Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ztracené peníze ve Fio bance nalezeny!

18. 02. 2016 12:40:00
Pravdivý příběh paní Novákové, které se z jejího účtu ve Fio Bance ztratilo 28.000 Kč, má dobrý konec! Po deseti týdnech mlčení Fio banka zareagovala, omluvila se za účetní chybu a peníze paní Novákové vrátila.

PŘÍPAD DŮCHODKYNĚ A JEJÍCH ÚSPOR

Paní Nováková využívala služeb Fio banky na pobočce Budějovické na Praze 4. Pravidelně každý měsíc jí přicházel do banky důchod a ona si na pobočce vybírala určitou částku v hotovosti.

Totéž udělala i v květnu 2015, kdy si vybrala z účtu v hotovosti 5700 Kč na pobočce Budějovická. Po šesti měsících při kontrole internetového bankovního výpisu z účtu zjistila, že ve stejný den byl z jejího účtu proveden další výběr v hotovosti, ale tentokrát to bylo mnohem více, 28.000 Kč.

Tento výběr byl učiněn čtyři minuty po prvním výběru, ovšem neprovedla jej paní Nováková ani její syn, který má k jejímu účtu oprávnění.

Zajímají vás podrobnosti celého příběhu paní Novákové? Blog se jmenuje „Mohou se vám ztratit peníze v bance? Ve Fio bance ano“ a můžete si jej přečíst zde:

http://siander.blog.idnes.cz/c/493263/mohou-se-vam-ztratit-penize-v-bance-ve-fio-bance-ano.html

OBDOBÍ REKLAMACÍ, PROSEB A ŽÁDOSTÍ O JEDNÁNÍ S FIO BANKOU

Paní Nováková podala ve věci ztráty peněz v listopadu 2015 prostřednictvím internetbankingu reklamaci, která však nebyla ani konce ledna 2016 vyřízena. Jedinou reakcí ze strany Fio banky byla výzva doručená paní Novákové 30 dní po podání reklamace (tedy poslední den pro vyřízení reklamace podle reklamačního řádu banky) k doplnění informací o výběru.

Banka se zajímala, zda to opravdu nebyla sama paní Nováková, nebo její syn, kteří tuto částku vybrali. Paní Nováková odpověděla Fio bance negativně a od té doby ji už nikdo nekontaktoval.

V lednu 2016 žádala paní Nováková o podání informace o průběhu vyřizování reklamace, poté kontaktoval banku syn paní Novákové s žádostí o schůzku, ale všechno bezvýsledně.

Paní Nováková se i se synem vydali osobně na pobočku a jednali s ředitelem pobočky Fio banky Budějovická, panem Michalem Burešem. Ten se s případem seznámil a řekl, že kamerový záznam, který zachytil klíčový den v květnu 2015 k dispozici již není. Zároveň však řekl, že v archívu Fio banky dohledají papírový příkaz k výběhu hotovosti z účtu a dají vědět paní Novákové i jejímu synovi výsledky interního šetření.

„Zákon bance ukládá povinnost uchovávat tyto doklady po dobu 5 let.“

Zdeněk Kovář, tiskové oddělení Fio banky

OMLUVA A VRÁCENÍ PENĚZ

Po uplynutí dvou týdnů paní Novákové zavolal člověk z Fio banky a omluvil se za ztrátu peněz, která vznikla v důsledku chybného zaúčtování částky 28.000 Kč. Ztracené peníze byly paní Novákové vráceny na účet do druhého dne.

SELHÁNÍ JEDNOTLIVCE, NEBO CELÉ BANKY?

Ačkoliv celá kauza paní Novákové skončila po dvanácti týdnech omluvou a vrácením peněz, což je potěšující výsledek, zůstává mnoho neobjasněno. V jakém smyslu se mohlo jednat o chybné zaúčtování? Jak se může stát, že banka účtuje transakci, ačkoliv k ní klient nedal pokyn? Šlo o chybu v systému? Anebo to byl něčí úmysl? Byl dohledán papírový příkaz k výběru hotovosti? Jestliže ano, jaká částka tam byla uvedena? Bylo více takových příkazů? Ponese za to někdo zodpovědnost? A co kdyby na to klient při kontrole výpisu z účtu nepřišel? A kde skončily ty peníze? Někdo si je fyzicky odnes? Nebo šlo jenom o administrativní přesuny částek? Odpovědí se patrně nedočkáme...

Krásné dny a úspory v bezpečí u dobré banky vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie a odkazy:

Logo Fio banky dostupné na www.google.cz

http://siander.blog.idnes.cz/c/493263/mohou-se-vam-ztratit-penize-v-bance-ve-fio-bance-ano.html

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 18.2.2016 12:40 | karma článku: 20.88 | přečteno: 999x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 313 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 2439 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 832 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 215 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 179 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.19 Průměrná čtenost 5091

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.