Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se skrývá za evropskou integrací? – 2. díl

6. 11. 2009 9:02:00
Toho listopadového dne si David Owen přivstal. Seděl v křesle malého bruselského hotelu a pročítal článek s názvem Co se skrývá za evropskou integrací?, který spolu s Jane včera dopsali. Už se blížil ke konci, když v nejsledovanější evropské televizi The European Channel vysílali zprávy. Bylo sedm hodin ráno a televizní reportérka informovala o zvlášť brutální vraždě novináře Die Algemeine Zeitung.

KDO JE KDO - Europol - evropská policejní služba (pracuje stejně jako americká federální služba), která působí ve 47 státech Evropské unie.

Případ vyšetřovali policisté z Europolu na místě činu v malém německém městě Miltenberg. David nesledoval zprávy nijak pozorně, nepřikládal zprávám The European Channel velký význam, raději se díval na BBC. Věděl, že The European Channel zpracovává zpravodajství a vůbec všechno, co vysílá, tendenčně ve prospěch EU. tv

Jakmile však David uslyšel jméno kolegy Maxe Wensteina, se kterým se ještě předevčírem viděl, podíval se rychle na obrazovku plazmy.

Kameraman, který zabíral pracovníky pohřební služby nakládající přikryté tělo do vozu, si dal záležet. Tělo ani tvář nebyly vidět. Vlastně nebylo vidět skoro nic.

KDO JE KDO - Max Wenstein - osmatřicetiletý novinář pracující pro deník Die Algemeine Zeitung, který vychází v Německu. Znal se s Davidem Owenem a Jane Spencer. V listopadu 2039 byl nalezen mrtvý.

Co si mám o tom myslet?, ptal se David sám sebe. Nevěděl, ale zatím nechtěl dělat ukvapené závěry.

Přestal číst noviny a odešel k notebooku, aby se podíval na zprávy na euronetu. Tam se dozvěděl sice o pár informací víc, ale žádné fotografie s tělem nikde nebyly. Stále mohl, ale taky nemusel zprávě věřit.

Musím si to ověřit, uvažoval rychle David.

KDO JE KDO - Uwe Müller - šedesátiletý šéfredaktor deníku Die Algemeine Zeitung, který vychází v Německu. Starý, nevrlý, ale profesionální šéfredaktor. Vdovec se třemi dospělými dětmi.

Našel svůj starý diář s telefonními čísly a vyhledal kontakt na šéfredaktora Die Algemeine Zeitung Uwe Müllera. Když telefon vyzváněl, podíval se na hodinky a přemýšlel, jestli sedm hodin ráno je brzy nebo tak akorát na ranní telefonát. diary

„Müller", ozvalo se nevrle na druhé straně.

„Dobré ráno, pane Müllere. Tady je David Owen z The European Post. Omlouvám se, že volám tak brzy, ale...", větu nestihl dokončit.

„Pane Owene, nejenže voláte brzy...", na telefonní lince se ozvalo krátké, ale nepřeslechnutelné zavrčení, které se velice nápadně podobalo jedné sprosté nadávce v německém jazyce. „Ano, jsem už vzhůru. A jestli voláte kvůli té vraždě, pak je to pravda. Byl to náš reportér Max Wenstein. Všem je nám to velmi líto, byl to vynikající novinář a skvělý člověk", odpověděl Müller unaveným hlasem.

„Pane Müllere, je to pro mě šok. Mluvil jsem s ním předevčírem, stále tomu nemůžu uvěřit. Jak se to stalo?", zajímal se David.

„Vím, že jste se znali. Těžko říci, co se stalo. Včera přišel do redakce nějaký výhrůžný anonym. Pak mi dnes brzy ráno volali z Europolu, že Maxe našli mrtvého v Miltenbergu," řekl Müller.

„Moc díky. Mohl bych se za vámi stavit osobně?", zeptal se David. phone

„Samozřejmě. Rád vás uvidím. Jestli je to všechno...", nechal Müller nedořečenou větu a naznačoval, že by se rád rozloučil.

„Ano. Uvidíme se za pár dní. Upřímnou soustrast. Nashledanou", řekl David.

„Děkuji, nashledanou", rozloučil se Müller.

David přemýšlel o událostech, které se začaly podivně dávat do pohybu: Předevčírem jsem hovořil s Maxem - měl pro mě zajímavé informace o Bildenbergu... - včera jsem dokončil s Jane článek pro The European Post - včera dostal Max výhrůžný anonym do redakce - dnes je mrtvý - dnes vyšel článek.

Co se bude dít dál?, položil si David sám sobě otázku. Odpovědi neznal. Ale musel se co nejrychleji setkat s Jane, aby jí řekl, co se děje.

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTERGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi. book

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pátek 6.11.2009 9:02 | karma článku: 11.87 | přečteno: 1485x

Další články blogera

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Česká politika a média po roce 1989“ od Petra Žantovského

Publikace novináře a vysokoškolského pedagoga Petra Žantovského „Česká politika a média po roce 1989“ mapuje více jak dvacet let dění v mediální sféře a české politiky. Kdo ovlivňuje koho? Média politiku či politika média?

16.9.2017 v 16:57 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 304 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“

Film režiséra Franka Darabonta „Vykoupení z věznice Shawshank“ z roku 1994 patří mezi nejlepší filmy všech dob. Film vzdává hold přátelství, lidství a naději, kterou nemůže nikdo zničit, i kdyby se o to snažil sebevíc.

5.9.2017 v 22:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1339 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Postava kapitána Exnera v podání herců Valy, Kostky, Kodeta, Heřmánka a Dlouhého

Na televizní obrazovky opět zavítal kapitán Exnera z detektivek spisovatele Václava Erbena. Jedná se o páté filmové zpracování této postavy. Kdo ale zahrál kapitána Exnera nejlépe? Vala, Kostka, Kodet, Heřmánek či Dlouhý?

31.8.2017 v 16:22 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 2414 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Jak přežít nejen teroristický útok“ od Andora Šándora

Kniha předního experta Andora Šándora „Jak přežít nejen teroristický útok“ je stručná, jasná a přináší informace, které nám chyběly. Co dělat při výbuchu bomby? Jak reagovat na střelce v budově? Co s najíždějícím autem do davu?

24.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 831 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Jaroslav Kuthan

Průšovi já práci hledat nebudu! (povídka)

Když Průša vlezl do mé kanceláře (ano, mám svou kancelář), musel jsem vynaložit obrovské úsilí, abych na sobě nedal znát radost.

19.9.2017 v 14:00 | Karma článku: 10.27 | Přečteno: 295 | Diskuse

Tereza Špetlíková

Sluhové zla jsou zpět v PAX číslo 5

Chytlavá, tajemná, hravá a s detektivní atmosférou... Taková je úvodní znělka nového pokračování osudu vyvolených bratrů Alrika a Vigga, kterým svůj hlas opět propůjčil Jan Vondráček.

19.9.2017 v 8:17 | Karma článku: 3.42 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jan Zerbst

Cesta k lidskému zatracení - 1. jednání / 11. - 12. obraz

Velitel Kämpf musí přistoupit na nový plán poprav, zatímco Kurt Gemeier se musí vyrovnat s tím, že poprvé vraždil. Délka tohoto textu je cca 8 minut.

19.9.2017 v 7:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 |

Marcela Valouchová

Šutr 15 - Návrat

Byli v polovině cesty domů. Roman stále hýřil optimismem a vzpomínkami na rodnou planetu. „Vždy jsem cestoval, nevěřil jsem, že se mi bude tolik stýskat. Myslím, že se teď usadím a budu si chvíli užívat.

18.9.2017 v 7:20 | Karma článku: 3.86 | Přečteno: 105 | Diskuse

Dita Jarošová

Sny ukáží svou tvář...

Vilma tedy měla spoustu snů, jako že plánů, ale také se jí spousta věcí zdála. Bylo to zajímavé. Třeba v dětství uměla létat, vlézt do obrazu s mořem (ke kterému nesměla jako i jiní jet), a tam plavat a vozit se na plachetnici.

18.9.2017 v 0:37 | Karma článku: 4.39 | Přečteno: 114 | Diskuse
Počet článků 327 Celková karma 20.18 Průměrná čtenost 5090

Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky. Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka a spisovatelka.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. Nyní pracuji na dalších knihách. 

Najdete mě také na mém webu siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.