Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se skrývá za evropskou integrací? – 6. díl

16. 11. 2009 12:00:00
Brian White stále seděl ve svém křesle a upřeně se díval na fotografie, které před pár okamžiky vyndal ze žluté obálky od messengera. Přemýšlel, jak rychle se všechno odehrálo. Kdo by si pomyslel – jak rychle se může během chvilky člověku změnit celý život?

KDO JE KDO - Brian White - pětapadesátiletý šéfredaktor vede The European Daily. Pod jeho vedením vychází jeden z největších deníků ve Velké Británii posledních sedm let. Obtloustlý, ale zároveň srdnatý šéfredaktor zasvětil svůj život práci v redakcích papírových novin. Stojí si za svými názory a totéž očekává od svých podřízených. Redaktorům nechává volnou ruku jak jen je to možné, pokud ovšem odvádí dobrou práci. Je třicet let šťastně ženatý s milovanou Elaine, se kterou má děti Charlese a Sarah.

Byla to tak dobře naplánovaná akce, důmyslný plán, dobře nastražená past... jak ho zkompromitovat, mít ho v hrsti. A on se nechal nachytat! Jako malý kluk, kterého nachytali na švestkách!

Za pár minut začínala ranní porada k zítřejšímu vydání deníku The European Daily. Musel se připravit... Rychlými pohyby shrnul fotografie na hromadu, vložil je zpátky do obálky, došel ke svému malému sejfu v kaceláři. Odemknul a kompromitující materiály tam uložil a pečlivě za sebou sejf zamknul.

Snažil se nemyslet na to, co se událo a jak ho Schneider držel „pod krkem" a vyhrožoval mu, že fotky pošle jeho manželce i dětem... Ale ani uklizení fotek z pracovního stolu v kanceláři nemohlo vyřešit problém, do kterého se teď dostal.

KDO JE KDO - Günter Schneider - sedmedesátiletý muž, tajný člen vnější skupiny Bildenberg, jeden z tzv. Dvanáctky. Žije převážně v Německu.

Jeden okamžik rádoby chvilkového štěstí, který začal jako nezávazný flirt na večírku a skončil zřejmě nocí plnou vášně, na kterou si téměř nepamatoval, mohl teď zničit všechno, čeho si ve svém životě vážil. Jeho dobré jméno, pověst, šťastné manželství s Elaine a pošpinit jeho děti. O kariéře šéfredaktora v deníku ani nemluvě.

Jedno ale bylo jasné už v tuto chvíli. Jeho žena Elaine neměla o ničem ani zdání. Vážil si ji a miloval a v manželství, které spolu sdíleli už 30 let, byl šťastný. I když se prozatím nemusel obávat, že by se někdo o něčem dozvěděl, nevěděl kolik podobných fotografií koluje po světě a válí se v šuplících členů Bildenbergu.

Rozhodl se proto, že se k aférce postaví čelem a svěří se vším manželce a dětem. Bude to těžké, ale vydírat se nenechá. Věděl, že s Elaine má pevný vztah a mohl jí věřit. Doufal, že u ní najde pochopení.

Ale co s Jane? Měl k ní důvěru od první chvíle, kdy ji uviděl sedět naproti sobě v kanceláři při prvním pohovoru, kdy za ním přišla a žádala ho o práci v deníku. Od té doby uplynulo už mnoho let a on věděl, že se v ní nezklamal.

KDO JE KDO - Jane Spencer - jednatřicetiletá novinářka, která několik let pracuje především pro The European Daily. Deník vychází ve Velké Británii. Ve volném čase občas přispívá také do dalších médií. Vystudovala žurnalistiku na univerzitě. Věří, že novinařina není zaměstnání, ale celoživotní poslání, kterému musí dobrý novinář přinášet oběti. Jane je rozvedená a bezdětná.

Byla pracovitá, měla dobré nápady a deníku přinášela témata, které jim ostatní deníky jen záviděly. Byla součástí kolektivu a ostatní redaktoři ji měli rádi.

Několik posledních let pracovala sama nebo ve spolupráci s ostatními redaktory z jiných deníků. Protože však stála psala o událostech, které byly zajímavé a čtenost deníku se stabilně díky Jane držela poměrně vysoko, nemohl ji bránit.

Naopak, snažil se jí vyhovět, aby mohla více času trávit mimo redakci. Věděl, že se na ni může spolehnout a Jane dodrží slovo a pošle svůj článek v dohodnutý termín uzávěrky, i kdyby byla na druhé straně světa.

Briana trápilo, že ji obětoval. Snažil se uchlácholit své svědomí chabou odpovědí sám sobě: To by přece na mém místě udělal každý! Bylo to rozhodnutí - buď já nebo ona! On se rozhodl zachránit sebe a ji vyhodit. Po poradě ji zavolá do Bruselu a domluví se s ní, aby co nejdříve přijela do Londýna. Čím dřív ji všechno otevřeně poví, tím líp.

Brian si vzal diář s kontakty a hledal telefonní čísla na kolegy z ostatních deníků, se kterými se znal už celé roky. Chtěl je požádat, zda by Jane nemohla pracovat pro ně...

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTERGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi. book

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 16.11.2009 12:00 | karma článku: 10.79 | přečteno: 1102x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 304 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1339 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 2414 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 831 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Jaroslav Kuthan

Průšovi já práci hledat nebudu! (povídka)

Když Průša vlezl do mé kanceláře (ano, mám svou kancelář), musel jsem vynaložit obrovské úsilí, abych na sobě nedal znát radost.

19.9.2017 v 14:00 | Karma článku: 10.27 | Přečteno: 295 | Diskuse

Tereza Špetlíková

Sluhové zla jsou zpět v PAX číslo 5

Chytlavá, tajemná, hravá a s detektivní atmosférou... Taková je úvodní znělka nového pokračování osudu vyvolených bratrů Alrika a Vigga, kterým svůj hlas opět propůjčil Jan Vondráček.

19.9.2017 v 8:17 | Karma článku: 3.42 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jan Zerbst

Cesta k lidskému zatracení - 1. jednání / 11. - 12. obraz

Velitel Kämpf musí přistoupit na nový plán poprav, zatímco Kurt Gemeier se musí vyrovnat s tím, že poprvé vraždil. Délka tohoto textu je cca 8 minut.

19.9.2017 v 7:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 |

Marcela Valouchová

Šutr 15 - Návrat

Byli v polovině cesty domů. Roman stále hýřil optimismem a vzpomínkami na rodnou planetu. „Vždy jsem cestoval, nevěřil jsem, že se mi bude tolik stýskat. Myslím, že se teď usadím a budu si chvíli užívat.

18.9.2017 v 7:20 | Karma článku: 3.86 | Přečteno: 105 | Diskuse

Dita Jarošová

Sny ukáží svou tvář...

Vilma tedy měla spoustu snů, jako že plánů, ale také se jí spousta věcí zdála. Bylo to zajímavé. Třeba v dětství uměla létat, vlézt do obrazu s mořem (ke kterému nesměla jako i jiní jet), a tam plavat a vozit se na plachetnici.

18.9.2017 v 0:37 | Karma článku: 4.39 | Přečteno: 114 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.18 Průměrná čtenost 5090

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.