Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítězství Terezie Kaslové ve sporu s presidentem Zemanem je vítězstvím zdravého rozumu

2. 03. 2016 18:18:00
Vítězství vnučky Ferdinanda Peroutky, Terezie Kaslové, ve sporu o údajný článek "Hitler je gentleman" s presidentem Milošem Zemanem, je nejen vítězstvím soudním, ale také vítězstvím zdravého rozumu nad povýšeností.

Obvodní soud pro Prahu 1 dal vnučce novináře Ferdinanda Peroutky, Terezii Kaslové, ve sporu s Kanceláří prezidenta republiky ČR, za pravdu. Jednalo se o slova presidenta Miloše Zemana, který trval na údajném autorství článku Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“.

Takový článek však Peroutka nikdy nenapsal. I když se ho mluvčí Hradu Jiří Ovčáček snažil ve svém volném čase najít. Rovněž další lidé se stali hledači článku, protože byli motivováni tučnou odměnou vypsanou samotným presidentem.

Přečtěte si také můj blog: „Zemanův nekonečný seriál s údajným Peroutkovým článkem o Hitlerovi“ – zde: http://siander.blog.idnes.cz/c/468415/zemanuv-nekonecny-serial-s-udajnym-peroutkovym-clankem-o-hitlerovi.html

Co všechno soud nařídil? Hrad se musí Terezii Kaslové omluvit osobním dopisem, ve kterém musí zaznít věta: „Česká republika se omlouvá“. Omluva Kaslové bude zveřejněna po dobu třiceti dnů na webu Hradu.

Vítězství Terezie Kaslové ve sporu o článek Ferdinanda Peroutky s presidentem Zemanem je nejen vítězstvím soudním, ale také vítězstvím zdravého rozumu nad povýšeností.

Jestliže sledujete mediální dění kolem presidenta Zemana delší čas, pak víte, že president si na veřejnosti říká a dělá cokoliv. Může se jednat o slova či skutky, které druhé lidi hluboce urážejí, zastrašují či je ponižují. Většina veřejnosti, ať se to jeví proti zdravému rozumu, takové chování presidenta oceňuje a schvaluje, a světe div se, preference oblíbenosti Zemanovi rostou.

Kancelář Hradu a její šéf Vratislav Mynář, mluvčí Ovčáček a lidé z presidentova okolí budou vždycky stát za presidentem. A nejen stát, ale také jeho slova a skutky hájit. Chápu, jsou to jeho lidé. Snad teprve tehdy, když to vzbudí větší nevoli veřejnosti, tak presidentova slova mírní s tím, že to bylo špatně pochopeno veřejností.

Ale neměli by lidé z presidentova okolí občas hlavě státu „nastavit zrcadlo“? Neměli by ho jenom chválit, ale také mu poskytnout zpětnou vazbu, která by presidenta nutila k zamyšlení?

Rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 vymezil konečně zdravé mantinely toho, co si smí president České republiky dovolit a co už je za hranicí. Soudný člověk to ví, uznává to sám, a jestliže se zmýlí, omluví se. Ten, kdo soudný není, musí čelit žalobě a musí mu slova omluvy a jednání nařídit soud. A já toto vítězství vítám!

Krásné dny Vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

KUBIŠTOVÁ, Pavla. iDNES.cz: Peroutkova vnučka zvítězila nad státem. Omluvte se, nařídil Hradu soud. 2. 3. 2016 [cit. 2016-03-02]. Dostupné z: http://zpravy.idnes.cz/zacina-soud-o-peroutkovi-0xv-/domaci.aspx?c=A160301_170846_domaci_pku

Fotografie Terezie Kaslové dostupné na iDNES.cz zde: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?foto1=JB5aa00c_ctk.jpg

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 2.3.2016 18:18 | karma článku: 25.28 | přečteno: 667x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 313 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 2439 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 832 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 215 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 179 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.19 Průměrná čtenost 5091

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.