Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recenze knihy Dereka Prince – Životní cíl: Činit Boží vůli

27. 01. 2016 15:45:00
Kniha s názvem „Životní cíl: Činit Boží vůli“ od celosvětově známého biblického učitele a pastora Dereka Prince přináší to, po čem se mnozí z nás ptají a hledají. Knížka přináší nové pohledy, jak naplnit Boží vůli v našem životě.

PROČ PRÁVĚ TATO KNHA?

Od Dereka Prince jsem četla už více než deset knih, chtěla jsem si tedy přečíst i tento titul. Rovněž ústřední téma knížky, činit Boží vůli v našich životech jako cíl, ke kterému směřujeme, je pro mě osobně jako pro věřícího člověka, každodenním tématem.

„Není nic tragičtějšího, než když lidský život nemá žádný cíl. Míříte-li k ničemu, můžete si být jistí, že toho dosáhnete. Můžete mít talent, inteligenci, zvláštní schopnosti, avšak bez cíle skončí váš život frustrací, a jen máloco z toho, čeho dosáhnete, bude mít trvalou hodnotu.“

Derek Prince

CO KNIHA PŘINÁŠÍ ZAJÍMAVÉHO?

Autor knihy se velmi srozumitelným, ale zároveň hlubokým pojetím zabývá, co bylo pro Pána Ježíše Krista klíčové na této zemi – tedy poznat a činit Boží vůli.

Zároveň na jeho příkladu názorně ilustruje, jak i my, křesťané, můžeme stejným způsobem (tím, že se budeme učit od svého Učitele a Pána) naplnit Boží vůli ve svých životech.

Derek Prince rozebírá několik novozákonních míst, které se k činění Boží vůle vztahují, a následně ukazuje, jak bychom tato místa mohli převést do praxe.

„Činění vůle Boží vždycky přináší slávu Bohu. Ať tě Bůh povolá k jakémukoliv úkolu, děláš-li ho svědomitě a dokončíš-li ho, můžeš přinést slávu Bohu.“

Derek Prince

Ježíš měl během svého života na zemi jediný cíl – činit Boží vůli a to takovým způsobem, aby mohl na konci svého života říci: „Zjevil jsem tvou (Otcovu) slávu na zemi; dílo, jež jsi mi svěřil, jsem vykonal.“ (Janovo evangelium 17,4).

Také my máme znát Boží vůli, naplnit ji a má být na nás vidět Boží sláva, která přinese poznání Boha v naší rodině, přátelům a kolegům v zaměstnání. Máme žít tak, abychom mohli na konci svého života s klidným svědomím říci totéž, co Ježíš.

„Úkol, který ti Bůh určil, může být jednoduchý, nenápadný a obyčejný. Může znamenat, že máš být co nejlepší manželkou a matkou, řádným manželem a otcem, zdatnou sekretářkou, nebo dobrým obchodníkem. Ať je úkol jakýkoli, dokončíš-li ho a děláš-li ho svědomitě, přineseš slávu Bohu.“

Derek Prince

KLADY A NEGATIVA KNIHY

Na malém počtu stránek (39 stran) se autorovi podařilo objevit a předat tajemství, jak poznat a naplnit Boží vůli.

Negativum vidím jen v tom, že autor nepoužil své bohaté osobní zkušenosti s hledáním, poznáním a činěním Boží vůle ve svém životě a v knize nezmínil žádný konkrétní příklad ze svého života.

Každý příklad ze skutečného života je pro mě vždy velkým povzbuzením a Derek Prince to tak obvykle dělává. Ostatně celý život Dereka Prince byl jedním velkým svědectvím, že Bů je velký a jedná v každé situaci, i v těch nejnemožnějších. Zde mi toto však chybělo.

Derek Prince (*1915 – 2003†) se narodil v Indii britským rodičům. Získal univerzitní vzdělání v řečtině a latině na Eton College a Cambridge University ve Velké Británii. Byl odborným asistentem v oboru starověké a moderní filosofie na univerzitě King ́s College. Vystudoval hebrejštinu a aramejštinu na Hebrew University v Jeruzalémě. Kromě toho ovládal mnoho moderních jazyků. Jako voják britské armády se v roce 1941 setkal s Ježíšem Kristem, což zásadně změnilo jeho život. Stal se biblickým učitelem a jeho každodenní rádiové vysílání „Dnes s Derekem Princem“ zasahuje více, než polovinu světa. Napsal 50 knih, nahrál 450 audio kazet a 150 videokazet. Mnoho z nich bylo přeloženo do více než 80 jazyků. Je uznávám všemi denominacemi.

KOMU BYCH KNIHU DOPORUČILA?

Knihu bych doporučila jak nevěřícím lidem, kteří se zajímají o hledání Boží vůle, tak křesťanům. Ačkoliv se jedná o rozebírání biblických veršů, které již jako křesťané známe, přesto tato rozšiřuje nové obzory ohledně hlavního tématu.

Krásné dny a poznání Boží vůle v našich životech vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Odkazy a fotografie:

Web a CV Dereka Prince, Derek Prince Ministries dostupné: http://www.derekprince.cz/index.html

PRINCE, Derek, Životní cíl: Činit Boží vůli. Kontakt cz, s.r.o., vydavatelství Postilla, Praha: 2009. 39 stran. ISBN 80-86442-50-0

Foto dostupné z webové stránky Wikipedia – https://en.wikipedia.org/wiki/Derek_Prince

Fotografie knihy dostupná z webové stránky Rosa.sk

http://www.rosa.sk/sk/katalog-tovaru/knihy/duchovny-zivot/zivotni-cil-cinit-bozi-vuli

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 27.1.2016 15:45 | karma článku: 13.94 | přečteno: 241x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 313 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 2439 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 832 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 391 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 15.49 | Přečteno: 200 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.07 | Přečteno: 178 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 375 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.19 Průměrná čtenost 5091

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.