Občanský zákoník lhůtu 30 dnů na posouzení stavu zboží.

Jestliže prodavačky, které nám ochotně a rádi zboží nabídnou a následně prodají, neznají Občanský zákoník, je to problém. Na to se však nesmíme spoléhat a nechat se tím ukolébat! Musíme znát svá práva a nenechat se odbýt. Naštěstí žijeme v době, kdy je možné si informace zjistit poměrně snadno a argumentovat s odkazem na práva vyplývající ze zákonů. Proč to všechno? Jednoduše řečeno, opět jsem se cítila jako vítěz, když jsem prosadila spravedlnost a měla jsem z toho opravdovou radost. A to za to stojí!

Hodně štěstí v reklamačních soubojích a krásné letní dny vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Fotografie z Flikr.com dostupné zde: https://www.flickr.com/

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 19.7.2016 18:47 | karma článku: 20.75 | přečteno: 1160x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 313 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 2439 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 832 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 215 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 179 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.19 Průměrná čtenost 5091

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.