Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zrušit profil na Facebooku

14. 09. 2015 17:37:00
Po dlouhých sedmi letech jsem dospěla k závěru, že svůj profil na sociální síti Facebook zruším. Kam se obrátit? Jaké jsou možnosti? Jak to probíhá? Jak dlouho? Co všechno byste měli vědět?

Tento blog je podrobným textem, který zaznamenává moji osobní zkušenost. Jestliže uvažujete o odchodu z Facebooku, pak by pro vás mohl být tento text zajímavý.

ZALOŽIT PROFIL JE JEDNODUCHÉ, TĚŽŠÍ JE ZRUŠENÍ

Profil jsem si na Facebooku založila v roce 2008. Tehdy jsem potřebovala e-mailovou adresu a zvolené heslo, bylo to celkem jednoduché.

Pokud by vás zajímalo, co mě vedlo k přidání se k Facebooku, pozitiva i jeho negativa, případně, jaké důvody mě vedly ke zrušení, pak si přečtěte můj blog – CO MI FACEBOOK DAL A VZAL - http://siander.blog.idnes.cz/c/476249/co-mi-facebook-dal-a-vzal.html

Nastavení uživatelského profilu bylo jednoduché, přehledné a mě jako uživatelce poskytovalo to, co jsem potřebovala.

S přibývajícími uživateli po celém světě se začalo všechno zdokonalovat a domýšlet do naprostých detailů. Původní jednoduché nastavení Facebooku se postupně rozšířilo na dalších, asi sedm, nabídek, které obsahovaly další podnabídky a ty zase další. Bylo pro mě snadné se v nabídkách ztratit.

VYMAKANÁ NÁPOVĚDA

Jestliže jsem si nevěděla rady, byla k dispozici vymakaná nápověda. Ovšem i ta byla detailně propracovaná takovým způsobem, že než jsem se k něčemu dobrala/dočetla, zabralo mi to hodně času. Často jsem se spokojila s tím, že jsem pomoc prostě nenašla.

Několikrát jsem hledala kontakt na nějaký helpdesk, ale když jsem tam napsala, nikdo mi neodpověděl. Jako obyčejný uživatel počítačových programů, a ne specialista kovaný v IT, jsem si tedy kladla otázku, jestli budu vůbec schopna najít radu, jak zrušit profil.

Vydala jsem se tedy do nápovědy, kde jsem našla dvě varianty: JAK DEAKTIVOVAT ÚČET a JAK ZRUŠIT ÚČET. To jsem našla celkem snadno, zabralo mi to pár vteřin.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DEAKTIVACÍ A ZRUŠENÍM ÚČTU?

Zrušení Facebooku znamená definitivní odříznutí se od sociální sítě a návrat zpět už nikdy nebude možný. Nikdy se už nepřihlásíte. Váš profil s vaším jménem bude definitivně zrušen.

Zrušením profilu na Facebooku jste informováni, že přijdete o své přátele, možnost veřejně šířit fotografie, videa a rozšiřovat své sociální sítě. Dozvíte se něco v tom smyslu, že je škoda, že opouštíte Facebook a že byste si to měli zcela jistě rozmyslet.

Proto Facebook nabídne mírnější variantu, deaktivaci účtu na Facebooku. To je z hlediska Facebooku preferovaná nabídka. Jedná se o dočasné pozastavení vašeho profilu s pootevřenými dvířky, abyste se mohli časem vrátit.

Já jsem se rozhodla pro zrušení Facebooku jednou provždy. Když jsem tuto volbu potvrdila, dozvěděla jsem se, že to bude opravdu velká škoda a znovu se mě zeptali, zda jsem své rozhodnutí důkladně uvážila. A znovu... Přijdete o přátele, fotografie, videa, nebudete moci se už nikdy vrátit.

ZRUŠENÍ ÚČTU ZA 90 DNŮ? ŽERT?

Potvrdila jsem volbu a byla jsem informována, že definitivní zrušení mého účtu bude trvat až 90 dnů. To mě překvapilo! Nenechala jsem se tím zastrašit a potvrdila jsem znovu volbu, že to beru na vědomí a trvám si na svém. Poté jsem byla požádána o zadání hesla.

Následoval malý test spočívající v tom, že ze skupiny dvaceti fotografií zvířat potvrdíte jen jeden druh, v mém případě to byly psi. Vizuální test jsem zdárně složila a dozvěděla jsem se už mnohem příznivější zprávu – můj profil bude zrušen do čtrnácti dnů! Tak vida! To si pospíšili, pomyslela jsem si.

Dále jsem se dozvěděla, že i nadále během těchto dvou týdnů se mohu kdykoliv přihlásit ke svému profilu a mohu jej spravovat a komunikovat.

Přihlásila jsem se třikrát, a byť jsem zadala správné přihlašovací jméno a heslo, nikdy jsem se už ke svému účtu nedostala. Skončila jsem na jakémsi rozhraní, kde jsem si mohla pasivně prohlížet profily svých facebookových přátel, ale nemohla jsem vyvíjet žádné aktivity.

O to více jsem byla ráda, že jsem celý týden předtím věnovala mazání veškerých svých příspěvků, videí a alb fotografií. Říkala jsem si, že je dobré odejít a mít po sobě uklizeno (byť si nedělám iluze, že cokoliv člověk jednou někam v internetovém/facebookovém světě napsal, tak je to někde uloženo).

Ke konečnému zrušení Facebooku došlo v mém případě za 13 dnů. Zjistíte to snadno, přihlásíte se a jste informováni, že máte nesprávný email (i když máte správný) a také, že tento e-mail nepatří k žádnému účtu. Co že se to stalo? Dosáhli jste svého! Váš účet na Facebooku byl navždy zrušen.

Příjemné dny vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a zdroje:

https://cs-cz.facebook.com/notes/potraviny-na-pran%C3%BD%C5%99i/pravidla-komunikace-na-profilu/4629849371383

www.google.cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 14.9.2015 17:37 | karma článku: 19.97 | přečteno: 1132x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 313 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1342 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 2439 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 832 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 15.77 | Přečteno: 215 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.42 | Přečteno: 179 | Diskuse

Karel Trčálek

Má Protiproud pravdu, bude pozítří konec světa?

Kontrarevoluční magazín Petra Hájka predikuje na víkend (má pršet) konec světa. Já říkám: „Díky bohu, však už je na čase!“

21.9.2017 v 18:39 | Karma článku: 9.13 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.19 Průměrná čtenost 5091

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.